Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Менше розваг, більша раціоналізація попиту

Українські споживачі економлять. Дві третини респондентів (65%) надають перевагу більш дешевим брендам.
Третина респондентів (32%) відмовилася від покупки улюблених брендів.

Їжа та ліки залишаються в топі споживання, і це саме ті категорії, на яких найменше економлять. Також найменше страждають від зменшення бюджетів витрати на освіту та транспорт/паливо.

У той же час респонденти схильні скорочувати витрати на товари не першої необхідності. Детальніше про категорії, де зрізаються витрати, можна дізнатися з повного звіту дослідження.

Більшість опитаних продовжують заздалегідь планувати свої покупки (73%), а не приймати спонтанні рішення.

Шукайте більше споживчих трендів із дослідження Gradus Research за посиланням
⚡️Як трансформувалися споживчі настрої іксів, міленіалів та зетів під час війни?
⚡️Нові культурні тренди і хто їх формує.
⚡️“Рівень заряду батарейок”: суспільні настрої, рівень стресу і втоми і як це відбивається на споживанні.

Друзі, ви ж пам'ятаєте, що вже цієї середи на 17-му Українському маркетинг форумі Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, презентує інсайти зі спеціального дослідження про три покоління українських споживачів і те, як їх змінює велика війна.

Не пропустіть нагоду почути це першими.
Детальніше про подію: https://bit.ly/3wyn7uD
Якими є варіанти повернення українських мігрантів додому і від чого це залежить?

У спеціальному інтерв’ю для The Page Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research, поділилася інсайтами щодо настроїв вимушених переселенців за кордоном, вплив медіа на ситуацію, мотивацію до зворотної міграції та дії бізнесу в умовах кризи людського капіталу.

Читайте більше в матеріалі за посиланням
Сьогодні на 17-му Українському маркетинг-форумі Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, презентувала результати спеціального дослідження «Gen X, мілленіали та Gen Z: споживчі та культурні тренди під впливом війни».

Декілька інсайтів з нього:
✔️ Сприйняття брендів повертається у фокус уваги споживача.
✔️ Ключові фактори споживацького вибору зараз — ціна і бажання підтримати українських виробників.
✔️ Преміальні бренди поступово повертаються собі довоєнні позиції.
✔️ Міленіали — основні бренд-лавери. Зети готові експериментувати, купляти нові бренди, частіше за інших схильні до спонтанних покупок. Ікси — найраціональніший сегмент.
✔️ Онлайн впевнено завойовує споживачів під час війни.
✔️ Всі покоління економлять на розвагах і відпочинку, одязі та взутті.
✔️ Український контент стає новим полюсом тяжіння.
✔️ Зети не готові відкладати життя на потім, і хочуть жити тут і зараз.

Більше подробиць із дослідження вже скоро.
💪🏻💔 Українці готові продовжувати чинити опір країні-агресорці попри втому, оскільки прагнення до свободи лідує

У спеціальному коментарі для Financial Times Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research, поділилася інсайтами щодо актуальних суспільних настроїв українців, базуючись на результатах дослідження Gradus Research до другої річниці повномасштабного вторгнення.

Більше подробиць у матеріалі FT за посиланням:
https://www.ft.com/content/da68b725-cc44-41dd-ad13-d3a66c233bf1
Раді повідомити, що Gradus Research приєдналися до Європейської Бізнес Асоціації (ЕВА), найбільшого об'єднання міжнародного та українського бізнесу в країні.

Як член Асоціації, ми прагнемо сприяти співпраці та зростанню української бізнес-спільноти. EBA охоплює широкий спектр представництв як міжнародних корпорацій, так і локальних компаній, і ми зробимо свій внесок у її місію, спрямовану на розвиток та вдосконалення бізнесу в Україні.
Створити людиноцентричну компанію — як HR-дослідження допомагають це зробити?

У колонці для Training Journal Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка дослідницької компанії Gradus Research, поділилася інсайтами з дослідження Gradus про рівень щастя і пріоритети офісних працівників в Україні і ще в 7 європейських країнах.

“HR-дослідження допомагають побудувати організацію, орієнтовану на людей, не лише за формою, а й за змістом, оскільки в центрі уваги опиняються потреби працівників. Це сприяє формуванню культури інклюзивності та сталого розвитку в компаніях, які стають більш проактивними, а не реактивними”, — поділилася Євгенія.

Детальніше — у матеріалі за посиланням
Війна триватиме роками. З цією тезою погоджується більшість як в Україні, так і серед українських мігрантів за кордоном. Близько 63% опитаних українських мігрантів, які проживають у країнах ЄС, декларують намір повернутися додому. Але чи відповідає це прагнення дійсності? За яких умов зворотна міграція стане можливою? Які основні фактори приваблюють і відштовхують українських мігрантів у Європі? Якщо військова ситуація в Україні різко погіршиться, чи буде друга міграційна хвиля до країн ЄС?

Про те, якими є суспільні настрої та міграційні перспективи, Євгенія Близнюк, засновниця і директорка Gradus Research, розповість 7 травня 2024 року в Берліні у ZOiS під час публічної дискусії з Анастасією Леухіною, академічною координаторкою Української дослідницької мережі UNET@ZOiS.

Дізнатися більше подробиць та зареєструватися на офлайн-захід можна за посиланням
“На третьому році повномасштабної війни українці все більше звертають увагу на бренди, на те, які цінності вони несуть, якою є їхня соціальна відповідальність і чи беруть вони участь у суспільно важливих ініціативах”, — розповідає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, у колонці для Mind.

Більше інсайтів про те, як змінюється споживання Gen X, Gen Y і Gen Z під впливом війни читайте за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ставлення українських споживачів до брендів: міленіали — головні бренд-лавери, а зети спонтанні й відкриті до нового

Саме міленіали (25-44 роки) в більшій мірі переконані, що бренд має значення — дві третини опитаних цієї вікової групи декларують таку позицію, а отже — це має вплив на їхні споживчі вподобання.

Тоді як покоління зетів відрізняється своєю відкритістю до експериментів: майже половина (46%) опитаних віком 18-24 роки від початку повномасштабного вторгнення змінили свою купівельну поведінку і обирають нові бренди замість давно відомих.

Водночас зети найбільш спонтанні та найменш патріотичні у виборі товарів чи послуг. Тоді як переважна більшість міленіалів (25-44 роки) та іксів (45+ років) схильні ретельно планувати свої покупки, 38% опитаних представників покоління Z приймають рішення про покупку в момент покупки.

Більше цікавого з дослідження Gradus Research про зміни у споживчій поведінці різних поколінь українців під впливом війни — за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
75% опитаних ветеранів скоріше або повністю адаптувалися до цивільного життя. Які фактори найбільше сприяли цьому?

Найсуттєвіше вплинули на адаптацію демобілізованих військових робота, сім’я та її підтримка, певний період часу, реабілітація, сила волі й самоосвіта. Це дані з дослідження про потреби ветеранів на шляху повернення до цивільного життя, проведеного Gradus Research для проєкту “Серце Азовсталі”.

А що може допомогти демобілізованим військовим, які перебувають на етапі адаптації? 32% респондентів зазначили про необхідність медичної допомоги та комплексної реабілітації, а 29% — про допомогу з інформуванням щодо процесів лікування, реабілітації та адаптації до цивільного життя. Про важливість певного часу вказали 26% опитаних ветеранів, а наявність оплачуваного відпочинку — 25%.

Які фактори сприяють адаптації ветеранів до цивільного робочого місця? Завантажуйте повний звіт дослідження на сайті Gradus Research за посиланням.
Життя в умовах повномасштабного вторгнення диктує зміни в споживчій поведінці українців. Якщо на початку громадяни сподівалися на швидку перемогу й екстрено акумулювали всі ресурси, то на третьому році почали більше заощаджувати, усвідомлюючи довготривалість війни.

Але на чому українці не готові економити? У спеціальній колонці для NV Бізнес Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research, поділилася інсайтами з дослідження про споживчі тренди українців на третьому році повномасштабної війни.

Читайте матеріал за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
58% опитаних ветеранів планують проходити спеціалізовані курси й тренінги. Які напрямки для них у пріоритеті?

42% респондентів прагнуть пройти курси для особистісного розвитку, а 40% — для опанування та прокачування hard-skills у творчій чи технічній сферах. Фокус на вивчення іноземних мов роблять 30% опитаних ветеранів. Потребу в навчанні для опанування професії відчувають 29% респондентів, а близько чверті (23%) планують пройти курси для покращення комунікативних та ораторських навичок.

Такі прагнення до самовдосконалення можуть свідчити про готовність ветеранів будувати короткострокові і довгострокові плани на майбутнє. Так, 65% респондентів мають чіткий план дій на місяць, а 80% прагнуть реалізувати те, що не було здійснено ними до війни.

Це дані з дослідження ключових потреб ветеранів, проведеного Gradus Research для проєкту “Серце Азовсталі”. Більше даних з дослідження — за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Чого найбільше потребують ветерани в процесі повернення до цивільного життя?

Близько третини опитаних (32%) відзначають, що хочуть бути потрібними та важливими у цивільному житті.

За даними дослідження Gradus Research фінансова допомога є однією з основних потреб опитаних ветеранів: соціальні пільги (30%) та фінансова підтримка з боку держави (27%). Також вони декларують потребу в оплачуваній відпустці (29%) та медичній допомозі / комплексній реабілітації (26%).

Опитані жінки значно частіше за чоловіків висловлюють необхідність психологічної допомоги (33% проти 8%) та фінансування з боку держави для відкриття бізнесу (26% проти 11%).

Що може допомогти демобілізованим військовим на етапі адаптації? Дізнайтеся більше про потреби ветеранів у звіті дослідження, проведеного Gradus Research для проєкту “Серце Азовсталі”, за посиланням
Неанонімні шопоголіки: які аудиторії продовжують активно витрачати гроші?

Повномасштабне вторгнення призвело до стрімкого падіння економіки — багато людей втратили роботу і дохід на початку 2022 року. Проте згодом почалися відновлювальні процеси і сьогодні ми вже спостерігаємо ситуацію, коли війна стала новою нормою і сформувалися нові споживчі патерни в українців всередині країни.

На початок 2024 року бачимо два найбільш “включених” сегменти споживачів, які не відкладають життя на потім — зумери та жінки.

Що ними керує у щоденній споживчій поведінці, які товари та сервіси для них створювати, як із ними комунікувати — про все це під час свого виступу на MRKTNG марафоні розповість Анна Ільєнко, Sales & Development Director Gradus Research, спираючись на результати спеціального дослідження споживчих трендів від Gradus Research.

Більше подробиць про подію — за посиланням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
77% опитаних ветеранів наразі працевлаштовані, і більшість з них (84%) вже адаптувалися до цивільного робочого місця. Які фактори сприяли цьому процесу?

Найбільше допомогли адаптуватися пояснення нових та забутих процесів (49%), професійне наставництво і зростання (31%), час (26%), підтримка з боку колег (23%) та облаштування робочого місця з урахуванням нових потреб (23%).

Цікаво, що 55% опитаних ветеранів змінили звичну професію після повернення до цивільного життя. Серед тих, хто ще не зробив цей крок, майже половина (46%) замислюється над зміною кар'єри, що свідчить про значний потенціал і гнучкість ветеранів, їхню готовність адаптуватися та розвиватися.

Це дані з дослідження потреб ветеранів, проведеного Gradus Research для проєкту “Серце Азовсталі”.
Більше інформації за посиланням
2025/07/07 15:21:02
Back to Top
HTML Embed Code: