Telegram Web Link
Нещодавнє дослідження Gradus Research щодо змін в українському суспільстві за час повномасштабної війни продемонструвало ще одну цікаву тендендію — зростає частка опитаних громадян, які вважають, що для досягнення порядку є припустимим жорсткий контроль та регулювання з боку держави.

Більше про зміни в українському суспільстві під час війни — у дослідженні Gradus Research за посиланням
👍7👎3
Digi-нація військового часу: як війна змінила українських користувачів інтернету?

22 вересня
на Customer Experience Conference Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, презентує спеціальне дослідження, покликане відповісти на наступні питання:

⚡️На які ключові сегменти поділяється українська digital-аудиторія зараз?
⚡️Що роблять українські користувачі в онлайні під час війни: який контент споживають і поширюють?
⚡️Що і як купують? Якими сервісами користуються?
⚡️Месенджери проти соцмереж: хто виграє?

Не пропустіть можливість дізнатися свіжі інсайти про споживачів першими. Детальна програма події доступна за посиланням
8👍2
Чи може демократія бути ефективною? — на це питання відповідає цьогорічний звіт OPEN SOCIETY BAROMETER.

Це глобальне дослідження слугує перевіркою реальності, змальовуючи картину настроїв, занепокоєнь та сподівань людей у 30 країнах світу, що робить його одним з найбільших досліджень світової громадської думки щодо прав людини та демократії, яке коли-небудь проводилося. І частина даних для нього була зібрана завдяки дослідженню Gradus Research.

Отже яких найцікавіших висновків дійшли аналітики?
✔️Концепція демократії залишається широко популярною в усіх регіонах світу: 86% респондентів заявили, що хотіли б жити в демократичній державі.
✔️Найбільше людей турбують бідність та нерівність (20%), зміна клімату (20%) та корупція (18%).
✔️Значна частка опитаних молодих людей (42%) вважає, що військове правління — це хороший спосіб управління країною.
✔️Більшість у 21 з опитаних країн побоюються, що політичні заворушення можуть призвести до конфліктів у наступному році.
✔️Половина респондентів (49%) стверджують, що принаймні один раз за останній рік їм було важко забезпечити себе їжею.
✔️61% опитаних вважають, що країни з низьким рівнем доходу повинні мати більший вплив на прийняття глобальних рішень.

Читайте більше інсайтів із дослідження за посиланням
👍2
Як громадяни оцінюють моральність життя в українському суспільстві зараз, та як оцінювали у далекому 1996 році?

Війна значуще підняла відчуття самосвідомості і згуртованості.
Проте відзначається зростання втоми і відкат до позицій до початку повномасштабної агресії.

Найбільш інтенсивні оцінки отримали дві категорії — Людяне і Вільне. Ці категорії зберігають великий позитивний баланс і контрастно відрізняються від результатів 1996 року (тоді перевага була на боці негативної шкали). Також, більшість респондентів вважають наше життя зараз гідним. Проте, від початку війни радикально збільшилися оцінки життя в Україні, як прихованого і неправдивого, досягнувши (а іноді і перевищивши) показники 1996 року чи довоєнного часу.

Більше інсайтів зі спільного дослідження Gradus Research із Оленою Злобіною, де ми повторили запитання, які були задані Інститутом соціології НАН України у 1996 році, шукайте за посиланням
👍31
Надзвичайно раді вкотре доєднатися до однієї з найбільших у Східній Європі подій для діалогу бізнесу, влади та суспільства — Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ).

І цьогоріч Gradus Research спеціально для форуму досліджує тему, що відгукується багатьом — стан українського бізнесу в контексті людського капіталу: ризики та можливості, проблеми з людськими ресурсами та шляхи їх вирішення.

Інсайти з дослідження про те, як міграційні процеси впливають на бізнес, презентуватиме на КМЕФ Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

Більше про спікерів та форум — за посиланням
👍62
Для спеціальної рубрики «Плюсуй українську. Культура» засновниця і директорка Gradus Research Євгенія Близнюк дала інтерв'ю 1+1 Media, в якому розповіла про те, як повномасштабна війна вплинула на емоційний стан українських громадян та споживання контенту загалом, чи є прийнятними гумористичні контексти в умовах війни, а також розкрила причини споживання російського контенту та чи може розважальний контент вплинути на ментальне здоров’я українців.

"Гумор допомагає українцям переживати травматичний досвід під час війни. Він, як риса національного характеру, почав виділятися саме під час певних криз: першої революції 2004 року, потім — революції у 2014 та на початку великої війни. Вважаю, що гумористичні жанри потрібні, але вони мають бути помірними, спрямованими на висміювання образу ворога. Це як колективне знеболювальне, з яким варто бути обережним. Треба тестувати кожен кейс, бо у кожного з нас є особистий досвід за час повномасштабної війни", — розповіла Євгенія.

Читайте більше думок з інтерв'ю за посиланням
3👍3👎1
Нагадуємо, що вже завтра Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research поділиться інсайтами зі спеціального дослідження про те, як повномасштабна війна змінила українську digital-аудиторію.

⭐️ На які ключові сегменти поділяється українська digital-аудиторія зараз?
⭐️ Що роблять українські користувачі в онлайні під час війни: який контент споживають і поширюють?
⭐️ Що і як купують? Якими сервісами користуються?
⭐️ Месенджери проти соцмереж: хто виграє?

Не пропустіть нагоду почути це наживо на CX Conference.
7👍2
Нове дослідження Gradus Research Digi-нація військового часу, покликане відповісти на питання "Як купують та що роблять українці в інтернеті під час війни?" продемонструвало, що майже три чверті (72%) опитаних громадян проводять в інтернеті більше 4 годин на день.

Звичайно ж, серед літніх людей ця тривалість споживання інтернету є меншою, а серед молодших вікових груп — більшою. Проте загалом це є високим показником, який зріс ще під час ковіду. COVID був свого роду підготовчим етапом до життя під час війни, адже без цих навичок мережевого спілкування і віддаленої роботи було б значно важче.

Більше даних із дослідження доступно за посиланням
👍52🔥1
Чи сприймають українці інформацію з мережі як достовірну?

У рамках дослідження Gradus Research Digi-нація військового часу було виявлено, що 23% опитаних громадян довіряють інформації з інтернету. Це переважно люди у віці 35-60 років. 68% українців, у свою чергу, зважають на джерело.

За посиланням можна детальніше ознайомитись із матеріалами дослідження, присвяченого змінам у користуванні інтернетом під час війни.
👍61
Комунікації в умовах війни залишаються складною задачею із багатьма невідомими для брендів у 2023 році.

Як споживачі сприймають заклики про перемогу та підтримку ЗСУ, наскільки позитивно вони ставляться до “мирного повсякденного контенту”, як сприймають “шароваршину” і “байрактарщину”, та чи важлива для них позиція компаній щодо виходу з ринку росії? А якої думки маркетинг-спільнота?

Розповідати про це буде Анна Ільєнко, Sales & Development Director Gradus Research, на PR-марафоні 8 листопада 2023 року, грунтуючись на інсайтах зі спеціального дослідження Gradus Research.

Не пропустіть можливість почути це наживо.
Детальна програма події — за посиланням
👍42
Як змінилася поведінка українців в інтернеті під час війни? Чи почали люди бути уважнішими до джерел інформації? Скільки часу проводять онлайн і що переважно роблять в мережі?

Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research, розповіла в етері марафону Суспільне.Спротив на каналі Суспільне Новини про дослідження користування інтернетом в Україні та те, як змінилася поведінка українців в інтернеті під час війни.

Дивіться запис включення за посиланням
👍52
📲 Інтернет став соціальною нормою для переважної більшості українців. Однак що саме люди роблять в мережі? — без цього розуміння ані бренди, ані держава не може ефективно комунікувати з аудиторіями там, де вони проводять 4 а то і більше годин на добу.

Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research розповіла у своїй колонці для Mind, як змінюються поведінкові патерни українців у digital-просторі під час повномасштабного вторгнення.

Читайте матеріал за посиланням
👍6🔥2
Як українці ставляться до покупок в інтернеті?

26% опитаних надають перевагу покупкам в інтернеті, тоді як 29% — надають перевагу покупкам офлайн. Всі інші не мають потреби визначатися так жорстко у своїх преференціях і використовують обидва ресурси.

Більше інсайтів із дослідження Digi-нація військового часу про те, як купують та що роблять українці в інтернеті під час війни, шукайте за посиланням
🔥3👍1😱1
Як наразі виглядає користування інтернетом в Україні?

93% опитаних громадян користуються інтернетом вдома, 52% — на роботі, і 42% — у транспорті.
Тобто, інтернет нас супроводжує скрізь. І війна ще більше стимулювала активне користування інтернетом, яке спостерігається в усіх вікових групах. Одна з причин — люди отримують критично важливу інформацію про безпеку саме з мережі. Старші вікові групи теж адаптувалися в інтернеті і почувають себе там доволі впевнено.

Більше інсайтів із дослідження Digi-нація військового часу про те, як купують та що роблять українці в інтернеті під час війни, шукайте за посиланням
🔥3👍2
Війна, безперечно, змінила та розширила функціонал українських жінок і збільшила навантаження на них.

Результати нового дослідження щодо впливу війни на сімейне життя жінок в Україні, проведеного Gradus Research спеціально для Університету Східної Англії (University of East Anglia), демонструють, що серед трьох досліджуваних груп респонденток (жінок-ВПО, дружин військовослужбовців та жінок, які перебували у тимчасовій міграції за кордоном і вже повернулися) життя дружин військовослужбовців змінилося найбільше. 54% з них декларують зростання фінансових обов’язків, тоді як про збільшення ролі у прийнятті фінансових рішень в родині зазначають 39% опитаних внутрішньо переміщених жінок і 19% жінок, які повернулись з-за кордону.

Більше даних і повний звіт дослідження доступні за посиланням
👍41
Від початку повномасштабного вторгнення роль жінок у вихованні дітей зросла. І найбільш відчутним це зростання відповідальності за виховання дітей відчули дружини військовослужбовців. Це декларують 62% опитаних жінок з цієї аудиторії.
Тоді як серед опитаних жінок-ВПО і серед жінок, які повернулися з тимчасової міграції з-за кордону, про зростання ролі у вихованні дітей заявили 48% і 34% респонденток відповідно.

Також цікаво, що серед опитаних жінок, що повернулися з-за кордону, 62% вказали на зворотнє — їхня роль у вихованні дітей зменшилася.

Більше даних і повний звіт дослідження щодо впливу війни на сімейне життя жінок в Україні доступні за посиланням
2👍2
Вже наступного четверга, 12 жовтня, засновниця і директорка Gradus Research Євгенія Близнюк представить результати спеціального дослідження на Київському міжнародному економічному форумі (КМЕФ).

Не пропустіть можливість першими почути інсайти про стан українського бізнесу в контексті людського капіталу:
✔️ризики та можливості на наступні 5 років
✔️проблеми з людськими ресурсами та шляхи їх вирішення.

Більше про форум — за посиланням
4👍3
Незважаючи на психологічні виклики, високий рівень стресу, переїзди та страхи, які спіткали українців, результати дослідження вказують на відносно високий рівень задоволеності стосунками у шлюбі чи партнерстві, а також сімейним життям серед усіх категорій опитаних.

Жінки, які повернулися з-за кордону, виявилися найщасливішою групою у цьому контексті: 87% з них відчувають задоволеність своїми стосунками. Для внутрішньо переміщених жінок цей показник сягає 72%, для дружин військовослужбовців — 81%.

Більше даних і повний звіт дослідження щодо впливу війни на сімейне життя жінок в Україні доступні за посиланням
8👍3
Питання міграції та її впливу на економічну ситуацію в Україні, а також на стан бізнесу в контексті людських ресурсів є критично важливим зараз і залишатиметься таким і надалі, адже від цього залежатиме й післявоєнна відбудова держави.

Соціологиня, засновниця та директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк презентувала сьогодні результати спеціального дослідження "Ключовий капітал: як міграційні процеси впливають на бізнес?", проведеного Gradus Research для Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ) 2023.

Дивіться https://youtu.be/WRV8asOZEeU, щоб дізнатись про:
— настрої українських мігрантів за кордоном (плани та терміни повернення, рівень адаптації до життя за кордоном та працевлаштованість, фактори та бар'єри до повернення);
— поточний стан бізнесу, ключові виклики та ризики, плани щодо вирішення проблем із нестачею кадрів, прогнози щодо завершення бойових дій в Україні.

Повний звіт дослідження доступний за посиланням
👍71
Ризики, очікування та завантаженість. Як почуває себе український бізнес під час війни?

⚡️Більшість українських компаній, а саме 66%, вже відновили роботу у повному обсязі і працюють у довоєнному режимі, а решта (34%) — працюють частково.

⚡️Основними складнощами на думку бізнеса є: недостатня кількість замовлень (38%), дефіцит ринків збуту (30%), дефіцит працівників (24%) та інші.

⚡️Горизонт планування бізнесу під час війни скоротився. Нині третина бізнесу планує менше ніж на рік.
«Багато хто перейшов на квартальне планування і постійний моніторинг ситуації. І 40% майже – на рік, тобто довгострокового планування практично не лишилось. Водночас половина бізнесу закладає план активного або помірного розвитку», — повідомила соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research Євгенія Близнюк під час презентації дослідження на Київському міжнародному економічному форумі 2023.

Більше про результати дослідження стану бізнесу читайте у матеріалі Forbes Ukraine
Повний звіт дослідження доступний на сайті Gradus Research за посиланням
👍5🔥1
2025/07/09 22:20:14
Back to Top
HTML Embed Code: