Telegram Web Link
Чи стане президенство Трампа другим «Позолоченим віком» для США?

Обіцяна Трампом під час інаугурації «золота ера» для США викликала в деяких спостерігачів аналогії з «Позолоченим віком» – періодом стрімкої індустріалізації та економічного зростання Сполучених Штатів наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, що водночас супроводжувався політичною корупцією та глибокою соціально-економічною нерівністю. В ефірі програми America Decides від CBS News історик Генрі Брандс відзначає важливі паралелі та відмінності між сучасною Америкою та реаліями «Позолоченого віку».

Які паралелі? «Позолочений вік» приніс стрімкі технологічні зміни, урбанізацію та масштабну імміграцію, що радикально змінило соціальний ландшафт Америки. Саме в цей період був прийнятий перший федеральний імміграційний закон, який забороняв в’їзд до США так званих «небажаних» іммігрантів.

Ще одне історичне відлуння можна знайти в риториці Трампа під час інавгураційної промови, коли, говорячи про розширення горизонтів країни, зокрема освоєння Марса, він використав термін Manifest Destiny («Явне призначення»), яким у ХІХ столітті обґрунтовували американський експансіонізм.

Які відмінності? В «Позолочений вік» олігархи здебільшого уникали прямих зв’язків з федеральним урядом, а їхній політичний вплив зосереджувався переважно в Конгресі. Натомість сьогодні мільярдери активно взаємодіють з урядом, зокрема через державні контракти.

Перша Популістська партія в США, що виникла в період «Позолоченого віку», виступала проти економічної влади багатіїв. Натомість сучасний американський популізм, за словами Брандса, призвів до влади мільярдера-президента, який формує союз із представниками найзаможнішого класу.

Яким був вплив? Політичною реакцією на надмірності «Позолоченого віку» став прогресистський рух, що наголошував на необхідності професійного уряду, вільного від патронажу та корупції. Можливо, нинішні тенденції щодо скорочення повноважень федеральної влади, що активно просуває Трамп, можуть стати каталізатором нового прогресистського руху і відродження концепції «великого уряду», як це сталося після «Позолоченого віку».

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
14🤔13👍3🔥1
Як нова адміністрація США намагається повернути свій вплив в Центральній Америці?

Державний секретар США Марко Рубіо в інтерв’ю WSJ зазначив, що його перший закордонний візит до країн Центральної Америки покликаний зміцнити партнерство в регіоні та сприяти вирішенню проблеми незаконної міграції.

Він підкреслив, що держави, які налаштовані на тісну співпрацю з Вашингтоном, матимуть можливість покращити свою економічну ситуацію. Економічне зростання, у свою чергу, сприятиме створенню нових робочих місць, зменшенню міграційного потоку та зміцненню безпеки шляхом посилення боротьби зі злочинністю.

Окрему увагу держсекретар приділив питанням геополітичної стабільності, наголосивши на необхідності протидії зростаючому впливу Китаю в Латинській Америці.

Рубіо також підкреслив стратегічну важливість Панамського каналу та заявив, що США мають намір активізувати свою роль у його подальшому управлінні.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
👍13🤔64🥴2🤡1
Зеленський: Із 177 мільярдів від США Україна отримала 76

Щодо припинення фінансування гуманітарних програм, Зеленський згадав програму у сфері енергетики на 200 мільйонів доларів і програми у сфері медицини, перетину кордону.

"Оці 300-400 мільйонів – це те, що отримала держава на ці програми. Ми це закриємо. Я це закрию з європейцями або внутрішнім ресурсом",

- сказав він, водночас звернувши увагу американської сторони на те, що програми щодо ветеранів і медицини "важливо підтримувати під час війни"

📰 підписатися
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤡22👍31🤬1
Державний секретар Рубіо став виконуючим обов'язки адміністратора USAID.

Він сказав, що велика частина важливих програм продовжиться під егідою Держдепартаменту.

Джерело: New York Times

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
🤔15🕊84👏2🤬2🆒2
🇺🇦🇺🇸 Посольство України в США працює над низкою зустрічей між командами президентами Зеленського та Трампа, розповіла пані посол України в США Маркарова в інтерв'ю проєкту «Карп'як на Суспільному».

«Ми завжди готуємо і зустрічі, і дзвінки. Це займає певний час. Контактів в України [у команді нового президента США] набагато більше, ніж в інших країн», — сказала вона.

Дипломатка додала, що посольство має гарні контакти із держсекретарем Рубіо та радником з нацбезпеки Волцом, з якими працювало ще до обрання Трампа.
15🤔10🤡3👍2👏1
Чому замороження допомоги Трампом шкодить Америці?

Попри те, що іноземна допомога становить лише 1% федерального бюджету США, її вплив відчутний у всьому світі – від боротьби з хворобами до підтримки демократичних інституцій.

Як пише The Washington Post, це не просто фінансова підтримка, а інструмент м'якої сили, який зміцнює авторитет США та сприяє стабільності. Водночас, деякі критики вважають її зайвими витратами, які не приносять користі самим Сполученим Штатам.

У перший день після повернення на посаду Дональд Трамп підписав указ про тимчасове призупинення іноземної допомоги на 90 днів, з метою переглянути її ефективність. Держсекретар Марко Рубіо наказав дипломатичним місіям зупинити більшість програм, залишивши лише екстрену продовольчу допомогу та військову підтримку Ізраїлю та Єгипту. Однак після хвилі критики було дозволено продовжити й життєво важливу гуманітарну допомогу.

Такий перегляд програм сприятиме усуненню непотрібного їх дублювання та підвищенню ефективності допомоги. Тим не менш, повне заморожування фінансування може завдати серйозної шкоди. Наприклад, програма PEPFAR, яка врятувала мільйони людей, забезпечуючи лікування ВІЛ/СНІДу, наразі перебуває під загрозою. Також припинення підтримки ініціативи PMI, яка бореться з малярією, може призвести до спалаху хвороби в Африці.

Іноземна допомога залишається важливим інструментом міжнародної політики США.

Відповідно, перегляд програм має бути швидким та справедливим, щоб допомога могла відновитися до того, як її призупинення завдасть незворотних наслідків.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
16👍8🎃1
Що таке криза доткомів? Як інтернет-бульбашка змінила світову економіку та чому історія може повторитися?

Як політика Клінтона у сфері технологій сприяла буму дотком-компаній у середині 1990-х?

Що сталося на фондовому ринку у 1995–2000 роках, коли інвестори вкладали мільярди у компанії без реального прибутку та життєздатної бізнес-моделі?

Чому акції технологічних компаній стрімко зросли, а потім так само різко обвалилися? І головне — які уроки можна винести з кризи доткомів, і чи загрожує світові нова фінансова бульбашка у сфері штучного інтелекту?

Про це експерт «Інституту Американістики» Віктор Лущак говорив у програмі «Українського радіо» — «Епоха змін. Історія економічних криз усіх часів і народів».

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
👍114👌1🎃1🆒1
Чому ліквідація USAID може обійтися США дорожче, ніж економія?

Ліквідація Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) може мати серйозні наслідки як для світової стабільності, так і для зовнішньополітичних інтересів Вашингтона. Після заяв Ілона Маска про необхідність припинення програм організації та відправлення у відпустку її співробітників, колишня очільниця USAID Саманта Пауер виступила у одному з вечірніх шоу із аргументами на користь його збереження.

Перш за все, USAID – найбільший донор гуманітарної допомоги. Так, у 2023 році агенція виділила $72 млрд на підтримку різних програм – від протезування українських військових, розмінування, зміцнення енергетичної безпеки до боротьби з корупцією та стримування поширення Еболи в Африці. Припинення діяльності USAID може завдати значної шкоди вразливим групам населення.

Як наголошує Саманта Пауер, кожен вкладений в USAID долар повертається до США в трикратному розмірі завдяки економічному зростанню, стабілізації ситуації в регіонах та зміцненню партнерських відносин. Тому замість очікуваного зменшення дефіциту бюджету закриття USAID може призвести до втрат вже вкладених ресурсів платників податків.

Крім того, вакуум, який залишиться після USAID, можуть заповнити Китай та Росія. Це означає не лише економічний вплив, а й посилення авторитарних практик та зменшення можливостей США формувати порядок денний у стратегічно важливих регіонах. На тлі глобальної конкуренції за довіру міжнародних партнерів ліквідація USAID може також послабити геополітичні позиції США.

🇺🇲🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
27👍19🤔2🎃1
🇺🇸 Як повернення Трампа може змінити безпеку та енергетику Європи?

Координаторка проєктів Інституту Американістики Марія Дідковська у статті для New Eastern Europe зазначає, що Трамп може розширити підтримку Ініціативи трьох морів — регіонального проєкту 12 європейських країн для зміцнення енергетичної безпеки та відновлення інфраструктури.

Водночас він може використати експорт зрідженого газу як інструмент тиску, посилюючи залежність Європи від США.

Детальніше у статті

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
16👍6🎃1🆒1
⚡️ Трамп заявив про зустріч із президентом України Зеленським наступного тижня

Дональд Трамп заявив у п’ятницю, що "ймовірно" зустрінеться з президентом України Зеленським наступного тижня, повідомляє AFP.

"Я, ймовірно, зустрінуся з президентом Зеленським наступного тижня", - сказав Трамп. На запитання, чи буде така зустріч у Вашингтоні, Трамп відповів, що "може бути Вашингтон" до Києва.

@weukrainetv
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
21👍16🤡2👌1🥴1🖕1🎃1
Супербоул: як спортивний фінал став головною культурною подією США? 🏈

Супербоул – фінал Національної футбольної ліги (НФЛ) – вже давно перетворився з простої спортивної гри на головне медійне та культурне явище в США. Щороку він збирає понад 100 мільйонів глядачів, об’єднуючи американців незалежно від віку чи політичних поглядів. Це не просто фінал чемпіонату – це неофіційне національне свято, яке супроводжується сімейними переглядами, традиційними частуваннями та масштабною увагою медіа.

Окрім самої гри, Супербоул став знаковим для бізнесу та поп-культури. Його рекламні блоки – найдорожчі у світі, адже бренди витрачають мільйони доларів на креативні ролики, що стають частиною колективної пам’яті американців. Також важливим елементом події є Halftime Show – грандіозне музичне шоу під час перерви, де виступають світові зірки, такі як Бейонсе, Ріанна чи The Weeknd, а їхні виступи нерідко набувають політичного чи соціального підтексту.

Супербоул – це символ американської культури, де спорт, музика, бізнес і суспільні тренди зливаються в одне масштабне шоу. Для США він виконує ту ж роль, що фінали Ліги чемпіонів у Європі чи Олімпійські ігриоб'єднує людей навколо національної традиції, яка вийшла далеко за межі спорту.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
11🔥4🎃1
Конгресмен-республіканець Джо Вілсон представив ініціативу щодо нового закону про ленд-ліз.
«Сьогодні я презентую законопроєкт FREEDOM FIRST LEND-LEASE ACT, який надасть президенту Дональду Трампу широкі повноваження для постачання зброї необхідної для перемоги у війні нашим союзникам, включно з Україною, з метою стримування «воєнного злочинця путіна, як це давно мав зробити Байден. Примусьте росію сісти за стіл переговорів за допомогою американської сили!»

Конгресмен також звинуватив Іран, росію та Китай у створенні «Осі агресорів»:
«Розставимо крапки над "і". Іранський режим передає воєнному злочинцю путіну дрони-камікадзе та ракети.
Воєнний злочинець путін постачає зброю іранським маріонеткам — "Хезболлі" та хуситам. Китайська комуністична партія фінансує це все. Дайте відсіч осі агресорів!»

Вілсон також висловив подяку президенту Трампу за позбавлення Джейка Саллівана допуску до державної таємниці, звинувативши останнього у сприянні російському вторгненню в Україну:
«Слабкість Саллівана дала можливість воєнному злочинцю путіну розпочати вторгнення в Україну. Він утримував постачання зброї, здатної принести перемогу, та не зміг серйозно запровадити санкції проти росії, що зробило американців менш захищеними», — заявив Вілсон.


🚀Підтримати🤝__🤝

🚀Приєднатися до ZN.UA
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
38👍11👏2
Звільнення Марка Фогеля: що відомо про обмін між США та Росією? 🇺🇸🇷🇺

Адміністрація Трампа оголосила про звільнення американця Марка Фогеля, який був ув’язнений у РФ з 2021 року. Колишній вчитель був заарештований за зберігання невеликої кількості медичної марихуани, яка була йому призначена для лікування болю у спині, але заборонена у РФ.

Перемовини про звільнення Фогеля велися спеціальним посланцем президента США у країнах Близького Сходу Стівом Віткоффом.

А де подівся Келлог? - Риторичне питання.

Радник з нацбезпеки Трампа Майкл Волтц назвав це “обміном”, проте не розкрив деталей щодо того, що США запропонували Росії у відповідь.

📌 Що це означає? Фогель був офіційно визнаний “неправомірно затриманим” адміністрацією Байдена у 2023 році. Його звільнення може свідчити про початок більш масштабних переговорів між Вашингтоном і Москвою. Волтц заявив, що цей крок є "проявом доброї волі" з боку Росії та "знаком руху у правильному напрямку" для завершення війни в Україні.

Це не перший випадок звільнення американських громадян з російського ув’язнення. Раніше у рамках подібних угод США повернули додому баскетболістку Бріттні Грайнер, журналіста Евана Гершковича та інших. Очевидно, що Келлог поступово втрачає свій вплив в очах Трампа.

Як вважаєте, що стоїть за цією угодою?

Пишіть у коментарях! 🗣️👇

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
🤔158👍1🎃1
Сенат готується до резонансних призначень

Сьогодні Сенат США має підтвердити призначення Тулсі Ґаббард на посаду директора національної розвідки. Завтра також очікується призначення Каша Пателя керівником ФБР. Обидва є відданими прихильниками Дональда Трампа та виступають за радикальні зміни в роботі державних інституцій.

🔹 Тулсі Ґаббард, колишня конгресвумен і військова, планує зробити американську розвідку більш прозорою та закрити програми, які вважає неконституційними. Вона також виступає проти «інтервенціоністської» зовнішньої політики США та може перешкоджати активним операціям американської розвідки проти Росії.

🔹 Каш Патель, який раніше працював у Міноборони, вже заявив, що звільнить агентів ФБР, які працювали над справами щодо штурму Капітолію 6 січня, та може використати бюро для переслідування критиків Трампа.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
🤔14🤯14🤡32🤬2😴1
Про перемовини Трампа та Путіна телефоном

Хочеться сказати лише одне словами класика:

Думай те та читайте першоджерело.

🇺🇸🇺🇦 Підписуйся на канал "На Вашингтонщині"
🤯194🤔2🤡2👍1🤬1
🇺🇸 Спеціальний представник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог вирушив до Європи, повідомив він на платформі Х.

Чиновник має зустрітися із союзниками та партнерами по НАТО, «які готові працювати зі США», щоб «покласти край війні в Україні та відновити стабільність в Європі», написав Келлог.
👍29🤔1😱1🎃1
Очільники МЗС України, Великої Британії, Польщі та спецпредставник президента США з питань України обговорюють план щодо миру в Україні на Мюнхенській безпековій конференції.

Дивіться дискусію «Мир через силу: план для України» — наживо з українським перекладом: https://youtube.com/live/9XDbK34XmSo
👍122🤔1🤯1🤡1
2025/07/08 19:20:04
Back to Top
HTML Embed Code: