Telegram Web Link
На Тернопільщині ДБР викрило депутата місцевої громади, який допомагав ухилянтам

Працівники ДБР викрили депутата однієї з територіальних громад, який організував схему незаконного зняття з військового обліку через фальсифікацію медичних документів.

За даними слідства, депутат шукав чоловіків, які хотіли уникнути мобілізації та домовлявся з працівниками Територіального центру комплектування щодо надання їм сфальсифікованих документів.

У ТЦК видавали липові медичні довідки про непридатність до служби. На підставі цих довідок чоловіків незаконно знімали з обліку.

За попередньою інформацією, таким чином вдалося «зняти» з обліку понад 15 чоловіків призовного віку. Інформація щодо точної кількості осіб та причетності працівників ТЦК - встановлюється. Вартість таких послуг становила від 8 до 10 тисяч доларів США.

Депутата затримали на гарячому під час отримання частини грошей - 4,5 тисяч доларів США.

Детальніше.
ДБР повідомило про підозру екснардепу від забороненої проросійської партії у несплаті податків на понад 4 млрд гривень

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру колишньому народному депутату кількох скликань, обраному від забороненої проросійської партії «Опозиційний блок», який раніше також входив до складу «Партії регіонів».

Йому інкримінують ухилення від сплати податків, що призвело до ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 ККУ).

За даними слідства, після набуття громадянства України у 2012 році він продовжив свою підприємницьку діяльність в України, ставши податковим резидентом. Всупереч вимогам податкового законодавства він не задекларував отримані за кордоном доходи та не сплатив податок у сумі понад 4,3 млрд грн.

Зокрема, ексдепутат отримав інвестиційний прибуток у розмірі понад 25 млрд грн від продажу інвестиційних активів — акцій іноземних компаній, які здійснювали діяльність на Кіпрі.

Відеокоментар: https://youtu.be/6Q4sHrux7Pw

Детальніше
Колишньому керівнику філії ДП «Ліси України» повідомлено про підозру у незаконному збагаченні на понад 44,3 млн грн

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому директору філії «Костопільське лісове господарство» ДП «Ліси України» у незаконному збагаченні. Загальна вартість незаконно набутого майна становить понад 44,3 млн грн.

Так, у ході слідчих дій за місцем проживання підозрюваного виявлено та вилучено готівкові кошти: 650 тис. 200 доларів США, 481 тис. 625 євро та 500 тис. гривень.

Щоб легалізувати ці активи, він надав документи про нібито передачу йому коштів на відповідальне зберігання громадянином України. Однак слідство встановило, що ця особа з 2022 року не перебуває на території України, не має підтверджених доходів, а також не має жодних зв’язків із підозрюваним.

Крім того, у 2022 році фігурант придбав новий автомобіль Mercedes вартістю 4,7 млн грн, на який оформив фіктивний договір дарування.

Йому повідомлено про підозру у незаконному збагаченні та внесенні завідомо недостовірних відомостей до декларації (ч. 1 ст. 368-5, ч. 2 ст. 366-2 КК України).

Відеокоментар: https://youtu.be/U8gWQeSsUPw

👉 Детальніше за посиланням
🔥 ТОП NEWS від ДБР 🔥

Ще один тиждень — і ще більше гучних викриттів.
Корупція, зловживання, зрада — ми не дамо сховатися нікому.


У випуску:
🔴 18 КВАРТИР «НА ЗАРПЛАТУ»
Колишній правоохоронець з Дніпра оформив 18 квартир у центрі Львова.
💰 Усе — через фіктивні позики.
👉 Деталі схеми.

🔴 ЗАСІЯНЕ ТАНКОВЕ ПОЛЕ
Фермери роками засівали військовий полігон, а чиновник «не бачив».
📉 Міноборони втратило понад 8 мільйонів.
👉 Хто відповість.

🔴 ЇЖА ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ТІЛЬКИ НА ПАПЕРІ
На Хмельниччині викрили схему постачання хліба ЗСУ, якого… не було.
📦 Бюджет втратив близько 1 млн грн.
👉 Хто заробляв на армії.

🎥 Дивіться відео, діліться з близькими.
ДБР повідомило про підозру правоохоронцю зі спільником, які продали закриту інформацію для підготовки вбивства заступника Міністра охорони здоров’я

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру правоохоронцю та його спільнику - мешканцю Києва. Вони продали замовникам інформацію з закритих баз даних щодо колишнього першого заступника Міністра охорони здоров’я України, яку використали під час підготовки його вбивства.

У жовтні 2024 року в одній зі столичних лікарень внаслідок тяжких травм, отриманих під час ДТП, померла жінка. Перший заступник Міністра, який є лікарем-анестезіологом, в той день чергував у медзакладі. Попри серйозні травми її друзі вважали, що у смерті винен саме лікар, тому вирішили його вбити.

Через своєчасні дії правоохоронців їх вдалося зупинити на етапі підготовки вбивства.

Під час підготовки задуманого зловмисники отримали від киянина інформацію про місце проживання посадовця та його родини. Той, своєю чергою, отримав її від знайомого правоохоронця, який мав доступ до закритих баз даних.

Правоохоронцю та цивільному громадянину повідомлено про підозру у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років.

Вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваним.

Розслідування триває.

Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура.

Відеокоментар: https://youtu.be/e8ObBP-r9Uc

👉 Детальніше за посиланням
ДБР викрило багатомільйонну схему закупівлі техніки для війська. Збитки перевищують 64 мільйони гривень

Працівники ДБР спільно з СБУ викрили масштабну корупційну схему із закупівлі вантажної техніки для потреб одного з військових підрозділів. Організатори штучно створювали умови для перемоги «потрібної» компанії у державних тендерах.

Ключовим фігурантом справи є начальник одного з відділів управління логістики Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту. Він залучив до схеми декількох керівників підрозділів однієї з військових частин та представників комерційної структури.

З вересня по жовтень 2024 року посадовці прописували дискримінаційні умови в тендерній документації, аби усунути реальних конкурентів. У результаті переможцем стала заздалегідь визначена компанія, яка запропонувала товар на понад 64 млн грн дорожче, ніж інші учасники.

За попередніми оцінками, збитки держави можуть бути значно більшими, адже зазначена структура здійснювала постачання техніки для понад 17 військових частин.

Оперативне відео: https://youtu.be/YDdWkvyYNCQ

Відеокоментар: https://youtu.be/09XEqVRbkqY

👉 Детальніше за посиланням
ДБР викрило масштабну корупційну схему розкрадання мільйонів гривень на харчах для військових

Працівники ДБР за сприяння керівництва Міністерства оборони України викрили злочинну організацію, яка заволодівала бюджетними коштами, виділеними на закупівлю харчових продуктів для Збройних Сил України.

Масштабну корупційну схему з розкрадання грошей, виділених на харчування військових та курсантів ЗСУ, організував мешканець Одеси у січні 2024 року. Він створив два товариства, які були зареєстровані на підконтрольних йому менеджерів.

Завдяки перемозі у тендерах підприємства отримували право постачати харчові продукти для ЗСУ. Далі організатор налагоджував зв’язки з військовими посадовцями, які подавали до уповноважених органів МО України завищені або взагалі не потрібні заявки на продукти.

У багатьох випадках до військових частин постачалися товари неналежної якості, у тому числі фальсифікати та продукти із закінченим строком придатності. Частину коштів учасники організації використовували для подальшої злочинної діяльності, а іншу - розподіляли між собою.

Відеокоментар: https://youtu.be/rjx0O3UdB9U

👉 Детальніше за посиланням
На Івано-Франківщині ДБР викрило схему систематичного розкрадання пального, призначеного для виконання бойових завдань

Працівники ДБР викрили масштабну схему привласнення дизельного пального у військовій частині авіаційної бригади, дислокованої на Івано-Франківщині.

За даними слідства, організатором злочинної схеми був командир роти матеріального забезпечення. До протиправної діяльності він залучив командира одного з взводів та водія.

Зловмисники систематично фальсифікували службову документацію, списуючи пальне нібито на потреби виконання бойових завдань, зокрема — під час повітряних тривог та зльотів авіації.

Насправді дизельне пальне у великих обсягах продавалося місцевим підприємцям, у тому числі власникам громадського транспорту, за ціною 40 гривень за літр.

Правоохоронці зафіксували факт реалізації однієї з партій обсягом понад 5 тонн.

Відеокоментар: https://youtu.be/GoiHtvJQ2tA

👉 Детальніше за посиланням
ДБР повідомило про підозру ексочільникам військового лісгоспу з Дніпропетровщини, які роками допускали незаконну вирубку лісу

Працівники ДБР повідомили про підозру трьом колишнім очільникам Новомосковського військового лісгоспу з Дніпропетровщини, які роками допускали незаконні порубки тисяч дерев.

Очільники лісгоспу видавали без відповідної документації дозволи на вирубку дерев на території, за яку вже не відповідали. Через це у лісах Міноборони роками тривала незаконна вирубка дерев.

Дерева вирубувалися приватними підприємствами, а потім збувалися.

У межах досудового розслідування призначено 40 експертиз. Вже встановлено, що лише у 2023 році було незаконно знищено дерев на понад 68 млн гривень, робота з підрахунку збитків триває.

Досудове розслідування триває, вживаються заходи для відшкодування завданих державі збитків.

Відеокоментар: https://youtu.be/5pVwAr6n3SI

👉 Детальніше за посиланням
ДБР викрило на Дніпропетровщині депутатку облради, яка заради іміджу почала фіктивно служити в ЗСУ

Працівники ДБР викрили схему фіктивного проходження військової служби депутаткою Дніпропетровської обласної ради. Усі дії були спрямовані на створення позитивного іміджу та отримання неправомірних виплат із державного бюджету.

У 2023 році жінка вирішила «прокачати» свій політичний імідж серед електорату та колег. Вона пройшла військово-лікарську комісію, де була визнана придатною до служби.

Після чого її направили до навчального центру для проходження базової військової підготовки та присвоїли первинне військове звання «солдат».

До схеми вона залучила знайомого заступника командира однієї із військових частин. Той звернувся до начальника навчального центру з пропозицією посприяти депутатці бути лише в списках військовослужбовців і не брати безпосередньої участі у навчаннях.

Також вона незаконно отримала виплат за службу на понад 200 тис. гривень, які регулярно витрачала на власні забаганки.

Запис телефонних розмов фігурантів: https://youtu.be/31xsNC9jUkI

Відеокоментар: https://youtu.be/fqdsxngq4cI

👉 Детальніше за посиланням
За матеріалами ДБР судитимуть правоохоронця, який за 15 тис. доларів «допомагав» зі списанням з військового обліку

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Одеської області, який за грошову винагороду обіцяв оформити незаконне списання з військового обліку.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Правоохоронець використовував службове становище для пошуку чоловіків, які ухилялися від мобілізації та перебувають у розшуку. Потенційним «клієнтам» він пропонував вирішення питання через знайомих медичних фахівців.

До прикладу, в задокументованому епізоді він за 15 тисяч доларів США пообіцяв організувати оформлення інвалідності відповідної групи через медико-соціальну експертизу. Такий статус дозволяв би особі бути знятою з військового обліку.

У березні 2025 року працівника правоохоронного органу затримали під час передачі всієї суми хабаря. Наразі він звільнений з посади.

👉 Детальніше за посиланням
На Київщині ДБР повідомило про підозру двом офіцерам, які приховали самогубство військового та сфальсифікували службове розслідування

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому першому заступнику командира військової частини з Київщини та одному з членів комісії з проведення службового розслідування. Посадовці спотворили результати розслідування загибелі військовослужбовця, приховавши факт самогубства.

Посадовці, знаючи про факт самогубства, склали та підписали сфальсифікований акт, у якому вказали, що військовослужбовець загинув під час виконання бойового завдання.

На підставі підроблених документів сім’ї загиблого було безпідставно виплачено одноразову грошову допомогу в розмірі 15 млн гривень.

Колишнім службовим особам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 426 КК України — умисне невиконання військовою службовою особою дій, які вона зобов’язана була виконати, якщо це спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах воєнного стану.

Відеокоментар: https://youtu.be/--i32Qm2kUA

👉 Детальніше за посиланням
15 років за ґратами проведе зрадник, який шпигував за українськими військовими на Запоріжжі

За матеріалами ДБР та СБУ Хортицький районний суд м. Запоріжжя визнав винним у державній зраді та дезертирстві колишнього військовослужбовця, який збирав дані про переміщення техніки та особового складу Сил оборони.

На початку 2023 року чоловік був мобілізований до однієї з військових частин у Запоріжжі. Вже у серпні він самовільно залишив місце служби та перейшов на бік ворога.

Уродженець тимчасово окупованої Кам’янки-Дніпровської на Запоріжжі виявляв проросійські погляди ще до служби. Після втечі з частини дезертир не поїхав на окуповану територію, а залишився у прифронтовому регіоні, щоб шпигувати на користь ворога.

Через зв’язки у захопленому місті він вийшов на представників спецслужб рф. За їхніми завданнями зловмисник фіксував локації регіонального управління СБУ, фотографував будівлі та співробітників. За зібрані матеріали отримував грошову винагороду на банківську картку.

👉 Детальніше за посиланням
ДБР викрило масштабну схему привласнення та легалізації коштів посадовцями однієї із частин Нацгвардії, яка діяла з 2017 року

Працівники ДБР спільно з СБУ та за сприяння командування Нацгвардії викрили бухгалтера однієї із військових частин, яка при нарахуванні грошового забезпечення всім військовослужбовцям, частину коштів, перераховувала на сторонні рахунки.

Протиправна схема діяла декілька років, аж до кінця 2024 року. Суми недоплати військовослужбовцям були свідомо невеликими, щоб не привертати уваги - від 30 грн до 165 грн. Ці гроші щомісяця перераховувалися на карткові рахунки осіб, які не значилися в списках військової частини. Їхні реквізити протиправно вносились до таблиці розрахункових відомостей, яка надавалась до банківської установи.

За результатами діяльності злочинної схеми, її учасники привласнили близько 11,5 млн грн. Гроші після «відмивання», готівкою розподілялись між фігурантами.

Відеокоментар: https://youtu.be/KEt2ttrBCxs

👉 Детальніше за посиланням
2025/07/05 20:03:00
Back to Top
HTML Embed Code: