Telegram Web Link
Микола Кравченко "Крук" залучив до українського правого руху багато осіб, які в подальшому стали його видатними представниками. Один з них - кандидат філософських наук Владислав Дутчак "Доцент", який став одним з ідеологів Азовського руху, пройшов пекло Азовсталі та російський полон. Ось як він згадує свій прихід до Азовської родини:

"Я завжди сповідував правоконсервативні погляди, свого часу співпрацював з Національним Корпусом і у 2017 році мене запросив читати лекції Микола Кравченко з позивним "Крук". Читав лекції з військової історії України та світу для особового складу "Азову". Після підписання контракту в 2021 році вже читав лекції в званні молодшого сержанта. Як інструктор з гуманітарної підготовки".

Більше дивіться у відео або читайте в інтерв'ю https://www.rbc.ua/rus/news/azovets-vladislav-dutchak-rosiyani-sami-zrobili-1666797843.html
21 листопада 2013 року на вулиці української столиці вийшли ті, хто хотів долучитися до Європейського Союзу, працювати за їх нормативами і сповідувати їх «цінності». Так розпочався Євромайдан.

1 грудня 2013 року повстання підняли ті, хто змусив диктаторський уряд тікати; ті, хто не хотів терпіти над Києвом ані Москви, ані Брюсселя. Так почалась Революція Гідності.

Одними з ініціаторів Революції були молоді люди з жовтими пов’язками з Ідеєю Нації, які 1 грудня 2013 року на вулиці Банкові розпочали Революцію, як таку – це були люди з Патріоту Україну, а чорна ідея нації на жовтому тлі були символом нашої організації. У цей день українська молодь не просто вийшла на вулиці. Першогрудневі повстанці захопили КМДА, Будинок Профспілок та Жовтневий палац. На території між ними утворилася територія визволена від януковичівського режиму – така собі революційна республіка Майдан. Саме тому початок Революції Гідності варто відносити на перший день зими. Більше ніколи подібного не відбувалося.

Історію можна змінювати двома способами.
Перший – коли ти влучним кидком коктейля Молотова підпалюєш старий режим, а другий – коли ти не менш влучним розчерком пера виправляєш події, що вже відбулися. Події в українському інфопросторі творяться здебільшого другим способом.
Постреволюційна влада не могла піддати Зимову Революцію забуттю, тож штучно «зістарила» її на кілька днів, навіть офіційно запровадила державне свято - День Гідності та Свободи. З огляду на те, що зиму 2013/2014 з історії вже не витерти, то її намагаються «розмити».
Чому? Відповідь проста – влада хотіла забути про те, що в дні початку революції її представників серед творців нової історії не було. КМДА захоплювали не ті люди, які потім засіли в її кабінетах. Ланцюгами у браму Банкової стукав не той, хто потім займав це приміщення. Про реальних учасників Первошогрудневого повстання, що й породило Зимову революцію, влада хотіла б, щоб всі швидше забули.

Але ті, хто бажають жити у Новітній Українській Державі, мають завжди пам’ятати про це. Про дві різні річниці двох різних майданів.
В цей день найсміливіші з революціонерів з жовтими пов’язками з монограмою «Ідея Nації» за допомогою ланцюгів і бульдозера спробували занести революцію в Адміністрацію Президента. І тільки після цього дня революція дійсно стала революцією. Тільки після цього у вирі боротьби проти реакції і агресії дійсно відродилася новітня Українська Нація.

Так 1.ХІІ.2013 в Україні розпочалась Національна революція.

Микола Кравченко. Історія Азовського Руху
Як ти розумієш слово «Nаціоналіст»?
– Це той, хто творить майбутнє Nації.

В чому твій сенс життя?
– У здобутті безсмертя через своїх дітей і пам’ять про себе.

Так відповідав на ключові питання Микола Кравченко.

Сьогодні майбутнє Nації в наших руках. З Круком на шевронах у 2023 році ми продовжимо звільняти життєвий простір для побудови Великої України.

//

Коментар друга Русина.
Історично можна чітко простежити щонайменше 2 Nаціональні ідеї, які Українська Nація вже втілила в життя - реколонізація степів над Чорним і Азовським морями та здобуття власної Nаціональної державності. На це наша Nація витратила кілька століть і кілька десятків поколінь. Сьогодні ж перед нами майорить наступна (щонайменше третя) Nаціональна Ідея. Її зміст концентрується в гаслі «Велика Україна». Для осягнення сенсу гасла треба розуміти, що тут йдеться не так про територіальний розшир, як про геополітичну вагу. Закласти основи справді суверенної державності – таким має бути вектор Nаціонального руху в нашому поколінні.

Микола Кравченко, 09.02.2022
Поховання праху Миколи Кравченка "Крука".

Головний ідеолог Азовського Руху друг Крук загинув 14 Березня 2022 року під час оборони Києва. Воїн та націоналіст був кремований, проте через бойові дії в столиці прощання неможливо було організувати належним чином.

Рік потому Крука буде поховано в золотоверхому Києві. Місті, де він жив, працював та за яке віддав найдорожче - своє життя.

Запрошуємо всіх друзів та побратимів по боротьбі та Ідеї долучитись до церемонії 14 Березня 2023 року (вівторок) о 12.00 на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника (Лук'янівське кладовище).

Герої не вмирають, поки ми їх памʼятаємо.
Нагадуємо, завтра пройде церемонія поховання праху Миколи Кравченка "Крука". Початок о 12.00 на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника (Лук'янівське кладовище).

Крук. 20.V.1983-14.III.2022.

Присутній!
9 років тому, навесні 2014, 32 добровольця Чорного Корпусу прийняли перший справжній бій цієї війни в центрі Харкова проти загону російських найманців.

Згодом 14 березня стане Днем Добровольця.

Одним з цих 32 оборонців був Микола Кравченко. 14.03.2022 він загине внаслідок російського артилерійського обстрілу на Київщині, вже у лавах добровольчого батальйону ТРО АЗОВ-Київ.

Якби не добровольці, Україну могла б чекати значно гірша доля і в 2014, і в 2022.

//

Коментар друга Русина.
Рік тому, в День Добровольця, при обороні Києва загинула людина, яка стояла у витоків всього добровольчого руху - Микола Кравченко «Крук». Сьогодні на Лук’янівському кладовищі захоронили його прах.

Ідейний правий, який присвятив все своє життя Україні та націоналістичному руху. Загибель Крука - це справді велика втрата і для Азовської родини і для країни в цілому.

Помстимося!

//

Коментар друга Мосе.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Відео з церемонії поховання праху Миколи Кравченка "Крука", 14.III.2023.

Я знав Крука майже 20 років. Ми разом створювали Патріот України, він стояв у витоків Правого Сектору у Києві, Українських партизанів на Харківщині та батальйону "Азов". Все його життя – це боротьба за Велику Україну. І загинув він у боях за Київщину.

Важко повірити, що вже минув рік. Цей час пролетів швидко у боях, з перемогами та втратами. Я хочу, щоб всі ми не забували ціну нашого існування. Не забували тих, хто віддав життя, поклавши початок всьому потужному Азовському Руху.

Ми маємо довести їхню справу життя до завершення. До перемоги та побудови Великої України, про яку мріяв мій друг і брат Микола Крук.

//

Коментар Андрія Білецького.
З Круком на броні - з Україною в серці

//

Коментар друга Тихого.
Микола Сціборський, як і Микола Кравченко, поклали свої голови за розбудову Nаціократичної України. В 2021 році "Крук" підготував статтю, в якій простежив історію розвитку та популяризації Nаціократії в середовищі українських правих з 1930-х до 2020-х. Цей доробок головного ідеолога Азовського руху ми і представляємо Вашій увазі

https://telegra.ph/Scіborskij-Nacіokratіya-і-Perspektivi-03-29
"Закласти основи справді суверенної державності – таким має бути вектор Nаціонального руху в нашому поколінні".

Микола Кравченко, лютий 2022 року

На фото бійці 3-ї окремої штурмової бригади з шевронами "Крук", які на Донеччині у квітні 2023 року закладають основи Української Nаціональної Держави
Ідея, що залишиться у вічності.

Американський проект - "Музей фрагментів війни" - додав до своєї експозиції новий артефакт. В спеціальному скляному кубі знаходиться шеврон "Крук" - нарукавний знак, який носять бійці азовських підрозділів в памʼять про головного ідеолога Азовського Руху. Микола Кравченко друк Крук загинув в березні 2022, на початку повномасштабного вторгнення.

Спеціальний куб з епоксидної смоли відвідає найбільші міста Європи та США, де буде виставлятись для всіх охочих. Потім його продадуть на спеціальному міжнародному аукціоні. Кошти направлять на потреби 3 ОШБр (колишній підрозділ ССО АЗОВ-Київ).

Цей проект в координації з американцями ми готували довго, але очікування було того варте.

Памʼять про Крука не зникне. Про його життєвий шлях та принципи дізнаються все більше людей - тепер і за межами України.

Написав Олексій Рейнс "Консул" на @ACRains 🌚
Готується до друку книга Миколи Кравченка «Nотатки Крука».

Під твердою обкладинкою будуть зібрані тексти, написані головним ідеологом Азовського Руху. В них підіймається широкий спектр питань від теорії українського націоналізму до практичної роботи з виховання членства націоналістичних бойових організацій, зокрема воїнів підрозділу АЗОВ.

Передзамовлення відкриється завтра, 20 Травня, символічно в день народження Миколи Кравченка «Крука», який загинув в 2022 році під час оборони Києва.

Чекайте на посилання для оформлення передзамовлення.
Передзамовлення книги відкрито!

«Nотатки Крука» – це збірник текстів, написаних головним ідеологом Азовського Руху Миколою Кравченком другом «Круком». В них підіймається широкий спектр питань від теорії українського націоналізму до практичної роботи з виховання членства націоналістичних бойових організацій, зокрема воїнів підрозділу АЗОВ.

Микола Кравченко загинув 14 Березня 2022 року, вбитий ударом російського граду під час оборони Києва. Це сталось в День добровольця – свята, до ствердження якого Микола доклав багато зусиль як доброволець батальйону АЗОВ на російсько-українській війні.

Кошти від цього видання будуть направлені на розвиток Меморіалу Крука, місця вшанування памʼяті.

Оформити передзамовлення можна за посиланням:
📍https://rainshouse.com/kruk-book
Nотатки Крука
Передзамовлення книги відкрито! «Nотатки Крука» – це збірник текстів, написаних головним ідеологом Азовського Руху Миколою Кравченком другом «Круком». В них підіймається широкий спектр питань від теорії українського націоналізму до практичної роботи з виховання…
20 Травня – день народження Миколи Кравченка. І хоча він завжди вважав, що для великих людей більше значення має не день появи на світ, але день тріумфу, це не заважає нам символічно саме сьогодні анонсувати вихід його книги.

«Nотатки Крука» завжди позиціонувались ним інформаційною зброєю, мечем та щитом у боротьбі за Велику Україну. Вони будуть і далі служити Nашій справі в нових формах.

Забирайте собі публікацію вище, оформлюйте передзамовлення та розповсюджуйте Ідею.

Працюємо, друже Крук. Нам своє робить! (с)

//

Коментар друга Консула.
Ми формуємо мінімальний тираж друку книги "Nотатки Крука". Частину накладу одразу резервуємо для безкоштовної відправки в бібліотеки, які створені при бойових підрозділах.

Від кількості передзамовників залежать обсяги першого тиражу. Тому сьогодні в прямому сенсі ви впливаєте на масштаби поширення Ідеї та Принципів, на ствердження яких Микола Кравченко поклав своє життя.

Допис в Інстаграм (не забанять, не переймайтесь) з інформацією про книгу, закликаємо поширювати його у власних сторіс:

👉🏻 https://www.instagram.com/p/Cs3fopZoj4t/

P.S. Нагадуємо, передзамовлення на книгу можна оформити за посиланням на сайті видавництва.
2025/07/13 21:12:28
Back to Top
HTML Embed Code: