Telegram Web Link
У цей тиждень разом з організацією «Києве, мий» та багатьма активістами прибрали береги р. Дніпро та р. Либідь

Загалом прибрали понад 100 мішків сміття. І звичайно, весь пластик, що можна переробити, піде на побудову медіа-скульптури «Київський Кит».

Щоб не пропустити наступні анонси, натисніть «сповіщати» на цей канал і дізнавайтесь першими про наші пости)
Чому потрібно мити пластик здаючи на переробку?

1️⃣ Запах
Спочатку ви зберігаєте відходи вдома, потім вони зберігаються у баках чи в пункті прийому вторсировини й потім на сортувальній базі, і тільки після цього вони потрапляють на переробний завод, де теж якийсь час чекають своєї черги. Якщо у відходах будуть залишки, вони почнуть пліснявіти й неприємно пахнути. Щоб цього уникнути, достатньо просто ополоснути відходи.

2️⃣ Люди
На сортувальних станціях працюють люди. Галузь розвивається, але у нас все ще багато ручних сортувальних ліній. Уявіть, як працювати, коли відходи брудні та мають неприємний запах. Сполоснути сировину — значить подбати про співробітників сортувальної лінії.

3️⃣ Може забруднити інші відходи.
Якщо ви сортуєте на два баки — один для всіх корисних відходів, другий — для сміття. Тоді важливо мити відходи, щоб вони не забруднили те, що вже є в баку. Наприклад, якщо ви викинете пляшку з рідиною, вона може витекти і забруднить папір і картон, а їх вже не можна буде переробити брудними. Якщо корисні відходи будуть забруднені занадто сильно, їх просто вивезуть на полігон.

Також існує міф, що мити відходи — тільки дарма витрачати воду. Але це не так. Переробка економить ресурси Землі, проти первинним виробництвом. При переробці 1 тонни пластику в середньому економиться 20442 літрів води. А якщо у вас є посудомийка, мийте тару в ній. Посудомийка витрачає менше води.

І не забувайте після миття відходи треба висушити й сплюснути, щоб вони займали менше місця при транспортуванні.
Вітаємо з днем вишиванки!

Цьогоріч день вишиванки святкують в 15-те. І цей ювілейний рік присвячений українській традиційній музиці та розв'язання екологічних проблем.

Як пов'язані культурна спадщина та екологія? Краще за організаторів не відповімо, тому цитуємо: «Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками. Впродовж останніх десятиліть в Україні висохло майже 10 тисяч річок. Це означає, що більше не використовуються їхні старовинні назви, зникають з ужитку пісні, казки, легенди, пов'язані з цими річками. Вирубування лісів загрожує не лише затопленням цілих регіонів, а й, змушуючи жителів постійно відновлювати втрачене, "вимиває" багатство місцевих традицій та звичаїв. Надмірне використання пластику нав'язує прості швидкі побутові рішення, створюючи споживацьке суспільство, яке все менше схильне заглиблюватися в культуру та історію, а також бути відповідальним за майбутне»
Незабаром по всій країні відбудуться останні дзвінки і випускні. Традиційно багато людей будуть запускати в небо повітряні кулі. Ми закликаємо не робити цього!

Що потрібно знати перед тим, як відпустити повітряну кульку в небо

🎈Кульки точно впадуть на Землю. Латексні через 12-24 години, фольговані — через 2 тижні. І передбачити куди вони впадуть неможливо. Впасти кульки можуть де завгодно — на землю, дерева, пляж, у воду.

🎈Тварини приймають здуті кульки кульок за їжу і заплутуються в стрічках. Від чого можуть померти.

🎈Кульки не переробляються. Деякі кульки роблять з латексу, а ті, що називають фольговані — з тонкої пластикової плівки + метал, клей і фарба. Також ще є стрічки, що робляться з поліпропілену.

🎈Термін розкладання кульок від 4 років (для латексних) до понад 200 років (для фольгових), а капронових стрічок понад 100 років. Цього достатньо, щоб нашкодити тваринам, яких дуже приваблює яскраве забарвлення кульок.

🎈Кульки надувають гелієм. Гелій — невідновлюваний ресурс, а його світові запаси закінчуються. Але гелій — це цінний газ, який використовують для космічних польотів, МРТ, оптоволокна і кульок.

Тож, перед тим як обрати кульки для свого свята, згадайте ці факти. І вам обов’язково перехочеться їх використовувати.
Чим замінити повітряні кульки?

Незабаром по всій країні відбудуться останні дзвінки і випускні. Традиційно багато людей будуть запускати в небо повітряні кулі. Ми закликаємо не робити цього! Про те, чому потрібно відновитись від кульок, писали в минулому пості. І почули від вас багато питань: «А чим же їх тоді замінити?». Відповідаємо:

• Багато вже шкіл і садочків ввели традицію замість запуску кульок садять дерева. Беріть з них приклад!

• Також саджати квіти — вони теж різнобарвні та святкові.

• В руках тримати для святкового настрою квіти, а краще квіти в горщиках.

• Для прикрашання, замість кулькових арок — багаторазові прикраси, які можна використати й на інші свята.

А які екологічніші альтернативи ви знаєте?
Як обрати квіти екологічніше?

Ще одна традиція до святкових лінійок, останніх дзвоників та випускних - це квіти. Але мало хто замислюється про те, що вирощування, обробка, перевезення незліченної кількості штучно вирощених прекрасних на вигляд рослин та їх пакування згубно впливає на навколишнє середовище.

А як же купити квіти щоб цей вплив максимально зменшити?

1. Відмовитись від пластикового пакування, а краще від будь-якого пакування
2. Купувати місцеві квіти. Так ви зекономите викиди CO2, ті що б витратились на логістику з іншої країни
3. Купуйте сезонні квіти. Так ви зекономите викиди, які б пішли на утеплення теплиць. А також таким квітам потрібно менше добрив та песцетидів, що забруднюють ґрунт та підземні води, а в деяких випадках їх взагалі непотрібно.
4. Квіти в горщику - прекрасна альтернатива. Але тут враховуйте чи людина вміє доглядати за квітами)

А якщо вам дарують квіти - після того як вони зав‘яли, закомпостуйте їх😉

А які квіти обираєте ви?
Наш Київ дуже різний, як і всі його жителі. Ми знаємо, що колись наш Київ буде з чистими парками, з чистим повітрям, зі зручною інфраструктурою, без заторів, зелений і з ще більшою кількістю каштанів та скверів.

І завжди будемо його любити й наближати мрію зеленого міста майбутнього всіма силами.

З Днем Києва!
Пакет не потрібен!

Верховна Рада прийняла №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». «ЗА» проголосувало 297 народних депутатів.

Заборона стосується :
•надлегкі пластикові пакети;
•легкі пластикові пакети, товщиною до 50 мкм ;
•оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети;

Але виключенням є:
пластикові пакети,обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинною упаковкою.

⭕️За порушення норм закону передбачається відповідальність:
•Штраф від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
•за безоплатне розповсюдження пластикових пакетів - у розмірі від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення – у розмірі від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дякуємо всім хто наближав до прийняття цей закон! Рухаємо далі!
Кінець навчального року, у багатьох, хто навчається чи викладає лишаються зошити, записники, стоси рефератів.

І виникає запитання: «А куди це все дівати?». «Здавати на переробку!» — відповімо ми.

Як сортувати папір описуємо нижче👇

Переробляється:
- газети, каталоги, журнали, рекламні проспекти;
- зошити, чистий та використаний папір для нотаток та малювання;
- конверти, книжки без твердої обкладинки;
- картонні ящики та коробки, паперові пакети та паперову тару.

Не переробляється:
- вологий, жирний, забруднений будь-чим папір та картон;
- одноразовий посуд (він не паперовий)
- серветки
- чеки
- дерев‘яні вироби
- скоч
- тетрапаки (пакети з під соку, молока)

❗️Підготовка
Зробити так, щоб папір займав як можна менше місця
- розгладити (якщо папірчик зім‘яли)
- скласти у плаский вигляд (коробки)

А де знайти пункти прийому вторсировини ми писали, шукайте на сторінці👆
«Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами» - такі слова звучали у зверненні до генерального секретаря ООН, підписаному 2200 діячами науки й куль­тури з 23 країн світу 11 травня 1971 року.

І вже 15 грудня 1972 року Генеральною асамблеєю ООН офіційно заснувала Всесвітній день охорони довкілля, а також в цей же день була заснована нова організація в системі ООН — Програма ООН по навколишньому середовищу.

Кожного року тема цього дня змінюється. 2021 рік присвячений збереженню екосистем. Але зберегти екосистеми потрібно не раз у рік, чи навіть не на екологічні дати, а кожного дня. Читай підбірку екозвичок для збереження екосистем на кожен день у картках👆
2024/05/17 03:33:51
Back to Top
HTML Embed Code: