*انتخابات و ایرانیان خارج از کشور*

🔹از هر زاویه که به این حماسه دشمن‌شکن و فرصت‌ساز بنگریم، نقش زنان و مردان غیرتمندی که در آن سوی مرزها، با وجود انواع تبلیغات رسانه‌های غربی و شبکه‌های معاند ضدانقلاب پای صندوق رأی آمده و با جوهر رأی سرانگشتان خود، جوهره و اصالت خویش را در مقابل دیدگان بدخواهان این مرز و بوم هویدا ساختند، ستودنی است. در این خصوص نکاتی وجود دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد:

🔹نخست این‌که در آن سوی مرزها، به‌خصوص در کشورهای غربی، حضور پای صندوق رأی به‌صورت توأمان، هم «بصیرت» می‌خواهد و هم «هزینه» دارد. در تصاویر ویدئویی منتشرشده از انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری، همگان مشاهده کردند که چگونه منافقین، سلطنت‌طلبان و دیگر جریاناتی که به وطن پشت کرده و علیه خاک و ملت خود اعلام جنگ کرده‌اند، با رکیک‌ترین الفاظ و بدترین اهانت‌ها به شرکت‌کنندگان در انتخابات تاخته و حتی آنها را تهدید می‌کردند. هدف جریان ضدانقلاب، کاسته‌شدن از مشارکت ایرانیان مقیم خارج از کشور پای صندوق رأی و هزینه‌سازی مضاعف برای حضور آنها در نمایندگی‌های محل اخذ رأی (از جمله سفارتخانه‌ها و دیگر مراکز تعیین‌شده‌) بود. با این حال مشارکت هموطنان مقیم خارج از کشور در دور دوم انتخابات، نسبت به دور اول ۲۰‌درصد افزایش یافت. به‌راستی چگونه می‌توان چنین تعهد و غیرتی را توصیف کرد؟

🔹دوم این‌که دیاسپورای ایرانی (جوامع و گروه‌های ایرانی مقیم خارج از کشور) در نگاه مسئولان ارشد نظام و همکارانم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشور یک «فرصت» هستند و موجودیت آنها در پیوند با ایران عزیز و تمدن و فرهنگ اصیل‌مان تعریف می‌شود. ایرانیانی که در هر نقطه‌ای از دنیا، برای اعتقاد، ارزش‌ها، خطوط قرمز و اصول تمدنی و سرزمینی خود هزینه داده و سخیف‌ترین برخوردها و تهدیدات ممکن نیز، آنها را از این اصول باز نمی‌دارد. یکی از الطاف برگزاری چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری، اثبات عینی این مسأله بود. جریان ضد‌انقلاب که پس ازاغتشاشات سال۱۴۰۱در‌صدد اضمحلال جامعه ایرانی خارج از کشور و تبدیل آن به یک ابزار تقابل با نظام و ملت ما بود، در نخستین انتخابات ریاست‌جمهوری که در آن سوی مرزهای ایران عزیز برگزار می‌شد، ناکام ماند. بدون شک ایرانیانی که در داخل وخارج از کشور پای صندوق رأی رفته و تحت تاثیر بازی تبلیغاتی دشمنان و حتی تهدیدات آن قرار نگرفتند، در تحقق این پیروزی و آثار و تبعات با برکت آن برای ایران اسلامی سهیم هستند.

🔹نکته سوم، معطوف به آمادگی و عزم نهادهای مسئول کشورمان، از‌جمله سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پیگیری مطالبات ایرانیان خارج از کشور است.بارهاعنوان شده است که هرایرانی ساکن خارج ازکشور،حکم یک سفیر فرهنگی رابرای کشور عزیزمان داردوکردار،رفتار،موفقیت شخصی واجتماعی آن مترادف بانام ایران سربلنداست.

🔹قطعا یکی از مهم‌ترین جوامع هدف دشمنان در عرصه جنگ شناختی، ایرانیانی هستند که بنا به‌هر دلیل و انگیزه‌ای از کشور دور هستند. این هموطنان عزیز، متعلق به ایران و ایران نیز متعلق به آنهاست. حماسه‌سازی تحسین‌برانگیز ایرانیان خارج ازکشور درانتخابات اخیر،قطعا مسئولیت همه نهادهای مربوطه رادر‌خصوص حمایت ازاین هموطنان دربرابر انواع تهدیدات سخت ونرم، دوچندان می‌سازد. براین تعهد قطعا پایبند خواهیم بود... .

محمدمهدی ایمانی‌پور / رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
منبع : روزنامه ی جام جم
@ICRO_IR
アバー・アブドッラー(イマーム・ホセイン)に平安あれ
高貴なるホセイニーエのプログラムにおけるロウゼ・ハーニー(イマーム・ホセインが殉教されたカルバラーの悲劇を伝える朗読会)で、イマーム・ホセインの娘ルガイヤ(彼女に平安あれ)の言葉を朗読するトルコの少女
السلام علیک یا ابا عبدالله
روضه خوانی دختر بچه ترک از زبان حضرت رقیه سلام الله علیها. در برنامه حسینیه معلی
Peace be upon Al Hussein, upon Ali the son of Al Hussein, upon the children of Al Hussein, and upon the companions of Al Hussein.
السلام علی الحسین و علی علی ابن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین
Nineveh piece
Tehran Symphony Orchestra👆
Morgan freeman and imam hussain👆
The courage of Hazrat Abbas for his brother👆
ハズラト・アッバスの挽歌
イマーム・ホセインの弟
مرثیه حضرت عباس
برادر امام حسین ع. 👆
第11回広島イラン愛と平和の映画祭が2024年8月3日から6日まで広島市で開催されます。
広島市のNPO法人モーストは本映画祭を開催し、『Yadoo』『クルミの木<サルダシュト>』『ボナさん伝説 魔法のランプの魔神』『絵の中の池』『EMPTY(裏表紙)』『Hide and Seek(かくれんぼ)』『ジュノー(アニメ)』の7作品を上映する予定です。
モーストは医療支援活動を通し、広島から世界平和のかけ橋(ロシア語で「モーストMOCT」)になることを願っています。
このNPO法人はイランとの関係を構築して、長年にわたりサッダーム・フセイン政権による毒ガス攻撃被害者たちを支援しながら、本映画祭を企画・開催しています。
映画祭の案内はこちら:https://moct.jp/movie/


"یازدهمین  جشنواره فیلم ایرانی صلح و دوستی هیروشیما"در روزهای سوم تا ششم اگوست ۲۰۲۴(۱۳ تا ۱۶ مرداد) در شهر هیروشیما برگزار خواهد شد.
موسسه MOCT شهر هیروشیما برگزار کننده این جشنواره است و شش فیلم "یدو" ،" درخت گردو" ، " حماسه بوناسان"  "حوض نقاشی"،"پشت جلد" ،"قایم موشک"وانیمیشن "جونو" برای نمایش در نظر گرفته شده است.
موسسه MOCT خود را پلی برای صلح جهانی از طریق ارائه خدمات پزشکی می داند.
این موسسه در سالهای گذشته برای کمک رسانی به قربانیان بمباران های شیمیایی رژیم بعث   ، با ایران مرتبط بوده و این جشنواره فیلم را طراحی و اجرا نموده است.
2024/07/22 14:58:13
Back to Top
HTML Embed Code: