Telegram Web Link
Чи легко бути жінкою в політиці? Ні. Чи варто це робити? Безумовно, так.

Чому жінкам у політиці доводиться доводити свою спроможність більше, ніж чоловікам? Це питання, яке я неодноразово ставила собі під час своєї кар’єри. В інтерв’ю для кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага», поділилася своїм досвідом: як долала упередження, боролася із сексизмом і вчилася тримати удар навіть у найважчих моментах.

Щоразу, коли чуєш: «Це не жіноча справа», — стає зрозуміло, це лише зміцнює переконання, що ми маємо йти вперед.

💪 Жінки доводять повсякчас крізь роки: ми можемо керувати, можемо створювати, змінювати закони, будувати міцні інституції та впливати на суспільство. Але для цього потрібна підтримка, єдність і зміна мислення серед тих жінок, які ще вагаються. Разом ми здатні досягти більшого!

📖 Читайте повне інтерв’ю, де розповіла про свої уроки, успіхи й невдачі, а також чому важливо підтримувати жінок у політиці. Ця боротьба — за нас усіх.

👉 Посилання на інтерв’ю у шапці профілю.
16👍2🔥2👎1
💔 Ніщо у світі не здатне замінити людину. Але держава може і повинна визнати біль тих, хто залишився наодинці з горем.

Віднині сім’ї, які втратили близьких через повномасштабне вторгнення росії, можуть подати заяву в категорії А2.1 до Реєстру збитків. Це можливість отримати компенсацію за душевні страждання, спричинені втратою рідних.

🖤 Ця ініціатива — не про гроші. Вона про людську гідність.
Втрата близької людини — це порожнеча, яку не заповнить жодна сума. Але цей механізм важливий для відновлення справедливості. Для того, щоб визнати: ваш біль — це трагедія не лише вашої родини, а всього суспільства.

Хто може подати заяву?
Батьки, подружжя, цивільні партнери, діти — усі, хто втратив своїх найдорожчих через агресію росії. Інші родичі також мають таке право, якщо доведуть свою близькість та залежність.

Як це працює?
Подання заяви відбувається через портал “Дія”. Мінімум бюрократії, максимум зручності — все для того, щоб процес був простим і доступним. Від вас не вимагатимуть доказів матеріальних збитків — лише підтвердження стосунків і факт трагедії.

Чому це має значення?
росія несе відповідальність за кожне зруйноване життя. І кожна подана заява — це частина великої справи: документування злочинів, боротьби за компенсації, і найголовніше — захисту пам’яті про тих, хто віддав своє життя через російську агресію.

Ніколи не забудемо. Ніколи не пробачимо.
👍103👎1🔥1
🇺🇦🤝🇬🇧 Україна та Британія: 100-річне партнерство заради безпеки та майбутнього

📜 Історія пишеться сьогодні. Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер підписали історичну угоду про 100-річне партнерство між нашими країнами. Ця угода поглиблює безпекові зв’язки та закладає міцну основу для співпраці, яка забезпечить стабільність і розвиток майбутнім поколінням.

Підписання 100-річної угоди між Україною та Великою Британією ще раз нагадує про тривалі зв’язки між нашими країнами. Але мало хто знає, що ці відносини мають набагато давнішу історію.

📜 У XVII столітті європейські інтелектуали та політики часто порівнювали Богдана Хмельницького, лідера української революції, з Олівером Кромвелем, лідером англійської революції. Обидва були видатними полководцями, які боролися за права своїх народів.

🌟 Хмельницького називали «протектором козаків», як і Кромвеля — «протектором Англії». Їхні постаті стали символами епохальних змін, а їхній вплив на долі своїх народів та Європи визнаний і донині.

Що ж об’єднує Україну та Британію сьогодні? Це бажання створити справедливий, безпечний та вільний світ. Як і більше 300 років тому, наші країни залишаються на передовій боротьби за незалежність, права та майбутнє.

Спільна угода — це більше, ніж формальність. Це символ довготривалої співпраці двох народів, які у різні часи вчили світ бути сильними, незламними та вільними.
13👍2👎1👏1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Уряд зареєстрував законопроєкт "Про основні засади житлової політики", далі рішення за Радою.

Цей документ стане важливим етапом у реалізації плану Ukraine Facility та спрямований на вирішення ключових житлових проблем, спричинених війною.

Серед новацій:

🔹 створення фонду соціального житла,
🔹 впровадження цифрової житлової системи,
🔹 механізми для покращення орендних відносин.

🎯 Мета законопроєкту — забезпечення рівного доступу до житла, прозорість житлової політики, а також підтримка внутрішньо переміщених осіб і тих, хто втратив житло.
👍103👎2👏1
💔 Наші серця сьогодні з Кривим Рогом.

Ворог цинічно завдав удару по місту балістичними ракетами, зруйнувавши цивільну інфраструктуру.

На жаль, є загиблі. Вічна пам’ять тим, чиї життя обірвалися.

🙏 Пораненим — сили та швидкого одужання
10😢6👍1👎1
Комплексний план просторового розвитку: новий підхід до розвитку громад

❗️Уже з 2025 року громади працюють за абсолютно новими правилами управління землями та забудовою. Комплексний план просторового розвитку — це не просто документ, це інструмент, який нарешті покладе край хаотичним забудовам, зробить управління прозорішим і полегшить життя громадам!

Переваги, які відчують громади:

1️⃣Чітке зонування: прозоре визначення, що і де можна будувати;
2️⃣Мінімізація корупційних ризиків: все чесно та відкрито;
3️⃣Участь громади: мешканці долучаються до прийняття рішень.

Дізнайтеся більше про можливості нового підходу та виклики, які він відкриває у моїй новій колонці на Економічні правді.
11👍4🔥2👎1
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Під ранок ворог здійснив удар балістикою по центру Києва. Є падіння уламків. Відомо про чотирьох загиблих і трьох поранених. Мої співчуття рідним та близьким. Пошкоджені житлові будинки, станція метро, магазини, кав’ярні та цивільна інфраструктура. Всі служби продовжують ліквідовувати наслідки обстрілу. 

Під ударом було Запоріжжя. Відомо про десять постраждалих, інші люди можуть бути під завалами. Зруйновано інфраструктуру, пошкоджено житло багатьох людей, крамниці. Рятувальна операція триває досі.  

Усі, хто допомагає російській державі в цій війні, мають бути під таким тиском, щоб він був відчутний не менше, ніж ці удари. Ми можемо зробити це тільки в єдності з усім світом.
😢12👎1🤯1
Майбутнє очима українців: дослідження Gradus Research
Яким українці бачать свою країну у 2050 році?

Згідно з дослідженням Gradus Research, українці демонструють стійкий оптимізм, попри виклики сьогодення. Ось ключові моменти цього дослідження, які розкривають бачення громадян щодо майбутнього.

Віра у завершення війни та економічне відновлення
85% українців впевнені, що війна завершиться до 2050 року.
72% очікують значних іноземних інвестицій.

🗳 Демократія та верховенство права як ключові пріоритети
66% вірять у збереження демократичних принципів у 2050 році.
Українці прагнуть жити у країні, де забезпечується політична свобода, верховенство права та рівність перед законом.

⚖️ Скепсис щодо держави та корупції
🛑43% очікують високого рівня довіри до державних інституцій.
🛑39% вірять у подолання корупції.

📉 Головні страхи: війна, невизначеність та демографічна криза. Топ-3 страхів:
продовження війни (26%);
невизначеність (18%);
депопуляція (12%).

Кажуть, оптимізм – це половина успіху будь-якої справи. Якщо вірити українцям, їхня впевненість у завершенні війни, демократичному майбутньому та залученні інвестицій створює основу для великих змін. І хоча шлях до подолання корупції чи відновлення довіри до держави буде складним, віра у краще завтра вже є ключовим рушієм досягнення цих цілей.

А якою ви бачите Україну у 2050 році? Нижче в стрічці я опублікувала ще один- пост дослідження. Візьміть участь в опитані. Можливо обирати кілька відповідей.
7👍2🔥1
День вшанування захисників Донецького аеропорту

Сьогодні ми вшановуємо героїв, які 242 дні тримали оборону Донецького аеропорту — символ незламності, мужності та героїзму.

💪 Вони вистояли там, де це здавалося неможливим, доводячи весь світ, що український дух сильніший за будь-яку зброю.

🕯Вічна пам'ять загиблим і глибока шана живим.

🇺🇦 Дякуємо за вашу відвагу та самопожертву. Ви — приклад сили духу для кожного з нас.
11🙏2👎1🔥1
Реформи відновлення: завдання на 2025-й

📖Відновлення України — це як почати нову главу в книзі, де попередні сторінки згоріли. Це амбітний і складний процес, який вимагає чіткої стратегії та конкретних кроків для кожної громади, адже саме зараз ми маємо можливість збудувати країну заново.

🗓2025 рік стане визначальним для впровадження надважливих змін, які вже готові до реалізації. Від законопроєктів «Про засади відновлення України» та «Про основні засади житлової політики» до цифрових інструментів, таких як платформа DREAM і містобудівний кадастр — ці кроки гарантують прозорість та ефективність відновлення.

Але це не тільки питання зміни законодавства, але й реальних перетворень, які вплинуть на життя кожного українця.

Як ці ініціативи змінюють країну?
Які проблеми ми ще повинні подолати на шляху до відновлення?

Відповіді на ці питання розповіла у новій колонці для Главком.
5👎2👍1👏1
💳 1500 грн на заняття спортом для ветеранів!

Ветерани та учасники бойових дій щодня доводять, що незламність і сила духу — це про них. Щоб підтримати ваше здоров’я, Міністерство у справах ветеранів України запустило програму «Ветеранський спорт» , яка надає фінансову допомогу розміром 1500 грн для зайняття спортом.

Кому доступна програма?
Учасникам бойових дій.
Особам з інвалідністю внаслідок війни (ОІВВ).

Як подати заявку?
Оновіть застосунок Дія .
У розділі "Сервіси" знайдіть пункт "Ветеранський спорт" .
Пройдіть перевірку, оберіть банк і відкрийте Дія.Картку .
Надішліть заявку та дочекайтеся підтвердження.

Де можна використовувати кошти?
У будь-якому спортивному закладі, який працює офіційно за кодом 7941 "Фізична культура і спорт".

Важливі деталі
📌 Кошти, отримані в першому кварталі, потрібно витратити до кінця березня.
📌 Якщо вартість не використана повністю, залишок повернеться до Мінветеранів, але участь у програмі можна продовжити, подавши заявку на наступний квартал.
📌 Якщо ваші дані відсутні в реєстрі ветеранів (ЄДРВВ), зверніться до Мінветеранів, щоб їх внести.

Чому це важливо?
Спорт — це не тільки про фізичну активність, але й про підтримку психологічного здоров'я, реабілітацію та повернення до активного життя.

💪Приєднуйтесь до програми "Ветеранський спорт" та обирайте здоров'я як крок до відновлення та нової перемоги!

🤝 Програму реалізує Міністерство у справах ветеранів України разом із Міністерством цифрової трансформації в межах Національної стратегії безбар’єрного простору, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.

Більше інформації на порталі Мінветеранів або у застосунку Дія .
👍63👎1👏1
Всесвітній економічний форум у Давосі вже давно не тільки про економіку. Він збирає світових лідерів, політиків, бізнесменів, економістів та громадських діячів з усього світу, щоб знаходити відповіді на глобальні питання.

📈 Форум задає тон для майбутнього розвитку світової економіки й міжнародних відносин. Головні виклики для світу та економічного зростання сьогодні - це агресивні режими.

Сьогодні Президент України Володимир Зеленський виступив на форумі.

Головні тези, на яких акцентував увагу наш Президент:

🔹На фронті 40% озброєння — українське, 40% — американське і 20% — європейське. На початку повномасштабного вторгнення 90% озброєння було американським.
🔹Ми хочемо закінчити війну в цьому році, але не просто швидко, а справедливо, надійно для нас, для українців, щоб вони жили в безпеці. Це найголовніше. Ми будемо робити все для цього.
🔹росія виробляє в кілька разів більше боєприпасів, ніж уся Європа разом.
🔹Європі потрібен власний "Залізний купол".
🔹путін може вимагати на переговорах, щоб Україна зменшила армію в 5 разів. Ми цього не допустимо.
🔹Якщо Україна не матиме сильних гарантій безпеки, військового контингенту партнерів і далекобійної зброї на своїй території, Путін повернеться з армією, у 10 разів більшою за ту, яка була в 2022 році, для повної окупації всіх країн колишнього СРСР. А пізніше рушить і на інші країни Європи.
🔹 Битви із залученням північнокорейських солдатів зараз відбуваються у місцях, географічно ближчих до Давосу, ніж до Пхеньяна.
"Немає океану, який відділяє європейські країни від росії. Європейські лідери повинні пам’ятати це. росія перетворюється на версію Північної Кореї — країни, де людське життя нічого не означає. Але вони мають ядерну зброю та пекуче бажання зробити життя своїх сусідів жалюгідним", — зазначив Президент під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
👍82👎1👏1😢1
“Валіза з мріями”: чому українці все рідше хочуть повернутися

🎒 Мільйони українців пам’ятають ті свої “тривожні валізи” — з документами, теплими речами та кількома фото з минулого. Переважна більшість тих, хто покидав власний дім, робила це з цією тривожною валізою, в яку вкладалося все найнеобхідніше, а разом із ним — обережна мрія повернутися додому. Тоді здавалося, що за пару місяців все закінчиться і речі можна буде розпакувати знову вдома. Але час минає, а разом із ним змінюються плани людей. Хтось тимчасово облаштувався в Данії чи Німеччині, влаштував дитину до садочка, знайшов роботу чи відкрив власний бізнес, вивчив місцеву мову. І тепер думка “а може, залишитися” з’являється частіше.

📊 За даними Eurostat, станом на 31 липня 2024 року статус тимчасового захисту в ЄС мали трохи більше 4,1 млн громадян України. За даними Агентства ООН у справах біженців, до Європи з початку вторгнення виїхало більше 6 млн українців. Найбільше українських біженців (понад 1 млн) сьогодні перебуває в Німеччині, багато виїхало до Польщі, Чехії, Словаччини та інших європейських держав.

Переважна більшість українців була впевнена, що довго не затримується за кордоном. Але затяжна війна й невизначеність щодо майбутнього з кожним днем ​​уповільнюють темпи повернення. Опитування Центру економічної стратегії (ЦЕС) показують, що все менше людей планує повернутися. Натомість росте відсоток тих, хто залишиться за кордоном надовго або й назавжди. Особливо це стосується молоді.

Чому так відбувається?
🛡 Безпека, стабільність, можливість працевлаштування в новій країні — ці фактори суттєво впливають на рішення українських біженців. Тим більше, що ⅔ вже задоволені своїм теперішнім життям.

Ключові виклики та наслідки
📉 Втрата людського капіталу
Україна втрачає своїх спеціалістів, які могли б допомогти відбудувати економіку після перемоги. Особливо це стосується працездатного населення, серед якого значну частину становлять жінки віком 35-49 років.

⚖️ Демографічний дисбаланс
За кордоном перебуває вже 22,4% дорослих чоловіків, які отримали тимчасовий захист. Зростає і частка дітей (32,4%) — покоління, яке може вирости поза українським культурним і мовним середовищем.

🔗 Розрив із родичами та соціальним оточенням
Люди, які довго перебувають за кордоном, налагоджують там нові зв'язки, тож навіть психологічно повертатися додому дедалі складніше. Найгірше те, що чимало молоді розуміє своє майбутнє поза Україною.

То як стимулювати повернення?
🏠 Житло. Програми єВідновлення та єОселя повинні мати:
🔹достатні фінансові можливості;
🔹адаптацію до потреб ВПО та тих, хто повертається з-за кордону;
🔹мінімум бюрократії й людського фактору;
🔹адекватні рішення для тих, чиє житло перебуває на ТОТ.

💼 Економічні стимули
🔹податкові пільги для бізнесу, який повертається;
🔹гранти та дешеві кредити для людей, які хочуть відкрити або відновити свою справу в Україні;
🔹цифрові платформи для пошуку роботи й фахівців, створення нових проєктів із залученням українців з-за кордону.

🌍 Підтримка діаспори і культурна дипломатія
🔹створення урядових і громадських платформ для взаємодії з українцями за кордоном: інвестиційних, освітніх, культурних;
🔹відкриття українських центрів у різних країнах, що сприятиме збереженню національної ідентичності й популяризації української культури. Про це вже неодноразово наголошував Президент України Володимир Зеленський, зокрема в Плані стійкості.

💡 Інформаційна та психологічна підтримка
🔹масштабні інформаційні кампанії, щоб українці знали, що їх чекає у разі повернення, які пільги й можливості для них є;
🔹психологічна допомога і реабілітація тим, хто пережив травматичний досвід;
🔹консультаційні центри “єдиного вікна” у цифровому форматі для оформлення документів і розв’язання юридичних питань.

Ніхто точно не скаже, коли закінчиться війна і якою буде Україна після перемоги. Проте вже зараз потрібно працювати над політикою повернення, яка має базуватися на створенні сприятливих умов для життя й роботи в Україні.
👍143👎1👏1
🇺🇦 З Днем Соборності України!

Соборність — це не просто слово з підручників. Це кров’ю написана історія нашої єдності, віра в незалежність і прагнення свободи, які ми відстоюємо вже понад століття.

Сто років тому нас намагалися роз'єднати. Сьогодні, як і тоді, ми протистоїмо ворогу. Але цього разу нас не зламати. Ми стали сильнішими, бо знаємо: сила України — в нашій єдності. У кожного, хто на фронті, в тилу, у волонтерських штабах.

Разом ми будуємо Україну, яка вистоїть, переможе і стане ще кращою.

Пишаймося, що ми українці. І пам’ятаймо, що разом ми — сила.
Зі святом, українці! 💙💛
13👍2👎2👏1
2025/07/10 12:00:04
Back to Top
HTML Embed Code: