Telegram Web Link
У День незалежності закликаю вас попіклуватися про тих, хто залежний від нас - хвостатих друзів. Прекрасні люди з Adopt Don't Stop щодня роблять силу-силенну добра, рятують з вулиці, лікують, вигодовують, красиво фотографують та знаходять нові сім'ї тваринкам. А ми можемо їм допомогти в цій справі. Отут за посиланням аукціон. Пропоную зустріч-консультацію-дискусію про здоров'я, медреформу, права людини, сексуальну освіту - на ваш вибір.
https://www.facebook.com/adoptdontstop/posts/1518962128439397
Про тривалість якісного життя жінки та всіх людей з маткою, яєчниками і піхвою думка починає змінюватися лише зараз. Мені подобається, що стає більше ресурсів, подій і контенту, який розповідає, як жити здорово, наповнено і приємно, а не лякатися кожного дня народження. Разом з Кунштом намагалися додати свою краплину у поки що мілке море цієї інформації. Про клімакс читайте у новій статті за посиланням:
https://kunsht.com.ua/do-ostanno%d1%97-krapli-shho-take-menopauza/
Розповіла трохи про ситуацію з трансгендерним переходом та доступністю медицини для транс*людей в Україні. Це перша частина відео та той рідкісний випадок, коли я погодилась відповідати російською.
В межах роботи ГО "Медичні лідери" та зокрема проекту EQuality Docs мрію створити курс для лікарів/студентів/інтернів та окремо для пацієнтів на цю тему, українською та про наш контекст. А поки шукаємо можливості фінансування важливої ініціативи, намагаюся використовувати різну публічність, аби ті, кого це стосується, знали, що вони не одинокі, і звернутись є до кого.
https://youtu.be/DxExV_zqvkY
Друзі, а саме колеги, запрошую вас реєструватись на захід, у межах якого поговоримо про роботу лікаря з нашими захисниками і захисницями) маю честь долучитися у якості спікерки.
Forwarded from INgenius
​​Відкрита реєстрація на навчальний тренінг INpractice: Програма реінтеграції ветеранів, Київ!

Спільно з командами IREX та @veteran_hub платформа INgenius відкриває БЕЗКОШТОВНІ одноденні тренінги для лікарів первинної ланки по роботі з пацієнтами та пацієнтками-ветеранами України. Перший захід відбудеться в Києві.

На ньому Ви дізнаєтесь:
- Як налагодити контакт і створити сприятливі умови для взаємодії з пацієнтом-учасником бойових дій;
- Які соматичні патології найчастіше трапляються у ветеранів та ветеранок;
- Як їх діагностувати та що робити далі.

Для Вас виступатимуть:
🔥Ірина Франкова - лікар-психолог, груповий аналітик, викладач медичної психології, нейропсихології, медичної комунікації. Спеціалізується на психотерапії психічної травми, кризових станів, тривожно-фобічних і психосоматичних розладів.
🔥Дарина Дмитрієвська - сімейна лікарка, позаштатна експертка НСЗУ з напрямів "Первинна ланка" та "Діагностика, лікування та супровід осіб з ВІЛ", співзасновниця Асоціації працівників охорони здоров'я "Медичні лідери".
🔥Павло Яковлев - лікар-уролог, онкохірург, кандидат медичних наук.
Спеціалізується в урології, онкоурології, лапароскопічній хірургії, ультразвуковій діагностиці.

Дата: 19 вересня
Початок: 09:30
Місце: Veteran Hub
Вартість: БЕЗКОШТОВНО


Після тренінгу кожен учасник отримає БАЛИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ.

Кількість місць обмежена!

УВАГА! Для того, щоб взяти участь у заході, потрібно зареєструватись за посиланням:
https://cuti.cc/4BPHh
Доброго ранку, прекрасні люди, що цінують здоровий глузд)
Серед вас багато киян, і звертаюся я саме до вас. Сьогодні ви можете допомогти змінам у місті! А жителів інших чудових місцин прошу поширити інформацію)
Отже, у нас є шанс збудувати у столиці Сквер науки, цікаву та корисну локацію, де буде приємно проводити час. Проект започаткований науковцями, лікарями та громадськими діячами, яких я знаю особисто, і тому вдвічі сильніше хочу підтримати, бо певна, що виділені з бюджету гроші ТОЧНО підуть саме на створення скверу.
Проголосуйте за проект, бо сьогодні останній, вирішальний день:
https://bit.ly/2XhmmF4
Forwarded from INgenius
​​🥁Знайомтесь! Дарина Дмитрієвськатретя спікерка начального тренінгу INpractice: Програма реінтеграції ветеранів, Київ!

🧩З початком цивільного життя учасники бойових дій потребують піклування про власне здоров’я. Ветерани можуть зіштовхнутися з новими захворюваннями або загостреннями старих. У такому випадку на допомогу приходить лікарка первинної ланки.

🗣Саме тому менторкою терапевтичного блоку стане Дарина Дмитрієвська — твоя сімейна лікарка!

На цьому тренінгу ми разом розберемо основні соматичні патології:
порушення слуху;
розлади травного тракту (закрепи, діарея, гастрити, виразкова хвороба тощо);
кардіологічні порушення (інфаркт міокарда, гіпертонічна хвороба, кардити, кардіоміопатії);
інфекційні захворювання (гепатити, ВІЛ-інфекція, туберкульоз);
травми та хвороби опорно-рухової системи (наслідки переломів, ушкодження сухожиль, нервів і мʼязів, остеоартроз).

👤Саме Дарина, як ніхто інший, може розповісти про діагностику та лікування цих патологій, адже вона:
🔺Проводить лекції та тренінги для ключових спільнот з питань профілактики та лікування ВІЛ, вірусних гепатитів, ЗПСШ, ТБ;
🔺Консультує з питань профілактики ВІЛ та туберкульозу для представників ключових груп, в першу чергу транс-людей, ЧСЧ, СІН та їх партнерів.
🔺Заснувала та веде свій освітній телеграм-канал про доказову медицину «Вір мені, я лікарка»;
🔺 Створила телеграм-бот для пацієнтів для отримання базових рекомендацій при найпоширеніших скаргах на засадах доказової медицини, а також для моніторингу стану пацієнтів, що хворіють «Моя лікарка»;

📍
Дата: 19 вересня
Початок: 09:30
Місце: Veteran Hub
Вартість: БЕЗКОШТОВНО

📎Після тренінгу кожен учасник отримає БАЛИ БЕЗПЕРЕРВНОГО ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ.

📌УВАГА! Для того, щоб взяти участь у заході, потрібно зареєструватись за посиланням:
https://cuti.cc/4BPHh
За час роботи сімейною лікаркою у мене є одне досягнення, яке я ціную найбільше: мої пацієнти насправді МОЇ люди. Ми змогли вибудувати такі гармонійні стосунки, що й досі лишаємося важливими одне для одного людьми, а я для них - часто все ще авторитетом у сфері медицини. Як лікарці мені комфортно працювати з тими, хто мені довіряє, а весь персонал клініки завжди був вражений якістю комунікації і фідбеку саме від моїх людей.
У той же час я стикалася із провтиками в елементарних процесах у клініках; неефективністю розподілу праці; дивними рішеннями без аргументації; неповагою до людини та знеціненням роботи кваліфікованого фахівця.
Ми з моєю подругою, медичною журналісткою, спеціалісткою у сфері створення ботів (наприклад, OpenDataBot))) Дариною Даниленко створили Cures.media - спільноту для людей з медицини. Ми говоритимемо про дружній та ефективний заклад, комунікацію лікаря з клієнтом, КРІ клініки та автоматизацію процесів з любов'ю. Запрошую доєднуватися всіх, хто працює у сфері охорони здоров'я) давайте рухатись разом!
https://www.tg-me.com/curesmedia
Ми впевненими кроками прямуємо вгору по кривій статистики, захворюваність на ковід вже доповзає до 7000 випадків на добу, і в той же час всі розслабилися. Маски зараз можна побачити на все меншій кількості людей навіть у тісних приміщеннях.
Я трохи порозмірковувала та пошукала інформацію у наукових джерелах про те, чи є сенс маскуватися. Читайте у новій статті на Куншт:
https://kunsht.com.ua/moya-maska-skrayu-blog-darini-dmitriyevsko%d1%97/
Вже ніч, але не можу чекати, принесу гарну звістку)
Часто мене питають у сенсі щеплень від ковіду: а що діти?
Так от, Файзер оприлюднили результати досліджень дії вакцини у малечі від 5 до 11 років. Для них використовували дозу втричі меншу, ніж для дорослих, і вона показала себе як безпечна та така, що стимулює утворення великої кількості антитіл. Представники Файзеру також додали, що результати вакцинації діток ще менших представлять, як тільки ті будуть готові.
Нагадаю, що наразі понад 600 українських дітей знаходяться з ковідом у лікарнях. Діти також іноді хворіють складно. А ще частіше вони інфікують літніх родичів і вчителів.
Читайте пресреліз за посиланням.
https://www.pfizer.com/news/press-release/press-release-detail/pfizer-and-biontech-announce-positive-topline-results
Реклама поховального бюро.
Лаконічно і прекрасно.

П.С. Антиваксів в коментах банитиму, у мене настрій відповідний.
Спочатку підробляли ПЛР, тепер сертифікати поо вакцинацію. Мене завжди дивувало, як люди здатні витрачати купу грошей і почасти зусиль, аби лише не вмикати розум.
Радіо Свобода провели розслідування однієї зі схем злочинців і написали про це:
https://www.radiosvoboda.org/a/vaktsynatsiya-na-paperi-yak-v-ukrayini-pidroblyayut-kovid-sertyfikaty/31473924.html
"Я перехворів, мені поки не потрібна вакцина," - чую я від деяких людей, особливо молодих. Ще більше мені "подобається" твердження, що здоровий спосіб життя та міцний імунітет - це запорука безпеки. Це все нісенітниці, і далі я розкажу про дослідження, яке це довело.
Молоді здорові люди хворіють, і часто тяжко, і потрапляють у реанімації, потребуючи вентиляції легень. Це рулетка, і навряд ви хочете стати розмінною фішкою в такій грі. Ризик важкого перебігу це ще не все - хвороба непередбачувана та дає довготривалі наслідки.
Але навіть якщо ви вже перехворіли, і вам пощистило не померти, щепитися ТРЕБА. Статистика свідчить, що без вакцини ви в 2.5 рази більш ймовірно підхопите вірус знову, і як він протікатиме, не знає ніхто. Кожна хвороба виснажує організм, а ковід ще й непередбачуваний трохи більше, ніж повністю.
"Вакциновані теж передають вірус!" - кричать деякі дописувачі. Ой, так, Дельта - дуже заразна зараза, соррі за каламбур. Але ну от в такій реальності ми живемо, людоньки. А щеплені люди все ж таки передають вірус меншій кількості людей протягом коротшого часу. А це дуже важливо: ви захочете, щоб навколо були щеплені, які менш ймовірно інфікують вас. Так само вакциновані люди мають менші ризики потрапити в лікарню з ковідом.
"Але в Британії (Ізраїлі) більшість госпіталізованих - щеплені!". Ага. Бо в них взагалі більшість населення мають укольчики! Вивчаємо теорію відносності та звичайну логіку.

Нагадую, що питання вакцинації - це не ваша особиста справа. Вона стає такою, тільки якщо ви ізолюєтесь на безлюдному острові; до того ж часу ви живете у суспільстві і зобов'язані думати про оточуючих. Ми візьмемо ковід під контроль тільки тоді, коли діятимемо спільно.
У практиці будь-якого адекватного лікаря трапляється БІЛЬ: пацієнти не мають грошей на потрібну діагностику, даєві ліки та зміну спосбу життя, але не жалкують гривень в аптеці за неперевірені препарати. Кошти йдуть у кишені виробникам, які не надто дбають про користь для своїх клієнтів.
Самолікування, недовіра до офіційної медицини, міфічне мислення призводять до чудернацьких наслідків. Особисто я не маю сил стояти у черзі аптеки, бо постійно хочеться когось полікувати.
Люди встановлюють собі діагнози, питають поради у родичів, сусідів, гугла та фармацевта в аптеці.
І провізори радять, часто зовсім не те, що потрібно людині, адже вони - не клініцисти та не мають достатньої кваліфікації для призначення препаратів, до того ж вперше бачать людину, тому не можуть наочно діагностувати та запропонувати препарат.

А часом лікар робить адекватне призначення перевіреного часом і дослідженнями оригінального препарату (наприклад, атоксіл для зменшення інтоксикації після отруєння), а фармацевт рекомендує на свій розсуд заміну.
І часто це не аналог іншого виробника (лікарський засіб), а БАД, створений аптечними мережами, начебто зі схожою діючою речовиною, який може мати будь-які непередбачувані ефекти.
Пацієнт приймає таку речовину, не має позитивної дії, потенційно отримує побічні прояви. У нього складається враження, що лікар погано виконав свою роботу, а фахівець в свою чергу не розуміє, чому ліки не діють.
Когнітивні викривлення працюють таким чином, що людина, купуючи в аптеці інший, але "ще кращий" за свідченням провізора препарат, відчуває, ніби дотримується призначень, але удосконалює їх. Вона іноді може навіть не повідомити спеціаліста про зміну.
У чому ж, окрім непрогнозованого ефекту, полягає проблема препаратів-замінників?
Велика частина з них не лише містить іншу речовину, але й не є зареєстрованими лікарськими засобами.
Представники компаній-виробників у своїй рекламі пояснюють це намаганням здешевити товар, тобто, попіклуватись про покупця, і людям подобається ця теза.
Однак важливо знати, що входить до ціни оригінального препарату. Зокрема це великі, докладні дослідження його ефективності, безпечності та віддалених ефектів.
Під час такого процесу вивчають та реєструють будь-які, навіть рідкісні прояви, що збігаються у часі з прийомом ліків.
Тому коли ви тримаєте у руках довжелезну інструкцію з переліком побічних ефектів, це не значить, що препарат поганий, а свідчить про докладне його вивчення.
У свою чергу, виробники БАДів не зобов'язані за законом проводити такі дослідження і контроль.
Вони використовують аргумент про велику вартість реєстрації лікарського засобу, через що простіше залишити препарат БАДом. Але не варто сприймати це як лайфхак: практично ніякого контролю за виробництвом, якістю сировини та готової продукції таких препаратів не ведуть.
Отже, якщо лікування піде не за планом, тобто, буде неефективним або призведе до виражених побічних ефектів, ви навряд зможете вимагати у компанії відшкодування.
Прогресивні фахівці не радять використовувати БАДи-замінники лікарських засобів, адже це речовини з недоведеною ефективністю, і передбачити їхній вплив на організм пацієнта неможливо.
Важливий висновок з вищенаведеної інформації: завжди звертайтесь за призначеннями до лікаря, а потім дотримуйтесь його рекомендацій.
Не піддавайтесь на маніпуляції та не змінюйте самовільно препарат, особливо лікарські засоби зі сталою репутацієї на БАДи-замінники, дбайте про своє здоров’я помірковано та з повагою до власного тіла.
Чому у нас все ОСЬ ТАК в медицині? Як і чим живуть лікарі, які намагаються рятувати вас у всій цій системі на фоні пандемії та політичних ігор? І нарешті, чи є у нас перспективи для покращення?
Українська Правда зняла дуже важливе і реалістичне кіно, яке я щиро раджу подивитися кожному і кожній із вас. Не зараз - то відкладіть на потім, але подивіться.
Головний герой - анестезіолог з Роздільнянської ЦРЛ Іван Черненко, і він дуже чесний. Також у фільмі ви побачите і мене) (скажу вам, це дуже цікавий був досвід - бачити себе під час показу на великому екрані в Жовтні).
https://bit.ly/3it8QoW
А ви готові говорити про кохання?
Уже з 12 жовтня стартує #Big_LOVE — новий курс про кохання з точки зору біології, психотерапії, юриспруденції, медицини та філософії.
Запрошуємо всіх віком 16+, без прив'язки до статті чи гендеру.

Тільки уявіть: ми витрачаємо мінімум 15 років життя на освіту. Разом з цим, багато питань про побудову стосунків, секс, шлюб чи довготривале партнерство залишаються поза увагою.

З кваліфікованими психотерапевтами, медиками, біологами та адвокатами поговоримо про:

❤️основні поняття кохання;

❤️біохімію кохання;

❤️теорію прив'язаності;

❤️секс&оргазм;

❤️зачаття&сексуальне здоров'я - це заняття веду я, розповім про те, як вберегтися від передачі ВІЛ та інших ЗПСШ!

❤️конфлікти та їх вирішення;

❤️довготривале партнерство.

Деталі навчання:

- 5 тижнів;

- 10 занять по 1,5 год безпосередньо з експертом;

- вівторок та четвер о 19:30-21:00;

- запис занять доступний упродовж півроку;

ціна — 2 800 грн, є можливість обрати 5 цікавих саме вам занять і оплатити пів ціни;

для вашого друга — знижка 75%;

нашим випускникам та лекторам — постійна знижка 5%.

WOW! Для пар спеціальна пропозиція: приходьте вдвох — платіть за одного.

Реєстрація та деталі курсу за посиланням

https://bigbrotherschool.org/big_love

До зустрічі!

Буде гаряче!
#про_ВІЛ Стигматизація ВІЛ часто пов'язана зі стереотипами про "групи ризику", які насправді є дуже умовними. Зокрема позитивний статус нерідко асоціюють із вживанням ін'єкційних наркотиків, далі ланцюжок веде до асоціальної поведінки, і одна ст гма накладається на іншу. І тут варто говорити на різні теми, але сьогодні про ВІЛ. Колись люди, що вживають ін'єкційні наркотики (далі ЛВІН), складали згачну частку в структурі поширення вірусу, але у наш час головний шлях передачі - незахищений гетеро секс. Наркотична сцена міняється, частіше людт вживають інші препарати, але ЛВІН все ще є. І ризики передачі ВІЛ пов'язані скоріше з хімсексом - під дією речовин.
Альянс громадського здоров'я провів біоповедінкове дослідження про особливості застосування різних речовин та їхній вплив на ризики передачі ВІЛ. Інфографіка на картинці.

Дослідження за посиланням: https://aph.org.ua/wp-content/uploads/2021/08/PWID_ukr_web.pdf
Там більш детально про:
Чому ВІЛ продовжує розповсюджуватися у спільноті ЛВІН?
Чи готові ЛВІН залучати до тестування на ВІЛ ін’єкційних і сексуальних партнерів?
Як фахівці можуть допомогти ЛВІН у розкритті ВІЛ-статусу сексуальним партнерам?
Як змінюється наркосцена та які особливі потреби у послугах мають споживачі нових психоактивних речовин?
Більше результатів наших досліджень на сайті https://hivdata.org.ua або за хештегом #hivdata_aph
2025/07/13 09:36:16
Back to Top
HTML Embed Code: