Telegram Web Link
Взяв участь у прийнятті Його Величності Короля Іспанії Феліпе VI та Королеви Летиції.

Висловив вдячність за всебічну підтримку, яку Іспанія надає Україні від початку повномасштабної війни з росією. Цінуємо солідарність з українським народом і допомогу у складний для нас час.

©️ Casa de S.M. el Rey
Під час візиту до Іспанії на полях Конференції ООН з фінансування розвитку провели зустріч з Президенткою ЄБРР Оділь Рено-Бассо.

Подякував за майже 7 млрд євро інвестицій, залучених від початку повномасштабного вторгнення для підтримки української економіки, зокрема на реалізацію проєктів критичної інфраструктури.

ЄБРР активно співпрацює з українськими державними компаніями, зокрема «Укрзалізницею», «Укренерго», «Нафтогазом». Особливо вдячний за ухвалення цього року 270 млн євро кредиту для «Нафтогазу» для екстрених закупівель газу.

Розширюємо співпрацю, зокрема через механізми гарантій Європейського Союзу. Обговорили підготовку до Конференції з відновлення, що відбудеться у Римі в липні. Опрацьовуємо підписання важливих документів щодо співпраці з ЄБРР як у державному, так і приватному секторах. Зокрема у сфері енергетики, зв'язку, транспорту. Готуються нові проєкти у містах та громадах. Продовжуємо втілювати наші попередні домовленості, досягнуті на Spring Meetings у Вашингтоні. Наголосив, що важливим джерелом фінансування відновлення мають стати конфісковані російські активи.

Подякував Оділь Рено-Бассо за особисту залученість у відновлення України.
🇦🇩 Мав нагоду поспілкуватися з Главою Уряду Андорри Шав'є Еспотом Саморою на полях Конференції ООН з фінансування розвитку. Перша зустріч в історії наших країн на рівні Прем'єр-міністрів.

Подякував за непохитну солідарність і підтримку України в боротьбі з російською агресією. Цінуємо послідовну позицію Андорри у міжнародних організаціях — ООН, ОБСЄ, Раді Європи — на захист суверенітету та територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Окремо подякував за приєднання Андорри до Реєстру збитків, завданих війною, і участь як спостерігача в робочій групі зі створення Спеціального трибуналу за злочин агресії проти України.

Розповів про безпекову ситуацію. Потрібен ще більший міжнародний тиск на агресора. Високо цінуємо приєднання Андорри до санкційної політики ЄС проти росії. Наголосив на важливості запобігання обходу санкцій і закликав посилити координацію в цьому напрямі. Крім того, росія має компенсувати всі завдані збитки. Працюємо над механізмом конфіскації заморожених російських активів та їх використання на користь України.

Пан Прем'єр-міністр прийняв моє запрошення відвідати Україну восени. Домовилися надалі посилювати наші прямі міжурядові контакти і співпрацю.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Україна отримала від Канади близько 1,7 млрд доларів (2,3 млрд канадських доларів) в межах ініціативи ERA. Це кошти, що забезпечені доходами від заморожених російських активів.

Спільно з партнерами змушуємо росію платити за вчинені нею злочини та руйнування. Від початку року із врахуванням останнього траншу отримали близько 17,6 млрд доларів за рахунок знерухомлених активів рф.

Вдячний Канаді та усім, хто долучений до цієї програми.
Наполягаємо на повній конфіскації заморожених коштів рф. Вони потрібні для виплати компенсацій постраждалим від агресії та для відбудови нашої держави. Це також буде актом справедливості для попередження агресивних воєн у майбутньому.
Злочин агресії росії проти України повинен мати фінансову відповідь — справедливе спрямування всієї вартості заморожених російських активів на відбудову нашої держави.

На цьому наголосив під час круглого столу «Мобілізація та узгодження внутрішніх державних ресурсів» 4-ї міжнародної конференції ООН з фінансування розвитку.

Розповів про фінансові виклики, з якими стикається Україна через розв’язану росією повномасштабну війну. Щоб надалі боротися, ми потребуємо нових і більш гнучких підходів до фінансової підтримки.

За оцінками Світового банку, ООН та Європейської комісії, потреби України у відновленні на найближчі роки вже перевищують 500 мільярдів доларів. Ми вважаємо, що створення механізму повної конфіскації російських активів — це найсправедливіший і найефективніший спосіб забезпечити фінансову підтримку України.

Звісно, навіть ці кошти не зможуть повністю покрити всі збитки, завдані війною. Тому ми пропонуємо ще одне джерело фінансування відновлення — запровадження спеціального міжнародного збору на російський експорт. Це може бути додатковий податок або тариф на імпорт російських товарів — таких як нафта та інші ключові ресурси. Надходження від цього збору могли б поповнювати міжнародний фонд відновлення України. Це справедливо: росія має заплатити за руйнування, які вона спричинила.

Ми вдячні всім державам, фінансовим установам і міжнародним партнерам, які протягом останніх трьох років залишаються пліч-о-пліч з Україною. Впевнений, що разом ми знайдемо шлях до сталого миру й процвітання для наших народів.
🇰🇪 Зустрівся з Президентом Кенії Вільямом Руто на полях Конференції ООН з фінансування розвитку.

Важлива тема — продовольча безпека. Попри війну, Україна залишається гарантом глобальної продовольчої стабільності. росія краде українське зерно, цілеспрямовано атакує наші порти та зерносховища. Це становить пряму загрозу не лише країнам Африки, але й всьому світу.

Обговорили практичні кроки для посилення співпраці між Україною та Кенією. Підготовку угоди про економічну й торгівельну співпрацю. А також розвиток переробки сільськогосподарської продукції та створення логістичного й аграрного хабів.

Окрему увагу приділили темі освіти. Зокрема ініціативі щодо започаткування обміну між закладами вищої освіти.

Підкреслив, що Україна відкрита до співпраці в цифровізації, ІТ-сфері та космічній галузі.

Вдячні Кенії за послідовну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за відданість принципам Статуту ООН.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🇦🇴 На полях Конференції ООН з фінансування розвитку провів зустріч із Президентом Анголи Жуау Лоренсу.

Україна високо цінує послідовну позицію Анголи щодо засудження російської агресії. Це прояв солідарності з міжнародним правом і з українським народом.

Обговорили важливість спільного тиску на росію. Очікуємо, що Ангола займатиме тверду позицію щодо недопущення обходу санкцій.

Україна залишається гарантом продовольчої безпеки, попри всі спроби росії дестабілізувати ситуацію. У продовження домовленостей з Президентом Зеленським торкнулися теми створення зернових хабів. Україна готова до ефективної співпраці не лише в аграрному секторі, але й у сфері освіти, медицини та інших секторах.

Передав Президенту Лоренсу запрошення від Президента Володимира Зеленського відвідати Україну. Віримо у поглиблення українсько-ангольського діалогу та співпраці на глобальному рівні.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2025/07/01 14:44:48
Back to Top
HTML Embed Code: