Telegram Web Link
ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО: жінка без біжутерії
#Liberal_Arts
19-го березня, ми відзначаємо 95-річчя Ліни Костенко — великої поетеси, письменниці, яка стала символом духовної сили та гідності нашого народу.

Її поезія відверта, емоційна, часом іронічна; мова світла, новочасна; думка поглиблена, всебічна. Вона пише просто про складне та мудроване.

Щиро — про інтимне й завуальоване. Цінує «слово, а не славу». Щиросерду правду, а не законсервовану брехню

Читати українською: https://huxley.media/do-dnja-narodzhennja-lini-kostenko.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../ko-dnju-rozhdenija-liny.../

Read in English: https://huxley.media/.../to-the-birthday-of-lina.../
36
КНЯЗІ ПОТОЦЬКІ, МАЙСТЕР ГОРОДЕЦЬКИЙ ТА МАВЗОЛЕЙ У ПЕЧЕРІ
#Liberal_Arts
Село Печера — це унікальне місце, що зберігає сліди різноманітних культур і народів: від турків та молдаван до князів Збаразьких і графів Потоцьких. Тут, на березі Південного Бугу, розташовано один із найстаріших парків України, розкішний мавзолей, створений видатним архітектором Владиславом Городецьким.

Цей матеріал перенесе вас у минуле села Печера, розповідаючи про його величні палаци, що стали частиною історії, і драматичні події революцій та воєн, які залишили свій слід. Відтворімо в пам'яті ці місця, де час і природа були свідками великих історичних змін!

Читати українською: https://huxley.media/knjazi-potocki-majster-gorodeckij.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../knjazja-potockie-master.../

Read in English: https://huxley.media/.../princes-pototsky-master.../
24🤔1
НЕВІДОМА АФРИКА. МІФ 2: Африка — бідна й нерозвинена
#Liberal_Arts
Джо Стадвелл, автор бестселера «Чому Азії вдалося» («Як працює Азія») в ексклюзивному інтерв'ю для Huxley розвінчує 9 міфів про Африку, які побутують у західній культурній свідомості.

Черговий стереотип про те, що Африка бідна й нерозвинена, давно застарів. З 2000 року економіка країн на південь від Сахари прискорено зростає, і в 2023 році ВВП на душу населення склав 1 581 долар.

Запровадження Африканської континентальної зони вільної торгівлі та поліпшення ситуації з природними ресурсами відкривають нові можливості для економічного зростання.

Прогнози свідчать, що до 2060 року більшість африканських країн досягнуть рівня доходу, вищого за середній, і континент стане одним із лідерів світової економіки

Читати українською: https://huxley.media/nevidoma-afrika-mif-2-afrika-bidna.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../neizvestnaja-afrika-mif-2.../

Read in English: https://huxley.media/.../unknown-africa-myth-2-africa-is.../
👍105🤔2
КІНОСОФІЯ: діалог епох — фільми березня
#Liberal_Arts
До уваги глядачів — два видатні європейські фільми, кожен з яких звертається до найважливіших питань людської сутності та соціальних трансформацій.

«Жанна Дільман, набережна Комерції 23, Брюссель 1080» (1975) — фільм, який відкриває драматичну хроніку повсякденного життя жінки, позбавленої можливості вибору. Це замкнене коло одноманітних дій, рутинних обов'язків і невидимої трагедії, до якої героїню приводять самоексплуатація та відчуження від власного «Я».

«Тоні Ердманн» (2016) — трагікомедія, знята Марен Аде, розповідає історію старіючого батька, який вирішує втрутитися в життя своєї успішної, проте емоційно спустошеної доньки. Намагаючись повернути її до живого існування, він перетворюється на свого роду невпізнанного клоуна, влаштовуючи несподівані жарти й провокації...

Читати українською: https://huxley.media/kinosofija-dialog-epoh-filmi-bereznja/

Читать на русском: https://huxley.media/ru/kinosofija-dialog-jepoh-filmy-marta/

Read in English: https://huxley.media/.../cinemasophy-a-dialogue-of-eras.../
12👍4
ХУДОЖНИК ВАСИЛЬ РЯБЧЕНКО: про міфотворчість, картини із «запахом борщу» і дружбу з Ройтбурдом (Частина I)
#Artist #Culture #Interview
«Створювати роботи, рефлексуючи на зло, означає — примножувати його й поширювати почуття, якими воно підживлюється і посилюється: агресією, ненавистю, жагою відплати, душевним болем, страхом. Здається, що ці почуття природні як реакція на те, що відбувається, але вони, ніби страшна хвороба, закріплюються та «обґрунтовуються» в людях і суспільстві дуже міцно. Тому я створюю роботи, спираючись на інші, такі почуття, що виключають зло, — любові, добра, щастя, краси й гармонії, якими мені хочеться наповнити майбутнє України і навколишнього Світу», — Василь Рябченко

Читати українською: https://huxley.media/hudozhnik-vasil-rjabchenko-pro.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../hudozhnik-vasilij-rjabchenko-o.../

Read in English: https://huxley.media/.../artist-vasyl-ryabchenko-on.../
👍126🔥6
«ГЕНЕТИЧНИЙ ДЕТЕКТИВ» ЛЮДВІГА ВАН БЕТХОВЕНА: яку таємницю приховує смерть великого композитора
#Science
Це сталося 27 березня 1827 року. В особливо нічим не примітний понеділок, якщо не брати до уваги того, що цього дня Відень накрила божевільна весняна гроза. Під звуки дощу, який шалено барабанив по вікну, помирав великий Людвіг ван Бетховен, змучений страшними болями в животі. Почалися вони ще минулого Різдва.

Важка, виснажлива хвороба місяцями не дозволяла піднятися з ліжка. Усі навколо, та й сам композитор, розуміли — йому залишилося недовго. Кажуть, перед самою смертю він у гніві погрозив небу кулаком і віддав Богу душу під черговий гуркіт грому. Його смерть залишила нам у спадок чимало таємниць…

Читати українською: https://huxley.media/genetichnij-detektiv-ljudviga-van.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../geneticheskij-detektiv-ljudviga.../

Read in English: https://huxley.media/.../genetic-detective-of-ludwig-van.../
15👍10🤔2
ХУДОЖНИК ВАСИЛЬ РЯБЧЕНКО: про міфотворчість, картини із «запахом борщу» і дружбу з Ройтбурдом (Частина II)
#Artist #Culture #Interview
«Створювати роботи, рефлексуючи на зло, означає — примножувати його й поширювати почуття, якими воно підживлюється і посилюється: агресією, ненавистю, жагою відплати, душевним болем, страхом. Здається, що ці почуття природні як реакція на те, що відбувається, але вони, ніби страшна хвороба, закріплюються та «обґрунтовуються» в людях і суспільстві дуже міцно. Тому я створюю роботи, спираючись на інші, такі почуття, що виключають зло, — любові, добра, щастя, краси й гармонії, якими мені хочеться наповнити майбутнє України і навколишнього Світу», — Василь Рябченко

Читати українською: https://huxley.media/hudozhnik-vasil-rjabchenko-pro-mifotvorchist-kartini-iz-zapahom-borshhu-i-druzhbu-z-rojtburdom-chastina-ii/

Читать на русском: https://huxley.media/ru/hudozhnik-vasilij-rjabchenko-o-mifotvorchestve-kartinah-s-zapahom-borshha-i-druzhbe-s-rojtburdom-chast-ii/

Read in English: https://huxley.media/en/artist-vasyl-ryabchenko-on-mythmaking-paintings-with-the-smell-of-borscht-and-friendship-with-roitburd-part-ii/
16
БОРИС БУРДА: як упровадити новий корисний напій
#Liberal_Arts
За даними ВООЗ, на цю хворобу у 2017 році занедужало 219 000 000 осіб. Зараз від неї помирає до мільйона людей на рік. Можливо, саме вона стала причиною смерті Колумба, Данте, Караваджо, Байрона та багатьох інших знаменитостей. Який охолоджуючий напій породила боротьба з цією хворобою?

Читати українською: https://huxley.media/boris-burda-jak-uprovaditi-novij.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../boris-burda-kak-vnedrit-novyj.../

Read in English: https://huxley.media/.../boris-burda-how-to-introduce-a.../
16👍10👏3
«ПЛАСТИКОВІ АВТОКАТАСТРОФИ»: як поліетилен загрожує нашому мозку
#Science
Просто зараз на Землі формується нова оболонка — «пластикосфера», і вона вже проникла в кожен куточок нашого життя. Мікропластик, частинки якого менші за 5 міліметрів, став складовою не лише води, повітря та ґрунту, а й продуктів харчування. Ми вдихаємо його щодня, і здається, він є невидимий для нас.

Але як він впливає на здоров'я? Дослідження показують, що пластикові частинки вже дісталися нашого мозку, печінки та ниркок, спричиняючи серйозні наслідки, від порушення кровообігу до небезпеки інсульту та серцевого нападу.

Що відбувається, коли мікропластик потрапляє в мозок? Як ці пластикові «окупанти» можуть блокувати судини і навіть порушувати роботу найважливіших органів?

Читати українською: https://huxley.media/plastikovi-avtokatastrofi-jak.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../plastikovye-avtokatastrofy-kak.../

Read in English: https://huxley.media/.../plastic-auto-accidents-how.../
🤔15👍9🔥32👏1
У ЗАТІНКУ: про геніїв та їх не менш геніальних дружин
#Liberal_Arts
Хтось із них тримав пензлі, хтось тримав дім. Вони надихали, берегли, жертвували. Супутниці відомих українських митців, науковців і письменників — у цьому проникливому нарисі про невидиму сторону слави. Про жінок, які не завжди отримували подяку, але без яких не було б і половини великих імен.

Ми маємо великих політиків, драматургів, перекладачів, живописців, науковців, лікарів. Цікаво, як би склалися їхні кар’єри, якби не кохані жінки? Якби не їхнє піклування, самопожертва, безумовна віра та безоглядна любов? Хто вони — тіні чи справжні героїні?

Читати українською: https://huxley.media/u-zatinku-pro-geniiv-ta-ih-ne-mensh.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../v-teni-o-genijah-i-ih-ne-menee.../

Read in English: https://huxley.media/.../in-the-shadow-about-geniuses.../
18🔥6👍2👏1
НЕВІДОМА АФРИКА. МІФ 3: Африка — це дика й екзотична земля
#Liberal_Arts
Як часто ми уявляємо Африку безлюдною пустелею, де панує дика природа й переважають незвідані території? Цей міф давно застарів. Джо Стадвелл, автор бестселера «Чому Азії вдалося» («Як працює Азія»), руйнує образ Африки як екзотичного континенту, прихованого від цивілізації.

Він розповість про Африку, яка насправді була й залишається центром життєдіяльності, з багатою історією та культурою, не лише в мегаполісах, а й у найвіддаленіших куточках.

Африка змінюється на очах, і з кожним днем цей континент стає дедалі більш урбанізованим та технологічно розвиненим. Сьогодні ми дізнаємося, як змінюється образ Африки і що приховує її дивовижна історія

Читати українською: https://huxley.media/nevidoma-afrika-mif-3-afrika-ce.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../neizvestnaja-afrika-mif-3.../

Read in English: https://huxley.media/.../unknown-africa-myth-3-africa-is.../
18👍6
ВИКРИТТЯ В НАУЦІ: чого нас навчив Стенфордський тюремний експеримент
#Liberal_Arts
Стенфордський тюремний експеримент, проведений Філіпом Зімбардо 1971 року, став однією з найвідоміших і найсуперечливіших сторінок в історії психології.

У цій «псевдов'язниці» відбувалися події, які залишили глибокий слід у науці, але також викликали жорстку критику. Експеримент показав, як влада й анонімність можуть зруйнувати мораль людини, а під тиском системи навіть звичайнісінькі люди перетворюються на жорстоких тиранів.

Чи підходить таке дослідження для того, щоб робити на його основі висновки про людську природу? І як далеко може зайти вчений заради «об'єктивної істини»?

Читати українською: https://huxley.media/vikrittja-v-nauci-chogo-nas-navchiv.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../razoblachenija-v-nauke-chemu.../

Read in English: https://huxley.media/.../revelations-in-science-what-the.../
12👍10
БУБНІВСЬКА КЕРАМІКА: спадщина українського гончарства
#Liberal_Arts
Бубнівська кераміка — самобутня традиція українського гончарства та орнаментального розпису керамічних виробів, що походить від назви села Бубнівка, яке заснували в місцевості з великими покладами глини.

У травні 2018 року її внесли до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Сьогодні бубнівська кераміка чудово поєднує давні традиції з сучасністю, залишаючись не лише утилітарним предметом, а й мистецтвом, що відображає душу Поділля

Читати українською: https://huxley.media/bubnivska-keramika-spadshhina.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../bubnovskaja-keramika-nasledie.../

Read in English: https://huxley.media/.../bubnivka-ceramics-the-legacy-of.../
👍15🔥87
МЕТАМОРФОЗИ ЗБАРАЗЬКОГО ЗАМКУ: від фортеці до музею
#Liberal_Arts
Хочете побачити місце, де оживає історія, а легенди дихають із кожної кам’яної стіни? Їдьте до Збаразького замку — перлини Тернопільщини, де шляхетний стиль Ренесансу зустрічається з бойовою славою козацької доби.

Побудований за участю італійських архітекторів, укріплений фламандськими інженерами, він пережив облоги Хмельницького, турецькі штурми, царські навали та радянські репресії.

Тут досі чутно шепіт привидів, а у підземеллях, кажуть, можна відчути подих Анни — жертви трагічного кохання князя Збаразького. Історія, що зворушує, архітектура, що вражає, і дух часу, який неможливо забути.

Збаразький замок — це більше ніж туристичний маршрут. Це подорож у саме серце українського героїчного минулого

Читати українською: https://huxley.media/metamorfozi-zbarazkogo-zamku-vid.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../metamorfozy-zbarazhskogo-zamka.../

Read in English: https://huxley.media/.../metamorphoses-of-the-zbarazh.../
17👍6😱1
НА МЕЖІ МИСТЕЦТВА: між створенням і маніпуляцією
#Інтервю #Мистецтво
Один надихаючий вечір у Барселоні зібрав українських маестро мистецтва для бесіди. Скульптор Михайло Рева і художниця Тетяна Ан відчинили двері до свого творчого світу, відверто ділячись поглядами на сучасні арт-тенденції та особистими історіями, що формують їхній творчий шлях. Дискусію модерувала Жанна Крючкова, головний редактор Huxley. Запрошуємо зануритися в атмосферу цієї незабутньої бесіди

Читати українською: https://huxley.media/na-mezhi-mistectva-mizh-stvorennjam.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../na-grani-iskusstva-mezhdu.../

Read in English: https://huxley.media/.../on-the-edge-of-art-between.../
10🔥6👍1
«ВИПАДКОВИЙ СВІТ»: нашу цивілізацію створили наукові відкриття, яких ніхто не очікував?!
#Science
Виявляється, що величезна кількість наукових відкриттів була зроблена цілком випадково! Якось Александр Флемінг помітив, що пліснява з роду Penicillium вбиває бактерії, котрі він культивував у чашці Петрі. Це випадкове спостереження призвело до відкриття антибіотиків і врятувало мільйони життів. Страшно уявити, що було б із людством, якби не Його Величність Випадок!

Читати українською: https://huxley.media/vipadkovij-svit-nashu-civilizaciju.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../sluchajnyj-mir-nashu.../

Read in English: https://huxley.media/.../the-random-world-was-our.../
👍165🔥1
АХ, КОХАННЯ: коронований алкоголік і царівна зі зміями
#Liberal_Arts
Греція, серед інших, нещодавно пережила телепроєкт, який визначив десятку найвідоміших греків в історії. Порівняно з іншими подібними проєктами виглядає вона чудово.

Ця країна зовсім не рясніє політиками, воєначальниками та іншими кровопускачами: п'ятий у її списку Сократ, шостий — Арістотель, дев'ятий — Платон, хто ж не позаздрить?

Та перше місце посів чоловік, що багато в чому випереджав свій час, відзначав людей за талантами, а грецьку культуру, одну з передових на той момент, розповсюдив до кордону з Китаєм.

Олександр Македонський, безперечно, був героєм. Але хто ж його батьки, які наділили дитя такими генами і так його виховали? Давайте про них і поговоримо

Читати українською: https://huxley.media/ah-kohannja-koronovanij-alkogolik-i.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../ah-ljubov-koronovannyj.../

Read in English: https://huxley.media/.../oh-love-a-crowned-alcoholic-and.../
14👍12🔥2
СОБАКА У ВАШОМУ ДОМІ: не все так просто, як здається!
#Science
Собака — друг людини? Наука сумнівається! Ми звикли вважати собак джерелом радості, відданості та безумовної любові. А що як реальність складніша? Нове дослідження етологів з Університету Лоранда Етвеша в Угорщині пропонує поглянути на наших чотирилапих друзів під іншим кутом.

Чому у деяких власників виникає «цуценяча депресія», яка ціна емоційного зв'язку з улюбленцем, і з якої причини навіть найласкавіший собака може виявитися «злобною дрібнотою»? Що насправді думають господарі, та чому їм не завжди дістає сміливості говорити про це вголос?

Читати українською: https://huxley.media/sobaka-u-vashomu-domi-ne-vse-tak.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../sobaka-v-vashem-dome-ne-vse-tak.../

Read in English: https://huxley.media/.../a-dog-in-your-home-it-s-not-as.../
👍206🔥3
ТИХИЙ ЗАКУТОК СЕДНІВ, де кохання звучить крізь століття
#Liberal_Arts
Колишня фортеця часів Київської Русі, Седнів перетворився на магніт для художників, поетів і шукачів натхнення.

Чому фрейліна цариці відмовилася від спадку заради Іллі Лизогуба? Де розташована альтанка, що стала символом великої любові? Як у тутешній дерев’яній церкві літала Наталя Варлей у ролі панночки з «Вія»? І чому струмінь седнівського фонтану колись був вищий, ніж у Петергофі?

Подорож у глибину століть, крізь архітектуру, кіно, мистецтво і романтику. Прочитайте, і вам захочеться побачити Седнів на власні очі

Читати українською: https://huxley.media/tihij-zakutok-sedniv-de-kohannja.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../tihij-ugolok-sednev-gde-ljubov.../

Read in English: https://huxley.media/.../a-quiet-corner-sedniv-where.../
13👍6
НЕВІДОМА АФРИКА. МІФ 4: Африка — це конфлікти та політична нестабільність
#Liberal_Arts
Образ Африки як континенту, охопленого війнами, переворотами і хаосом, міцно вкоренився в західному сприйнятті. У 2000 році The Economist назвав Африку «безнадійним континентом», помістивши на обкладинку фігуру зі зброєю в центрі карти материка. Але наскільки цей образ відповідає реальності?

Джо Стадвелл, автор бестселера «Чому Азії вдалося» («Як працює Азія»), показує, як стереотипи затуляють від нас складну та багатошарову політичну історію Африки. Він пояснює, чому саме колоніальне минуле заклало підґрунтя для конфліктів, як етнічне розмаїття стало викликом для нових держав і які країни зуміли віднайти шлях до стабільності та процвітання.

Сьогодні ми побачимо Африку з нового боку — не як осередок криз, а як континент, де політичні системи шукають баланс, а на місці міфів народжуються реальні історії змін

Читати українською: https://huxley.media/nevidoma-afrika-mif-4-afrika-ce.../

Читать на русском: https://huxley.media/.../neizvestnaja-afrika-mif-4.../

Read in English: https://huxley.media/.../unknown-africa-myth-4-africa-is.../
👍15🔥31
2025/07/14 04:44:05

❌Photos not found?❌Click here to update cache.


Back to Top
HTML Embed Code: