Telegram Web Link
На Донеччині ДБР затримало військовослужбовця, який намагався продати зброю на понад 1,7 млн грн

Працівники ДБР затримали та повідомили про підозру військовослужбовцю, який намагався незаконно реалізувати озброєння, що перебувало на балансі його військової частини у Донецькій області.

У квітні 2025 року фігурант через соцмережі знайшов «клієнта» та обміняв вкрадені в частині 26 гранат і 9 гранатометів на дрон. Згодом цей дрон був проданий цивільній особі з Харківщини за 40 тис. грн.

Після успішної оборудки військовий намагався продати ще 9 гранат і 3 гранатомети за 65 тис. грн, але був затриманий оперативниками ДБР. Загалом задокументовано факти збуту 35 гранат і 12 гранатометів, що належали його підрозділу. Орієнтовна вартість зброї складає понад 1,7 млн грн.

Працівники ДБР знайшли і вилучили всю зброю, у тому числі вже продану, а також вилучили дрон. Після всіх необхідних юридичних процедур зброя буде повернута Збройним Силам України.

Детальніше.
ДБР завершило розслідування щодо групи полтавських митників, через дії яких держава втратила щонайменше 17 млн грн

Працівники ДБР за сприяння керівництва Держмитслужби завершили досудове розслідування щодо організованої злочинної групи, до складу якої входили колишній керівник Полтавської митниці, начальник митного посту та 8 державних інспекторів.

Посадовці систематично допомагали розмитнювати розчинну каву за штучно заниженими цінами. Вони навмисно не перевіряли правдивість митної вартості товару, що дозволяло імпортеру суттєво занижувати обов’язкові платежі до бюджету.

Через таку «співпрацю» лише з одним з імпортерів держава недоотримала майже 17 млн грн митних надходжень.

У межах досудового розслідування проведено понад 50 експертних досліджень. Також в рамках міжнародної правової допомоги отримано офіційну інформацію з Бразилії про реальну вартість кави, яка в кілька разів перевищувала ту, що декларувалась на Полтавській митниці.

Детальніше.
ДБР завершило розслідування щодо колишнього керівництва МВС за фінальним епізодом силового розгону учасників протестів під час Революції Гідності

Працівники ДБР завершили розслідування стосовно колишнього керівництва Міністерства внутрішніх справ України та Головного управління МВС у місті Києві.

У січні–лютому 2014 року в Києві, Черкасах і Сумах працівники міліції, виконуючи явно злочинні накази керівництва МВС, перевищували службові повноваження, застосовували силу до учасників акцій протесту та випадкових перехожих, незаконно затримували громадян і перешкоджали реалізації їхнього права на мирні зібрання. Внаслідок таких дій постраждали 117 осіб.

Дії колишнього міністр внутрішніх справ України, його заступника, тимчасово виконуючого обов’язки начальника ГУ МВС у м. Києві, його заступника кваліфіковано за:

▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 365 ККУ — перевищення влади,
▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 371 ККУ — незаконне затримання,
▪️ ч. 2 ст. 28, ст. 340 ККУ — перешкоджання мирним зібранням.

Детальніше.
За матеріалами ДБР судитимуть експравоохоронця із Запоріжжя за виправдовування збройної агресії рф

Працівники ДБР завершили досудове розслідування стосовно колишнього правоохоронця із Запорізької області, який після звільнення з органів працював консультантом генерального директора однієї з філій державного підприємства.

Обвинувальний акт скеровано до суду.

У ході слідства, проведеного у взаємодії з СБУ, встановлено, що чоловік поширював у публічному просторі інформацію, яка заперечувала факт збройної агресії рф проти України, виправдовувала та глорифікувала її учасників, намагалася нав’язати громадянам ідею про нібито правомірність такої агресії.

Крім того, через соціальний вебсервіс Pinterest він розповсюджував та публічно використовував символіку комуністичного тоталітарного режиму, а також державні символи колишніх союзних республік.

Детальніше.
ДБР повідомило про підозру працівнику ТЦК з Дніпра, який незаконно списав з військового обліку 17 чоловіків

Працівники ДБР повідомили про підозру військовослужбовцю Територіального центру комплектування та соціальної підтримки з Дніпра, який безпідставно вніс до реєстру дані про непридатність до служби щонайменше 17 осіб.

Маючи доступ до автоматизованої інформаційної системи «Оберіг» та використовуючи власний електронний цифровий підпис, посадовець самовільно вносив до реєстру відомості про нібито визнання чоловіків непридатними до військової служби за рішенням військово-лікарської комісії. Насправді жоден із них не проходив ВЛК, а до територіального центру навіть не з'являвся.

Серед осіб, яких було незаконно списано, — рідний брат самого військовослужбовця. Частина цих чоловіків уже залишила межі України, інші наразі переховуються.

Слідство встановлює мотиви протиправних дій працівника ТЦК, а також місцеперебування чоловіків, незаконно виключених із військового обліку.

Детальніше.
На Тернопільщині ДБР повідомило про підозру керівництву держлісгоспу через незаконні рубки на понад 56 млн грн

Працівники ДБР повідомили про підозру директору та головному лісничому державного підприємства «Бережанирайагроліс» у Тернопільській області, які через недбалість допустили масштабні незаконні вирубки лісу.

Упродовж 2023 року посадовці вносили до лісорубних квитків інформацію про види рубок і ділянки без належної перевірки. Через це, з порушенням лісовпорядної документації, на території лісництва незаконно зрубали понад 6 тисяч 200 дерев різних порід.

Загальна сума збитків, завданих державі, становить понад 56,9 млн гривень.

Детальніше.
ДБР завершило розслідування щодо військового посадовця та підприємців, які заробляли на фіктивних документах для ухилянтів

Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо військового посадовця з Києва та двох приватних підприємців, які виготовляли фіктивні документи для ухилення від військової служби.

Фігуранти пропонували клієнтам два варіанти «звільнення» від служби:

▪️ оформлення списання за станом здоров’я;
▪️ фіктивне працевлаштування до одного з київських навчальних закладів із подальшим бронюванням.

Вартість таких «послуг» становила $25 000 за медичне оформлення та 5 тис. доларів — за бронювання.

У червні 2024 року один з клієнтів обрав варіант із фіктивним списанням. Спочатку він передав ділкам 7 тис. доларів як аванс, а в березні 2025 року — ще $10 000 після початку оформлення документів. Зловмисників було затримано під час передачі останньої частини коштів.

Детальніше.
За матеріалами ДБР судитимуть перебіжчика з Херсона, якого затримали в районі ведення бойових дій

Працівники ДБР за сприяння СБУ завершили досудове розслідування щодо колишнього начальника чергової варти відділу охорони ДУ «Північна виправна колонія (№90)», який під час окупації Херсона добровільно перейшов на бік ворога.

У 2022 році, після захоплення міста, працівник колонії добровільно почав співпрацювати з окупантами. На базі української установи загарбники створили псевдоколонію, у якій чоловік протягом п’яти місяців працював, виконуючи вказівки окупаційної адміністрації.

Після звільнення Херсона він переховувався від слідства. Це не завадило працівникам ДБР розслідували його колабораційну діяльність та заочно повідомити про підозру.

26 червня 2025 року зрадника було затримано в селищі Білозірка Херсонської області, де на той момент тривали активні бойові дії. Наразі він перебуває під вартою у Житомирському СІЗО без права внесення застави. Фігурант під час слідства визнав свою провину.

Детальніше.
За матеріалами ДБР судитимуть посадовця військової частини на Миколаївщині, який із братом незаконно оформлював «бойові» виплати

Працівники ДБР завершили розслідування щодо начальника штабу однієї з військових частин у Миколаївській області, який разом із братом – командиром підрозділу – незаконно нараховували бойові виплати.

Упродовж березня-червня 2024 року вони підробляли документацію про те, що разом з півсотнею інших військовослужбовців частини начебто брали участь у бойових діях. Їм також допомагав ще один посадовець частини – помічник начальника штабу. За три місяці таких дій державі завдано збитків на майже 8 млн гривень.

Начальнику штабу та його брату повідомлено про підозру за фактами зловживання службовим становищем і службового підроблення.

Матеріали щодо третього фігуранта виділено в окреме провадження – слідство триває.

Детальніше.
У Запоріжжі ДБР викрило працівників ТЦК, які допомогли щонайменше 1,5 тисячі чоловіків ухилитися від мобілізації

Працівники ДБР викрили та ліквідували масштабну схему ухилення від мобілізації, організовану в одному з районних ТЦК та СП у Запоріжжі. За попередніми даними, лише у 2024–2025 роках таким чином мобілізації уникнули понад 1,5 тис. чоловіків.

В основному працівники ТЦК брали гроші за те, щоб зняти з розшуку військовозобов’язаних, які потрапили до спеціалізованої бази за неявку за повісткою. Так, складався підроблений протокол про нібито добровільну явку чоловіків до ТЦК.

ДБР провело детальний аналіз майже 5 000 адміністративних матеріалів, складених посадовцями. У результаті щонайменше 1,5 тис. осіб уникнули мобілізації та не сплатили штрафи, саме за такою схемою.

Детальніше.
ДБР скерувало до суду справу щодо директора «Pin-Up» та домагається стягнення в державу 2,6 млрд гривень

Завершено досудове розслідування та направлено до суду обвинувальний акт щодо директора підприємства, що забезпечувало роботу ресурсу під брендом «Pin-Up».

Йому інкримінують:

▪️ провадження господарської діяльності у взаємодії з державою-агресором (ч. 4 ст. 111¹ ККУ);
▪️ участь у злочинній організації (ч. 3 ст. 255 КК України);
▪️ умисне ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 ККУ);
▪️ легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3 ст. 209 ККУ);
▪️ службове підроблення (ч. 1 ст. 366 ККУ).

Максимальна санкція — до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Справу розслідують у межах масштабного провадження, відкритого у квітні 2024 року. Тоді було викрито діяльність мережі нелегальних гральних сайтів, які працювали без передбачених законом дозволів. У ході розслідування проведено десятки обшуків, вилучено серверне обладнання, арештовано рахунки та активи компанії.

Уже арештовано понад 2,6 млрд грн активів, які будуть стягнуті до бюджету та спрямовані на оборонні потреби.

Крім того, 25 травня 2025 року Указом Президента на підставі матеріалів ДБР та у взаємодії з Мін’юстом до компаній і громадян рф, пов’язаних із гральним бізнесом, застосовано санкції. У справі вже повідомлено про підозру кільком керівникам і службовим особам.

Детальніше.
2025/07/04 06:09:13
Back to Top
HTML Embed Code: