Telegram Web Link
До уваги міжнародних перевізників!

За інформацією польської сторони, в пункті пропуску «Краківець - Корчова» вийшла з ладу система RMPD, запроваджена польською владою для відстеження міжнародних вантажних перевезень через Польщу.

У результаті сповільнено рух вантажних транспортних засобів, окрім 1/24 групи.

❗️При цьому після митного оформлення на польській стороні перевізники можуть перетинати митний кордон України без штрафних санкцій.

Штраф, передбачений польським законодавством за порушення системи контролю RMPD, накладатися не буде.
6👍52🤯1
❗️ВІДНОВЛЕНО РУХ ВАНТАЖНОГО ТРАНСПОРТУ в пункті пропуску «Краківець-Корчова».

За інформацією польської сторони, навігація системи RMPD працює в штатному режимі.
👍82
Працівники центрального апарату Держмитслужби передають вітання з передової
126🙏52🫡12👍1
🚬 Попит на авто з місткими конструктивними порожнинами не виправданий - чергова
спроба незаконного вивезення сигарет до Румунії провалилась


Під час огляду автомобіля, що прямував на виїзд з України через пункт пропуску «Красноїльськ - Вікову де Сус», чернівецькі митники виявили схованку у стелі. У ній водій намагався незаконно перевезти через кордон тютюнові вироби, встановивши додаткову перегородку в конструктивній порожнині.

Після демонтажу тайника митники вилучили 2130 пачок сигарет різних торговельних марок, загальною вартістю понад 250 тисяч гривень.

За фактом порушення митного законодавства складено протокол за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України. Сигарети та транспортний засіб вилучено.

🌐 Сайт Держмитслужби

😎Facebook 🕊Instagram 📹YouTube 🏢WhatsApp 📩Telegram 👥X
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍267
❗️Парламент проголосував за основу та в цілому два важливих законопроєкти:

Законопроєкт N13305 про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом товарів, що ввозяться на митну територію України для потреб безпеки і оборони, та усунення технічних неузгодженостей.

Законопроєкт N13306 про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України товарів для потреб безпеки і оборони.

🪖Дані законодавчі ініціативи передбачають звільнення від оподаткування митними платежами оптоволокна для виробництва дронів, що дозволить забезпечити сприятливі умови для розроблення та виробництва безпілотних систем, які використовують оптичний кабель для управління та передачі відеосигналу необхідних для оборони України.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
17👍8
Forwarded from НАЗК
🔎 НАЗК категорично не підтримує депутатські ініціативи, які зменшують ефективність перевірок декларацій та моніторингу способу життя посадовців (законопроєкти №13271, №13271-1 та №13271-2, які пропонують зміни до кримінального, антикорупційного законодавства та законодавства про адміністративні правопорушення) 

Положення усіх трьох законопроєктів негативно вплинуть на ефективність існуючих механізмів запобігання корупції. Насамперед це стосується таких інструментів фінансового контролю як повні перевірки декларацій та моніторинг способу життя посадовців. Лист з відповідною позицією надіслано до Комітету ВР України з питань правоохоронної діяльності.

Пропоновані зміни щодо обмеження для здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування створюють величезні ризики для невиконання зобов’язань перед міжнародними партнерами.

Детальніше 🔗
👍1910🤔4🤬42🤯2
Згідно з отриманою інформацією, сьогодні, відповідно до наказу Закарпатської митниці, із 05 червня 2025 року заступника начальника відділу боротьби з контрабандою N1 управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил АБЛЯЗІМОВА Айдера Алімовича звільнено із займаної посади та припинено державну службу, у звʼязку із встановленням факту наявності у нього громадянства іноземної держави, відповідно до пункту 1 частини першої статті 83 та пункту 2 частини першої статті 84 Закону України «Про державну службу».

Як підстава для звільнення АБЛЯЗІМОВА Айдера Алімовича став зокрема і лист СБУ, який підтвердив наявність у АБЛЯЗІМОВА громадянства/паспорта країни агресора - росії

Миттєва реакція керівництва Закарпатської митниці приємно дивує, але постає цілий ряд інших питань, зокрема: а хто лобіював призначення АБЛЯЗІМОВА на Закарпаття? Хто прикривав факт наявності у нього громадянства РФ? Яким чином ВБ митниці допустило це все? Хто безпосередньо був зацікавлений в такому призначенні без належної перевірки?

p.s. якщо ретельно перевірити, то таких аблязімових буде не мало в системі державних органів
👍53💯2510😢7🤬5
Forwarded from Брудні Ігри (Evgeniy Plinskiy)
Чернігівський Рембо.

Складність повернення ветеранів війни до мирного життя та їх інтеграції в тилове суспільство нам доведеться осягнути в повному обсязі після закінчення війни, але те, що відбувається навіть зараз, — вже потребує реакцій.
І питання тут в більшій мірі саме до тилової спільноти, яка, схоже, відмовляється з розумінням ставитися до тих змін, які відбуваються з людиною на війні.

Історія, яку я опишу далі, — дуже показова і точно непоодинока.
Для початку уявіть портрет людини.

17-річний хлопець з села Чернігівської області у 2015 році, реагуючи на вторгнення росії, вирішує пов’язати своє життя з армією та йде вчитися в Національну академію сухопутних військ імені Сагайдачного.

Закінчивши її у 2019 році, наш герой, якого звуть Артем Панчик, стає командиром розвідувальної роти. На цій посаді він проповзав по фронту майже чотири роки, отримав кілька нагород, серед яких два ордени «За мужність» від Президента, дослужився до звання майора та з кінця 2023 посів посаду заступника командира батальйону.

У квітні 2022 у Артема народилася донька, а у 2023 його дружина (Катерина Панчик) теж пішла на військову службу.
Сформували розуміння?

А далі починається власне історія.
На початку 2025 Артем отримує поранення, демобілізується та після 10 років в армії та на фронті потрапляє в тиловий світ.
Роботи нормальної немає, адже, окрім як воювати, Артем мало що вміє.
Дружина служить, а вдома мала дитина. Перебиваючись періодичними заробітками, він намагається почати нове життя.

21 травня ввечері у Артема відбувається вуличний конфлікт з групою поліцейських Чернігова, які намагалися затримати людину, яка переховувалась від ТЦК.

За версією поліцейських, Артем Панчик допоміг затриманому втекти від копів та завдав шкоди здоров’ю правоохоронців.

Деталі інциденту мені невідомі, як і те, що сталося далі з хлопцем, якого хотіли затримати копи за переховування від ТЦК.
Але в кінцевому результаті затримано було саме ветерана війни Артема Панчика.
Йому миттєво пред’явили підозру по ч. 2 статті 345 «Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків».

Так само миттєво суд обрав йому запобіжний захід — домашній арешт, з формулюванням: «існує ризик переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та/або суду через відсутність соціальних зв’язків, схильність до кримінальних правопорушень і так далі».
Вдома трирічна дитина, дружина на військовій службі, щойно повернувся з війни — а соціальних зв’язків, на думку слідства та суду, немає.

У преамбулі обвинувального акту ветеран війни з двома орденами охарактеризований поліцією лише як: «непрацюючий, без судимості громадянин України».
Жодного слова про його минуле, статус та історію життя.
Перспектива справи, як кажуть прокурори, дуже хороша.
П’ять років за гратами для двадцятисемирічного Артема Панчика — реальний строк.


Я ні в якому разі не виправдовую дії Артема в його конфлікті з поліцейськими та не підтримую його драку з ними — це точно неправильно.
Але дії поліції, прокуратури Чернігова та суду виглядають ще більш неадекватними та спекулятивними.

Панове прокурори, ви дійсно вважаєте, що така людина, як Панчик, заслуговує п’яти років ув’язнення після всього того, через що він пройшов і що саме сформувало його поведінкові реакції?
Ви уявляєте психічний стан людини, яка останні роки провела в розвідці та цілодобово вбивала ворога?
Всі військові повертають в тил з загостреним відчуттям справедливості.
І проблеми вони вирішують як на фронті — миттєво, підручними засобами.

І ця проблема, з урахуванням кількості бійців, які повертаються та будуть повертатися з війни, буде лише наростати.

Конфлікт поліції Чернігова та Панчика мав завершитися не перспективою п’яти років в’язниці для нього, а профілактичною бесідою, обов’язковим курсом психолога і так далі.

Але у вас, шановні читачі, може бути і інша позиція. Висловіть її.

Прокуратуру Чернігова просимо подумати над цією історією. Зупиніться.

Прошу репост.
88😢33👍25
У Чехії колишній український митник та його дружина зізналися в організації шахрайської схеми на виплатах для біженців. Для цього вони привозили з України земляків, які вдавали, що рятуються від війни.

Про це пише чеське видання Idnes.

За даними слідства, чоловік і жінка обіцяли привезеним «біженцям» відкрити для них банківські рахунки для отримання виплат, частину з яких залишали собі як «плату за послугу».

Отримавши кошти від Центру зайнятості, шахраї знімали готівку з банкоматів і повертали фальшивих біженців назад до України. Згідно з матеріалами справи, пара скоїла шахрайство у 830 випадках протягом одинадцяти місяців, а збитки оцінюються в 11 мільйонів крон.
🤯44🤬168👀4
2025/07/08 15:35:30
Back to Top
HTML Embed Code: