Telegram Web Link
👮🏻‍♂️ У Миколаєві жінка ошукала щонайменше 120 громадян, серед них - військовослужбовці ЗСУ та волонтери. Аферистка продавала автівки, яких насправді не існує.

Пропонувала зловмисниця лише ті автівки, що мають попит та можуть використовуватися для потреб військових. Від потенційних покупців зловмисниця отримувала завдаток, а потім видаляла оголошення та зникала. За скоєне їй нині загрожує до 8 років за ґратами.

Підписатися| YouTube ТСН | Підтримати ТСН.ua
Хочу розповісти про платформи з приватними оголошеннями в контексті автомобільного ринку.

У нас є профільний autoria також є великий і міжнародний OLX і ще декілько ніби профільних, але порівняно дрібних RST , AUTOBAZAR (ab) і ще певна кількість ноунейм майданчиків.

Ria - це лідер в сфері автомобільного ринку. На відміну від інших типів товарів (нерухомість, електроніка, одяг, тощо), де є або локальні сильніші конкуренти, або всемогутній Olx.
Так ось, ria постійно допрацьовують свою платформу спеціально під формат авто продажу: фільтри, моніторинг, подача інформації, додаток, дизайн. Але найголовніше, що оголошення досить жорстко модеруються: система зворотнього звʼязку зі скаргами, інформація з реєстрів, мотивація вказувати VIN-номер автомобілю і таке інше. Через це, в оголошеннях майже відсутні відверті «заманухи», як то неіснуючи авто, задубльовані авто, усіляки піраміди, де пропонували зробити передплату по договору, а потім чекати авто (коли ще 9 таких як ти зроблять передплату) і таке інше.

А ось на OLX, яка є другим за популярністю майданчиком, такого добра повно. Схем від зеків та різних шахраїв там багато як з Айфонами, так і з автомобілями. При тому, реальних оголошень від власників, які не дуже орієнтуються в автомобільному ринку там теж багато, тому ігнорувати цей майданчик не варто.

А ось решта дрібних сайтів з автопродажу частіше за все дублюють оголошення з двох найбільших, або також є фейками. Тому, меньш досвідченим покупцям я би взагалі не радив ними користуватись.

А головне - ніколи не втрачайте самовладання.
Ніяких передплат без огляду авто. Шахраї роблять штучний ажиотаж, що нібито тут вже черга на цю машинку, «я її продаю через те що від чоловіка дісталась, а сама нічого в них не розумію!»
Завжди просить VIN-номер та наполягайте на огляд автомобіля. Якщо людина меньжується, каже що пізніше перекине, або пропонує перетелефонувати, то шанси на те, що це «схема» збільшуються.

Ну і звісно - не розраховуйте знайти хороший автомобіль по ціні на 20-30% нижче ринковой.
Щоб визначити реальну вартість автомобіля з урахуванням всіх корнкурентних переваг та недоліків, стану, комплектації, потрібно хорошо орієнтуватись в моделі та в ринку загалом і якщо ви дилетант, то не сподівайтесь, що у вас це вийде швидше ніж у десятків перекупів по всій країні, які паралельно професійно моніторять ринок.

Якщо ви маєте сумніви на рахунок якогось автомобіля, краще зверниться до @motorscout , хоча б просто за консультацієй перед тим як брати квитки на потяг, або тим більше надсилати передплату на картку.
Колись я робив допис на нашій сторінці в FB про порівняння LR Range Rover Sport 2007 року з Mmc Pajero того ж року. Мова йшла про те, як сталось, що автомобілі, на які ціна в салоні відрізнялась втричі, стали коштувати майже однаково через 13 років.

Ось наглядний приклад автомобіля, який новим міг коштувати до 100000$
Зараз його віддають за ціну, в 10 раз нижчу
.
А чому?

Це Land Rover Discovery 4.4 бензин 2007 року.
Автомобіль без ДТП і значних кузовних ремонтів. Продає дійсно власник.
Власник, який розуміє стан автомобіля, нічого не приховує і ставить чесну ціну.
А стан?

Стан, в якому ми б підтвердили автомобіль для ЗСУ. Непогана гума, все працює, відносно сухо.
Але для власного використання такий автомобіль ми, звісно, підтвердити не можемо:

Реальний пробіг значно більший ніж на одометрі

Помилки по роботі АКПП, лямбда-зонду, паливної суміші, електрообладнанню

Наслідки розбору салона + сильний знос деталей інтерʼєру

Сильний знос кузовних деталей та ЛФП


Ну і запах тютюну в салоні такий, що його можна на хліб намазувати 🤢
Враховуючи ціну, не самий страшний екземпляр, насправді.

Але, причина, через яку ці автомобілі так сильно опустились в ціні в порівнянні з тими ж японськими кросоверами, це вартість утримування та ремонту таких автомобілів.
Восьмициліндровий двигун, пневмо-підвіска, система інтелектуального повного приводу Terrain-response - ці всі преміальні і технологічні навіть по нинішніх мірках опції доведеться утримувати і ремонтувати за необхідністю. І ціни на нові деталі, або складні роботи, на десять не поділились.

Так може краще пошукати Pajero Wagon 3.0? 😉
​​Чому треба уважно перевіряти автомобіль з Сша, а не лише вбивати в гугл VIN, подивитись Bidfax та Carfax?

Зрозуміло, що автомобіль необхідно оглядати, адже є велика ймовірність прихованих дефектів чи неякісного ремонту.
Але важливо окрім того й дізнатись скільки разів автомобіль був на торгах, хто купував, за скільки, з яким пробігом та з якими пошкодженнями.

Вище в каналі я вже колись згадував про сервіси з видалення історії лотів на аукціонах.
Тобто, це коли за гроші пропонують видалити всю інформацію про автомобіль з кешу пошукових систем та агрегаторів, типу Bidfax.

А шахрайска схема може виглядати так - автомобіль продається на страховому аукціоні в Сша з сильними пошкодженнями➡️ Його купують на внутрішньому ринку місцеві підприємці➡️ Далі автомобіль «підшаманюється», наприклад трохи рихтується метал, встановлюються бампери, скло та двері і тд. Тобто, не ремонтується, а надається зовнішній вид меньш суттєвих пошкоджень➡️ Після цього автомобіль виставляється на нові торги на Copart.

Такі «кукли» можуть бути придбані як на продаж перекупами, які повелись на вигідну пропозицію, так і кінцевим покупцем, який планує привезти авто для себе за допомогою не дуже досвідчених партнерів, які йому про цей нюанс не повідомили.

Ось цей LR Velar на приклад, продавався спочатку на IAAI з дуже сильними пошкодженнями. Куплений був з першого разу покупцями з Сша. І після того зʼявився на Copart вже з ніби мінімальними пошкодженнями і торгувався багато разів, поки все ж таки не продався приблизно на 10000$ дорожче.
При цьому в певний період часу інформація з перших торгів на IAAI була стерта і вона, і досі не підтягується в Bidfax.

Чи придбали цей автомобіль в Україну навмисно на продаж, або ж випадково не побачивши історію торгів, я не знаю, але це приклад того, що треба все уважно перевірити перед тим як приймати рішення.
Або, для приклада, така Трійка в Житомирі. 3.0 на світлій шкірі.
Пошкодження такі, що потрібно дивитись. Це як раз такий випадок, коли добре, що авто вже в Україні.

Шпаклівка на порозі, ноунейм зимова гума, бруд під плівкою на даху - неприємно, але якщо шукаємо тільки 3.0, то не смертельно.

Заглушений контур охолодження замість додаткового радіатора - це вже гірше.

А найбільш прикро те, що вона все ж таки виявилась трохи кривою 🤷‍♂️

Продає власник, який купив її вже в Україні і був здивований через дефекти, на які ми вказали. Чекаємо у нас за замовленням по пошуку наступного авто 😂
Чи варто перевіряти вживані автомобілі, які продають офіційні дилери?

Насправді, не зайвим буде перевірити і новий авто, але трохи в іншому форматі.
Що до вживаних авто, то звісно, якщо автомобіль продається дійсно у дилера, то як мінімум можна бути впевненим в прозорості угоди і що продавець не викине сімку наступного дня😉
Але все ж, розглядаючі авто з трейд-ін треба бути уважним.

По перше, треба переконатись, що автомобіль продається саме дилером. Бариги часто роблять фотографії на фоні, або навіть на території офіційного автоцентру. Також, можуть назвати акаунт в оголошеннях якось, накшталт «Avtocentr Ford Poltava» або зі словом Official в кінці 🙃

Якщо автомобіль продає навіть офіційний трейд-ін, автомобіль може бути на комісії і інформація в такому випадку може бути в форматі «це не наше, деталей не знаємо, ось дивіться». Це здається очевидним, але в збудженому стані при огляді потенційного автомобілю мрії, це можна легко прогледіти.

Далі, автомобіль так само необхідно перевіряти на стан кузову, історію ДТП, та відповідність пробігу. Я особисто не раз потрапляв на випадки, коли навіть перший власник, який купував авто в салоні, «підкручував» його потрохи перед кожним заїздом на ТО раз в рік, щоб зберігти гарантію. А якщо мова йде про старе негарантійне авто, то відмотаний пробіг перед тим, як пропонувати авто в трейд-ін, це взагалі поширена річ.

Дилер часто, приймаючи авто по трейд-ін може не копати так глибоко і до кінця не відповідати за історію авто, який продає.

Цікава історія з цим Volvo XС60 R-Design в Дніпрі
Продають її як раз з майданчика, який розташований на території офіційного дилера Volvo в Дніпрі. Юридично це не продаж від офіціалів, але автомобіль знаходиться в шоу-румі і гучно заявляє про те, що він Volvo Selekt.
Пробіг у авто дійсно реальний і дуже малий. Комплектація - підпал 🔥
Але і ціна відповідна.

По автомобілю виконувався серйозний кузовний ремонт передньої частини зі стапельними роботами, заміною підвіски та безпеки.


Ремонт зроблений дуже якісно. Пофарбований «в прилад». Битки Nissan Rogue зі Штатів так не відновлюють.
Але, все ж, сліди стапельних та лакофарбових робіт та розборки салону присутні.

Власне, відповідний прорахунок ремонту ми і знайшли в базі після огляду😉

Новий такий автомобіль міг коштувати біля 65000$, а на цей ще і пропонують знижку. Але чи вартий він покупки, тут вже вирішує кожен собі🤷‍♂️
Ми - шукаємо далі.

Коротке відео з огляду окремо нижче ⬇️⬇️⬇️
​​До речі, купили в Одесі в інше замовлення повнопривідний XC60 з таким саме двигуном 2019 року з пробігом 31 тис. км за 39000$

Звісно, це Momentum і комплектація значно простіша, але повністю цілий від власника з двома комплектами гуми і без жодного технічного зауваження ⬇️⬇️⬇️
Ця R-ка пішла знову по перекупах.

Останній раз оформилась на Кільцевій в РСЦ в минулу суботу і вжух - вже наступний «власник по техпаспорту» продає Golf R по низу ринку в повному стоці і відмінному стані 😉
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Всіх з пʼятницей та гарних вихідних 😂
2025/07/05 20:18:13
Back to Top
HTML Embed Code: