Telegram Web Link
На Львівщині ДБР викрило багатомільйонні незаконні вирубки лісу, організовані керівництвом Рава-Руського лісництва

Працівники ДБР за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури повідомили про підозру чотирьом посадовцям ДП «Рава-Руське лісове господарство», які у різні роки погоджували масштабні незаконні вирубки дерев у Львівській області.

Вони особисто підписували та видавали дозвільні документи на вирубку лісу на територіях, де це було заборонено.

У результаті було знищено понад 3 тисячі дерев різних порід.

Згідно з актом перевірки Державної екологічної інспекції у Львівській області, вже підтверджені збитки ДП «Ліси України» становлять близько 14,5 млн гривень. Призначено додаткові експертизи, які можуть збільшити суму збитків до понад 50 млн гривень.

Посадовцям повідомлено про підозру у перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України), та у незаконній порубці дерев у лісах (ч. 4 ст. 246 КК України).

Відеокоментар: https://youtu.be/Kq554JGvFLI

👉 Детальніше за посиланням
ДБР передало ЗСУ зброю, яку знайшли слідчі в середмісті Києва

Працівники ДБР передали одній з військових частин Збройних Сил України зброю та боєприпаси, які було виявлено в одному з гаражів Деснянського району Києва.

Захисники отримали:

• понад 35 тисяч патронів
• 6 гранатометів
• 6 БПЛА
• 130 гранат
• 90 ВОГів
• автомати
• снайперські гвинтівки
• ударно-дистанційні запали
• прилади для спостереження
• пістолети
• протипіхотні міни

Вартість арсеналу сягає близько 7 мільйонів гривень. Зброя вже використовується за призначенням.

Нагадаємо, що вказану зброю було виявлено у взаємодії з Нацполіцією в одному з гаражів Деснянського району Києва.

Профілактичні та оперативні заходи продовжуються.

Відеокоментар: https://youtu.be/uqF25YrhNUw
ДБР повідомило про підозру сімом працівникам Харківського СІЗО, які залишили помирати у камері затриманого

Державне бюро розслідувань системно працює над виявленням і притягненням до відповідальності всіх, хто причетний до катувань або жорстокого поводження у місцях позбавлення волі. Захист прав людини та гарантій її безпеки в ізоляторах і колоніях є одним із пріоритетів у діяльності Бюро.

❗️Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому керівнику Харківського слідчого ізолятора, двом оперуповноваженим, черговому помічнику начальника, старшому по корпусу та двом молодшим інспекторам установи.

🔹Встановлено, що у квітні 2025 року працівники СІЗО вирішили «виховати» одного із щойно доставлених підозрюваних і з цією метою помістили його до камери із іншим засудженим, що є грубим порушенням закону. Згідно з вимогами, особи, вирок щодо яких ще не набрав законної сили, не можуть утримуватись разом із вже засудженими.

🔸Через кілька годин після переведення потерпілого, засуджений побив його до напівпритомного стану. Однак, замість надання медичної допомоги та негайного виклику швидкої, працівники ізолятора залишили його у віддаленій камері без допомоги, фактично чекаючи, поки він помре.

🔹Уночі затриманий помер через черепно-мозкову травму, перелом кісток, пошкодження внутрішніх органів та м’яких тканин. Як показала судово-медична експертиза, своєчасно надана медична допомога могла врятувати йому життя.

🔸Щоб приховати обставини злочину, працівники СІЗО повідомили відповідні органи, що чоловік загинув під час бійки в камері, навмисне замовчавши факт незаконного переведення та бездіяльність у наданні допомоги.
🔹Залежно від ролі кожного, працівники СІЗО підозрюються у:
• перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України);
• залишенні в небезпеці, що спричинило смерть особи (ч. 3 ст. 135 КК України);
• службовій недбалості, що спричинила загибель людини (ч. 3 ст. 367 КК України).
▪️Санкції статей передбачають покарання до 10 років позбавлення волі. ❗️Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
❗️Окремо, органами Національної поліції повідомлено про підозру засудженому, який завдав потерпілому тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті (ч. 2 ст. 121 КК України).
👉 Детальніше за посиланням
🎥 Відеокоментар

https://youtu.be/DHEIaM9w_jk
ДБР повідомило про підозру пенсіонерці, яка організувала схему поборів з бійців за уникнення відряджень на фронт

Працівники ДБР викрили організаторку схеми внесення змін до списків на відрядження у зону бойових дій в одній із військових частин Рівненської області. Підозрюваною виявилася 70-річна пенсіонерка, яка мала значний авторитет і зв’язки в місцевій громаді.

Активну роль в оборудці відігравав її племінник, військовослужбовець цієї частини. Саме він підшуковував охочих уникнути відправлення на фронт, збирав з них гроші та передавав своїй родичці. За «виключення» одного прізвища з наказу на відрядження просили близько 5 тисяч доларів США.

За попередніми даними, жінка, використовуючи зв’язки з представниками командування, безпосередньо впливала на формування списків для відряджень — додавала або вилучала окремі прізвища за винагороду. Її дії мають ознаки впливу на посадових осіб з метою отримання неправомірної вигоди.

Відеокоментар: https://youtu.be/IoSUnHqdfs4

👉 Детальніше за посиланням
ДБР викрило командира батальйону на незаконній виплаті майже мільйона гривень бойових

Працівники Державного бюро розслідувань у взаємодії з СБУ повідомили про підозру командиру батальйону однієї з військових частин Донецької області, який організував незаконну виплату бойових надбавок на суму майже 1 млн грн.

У 2023 році троє військовослужбовців батальйону протягом трьох місяців отримували додаткову грошову винагороду за нібито виконання бойових завдань у районі проведення бойових дій, хоча фактично перебували в тилу.

Командир батальйону особисто видавав завідомо неправдиві документи, на підставі яких здійснювалося незаконне нарахування винагороди. Внаслідок таких дій державному бюджету було завдано збитків на майже 1 млн гривень.

Посадовцю повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем, внесенні неправдивих відомостей до офіційних документів і видачі завідомо неправдивих офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України).

👉 Детальніше за посиланням
За матеріалами ДБР повідомлено про підозру у незаконному збагаченні на понад 97 млн грн ексзаступнику Голови Вищого господарського суду

За матеріалами ДБР та НАЗК повідомлено про підозру у незаконному збагаченні ексзаступнику Голови Вищого господарського суду України.

Підозру повідомлено Офісом Генерального прокурора.

Він особисто та його родина стали власниками 6 квартир, 5 гаражів, по одному нежитловому приміщенню в елітних житлових комплексах «Новопечерські Липки» та «Tetris Hall», 3 автомобілів, 13 земельних ділянок, корпоративних прав у 2 юридичних особах, а також 60 тисяч доларів.

Фігурант використовував протиправну схему легалізації доходів — під виглядом фіктивної підприємницької діяльності близьких осіб, декларування штучних доходів нібито за надання освітніх послуг, послуг психолога тощо. У подальшому ці кошти використовувалися для придбання вищевказаних активів з метою приховування їхнього реального походження.

Йому повідомлено про підозру за ст. 368-5 КК України.

Відеокоментар: https://youtu.be/J6fcuZmU8Zo

👉 Детальніше за посиланням
Судитимуть експосадовця МО, який «списав» майже 94 млн грн пені львівському бізнесмену за прострочені контракти

Працівники ДБР завершили розслідування кримінального провадження щодо одного з ексдиректорів департаменту Міністерства оборони України. Він «списав» майже 94 мільйони гривень пені львівському бізнесмену, який прострочив постачання товарів Міністерству оборони за низкою контрактів на понад мільярд гривень.

Обвинувальний акт направлено до суду.

У 2023 році підконтрольні бізнесмену підприємства уклали договори з Міністерством оборони України на постачання військового одягу. Зокрема, компанії підписали 23 угоди на понад 1,5 млрд грн.

При цьому, на момент укладання договорів, підконтрольні львівському підприємцю товариства не мали ані власних виробничих можливостей, ані домовленостей з іншими компаніями для забезпечення належного виконання угод.

Для уникнення нарахування штрафних санкцій або їх суттєвого зменшення ділки звернулися до тимчасово виконуючого обов’язки директора профільного Департаменту Міністерства оборони України. Вони просили перерахувати виставлені штрафні санкції за порушенням термінів постачання товарів.

Посадовець у порушення норм укладених раніше договорів, необґрунтовано та безпідставно уклав додаткові угоди, якими продовжив строки постачання товарів, у тому числі по договорах, які вже повністю виконані.

Встановлено, що через дії т.в.о. директора Департаменту виставлені штрафні санкції безпідставно зменшені з майже 98 млн грн до 4,5 млн грн, тобто на 93,5 млн грн.

Посадовець підозрюється у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді до шести років позбавлення волі.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора.

Відеокоментар: https://youtu.be/AnIUjcZPdNQ

👉 Детальніше за посиланням
🇺🇦З Днем Конституції України! 🇺🇦
На Черкащині ДБР викрило інспектора колонії, який намагався збути наркотики засудженим

ДБР системно працює над викриттям виробництва та розповсюдження наркотичних речовин, особливо у місцях позбавлення волі. У межах цієї роботи завершено досудове розслідування щодо інспектора відділу державної установи «Старобабанівська виправна колонія (№92)», який вирішив підзаробити на збуті наркотиків засудженим.

Правоохоронець придбав метадон, сховав його в корпусі мережевого зарядного пристрою, а потім, поклавши зарядку до кишені штанів, намагався пронести наркотик на територію колонії. Однак під час огляду особистих речей його викрив працівник установи.

Інспектору повідомлено про підозру за фактами придбання, перевезення та зберігання наркотичних засобів з метою збуту, а також за замах на збут наркотиків у місцях позбавлення волі (ч. 3 ст. 15, ч. 2 ст. 307, ч. 2 ст. 307 КК України).

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Процесуальне керівництво здійснює Черкаська обласна прокуратура.

👉 Детальніше за посиланням
ДБР повідомило про підозру чотирьом військовослужбовцям з Київщини, які відмовились виконати бойовий наказ

Працівники ДБР повідомили про підозру чотирьом військовослужбовцям, які в умовах воєнного стану свідомо відмовились виконати бойовий наказ командирів.

Встановлено, що у різний час військовослужбовці однієї з частин, дислокованої на Київщині, попри придатність до служби, відмовились вирушити до району проведення бойових дій. На відміну від своїх побратимів, які виконали наказ, ці солдати свідомо і відверто проігнорували розпорядження, діючи всупереч чинному законодавству.

ДБР наголошує: обов’язок захищати незалежність і територіальну цілісність України закріплений у ст. 65 Конституції України. Особи, які ухиляються від виконання цього обов’язку, так само як і ті, хто вчиняє інші військові злочини, нестимуть відповідальність незалежно від посади чи військового звання.

Всім чотирьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 402 КК України та взято під варту.

👉 Детальніше за посиланням
У Запоріжжі ДБР викрило шахраїв, які незаконно забирали квартири померлих

Відеокоментар.

Працівники ДБР повідомили про підозру правоохоронцю та адвокатці, які незаконного забирали квартири одиноких померлих людей. Загальна вартість нерухомості, яку зловмисники намагалися привласнити, становить понад 3,6 млн гривень.

Після смерті одиноких власників квартир, які не мали спадкоємців, майно мало автоматично переходити у власність тергромади Запоріжжя. Проте фігуранти втручались у цей процес і привласнювали квартири.

Правоохоронець, використовуючи службові зв’язки, отримував інформацію про смерть таких осіб. Адвокатка, прикриваючись професійною діяльністю, забезпечувала «юридичне оформлення» оборудок у судах.

Так, вже після смерті власника зловмисники вигадували фіктивні боргові зобов’язання померлої особи. Потім підробляли документи, що нібито підтверджували ці борги та зверталися до суду з вимогою стягнення цих боргів у вигляді передання квартири.

Детальніше.
У Дніпрі судитимуть працівника ТЦК, який продав представникам футбольної команди «захист» від мобілізації

Працівники ДБР у взаємодії з СБУ завершили досудове розслідування стосовно військовослужбовця одного з районних Територіальних центрів комплектування та соцпідтримки Дніпра.

Військовий лякав свого знайомого тренера місцевої аматорської футбольної команди мобілізацією. Натомість пропонував допомогу, якщо той заплатить 2000 грн. Так він розповідав, що має вільний доступ до незаповнених бланків повісток з печатками та підписом військового комісара, які можуть «вберегти» від призову якщо їх показувати на блокпостах.

Згодом фігурант запропонував аналогічну «послугу» для всієї футбольної команди.

Загалом з команди він отримав 35 000 грн. Під час передачі коштів військовослужбовця затримали.

Як встановило слідство, фігурант входив у групу оповіщення й разом з іншими працівниками ТЦК отримував повістки для того, аби вручати їх призовникам. Деякі з цих повісток він забирав собі, після чого за гроші продавав.
ДБР повідомило про підозру експосадовцю Хмельницької прокуратури, який не задекларував мільйони

Працівники ДБР повідомили про підозру колишньому заступнику начальника одного з відділів Хмельницької обласної прокуратури.

До початку служби в прокуратурі чоловік обіймав керівну посаду в одному з правоохоронних органів Волноваського району Донецької області. Протягом 3 років він систематично позичав у підприємця готівку — від $2000 до $20 000 — під письмові розписки. Як підставу він зазначав нібито потребу в інвестиціях у нерухомість або купівлю авто.

Загальна сума боргу сягнула $52 000. Однак експравоохоронець не мав наміру повертати кошти, постійно вигадував приводи для відтермінування виплат і користувався службовим статусом для уникнення зобов’язань.

Упродовж 5 років посадовець не зазначав це фінансове зобов’язання у щорічних деклараціях. За версією слідства, це було зроблено з метою уникнення відповідальності та приховування боргу.

У березні 2025 року посадовець звільнився з органів прокуратури.
На Миколаївщині за матеріалами ДБР судитимуть правоохоронця за побиття затриманого

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо оперуповноваженого ДУ «Миколаївський слідчий ізолятор», який побив затриманого через порушення його «заборони» на спілкування.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

Після обрання запобіжного заходу новоприбулому підозрюваному правоохоронець самовільно розмістив його в камеру та заборонив іншим ув’язненим розмовляти з ним.

Дізнавшись, що один із в’язнів не виконав цю вимогу, працівник ізолятора прийшов до камери та завдав йому численні удари по голові та тілу.

Детальніше.
2025/07/04 04:58:14
Back to Top
HTML Embed Code: