🇺🇦 Gradus Research — у Le Figaro

Французьке видання Le Figaro опублікувало матеріал про українські компанії, які продовжують працювати в умовах війни. Серед прикладів — Gradus Research.

У фокусі — виклики, до яких довелося адаптуватися: швидка трансформація дослідницьких тем, відновлення проєктів із клієнтами, робота в умовах перебоїв зі світлом та тривог.

💬 «Адаптуватися або зникнути — іншого вибору не було. Ми мали бути сильними не лише для себе, а й для клієнтів, які потребували розуміння реальності в моменті», — зазначає Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

🔗 Стаття: https://www.lefigaro.fr/conjoncture/s-adapter-ou-disparaitre-comment-ces-patrons-en-ukraine-maintiennent-leur-activite-apres-trois-ans-de-guerre-20250513
🌟 Були раді вчора побачитися з друзями та партнерами на закритій зустрічі Gradus Insights | Весна 2025

💬 Обговорили останні споживчі тренди та поділилися інсайтами зі свіжого HR-дослідження про очікування працівників, емоційне вигорання та виклики для роботодавців у 2025.
Спробували новий формат — не просто презентація, а жваве обговорення з колегами з різних ринків. І це класно спрацювало.

Дякуємо всім, хто був із нами — за щирість та відвертість, цікаві запитання та не менш цікаві інсайти.
Вже не можемо дочекатися наступної зустрічі — побачимося восени 2025 💛
Стрес і вигорання як нова норма: що насправді цінують українські працівники у роботодавцях та чому звільняються?

Ми провели спеціальне HR дослідження “Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання”, а його результати на конференції 17’ People Management Conference презентувала Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця і директорка Gradus Research.

Результати дослідження демонструють, що найважливішими факторами для працівників залишається фінансова винагорода та баланс між роботою й особистим життям — про це заявили 46% опитаних. До топ 5 чинників також увійшли атмосфера в команді (33%), гнучка модель роботи (27%) та можливості карʼєрного зростання (23%).

Шукайте більше подробиць на сайті Gradus Research за посиланням
А повний звіт дослідження доступний на комерційній основі за запитом на пошту [email protected] 📩
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Навантаження і невизначеність — основні фактори стресу для українців на роботі

⚡️42% респондентів найбільше стресують на роботі через надмірне навантаження.
⚡️Понад третина опитаних (35%) також вказують на невизначеність у компанії як ключовий стрес-фактор.
⚡️Майже чверть респондентів (22%) стресують через неотримання підвищення чи визнання.

Більше даних зі спеціального HR дослідження Gradus Research “Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання” — за посиланням
Наскільки українці задоволені своїм роботодавцем?

Середній рівень eNPS в Україні від'ємний і становить —19, згідно з нещодавнім дослідженням Gradus Research. Це означає, що більше людей не готові рекомендувати своє робоче місце, ніж тих, хто підтримує свою компанію.

eNPS негативний серед усіх статево-вікових груп та суттєво знижується з віком, що вказує на низьку лояльність співробітників.

Разом із тим, найменш незадоволеними поточним роботодавцем є молоді люди 25-35 років (-8) та 18-24 роки (-10), а найбільш незадоволеними — старші працівники 45-54 роки (-26) та 55-65 років (-34). Також цей показник залежить від формату роботи: eNPS більш негативний серед співробітників на неповному робочому дні, і більш позитивний у працівників міжнародних компаній та у керівників.

Більше даних зі спеціального HR дослідження Gradus Research “Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання” — за посиланням
Як українці реагують на тривалий стрес? 😰

Повномасштабне вторгнення, економічна нестабільність та щоденні виклики зумовлюють стрес, який впливає на щоденну роботу людей у компанії. Це компульсивне переглядання новин та скролінг стрічки соцмереж.

Частина людей почуваються виснаженими вже вранці 😵‍💫 та емоційно спустошеними після завершення робочого дня. Понад третина респондентів мають проблеми зі сном 😴 та погіршення харчових звичок 🍟.

Більше даних зі спеціального HR дослідження Gradus Research “Очікування від роботодавців у ситуації тотального вигорання” — за посиланням
❗️Вигорання як бізнес-ризик — нова реальність, яку роботодавці не можуть ігнорувати.

У колонці для Forbes Ukraine CEO Gradus Research Євгенія Близнюк аналізує, як затяжний стрес трансформує корпоративну культуру та змінює очікування працівників до компаній.

🔸 1 з 3 українців скаржиться на проблеми зі сном та емоційне виснаження вже зранку.
🔸 Понад 60% працівників очікують, що роботодавець надаватиме не лише інструменти для роботи, а й допомогу у відновленні ресурсу.
🔸 Емоційний стан команди напряму впливає на її продуктивність, лояльність і готовність залишатися в компанії.

Як компаніям адаптуватися до епохи вигорання та втримати продуктивність команд — читайте у колонці за посиланням
87% опитаних українців перебувають у стані стресу, про що вони свідомо заявляють. Про це свідчать результати нової 12-ї хвилі дослідження "Градус суспільства під час війни".

Найчастіші емоції — втома (55%), напруженість (41%), надія (36%). Порівняно з минулим роком рівень втоми та надії зріс (з 52% і 31% відповідно), що свідчить про посилення психологічного навантаження, але також — про збереження внутрішньої стійкості.

Читайте більше у матеріалі на Forbes: https://forbes.ua/news/chastka-ukraintsiv-u-stani-stresu-syagae-87-ale-optimizm-shchodo-maybutnogo-zrostae-opituvannya-gradus-research-17062025-30603

📩 Повний звіт дослідження доступний на сайті Gradus Research: https://gradus.app/uk/open-reports/wartime-survey-ukrainian-society-twelfth-wave/
Українки дедалі чіткіше усвідомлюють системні обмеження на шляху до кар’єрного зростання — як зовнішні, так і внутрішні.

У спільній колонці для Української правди CEO Gradus Research Євгенія Близнюк та засновниця Biasless і тренерка з D&I Ірина Рубіс діляться висновками зі щорічного гендерного дослідження Gradus та Biasless : чому усвідомлення стає першим кроком до змін і як це впливає на жіноче лідерство в країні.

👉 Читайте більше за посиланням: https://www.pravda.com.ua/columns/2025/06/12/7516818/
Як війна змінює амбіції, страхи й силу українських жінок — і чому це важливо для DEI-стратегії компаній?

Вже завтра на онлайн-засіданні Європейської Бізнес Асоціації (EBA) HR-комітету та ESG Хабу в межах DE&I клубу Євгенія Близнюк і Ірина Рубіс презентують інсайти з третьої хвилі щорічного гендерного дослідження Gradus Research і Biasless “Жінки та благополуччя”.

Ці дані відповідають на питання:
Чому жінки нарешті почали говорити про гроші вголос — і як це змінює правила гри у вашій індустрії?
Які бар’єри насправді заважають жіночому лідерству — спойлер: це не те, що ви думаєте?
Чому 20% жінок у “чоловічих” професіях можуть стати 40% — і що для цього потрібно?
Як синдром самозванки маскується під “реалізм” — і чому це коштує вашій компанії талантів?

Детальніше про подію — за посиланням
📊 Чому одні підприємці в Україні мають суттєво нижчий баланс довіри, а іншим суспільство схильне пробачати “несвятість”?

Вже завтра, 26 червня, на Форумі підприємців Forbes 2025 у межах панельної дискусії «Безцінний ресурс» засновниця та CEO Gradus Research Євгенія Близнюк представить ексклюзивні дані про ставлення українців до бізнесу.

У фокусі — не лише загальна довіра до підприємців, а й рейтинг сприйняття топ-15 найвідоміших бізнесменів країни:
🔸 Хто з них асоціюється з відбудовою і розвитком
🔸 Хто стикається з репутаційними втратами
🔸 Які фактори сьогодні формують довіру до бізнесу

Більше про подію: https://forbes.ua/events/forum-of-entrepreneurs-2025
Використання державної мови в побуті продовжує зростати

72% опитаних українців спілкуються українською вдома, що значно перевищує показник квітня 2022 року (53%). І це один із індикаторів національної консолідації в умовах війни.

Більше про стан суспільства під час війни читайте у повному звіті дослідження на сайті Gradus Research: https://gradus.app/uk/open-reports/wartime-survey-ukrainian-society-twelfth-wave/
Що думають українці та бізнес-спільнота про якість життя у 2025 році?

Чверть бізнес-аудиторії (25%) здебільшого або повністю задоволені загальним досвідом життя в Україні. Ще 38% оцінюють його нейтрально, і 37% — здебільшого або повністю не задоволені. У 2024 році було 27% задоволених та 37% незадоволених респондентів.

Оцінки загальної аудиторії традиційно є нижчими за оцінки бізнес-аудиторії. Так, 17% опитаних українців задоволені загальним досвідом життя в Україні, 35% надають нейтральну оцінку, а 48% — незадовільну.

Більше даних з нової хвилі дослідження «Барометр якості життя» у 2025 році, проведеного спільно Європейською Бізнес Асоціацією і Gradus Research, і повний звіт дослідження шукайте за посиланням
2025/07/05 21:01:39
Back to Top
HTML Embed Code: