Telegram Web Link
Чергова ніч російського терору. Ракети й сотні дронів були випущені по українських містах, по людях, які мирно спали у своїх домівках.

Більш як десять загиблих станом на зараз. Щирі співчуття рідним і близьким. Під ударом були сім областей і місто Київ. У столиці частково зруйнований житловий будинок. Є загиблі й поранені. Серед постраждалих діти й вагітна жінка. Усі служби працюють на місцях атаки, кожному буде надана необхідна допомога.

Закликаємо наших партнерів і союзників до жорстких дій у відповідь на російські злочини. Треба бити санкціями по ключових економічних секторах агресора, треба більше засобів захисту для України від ворожих повітряних цілей. Маємо бути рішучими та згуртованими для протидії російській загрозі.
Провели щотижневу координаційну нараду Уряду.

➡️ Підготовка до опалювального сезону. Обговорили стан ремонтів тепломереж у прифронтових містах. Дав відповідні доручення Мінрозвитку та Міненерго. Тримаємо ситуацію на постійному контролі.

➡️ Сектор безпеки й оборони. Заслухав інформацію про актуальні потреби. Без деталей. Уряд постійно виділяє кошти безпосередньо бригадам на закупівлю необхідного. На їх рахунках залишаються до 20 млрд грн — ці кошти мають використовуватися оперативно, зокрема на дрони, ремонти авто та інші потреби передової. Міноборони й Мінфін отримали відповідні завдання.

➡️ Контроль прозорості благодійних зборів. Після останнього резонансного випадку доручив Мінсоцполітики підготувати пропозиції щодо посилення звітності та прозорості благодійних зборів.

➡️ Множинне громадянство. Верховна Рада ухвалила відповідний закон. Наступний крок — підготовка підзаконних актів. Робота триває в координації Мін’єдності, МВС та МЗС.

➡️ Програма єВідновлення. Готуємо рішення щодо збільшення суми компенсацій для власників пошкодженого житла, яке є пам’яткою архітектури. Завдання отримали Мінрозвитку та Мінкульт.

➡️ Бюджет і фінансова стратегія на наступний рік. Загальна потреба у зовнішньому фінансування цього року — $39,3 млрд. Вже залучено понад $20 млрд. З них $15,8 млрд за механізмом ERA, $3,7 млрд від ЄС, майже $400 млн — МВФ, $50 млн — від Світового банку. Є домовленості, щоб повністю закрити фінансові потреби на цей рік. Обговорили фінансування держбюджету, потреби та домовленості з партнерами на 2026 рік. Перед Мінфіном поставлені відповідні завдання.

Продовжуємо системну роботу над посиленням оборони, підтримкою громадян та економічною стійкістю держави.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
📊 Сьогодні на позачерговому засіданні Уряд спрямовує понад 22 млрд грн фінансового ресурсу, який надали партнери, на потреби відновлення. 

➡️ Майже 18,5 млрд грн від Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) передаємо на потреби медицини, освіти, сільського господарства, на гуманітарне розмінування та для відновлення комунального господарства наших міст. 
➡️ Також близько 1,4 млрд грн від JICA виділяємо на відбудову енергетики, на тренування та навчання саперів, які звільняють нашу землю від російського мінного сміття. 
➡️ Майже 2,2 млрд грн бюджетної підтримки Європейського Союзу розподіляємо на відбудову та модернізацію портової інфраструктури. 

Вдячні друзям та партнерам за солідарність. Реконструкція України буде великим глобальним проєктом, успіх якого визначить майбутнє Європи та світу. 

Відновлюємо Україну тут і зараз за пріоритетними напрямками, там де цього найбільше потребують люди.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Україна отримала 190 млн доларів на ініціативи відновлення у межах спільного зі Світовим банком проєкту DRIVE. Його мета — створення стійкої інфраструктури в складних умовах.

Фінансування у формі позики від МБРР, наданої за підтримки Уряду Японії, буде спрямовано на модернізацію інфраструктури, відновлення мостів, удосконалення транспортної системи та розвиток дорожньої галузі.

Вдячний партнерам — як Світовому банку, так і Уряду Японії — за послідовну підтримку України в умовах повномасштабної війни.
В Офісі протимінної діяльності ДСНС провели нараду щодо стану виконання заходів із гуманітарного розмінування. Маємо значний прогрес й одночасно ще багато викликів, на які слід належно реагувати.

Площа потенційно замінованих земель, порівняно з кінцем 2022 року, зменшилася на понад 20% і сьогодні складає близько 137 тис. км2. Переважно це сільськогосподарські землі. Розмінувальні роботи проводять ДСНС, Національна поліція, Міноборони та неурядові оператори протимінної діяльності.

Наразі на ринку працюють 112 сертифікованих операторів, з них вісім — іноземні. Їхній ресурс — це понад 9 тисяч людей, 278 машин із розмінування та земляних машин, понад 13 тисяч металошукачів.

Заслухав доповіді Першої віцепрем’єр-міністерки, Міністра аграрної політики та Міністра внутрішніх справ. Обговорили пропозиції, як посилити розмінувальну підтримку фермерів. Наголосив, що Державний аграрний реєстр має стати єдиним інструментом взаємодії при наданні компенсації витрат за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. Дані в реєстр мають вноситися оперативніше.

Також в Міноборони поінформували щодо розмінування прифронтових територій. Домовилися з міністерствами перерозподілити повноваження у сфері оперативного й гуманітарного розмінування, аби покращити координацію процесу.

За підсумками наради поставив перед міністерствами та відповідальними особами низку завдань, зокрема пришвидшити процес запуску Реєстру забруднених територій вибухонебезпечними предметами. А також розробити план дій для залучення міжнародних коштів безпосередньо на розмінувальну діяльність. Ми вже сформували велику протимінну міжнародну коаліцію з понад пів сотні держав та залучили 1,2 млрд доларів допомоги для розмінування.

Гуманітарне розмінування — ключовий елемент швидкого відновлення. Наша мета — постійно нарощувати темпи робіт, щоб якнайшвидше звільнити від мін українські поля, села, міста, інфраструктуру.
2025/07/05 17:15:00
Back to Top
HTML Embed Code: