Telegram Web Link
На Закарпатті ДБР повідомило про підозру лісничому за вирубку дерев на понад 3,3 млн грн

Працівники ДБР у взаємодії з ДСР Нацполіції повідомили про підозру лісничому Свидовецького лісництва філії «Ясінянське ЛМГ» ДП «Ліси України», який допустив незаконну вирубку близько сотні цінних дерев. Державі завдано збитків на понад 3,3 мільйона гривень.

Слідство встановило, що у 2022–2023 роках на території Свидовецького лісництва, в межах природно-заповідного фонду, було незаконно зрубано 84 дерева породи «Ялиця». З них по 57 деревах уже встановлено шкоду державі на суму понад 3,3 млн грн. Щодо решти 27 дерев триває судова інженерно-екологічна експертиза.

Посадовець, знав про факти незаконної вирубки у лісництві, проте не забезпечив перевірку та охорону лісу, не вжив заходів для припинення порушень, не склав жодних актів або протоколів та не повідомив керівництву про виявлену протиправну діяльність.

Детальніше.
ДБР викрило переплату майже 10 млн грн під час закупівлі ліжок для військових частин на Дніпропетровщині

Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з СБУ повідомили про підозру начальнику Дніпровського квартирно-експлуатаційного управління, який погодив закупівлю 5 тис. двоярусних ліжок за завищеними цінами.

За даними слідства, у 2023 році квартирно-експлуатаційне управління провело тендер на закупівлю 5 тис. ліжок для військових частин, що дислокуються на території Дніпропетровської області. Переможцем торгів стала компанія з Києва, яка отримала за ліжка з державного бюджету 28 млн грн.

Однак, за висновками судово-економічної експертизи, ринкова вартість цієї партії ліжок становила близько 18 млн грн, а завищення ціни склало понад 30%. Таким чином, переплата державного бюджету перевищила 9,5 млн грн.

Детальніше.
За державну зраду на 15 років засуджено експравоохоронця з Луганщини

4 червня 2025 року Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області виніс вирок експравоохоронцю з Новопскова Луганської області, призначивши йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Чоловік працював у поліції Луганщини. На початку повномасштабного вторгнення рф він проігнорував наказ про евакуацію та залишився на тимчасово окупованій території. Улітку 2022 року добровільно вступив до незаконно створеного «Новопсковського райвідділу внутрішніх справ мвс лнр». Зрадник публічно склав присягу на вірність так званій «лнр» і почав виконувати злочинні накази окупаційної адміністрації.

Така ж доля може чекати й зрадників з Маріуполя, яким ДБР заочно повідомило про підозру у держзраді. Працівники ДСНС з Маріуполя перейшли на бік ворога навесні 2022 року. Начальник однієї з пожежно-рятувальних частин, начальник караулу та двоє командирів відділення продовжили кар’єру рятувальників під прапором окупантів.

Детальніше.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
ДБР повідомило про підозру адвокату з Дніпра, який на керівних посадах у правоохоронному органі набув 21 «непояснену» квартиру та інші активи

Працівники ДБР у співпраці з НАЗК повідомили про підозру адвокату, який у різні роки був заступником начальника правоохоронного органу спочатку у Дніпропетровській, а згодом у Кіровоградській областях. За час служби він став власником активів на понад 33 млн грн, зокрема - 18 квартир у центрі Львова, 3 квартир та двох паркомісць у новобудові Дніпра, а також двох автомобілів. Всі активи він оформлював на близьких осіб – дружину, мати, тещу та інших родичів.

Для легалізації майна експравоохоронець організував оборудку через використання низки фейкових договорів позики. Позичальниками за удаваними договорами виступали його близькі родичі, а позикодавцями – підконтрольні фігуранту особи, які не мали достатніх офіційних доходів для надання позик на такі суми.

Детальніше.
Завдяки ДБР Міноборони повернули танковий полігон на Дніпропетровщині, який роками незаконно засіювали

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишньому начальнику квартирно-експлуатаційного відділу Дніпра, який протягом кількох років не помічав те, як місцеві фермери незаконно вирощують культури на танковому полігоні.

За даними слідства, квартирно-експлуатаційний відділ легально укладав договори оренди з місцевими аграріями на використання земель Міноборони загальною площею майже 1,5 тис. гектарів. Однак фермери безпідставно захопили ще понад 100 гектарів землі, на яких розташовувався танковий полігон, та використовували їх для посівів без укладання договорів і сплати орендної плати.

Колишній керівник квартирно-експлуатаційного відділу «не помічав» ці порушення та не вживав заходів для припинення незаконного використання військової землі.

Внаслідок цього, за висновками експертизи, Міністерство оборони України зазнало збитків на понад 8 млн гривень.

Детальніше.
15 років за ґратами проведе зрадник, який після деокупації Херсона спалив паспорт рф, аби уникнути відповідальності

За матеріалами ДБР Хаджибейський районний суд міста Одеси визнав винним у держзраді колишнього співробітника Дар’ївської виправної колонії №10.

На початку 2022 року Дар’ївська колонія на Херсонщині опинилася під контролем окупантів. У травні цього ж року, коли на території колонії перебували російські військові та представники фсб, працівників установи зібрали та повідомили, що відтепер вони працюватимуть за законами рф.

Подружжя місцевих мешканців — чоловік і жінка, які працювали молодшими інспекторами колонії, добровільно погодилися служити окупантам. Щоб заслужити прихильність «нової влади», вони активно здавали інформацію про своїх земляків, зокрема про учасників АТО.

Перед колегами та сусідами зрадники хвалилися високими зарплатами. Але після деокупації частини Херсонської області перебіжчики спалили свої російські паспорти й намагалися переховуватися від правосуддя.

Детальніше.
ДБР повідомило про підозру інструктору, який побив військовослужбовця на навчальному полігоні Кіровоградщини

Інцидент стався у вересні 2024 року під час занять з вогневої підготовки. Між інструктором навчального взводу та одним з новобранців виник конфлікт, у ході якого військовослужбовець побив курсанта прикладом автомата.

З тілесними ушкодженнями курсанта було госпіталізовано до лікарні. Вже наступного дня слідчі Бюро порушили кримінальне провадження за ч. 5 ст. 426-1 ККУ.

Командир навчального взводу, який був на місці події, не вжив жодних заходів для припинення побиття. Судово-медична експертиза встановила, що тілесні ушкодження мають середній ступінь тяжкості.

Інструктору навчального взводу повідомлено про підозру у перевищенні військовою службовою особою влади чи службових повноважень (ч. 5 ст. 426-1 ККУ). Командиру навчального взводу повідомлено про підозру у бездіяльності військової влади (ч. 4 ст. 426 ККУ).

Детальніше.
На Хмельниччині ДБР викрило злочинну схему збагачення на постачанні хліба до військової частини

На Хмельниччині працівники ДБР за сприяння ДВБ Нацполіції повідомили про підозру учасникам організованої злочинної групи, яка привласнювала бюджетні кошти, виділені на забезпечення військових хлібобулочними виробами.

Організував оборудку заступник командира батальйону однієї з військових частин. До схеми він залучив свого підлеглого, приватного підприємця та його бухгалтера. За даними слідства, учасники групи систематично завищували обсяги закупівель хлібобулочних виробів у приватного підприємця. Продукція фактично не постачалася, а надходила виключно «на папері», тоді як кошти, перераховані з державного бюджету, розподілялися між фігурантами.

Одним із ключових виконавців схеми був підлеглий посадовця, який відповідав за оформлення нібито отриманої продукції. Попри тиск керівництва, військовослужбовець звернувся до ДБР та почав співпрацювати зі слідством, діючи під контролем правоохоронців.

Детальніше.
Податківець із Хмельниччини отримав 3 роки ув’язнення через ДТП, у якій постраждало три жінки

За матеріалами ДБР Ярмолинецький районний суд Хмельницької області визнав колишнього посадовця податкової служби винним у порушенні правил дорожнього руху, що призвело до тяжких тілесних ушкоджень. Суд призначив йому 3 роки ув’язнення та заборону керувати автомобілем на 3 роки.

Аварія сталася 14 липня 2023 року неподалік села Правдівка Хмельницького району. Податківець за кермом власного авто під час обгону не впорався з керуванням та зіткнувся з іншим автомобілем. Через це машина потерпілих з’їхала на узбіччя та врізалася в дерево.

У ДТП постраждали пасажири іншого авто: дві жінки 58 і 32 років дістали легкі та середні травми, а 53-річна жінка втратила селезінку.

Розслідування Бюро показало, що водій був тверезий, але саме його грубе порушення правил дорожнього руху стало причиною аварії. Зараз він звільнений з посади.

Детальніше.
ДБР повідомило про підозру ще одному правоохоронцю на Дніпропетровщині у справі видалення даних про ухилянтів

Працівники ДБР разом із поліцією викрили ще одного правоохоронця з Дніпра, який причетний до незаконного видалення інформації про осіб, які ухилялися від мобілізації.

Слідство встановило, що двоє правоохоронців, які працювали в одному підрозділі, мали доступ до спеціальної бази даних з такими особами. Вони видаляли інформацію про розшук ухилянтів. За це люди, які хотіли уникнути мобілізації, платили від 1 до 2 тисяч доларів США.

Загалом із бази даних таким чином зникли відомості про понад 850 осіб. Минулого тижня підозру отримала вже колишня правоохоронниця, яка видалила понад 500 облікових карток мешканців Дніпропетровської області. Вона зараз перебуває у СІЗО, оскільки суд обрав їй запобіжний захід — тримання під вартою без можливості застави.

Також підозру отримав і її колега, який видалив з бази понад 350 карток.

Детальніше.
З початку року ДБР передало до суду понад 3 тис. обвинувальних актів

Державне бюро розслідувань продовжує активну роботу з викриття та притягнення до відповідальності високопосадовців і правоохоронців, причетних до корупційних злочинів.

За січень-травень 2025 року ДБР направило до суду 3 тис. 314 обвинувальних актів щодо 3 тис. 573 осіб.

Серед них:

3 народні депутати;
2 члени Кабінету міністрів;
10 суддів;
576 правоохоронців;
21 податківець;
43 митники;
52 працівники Державної кримінально-виконавчої служби;
71 працівник Державної лісової охорони;
38 рятувальників та працівників органів цивільного захисту;
та інші.
За цей період працівники ДБР також повідомили про підозру 7 тис. 477 особам і затримали 944 людини.

Наразі ДБР розслідує 193 тис. 28 кримінальних провадження. Цьогоріч розпочато 90 тис. 480, завершено — 11 тис. 210 провадженнях.

Детальніше.
2025/07/06 11:59:25
Back to Top
HTML Embed Code: