Telegram Web Link
Роки йдуть, а робочі схеми у продавців лишаються🙈
Класика жанру - «привеземо таку саму».

Отже, в чому суть?
Викладається оголошення з привабливою ціною, комплектацією з VIN-номером від дуже цікавого лоту з аукціону. Всі телефонують, утворюється ажиотаж. Тобто, дзвонять потенційні клієнти на такі авто. Гарячі і з грошима🙃
Під час розмови починається плавний перехід з авто в оголошенні на те, що краще привезти з Сша під ремонт самому. А він, продавець, як раз з цим може допомогти! А цей автомобіль або поганий, зроблений дешево, або взагалі вже проданий.

Ось це оголошення на Audi A4 - як раз такий приклад.
Вчора клієнти одночасно засипали нас посиланнями на нього в декілька чатів одночасно! Дехто навіть встиг в чат ria написати 😂

По оголошенню видно, що воно фейкове. Закриті номери, стиснута якість фотографій.
Якщо подивитись уважніше, то авто в оголошенні має інші деревʼяні вставки в салоні ніж те, що було на аукціоні з вказаним VIN- номером 🤷‍♂️

Але найкумедніше, як завжди, починається під час розмови по телефону з продавцем: заскриптовані фрази про доставку з Сша. Продавець ніби каже, що авто подивитись можна, але пізніше і все ж таки краще не треба 😂

Майте це на увазі, коли спілкуєтесь з продавцем з оголошень самостійно😉
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ну і трохи розмови з продавцем 🙃
Взагалі, як продати поганий автомобіль?
Ну умовно, це ж не злочин мати автомобіль в поганому стані, та намагатись його продати. На кожен товар є свій покупець.

Все так. Але це ок, якщо ви надаєте всю інформацію про автомобіль і відповідно ринок вже регулює ціну відповідно до стану.
Інша справа, коли автомобіль продається за досить не низькою ціною і продавець намагається приховати реальний стан авто.

Одним зі способів, для того, щоб приховати сліди сильного ДТП, все частіше є використання «металізованої» шпаклівки та фарбування авто «в прилад».Таким чином, недосвідченому оглядачу з простим товщиноміром легко буде допустити помилку в перевірці такого авто. На це і розраховано. Більшість людей приїзжає дивитись автомобілі зі знайомими чи родичами, які здебільшого не дуже розуміють що саме треба перевіряти🙃

Ось конкретний приклад. Цю Toyota Yaris продає перекуп в Києві.

*Я знаю, що на фото відрізняється колір деталей, але цей продавець постійно робить фотографії автомобілів з контрастними фільтрами, на яких ці розбіжності стають сильнішими🤷‍♂️

Так ось, автомобіль з малим пробігом, історією обслуговування і взагалі дуже запав нашому клієнту, а отже запланували огляд. По телефону, все в ідеалі, як має бути 😇

Результат - в невеликому відео з огляду нижче ⬇️
Дивитись треба зі Звуком 🔈

Якщо коротко, то автомобіль після сильного, можливо тотального, ДТП. Майже весь перефарбований з сильним ремонтом задньої частини, витягуванням силових елементів та врізанням заднього крила.
Звісно, такий автомобіль нам не потрібен і ми продовжуємо шукати далі.

P.S. А ще, зверніть увагу на цінник😉 Ми купували такий Яріс за 11000$ - 2015 року з пробігом 95 тис. км з усією історією від одного власника повністю цілий без ремонтів👌🏻
Кількість пропозицій з відкатами в низький сезон збільшується драматично.
Особливо від перекупів, які звикли співпрацювати з “помічниками” з OLX😉
Після того, як оглянули на вихідних цей Mercedes GLA, продавець пішов буквально в наступ🙃

Що до стану самого автомобіля, то він просто зроблений не дуже якісно, а ціна космос.
Тож там ще уступати і уступати…
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
А ось коротке відео з огляду😉
Часто в мережі з’являються хибні оголошення з продажу автомобілів.
На auto.ria оголошення модеруються і кількість шахрайських схем, «лівих» оголошень чи проблемних автомобілів значно меньша ніж на Olx та інших майданчиках.
Але все одно, вони є.
Як їх відрізнити?
В першу чергу, що повинно вас насторожити - ціна.
Якщо ви розумієте, що раптом зʼявилось якісно оформлене оголошення з великою кількістю фотографій та автомобіль має яскраво виражені конкурентні переваги, а коштує при цьому дешевше інших - це повинно як мінімум змусити задуматись.
Якщо це автомобілі з Сша, то варто подивитись за скільки воно було придбане на аукціоні, щоб зрозуміти яка приблизно може бути ціна в Україні без ремонту.
А ще - дивіться на ландшафт на фото. Іноді для подібних оголошень використовують фотографії з інтернету, які були зроблені за кордоном.

На приклад, як ці два оголошення (Ford та Mazda) які викладені з різних телефонів.
До речі, як тільки вони зʼявились, одразу полетіли нам у різних чатах від клієнтів 🤣
Фотографії на обох зроблені скоріше за все не в Україні (дуже незвична архітектура на задньому плані), а також застосовуються фотографії в 16:9, які були зроблені скоріше за все не для оголошення в auto.ria
І Ford і Mazda 2022 року виробництва, тобто оновлені моделі після фейслифту, та обидва в максимальній комплектації.

Ford Edge, на приклад, був куплений на аукціоні з мінімальними пошкодженнями за 13100$ і його ціна в Україні без ремонту виходила не меньша за 23000$, а отже відремонтований на українському обліку він не може стільки коштувати.
Власне, жоден з автомобілів з ціма VIN номерами не зареєстрований в Україні.
Номери телефону, звісно, нові і використовуються виключно для оголошення. Звісно вони знаходяться «поза зоною».

До речі, за правилами auto.ria якщо не було жодного оголошення з номера телефону, на який зареєстрований аккаунт, та в продажу не було автомобіля з вказаним VIN-номером протягом останнього пів року, оголошення створюється безкоштовно. У будь яких інших випадках, ця послуга платна.

Будьте уважні і холоднокровні.
Добре, що по цих оголошеннях просто відключений телефон, а не зеки просять скинути на картку, щоб поставити авто в резерв 😂
Ще трохи додам про те, чому важливо перевіряти автомобіль, привезений з аукціону Сша так само, як будь який на вживаному ринку.
Існує думка, що при купівлі такого авто в Україні, достатньо подивитись карфакс та фотографії з аукціону, але це не завжди так. Автомобіль може мати приховані дефекти, могла продаватись як «кукла» на аукціоні, також мати ремонти не вказані в карфаксі. Або просто бути в поганому технічному стані, особливо це стосується постгарантійних автомобілей.

А ще автомобіль банально може потрапити в ДТП вже в Україні, як на приклад цей Bmw X3 в Києві.

Авто купили на аукціоні в 2019 році з невеликими пошкодженнями. Гарний карфакс, один власник.
Але за час експлуатації в Україні він скоріше за все потрапив щонайменьше ще в 2 ДТП вже з заміною дверей та стапельними роботами.
Це видно в базі калькуляцій кузовних ремонтів. Перекуп по телефону каже, що «косметично піддувались дверки», ну класика😉

Ціна непогана, але треба мати на увазі на що погоджуватись під час прийняття рішення про покупку.

Варто памʼятати, що автомобілі з Сша масово потрапляють на наш ринок вже 7й рік. Вони змінюють власників, потрапляють в ДТП, обслуговуються гарно та не дуже, та ушлі перекупи так само на них корегують пробіги. Тож краще не втрачати пильності.
За останні 2 роки, кількість автомобілів в продажу, постраждалих від ворожих обстрілів, на жаль, лише збільшується. Це навіть стосувалось автомобілів, які ми особисто підбирали нашим клієнтам 🙁
Нікуди не дітися від реалій, але важливо розуміти що купуєш і скільки повинен коштувати автомобіль у відповідному стані.

Ось цей Civic в 2022 продавався в Ірпіні після потрапляння під обстріл 🤯

До речі, ми купували минулого року такий офіційний Civic 9 з оригінальним пробігом 70 тис. км, всією історією на ДМІ, від другого власника, в максимальній комплектації ( шкіра, панорама, камера заднього огляду, лінзована оптика, тощо) і повністю цілий за 14000$. І це було дорого.

Тому цей з більшим пробігом в простіший комплектації після таких пошкоджень, повинен бути на мій погляд біля 10000$
Давно ми про скручені пробіги не говорили 😉

Ось класична схема перекупів в оголошеннях на прикладі цього Lexus ES, що продається на майданчику в Києві.
В оголошенні вказаний VIN-номер JTHBJ1GGX02097791 , який відповідає держномеру АЕ4949ЕА.
Іронічно, що наш клієнт впізнав цей номер автомобіля, так як сам проживає в Дніпрі і бачив його.
Номер дійсно належить такому самому коричневому Лексусу в Дніпрі. Але той автомобіль стоїть у дворі і не продається. До речі, навіть має схожий пробіг в дилерській базі - 116 тис. км.

На огляді ж автомобіля в Києві виявилось, що VIN автомобіля інший, а саме авто, звісно, стоїть зі знятими держномерами.
А вже за цим коректним VIN-номером JTHBJ1GG802090936 є старе оголошення в кеші, а головне - в червні було звернення до дилера на пробігу 175 тис. км, що збережено в дилерській базі 😆

До речі, те що пробіг в ньому скручений ми зробили висновок ще до того, як перевірили детально його VIN. Помилки про втрачений звʼязок з панеллю приладів, відсутність сервіски на відміну від решти борт-літератури, та стан інтерʼєру вже натякали нам про це.
В підсумку, шукаємо далі.

Важливо розуміти, що люди, які готували це оголошення, скоріше за все мають доступ до бази Lexus та підібрали саме такий автомобіль по кольору і пробігу, і під нього підкрутили пробіг на тому, що продають.

Це може легко пропустити, насправді, навіть технічно грамотна людина в підсумку купити скручене авто через недостатній досвід та увагу.
2025/07/03 14:55:54
Back to Top
HTML Embed Code: