Telegram Web Link
Криза людського капіталу vs. ставки на перекваліфікацію

Україна вже відчуває дефіцит кадрів, який буде поглиблюватись через повномасштабну війну та спричинену нею міграцію. Одним з рішень, що може стабілізувати ситуацію, є перекваліфікація різних соціально-демографічних груп (жінки, люди літнього віку, тощо).

25 вересня на IX Форумі "Диригенти змін" Євгенія Близнюк разом із Оленою Бойченко презентують спеціальне дослідження Gradus Research і Deloitte в Україні, яке відповість на такі питання:
👩‍🚒👨‍🔧 Чи готові люди змінювати професію? Які є бар’єри та драйвери?
👩‍🏭 Чи розглядають українські жінки можливість перекваліфікуватися на стереотипно “чоловічі” спеціальності?
👵👴 Чи готові українці працювати після досягнення пенсійного віку та за яких умов?

Детальна програма події — за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Українське суспільство стає толерантнішим до іноземців

Міграційні зрушення, спричинені повномасштабним вторгненням, досвід біженства та життя у незнайомих культурах, залишили свій відбиток на ставленні українців до мігрантів з інших країн.

Наприклад, частка опитаних українців, які добре ставляться до іноземців, що приїхали працювати в Україну, зросла з 40% до 45% в порівнянні з минулим роком.

42% респондентів загалом добре ставляться до іноземців. 29% залишаються нейтральними, тоді як 7% відчувають насторогу.

Тренд до більшої толерантності серед населення означає, що Україна стане відкритішою до іноземної трудової міграції, яка може бути одним з факторів подолання кризи людського капіталу, що загострюється через війну та міграцію.

Детальні результати дослідження можна знайти за посиланням
Як українські жінки долають гендерну нерівність і виклики війни на шляху до професійної реалізації?

Сьогодні на SHE Congress Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, презентувала дослідження, проведене спільно з компанією biasless, яке відповідає на це питання.

Ділимося найважливішими інсайтами:

🌟 Українські жінки все більше уваги приділяють піклування про себе, і це попри зростаючий рівень стресу.

🌟 На жаль, випадки неналежного ставлення до жінок на роботі залишаються. А самі жінки часом власноруч оточують себе бар’єрами для професійної реалізації: вважають, що їм недостатньо впевненості і рішучості, сміливості чи знань. І це типовий патерн поведінки, із яким треба працювати. Адже українські жінки готові розвиватися, можуть обіймати лідерські посади і проявляти себе професійно.

🌟 Рівень поваги та рівноправ’я до жінок покращується — принаймні, є позитивна динаміка, але точно ще є над чим працювати.

Більше даних із дослідження гендерної рівності шукайте за посиланням
Криза людського капіталу: чи врятує Україну перекваліфікація жінок і людей старшого віку?

Україна вже відчуває дефіцит кадрів, який буде поглиблюватись через повномасштабну війну та спричинену нею міграцію. Одним з рішень, що може стабілізувати ситуацію, є перекваліфікація різних соціально-демографічних груп (жінки, люди літнього віку, тощо).

25 вересня на IX Форумі "Диригенти змін" Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research презентувала результати спільного з Deloitte в Україні експрес-дослідження щодо того, чи готові українці змінювати професію, які є до цього бар’єри та драйвери, чи розглядають українські жінки можливість перекваліфікуватися на стереотипно “чоловічі” спеціальності, та чи готові українці працювати після досягнення пенсійного віку й за яких умов.

Результати дослідження та повний звіт доступні за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
79% опитаних українців сьогодні працюють попри виклики воєнного часу, 58% з них працюють понад 30 годин на тиждень.

Про це свідчать дані експрес-дослідження, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research спільно з Deloitte в Україні.

Три чверті опитаних (73%) змінювали рід діяльності. Більшість гендерно-вікових груп має досвід зміни професії. Серед вікової групи 45+ років змінювали рід діяльності аж 79% респондентів. Тоді як найменше змінювали роботу молодь (58%) і мешканці східної частини України (68%).

Детальніше про те, чи готові українці змінювати професії, які є до цього барʼєри та драйвери, читайте у звіті дослідження за посиланням
Українське суспільство воєнного часу впевнено рухається до досягнення гендерної рівності, але які виклики ще потрібно подолати? Як бізнес і суспільство можуть сприяти цьому процесу?

Відповіді на ці питання можна буде почути 17 жовтня на UKRSIBBANK SUSTAINABLE Business Forum, де інсайтами поділиться Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research. Вона представить результати дослідження, присвяченого темі гендерної рівності в Україні, проведено спільно з Biasless.

Деталі програми та більше інформації за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
У Всесвітній день психічного здоров'я поділимося декількома цифрами, що описують ставлення українців до психологічної допомоги.

40% опитаних українців за останні півроку відчували потребу у психологічній допомозі, причому серед жінок цей показник становить 47%, а серед чоловіків — 32%. Однак лише 8% респондентів звернулися до спеціаліста, незважаючи на зростання кількості звернень за останні півроку.

Про це свідчать результати третьої хвилі дослідження, проведеного Gradus Research у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я — ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Що заважає людям отримати підтримку? Основні бар’єри:
▪️29% вважають, що їхні проблеми недостатньо серйозні,
▪️25% переконані, що впораються самі,
▪️23% вважають, що це занадто дорого,
▪️22% вірять, що комусь потрібніше,
▪️20% не вірять у ефективність допомоги.

Детальні результати дослідження можна знайти за посиланням
Сьогодні на New Food Summit 2024 Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, презентувала результати спеціального дослідження "Меню війни: як повномасштабне вторгнення змінює харчові звички українців?"

Ділимося ключовими інсайтами з дослідження:
✔️У половини опитаних українців (49%) звички харчування змінилися від початку війни.
✔️Фактори, що найбільше впливають на харчові звички під час війни: підвищення цін на продукти харчування, тривалий стрес та атаки ворога із їх наслідками.
✔️Стрес (83%) займає перше місце серед чинників впливу на зміну харчових звичок.
✔️Через зростання цін на продукти харчування під час війни майже дві третини (64%) опитаних обирають дешевші продукти.
✔️Блекаути мають відчутний вплив на харчові звички українців. Респонденти частіше надають перевагу продуктам тривалого зберігання (59%) та холодній їжі (50%).
✔️До категорій, на яких найбільше економлять, потрапили кондитерські вироби (49%) та риба і морепродукти (48%).

Більше інсайтів — за посиланням
Які бар'єри досі існують в Україні для професійної реалізації жінок? А які бар'єри вони самі собі створюють на шляху до лідерських позицій?

Про значущі тенденції в цих питаннях у контексті жіночого підприємництва сьогодні говорила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, під час свого виступу на UKSIBBANK Sustainable Business Forum, спираючись на дослідження, проведене спільно з Biasless.

“Ми бачимо декілька важливих інсайтів. Перший — жінки в Україні мало усвідомлюють себе вразливою групою населення, права якої потрібно захищати. До цього доєднується другий факт — більшість із тих, хто стикається із бар’єрами у професійному житті, не говорять про це, бо вважають це не на часі. Третій факт дещо вирівнює цей баланс: на третьому році повномасштабної війни жінки більше часу приділяють собі, шукають нову рівновагу між високим навантаженням, обов’язками і бажанням зростати кар’єрно та в ролі лідерок”, — розповіла спікерка.

Більше інсайтів з дослідження — за посиланням
Чи бояться українські маркетологи, що їх може замінити штучний інтелект?

56% опитаних маркетологів не вірять, що ШІ може відібрати в них робоче місце. Проте зі зростанням обізнаності про AI й зростає віра в те, що технології можуть перебрати роботу на себе:

«Серед тих людей, які проходили навчання, і більш обізнані та просунуті у використанні штучного інтелекту, віра в те, що штучний інтелект забере в них робочі місця, становить 55% проти 33% серед тих, хто такого навчання не проходив, і не розуміється глибоко в цій темі. Люди, які розуміють, що відбувається, які занурені у тему, схильні в більшості принаймні думати про таку небезпеку», — коментує соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.

Читайте більше у матеріалі на VECTOR на основі даних зі спільного дослідження Gradus Research і комунікаційної групи dentsu Ukraine
Війна суттєво змінила ринок праці в Україні: багато людей виїхало за кордон, багато мобілізовано. Країна стикається з дефіцитом людських ресурсів, що створює серйозні виклики для економіки. І перекваліфікація працівників може стати одним з вирішень питання.

⚡️Та чи готові українці змінювати професію? Чи мають люди досвід перекваліфікації? Які труднощі бачать у цьому процесі? Що може їх мотивувати?
⚡️Чи готові жінки до опанування традиційно "чоловічих" професій? Чи хочуть люди пенсійного віку залишатися на ринку праці?

Цим питанням буде присвячене спеціальне дослідження Gradus Research для КМЕФ 2024, яке 7 листопада на форумі презентує Євгенія Близнюк в межах панельної дискусії про людський капітал.

Не пропустіть! Більше подробиць про програму за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Як змінюються харчові звички українців в умовах повномасштабної війни?

49% опитаних українців зазначають, що їхні харчові звички зазнали змін з початку війни, а серед молоді у віці 18-34 років цей показник сягає 54%. Такими є результати дослідження "Меню війни", проведеного Gradus Research до New Food Summit 2024. Основні фактори, що впливають на ці зміни, — зростання цін на продукти, тривалий стрес та атаки ворога.

Аналітики Gradus Research також дослідили, на яких продуктах українці намагаються економити в першу чергу, а які залишають у раціоні попри все, і як готуються до зими.

Детальніше про фактори, що впливають на харчові звички під час війни, за посиланням
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Чи готові повертатись українські мігранти і коли?

Про настрої українських мігрантів за кордоном та інші інсайти з міграційного дослідження Gradus Research розповіла у випуску Новин Факти ICTV з Оленою Фроляк Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

64% українців, які наразі за кордоном, не проти повернутися в Україну, — каже експертка. Але за яких умов?

Дивіться у сюжеті 👆
2025/07/07 15:14:59
Back to Top
HTML Embed Code: