Telegram Web Link
Сьогодні був на вечорі поезії Ліни Костенко. Вечір, що торкає душу.

Йшов пішки з роботи — з Верховної Ради. І бачив, як до зали підходять люди. Хтось — у формі, приїхав на кілька днів із фронту. Хтось — щойно завершив роботу в офісі чи на зміні. Усі різні, але всі — кияни. Усі — українці, які попри втому, турботи й тривоги, знаходять час для справжнього.

Ліна Костенко — це наш Шевченко сьогодення. Її творчість — про нас. Про мене, про вас, про кожного українця, хто любить свою землю й говорить правду.

«І хоч на світі сторони чотири,
я тут живу, бо я цей край люблю.
І не боюсь донощика в трактирі,
бо все кажу у вічі королю!»


Дякую, Боже, що я народився саме тут. У Києві. В Україні.

Дякую кожному, хто творить, захищає, працює, живе.

Наша сила — у правді, у культурі, у любові до свого.
Микола Тищенко
Сьогодні був на вечорі поезії Ліни Костенко. Вечір, що торкає душу. Йшов пішки з роботи — з Верховної Ради. І бачив, як до зали підходять люди. Хтось — у формі, приїхав на кілька днів із фронту. Хтось — щойно завершив роботу в офісі чи на зміні. Усі різні…
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Особливо зворушили вірші Ліни Костенко у виконанні Тамари Яценко.
Видатна київська актриса театру і кіно, справжня муза української сцени, яка понад 45 років служить Мельпомені.

Її голос, її емоція, її глибина — це вже частина нашої культурної памʼяті.
Для мене було великою честю особисто подякувати пані Тамарі та вручити букет — як символ вдячності від усіх, кого вона надихає.

Такі миті — не просто про мистецтво. Вони про нашу силу, про нашу душу, про Україну. 🇺🇦
💡Співпраця з МВФ — це необхідність. Але не ікона, перед якою треба схилятися бездумно.

Новий меморандум з МВФ містить пропозицію: після війни підвищити тарифи на газ та електроенергію до рівня, який покриває повну собівартість. Звучить логічно... на папері. Але в реальності — ми добре знаємо, що поради МВФ часто універсальні, але рідко враховують специфіку країн, що воюють або тільки оговтуються від катастроф.

Приклади негативного впливу МВФ - Аргентина, Туніс, Пакистан, Ямайка, Гана — десятки країн, де «реформи» МВФ призводили до протестів, зубожіння та ще глибшої залежності.

Є й успішні кейси. Наприклад, Польща, Ірландія, Південна Корея. Країни, що вже мали інституційну спроможність та стабільну політичну систему.

Україна має свою війну, свою економіку і свій соціальний контекст. Ми не маємо права копіювати рецепти, які для інших стали отрутою. Після перемоги політика в сфері тарифів і соціального захисту має базуватись не на інструкціях із-за кордону, а на реальному становищі українських родин.

📌 Тож плануючи «реформи після війни» — дивімось не тільки на документи МВФ, а й у вічі українським пенсіонерам, ветеранам, медикам і матерям-одиначкам. І саме від них треба відштовхуватись у вирішенні тарифного питання.
Справедливість у воюючій країні — не абстракція, а конкретні кроки.

Один із таких кроків — скасування привілейованих пенсій для прокурорів. Саме за це я голосував у першому читанні й готовий підтримати остаточно. Комітет соціальної політики вже рекомендував цей законопроєкт до ухвалення.

У час, коли мільйони українців воюють, працюють на фронті та в тилу, коли тисячі родин живуть на межі виживання, окремі категорії не можуть далі користуватися «спецстатусом» за рахунок усіх інших.

Це лише перший, але дуже важливий крок до справжньої пенсійної рівності. Попереду багато роботи, зокрема, перегляд механізмів індексації.

Мінімальна пенсія має бути на рівні мінімальної зарплати. Бо турбота про тих, хто побудував цю країну, — не менш важлива, ніж боротьба за її майбутнє.
Колеги все частіше обговорюють ідею відкриття банківської таємниці. Для багатьох це виглядає ледь не як панацея — мовляв, стане більше прозорості, легше боротися з ухиленням від податків, зросте довіра до системи. Але, як завжди, диявол криється в деталях.

У країні, де рівень корупції залишається критично високим, а судова система не забезпечує справжнього правосуддя, відкриття банківської таємниці несе не більше прозорості, а більше ризиків. Це — сигнал для будь-якого інвестора: твої фінанси можуть опинитися у відкритому доступі для чиновників, рейдерів або просто «зацікавлених» людей. І що ти зробиш, коли твої рахунки стануть предметом тиску? До якого суду підеш?

Світ знає чимало прикладів, коли поспішна або безсистемна "прозорість" закінчувалась катастрофою. Аргентина, Єгипет, Чорногорія та низка африканських країн втрачали мільярди інвестицій після того, як відкрили фінансові дані без гарантій захисту.

Україна — не виняток. Поки в нас не працює ефективна система правосуддя, не налагоджений фінансовий нагляд і немає захищених механізмів для добросовісного бізнесу, відкриття банківської таємниці — це не шлях до розвитку, а крок у прірву. Прозорість — це важливо. Але ще важливіше — не перетворити її на зручний інструмент для зловживань.
Дізнався, що маю найбільшу аудиторію в Instagram серед депутатів — і для мене це не про популярність, а про відповідальність. Значить, люди хочуть бачити, знати й розуміти, що відбувається в політиці.

Продовжую ділитися всім важливим без прикрас і фільтрів. У час війни і змін — публічність = чесність. І я за неї.
Тактика російського терору стає дедалі очевиднішою.
Щонайменше раз на тиждень — масовані удари по Києву, Дніпру, Полтаві, Запоріжжю, Одесі та інших містах. Нецільові атаки по житлових районах усіма доступними типами ракет. Це — не війна на полі бою. Це — системний терор проти цивільних.

Найгірше те, що, схоже, з цим нам доведеться жити ще довго. А отже — адаптуватися.
І це стосується не лише ППО чи укриттів. А й правил, які захищають звичайних працівників.

Після останніх атак я отримав десятки повідомлень: деякі керівники в Києві штрафують людей за запізнення — навіть після ночі без сну й вибухів.

📌 Тому найближчим часом я ініціюю поправки до трудового законодавства.
Пропоную, щоб у разі повітряної тривоги тривалістю понад 4 години вночі (з 23:00 до 6:00) працівники регіону мали право на щонайменше 2 години запізнення без жодних санкцій.

Це не «поблажка». Це — людяність.
Війна не повинна знищувати нас зсередини. Навпаки — маємо ставати сильнішими й людянішими там, де це залежить від нас самих.
👮‍♂️ Сьогодні - День Національної поліції України.

Свято людей, які щодня тримають наш тил. Часто - у найгірші моменти.
Це саме вони першими прибувають після ворожих обстрілів. Рятують, витягують, підтримують. Поки інші - ще в укриттях, вони - вже поруч із тими, хто потребує допомоги.

Це ті, хто на фронті воює в складі легендарних підрозділів «Лють», «Хижак», «Сафарі» — і гідно захищає країну.

Це ті, кому часто доводиться брати на себе не зовсім поліцейську, але важку і відповідальну роботу. Ми всі розуміємо, про що йдеться.

Війна змінила багато. Але попри це — наші поліцейські залишаються вірними присязі, людяності й службі народу.

У цей день хочу побажати кожному з вас — сили, витримки та якнайшвидшого миру.
Щоб якнайшвидше ваш головний виклик — це звичайна поліцейська робота, а не ракетні обстріли. Щоб замість броні — ви вдягали парадну форму. Щоб повертались усі, хто зараз на передовій.

Дякую за службу. Зі святом, герої.

🇺🇦💙
📸 До Дня Національної поліції хочу нагадати про ці світлини.

Мікроавтобуси, які ми передали правоохоронцям — були придбані завдяки нашим благодійним Charity Dinners Way of Peace. Зараз деякі з них й досі служать на фронті. Деякі знищено ворогом.

Перша світлина зроблена відразу після звільнення Харківщини. Початок травня 2022 року. Першими, хто тоді повертав людям відчуття безпеки, були саме вони.

Дякую кожному поліцейському, хто служить — на фронті, у містах, у селах. Іноді — у надскладних, не завжди притаманних поліції умовах.

Зі святом вас 💙
Тільки що від рятувальників стало відомо, що під завалами у Святошинському районі знайшли загиблого внаслідок ворожого обстрілу…
Нашого киянина вбив путін. Це біль, який не можна пробачити.

Щирі співчуття рідним.

росіяни — вбивці.
У Святошинському районі щонайменше зазнали руйнувань 100 квартир.

Продовжують надходити заяви щодо необхідності відновлення.

Оперативний штаб продовжує прийом мешканців за адресою:
🔺вул. Академіка Корольова, 8-А (ДНЗ №547)

☎️Консультації з питань отримання допомоги:
(044) 405 92 60 — матеріальна допомога (пн–пт, 8:00–15:00)
(099) 507 50 90 / (068) 507 50 90 — юридична підтримка
(093) 507 50 90 — додаткові консультації
(044) 405 25 70 — служба у справах дітей та сім’ї
Кияни, вітаю ще раз!

Як діяти, якщо Ваше житло пошкоджено після ракетної атаки.

1. Звертайтеся до районного Пункту Підтримки. Дізнатися адресу такого пункту на вашому районі можна за телефоном вашой РДА.

Штаби мають працювати без перерви.

2. Там на місці є представники Національної Поліції. З ними разом Ви пишете заяву щодо фіксації пошкодженого майна.

3. Далі ця заява обробляється. РДА формує списки родин, які потребують відселення та передає їх голові соціальної служби.

Така сама процедура і щодо відновлення вікон, вибитих вибуховою хвилею.

4. Після цього відбувається компенсація за оренду тимчасового житла мешканцям, чиє майно не підлягає користуванню!

Визначено 40 тис.грн. (По 20 тис.грн на місяць). Далі буде подовжено.

5. Прошу Вас написати відгук про надану допомогу на @bot_tyshchenko.
2025/07/07 02:58:43
Back to Top
HTML Embed Code: