Telegram Web Link
❤️‍🩹 Цього дня три роки тому Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесне звання «місто – герой України» Бучі, Ірпеню, Охтирці й Миколаєву. Трішки раніше до цього «містами – героями» оголосили Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель, Волноваху.

Символічне та щемке нагадування про те, що наша країна, наші люди - героїчні. Попри горе та біль від щоденних втрат Україна бореться, знищує ворога та кожного нового дня демонструє всьому світу свою життєствердну стійкість духу та незламну волю до свободи.

Вірю, що всі без винятку наші героїчні міста та села обов'язково оговтаються після насилля ворога, багато громад деокупуються та відновляться з новими силами. У цьому їм допоможуть наші сміливі захисники, наші міжнародні партнери та всі ми, хто кожен на своєму місці наближає українську перемогу 🇺🇦
🌐 Рада підтримала законопроект щодо землевідведення для операторів мобільного звʼязку

Українцям швидше повертатимуть втрачений мобільний звʼязок і покращать доступ до мережі: ухвалений законопроєкт №9549 дозволить швидше будувати базові станції мереж та відновлювати пошкоджені, понад 100 тис абонентів у віддалених місцевостях матимуть покращений доступ до звʼязку та мережі, а місцеві бюджети отримають додатковий фінансовий ресурс від сплати операторами плати за користування земельними ділянками.

Нагадаю, що законопроєкт щодо прискорення процесів землевідведення та доступу для будівництва нових об'єктів мережі 4G-зв'язку прийняли у першому читанні ще у червні 2024 року, у другому - у серпні 2024-го, але після цього  - у жовтні, Президент України Володимир Зеленський дав по ньому пропозиції на доопрацювання. У грудні законопроєкт почали доопрацьовувати відповідно з ними. Фінальні зміни стосуються, зокрема, правил і умов зміни цільового призначення земельних ділянок, а також їх відчуження і умов для користування за принципом сервітуту. 

Ухвалення цих змін - вимога воєнного часу та запорука розвитку інфраструктури зв’язку України. Більше того, на ухваленні цього законопроєкту наполягав український бізнес під час спільних робочих зустрічей.
Сьогодні - День Національної гвардії України🇺🇦

Від початку війни бійці Нацгвардії разом із іншими підрозділами борються з ворогом у найгарячіших точках. Немає сумніву, що разом із такими захисниками Україна переможе російське зло.

Дякуємо кожному і кожній за службу!
Слава Україні! 🇺🇦
Важливі рішення парламенту за сьогодні, 26 березня:

🇪🇺Євроінтеграційні:

➡️ Про імплементацію норм 305-го Регламенту ЄС в національне законодавство про державний ринковий нагляд (№12426)

Мова про приведення нашого законодавства про державний ринковий нагляд у відповідність до законодавства ЄС та гармонізації вимог щодо введення в обіг (реалізації) нехарчової продукції з принципами та практиками ЄС, а також удосконалення системи технічного регулювання.

➡️ Про гармонізацію сфери акредитації органів з оцінки відповідності та системи технічного регулювання з вимогами ЄС (№12221)

Це дасть можливість укладення між Україною та ЄС Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислової продукції, яка передбачатиме, що торгівля товарами між сторонами в секторах, що охоплені цією Угодою, проводитиметься на тих самих умовах, які застосовуються в торгівлі товарами між державами-членами ЄС.

➡️ Про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями (№12310)

Запроваджуються нові визначення злочинів, пов’язаних із культурними цінностями та визначається відповідальність за їх порушення.

Окрім цього, Рада сьогодні також ухвалила законопроекти:

➡️ Про зміни розгляду пенсійних та інших соціальних спорів в адмінсудах (№11170-д)

➡️ Про використання досвіду учасників бойових дій в здійсненні підготовки громадян до національного спротиву (№9421)

➡️ Про вдосконалення порядку надання соціальних послуг (№12124), який, з-поміж іншого:

✔️ уточнює класифікацію надавачів соціальних послуг за формою власності;
✔️ унормовує можливість надання таких послуг дистанційно;
✔️ регулює порядок надання соціальних послуг у разі відсутності відповідного державного стандарту;
✔️ уточнює відповідальність за порушення законодавства про соціальні послуги.
З грудня 2024 року по березень 2025-го тривав відбір партнерських громад для шведсько-української Програми Polaris. Підтримка надання послуг по напряму «Відновлення на місцевому рівні». 121 громада з 12-ти найбільш постраждалих від російського вторгнення, областей, подали заявку на партнерство. Нині 13 із них підписали Меморандуми про співпрацю в рамках якої здійснюватиметься допомога з інструментам збору даних, просторового планування, а також щодо механізмів залучення громад до процесу відновлення.

Під час сьогоднішньої конференції «Відновлення в дії: доказове планування на місцевому рівні», організованою Програмою Polaris в Україні, мали нагоду поспілкуватися з цими громадами-партнерами, а також обговорити механізмам їх залучення до процесу відновлення.

Не втомлююсь наголошувати, що спроможність громади, перш за все, розпочинається з якісного планування. Повноцінно жити, розвиватися та відновлюватися з містобудівною документацією, яка розроблялася ще в 1968 чи в 1976 році, неможливо. Як і неможливо жити без якісної стратегії, адже це реальний бар'єр для можливостей, які б могли використовувати як місцеві мешканці, так і бізнес.

Днями Верховна Рада ухвалила законопроєкт 9549 з правкою, яка переносить обов'язкове впровадження планів просторового розвитку до 1 січня 2028 року. Та це не означає, що планувати не треба. Навпаки. Вже зараз у громад є можливість ідентифіковувати всі виклики, збирати інформацію та готуватися до розробки якісних стратегій. Для цього є всі інструменти. Наприклад, можна працювати із програмами комплексного відновлення, або ж вивчати досвід інших та моніторити можливості від донорів.

Своєю чергою, наш @Комітет готовий підставляти плече, допомагати кожній громаді планувати своє спроможнє європейське майбутнє.

Дякую всім громадам, які проявляють ініціативу для того, щоб розвиватися 💛💙
Ніколи такого не було і от знову: на отриманні хабара в сумі 230 тис. грн за видачу містобудівних умов викрито начальницю відділу архітектури однієї з селищних рад Київщини.

Поліція повідомила, що зловили начальницю на гарячому разом з її чоловіком. Неправомірну вигоду брали за видачу містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки. Фігурантам повідомлено про підозру та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 2,3 млн грн та 1,5 млн грн відповідно.

Давно відомо, що саме видача містобудівних умов та обмежень — найпоширеніший інструмент для корупції. Донині держава, на жаль, не має стовідсоткових запобіжників, які б могли припинити схеми.

Звісно, був законопроект 5655 про містобудівну реформу, що передбачала і оцифрування всіх процесів, щоб виключити чиновників з процесу, і публічний контроль, і високу відповідальність за порушення. Але реальність така, що реформа так і не запрацювала, а альтернативи досі не існує (процес створення Містобудівного кодексу вже перетнув позначку у два роки, а його концепції ми так і не побачили).

Корупція в містобудуванні роками впевнено займає вершину серед найбільш зухвалих і прибуткових тіньових схем країни. І навіть повномасштабна війна не змогла пробудити у місцевих чиновників бодай трішки совісті. Тому без радикального перезавантаження законодавства, впровадження тотальної цифровізації та реальної високої кримінальної відповідальності, ми так і будемо стояти на місці.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
В Україні фактично розпочалася всеукраїнська інвентаризація житла, мета якої – знайти обʼєкти, які можна буде використати для переобладнання у житловий фонд для переселенців, а у подальшому і для створення фонду соціального житла, яке можна буде брати у соціальну оренду.

Відповідний законопроект моїх колег з ТСК з питань захисту прав ВПО та інших осіб раніше прийняв парламент. Детальніше про практичну реалізацію закону розповіла під час ефіру на Новини.LIVE.
Питання адміністрування місцевих податків у топ-3 пріоритетів законодавчих ініціатив, які парламент повинен виконати, щоб допомогти українським громадам бути ще більш спроможними.

На цьому наголосила під час круглого столу «Ефективне адміністрування місцевих податків: запорука фінансової стійкості громад і доступності податкових послуг», організованого Всеукраїнською Асоціацією об'єднаних територіальних громад спільно з спільно з шведсько-українською Програмою
Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні»

У нас є багато досліджень, які показали позитивний досвід європейських країн щодо адміністрування податків. Мова про відсоток від надходжень, де більше ніж 50-60% дають саме місцеві податки.

Своєю чергою, в Україні ця статистика значно менша, хоча і є потенціал для розвитку. Щонайменше ця історія про земельний податок, податок на нерухомість тощо. Такі податки дозволять громадам збирати більше надходжень, відтак — мати більше ресурсу для того, щоб розвивати та відновлювати свої території.

Мені імпонує думка громад, які не хочуть чекати доки буде ухвалено відповідне законодавство, доки будуть відповідні узгодження Мінфіну, Податкової чи профільних комітетів парламенту. Бо громади мають бажання і спроможність робити багато речей вже тут і зараз. Зокрема, це стосується вивчення успішного досвіду інших країн та предметної співпраці з донорами.

Більше того, в Україні на сьогодні є громади, очільники яких ухвалюють рішення для підтримки локального бізнесу через зменшення місцевих податків (приклад: Харків, де очільник міста Ігор Терехов спільно з місцевими депутатами ухвалили відповідне рішення, щоб додати стимулів для роботи бізнесу, який під час війни потребує допомоги). Це гарний кейс, який може слугувати прикладом для інших громад.

Зі свого боку, на майданчику нашого Комітету ми готові розповсюджувати кращі практики, доносити до громад інформацію, яка дозволить відкривати для громад нові і нові можливості. Тому важливо, щоб місцеве врядування чітко розуміло, що вони не самі на цьому шляху і зі свого боку ми зробимо все можливе, щоб прискорити вирішення цих надважливих податкових питань.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Якщо ми хочемо європейського майбутнього — маємо з-поміж усього іншого, виводити ринок оренди житла з тіні. Та будемо чесні: високі податки демотивують українців здавати житло офіційно.

Державі варто переглянути податкову політику в сторону зменшення податків, щоб детінізувати ринок оренди. Більш детально про це розповіла під час ефіру на @Новини.LIVE
Три роки, як ми звільнили Бучу від ворога, який залишив після себе лише руїни, болючу пам'ять та незагойні рани.

Березень 2022 року. Холод, який проникав до кісток.
Я була там в перші дні після звільнення. Відчуття, наче заходиш у місто-привид. Згорілі машини, спалені будинки, порожні вулиці, запах згарища... Тіла на вулицях, де ще кілька тижнів тому були звичні розмови, сміх, звуки життя.

Це був біль, який неможливо описати словами. Це була реальність, яка стала буденністю для тисяч людей, що пережили жахи окупації. І для когось цей біль залишився назавжди в серці.

Але навіть серед цієї руїни, між згарищами та порожнечею, було щось більше — відчуття, що ми, українці, зможемо знову. Знову піднятися, знову повернутися, знову відродитися. Бо навіть після таких втрат ми не здамося. Буча стала символом не тільки втрат і болю, а й сили, відродження, незламної волі. Вона стала символом того, що знищити нас неможливо, ми повернемося.

Це не просто річниця звільнення, це річниця нашої єдності, нашої перемоги над терором. Три роки тому ми знову змогли бути разом, вільними на своїй землі. Ми разом відбудуємо все, що було зруйновано, разом відновимо кожне місто, кожен куточок нашої країни.

🕯Ми пам'ятаємо всіх, хто віддав своє життя, хто боронив цей край, хто став жертвою російського терору. Ви в наших серцях 💔
Імперія завжди вміла робити дві речі добре: знищувати все навколо і брехати про це. Переписування історії – одна з її улюблених фішок. Вона краде не лише території, а й пам’ять. Але є речі, які стерти не вдасться.

📌 Міжнародний реєстр збитків, завданих агресією рф проти України (RD4U) – це ще один механізм, який не дасть агресору сховатися від відповідальності. Він фіксує всі втрати, спричинені війною, і стає юридичною основою для майбутніх компенсацій.

На сьогодні через реєстр уже подано понад 20 тисяч заяв. І це тільки початок.

Що можна зафіксувати в реєстрі?

👉 вимушене переміщення
👉 тілесні ушкодження
👉 сексуальне насильство
👉 катування
👉 примусову працю
👉 інші порушення прав людини
👉знищене або пошкоджене майно

Важливо, що тепер внутрішньо переміщені особи (ВПО) також можуть подавати заявки через «Дію». Це значно розширює можливості збору доказів і посилює правову позицію України на міжнародній арені.

Чим RD4U відрізняється від Реєстру постраждалих від збройної агресії рф (РПЗМ)?

🔹 RD4U – орієнтований на глобальне визнання та фіксацію збитків для подальшого тиску на рф через міжнародні інституції. Цей реєстр є частиною більших механізмів у міжнародному праві, який сприяє притягненню до відповідальності винних на міжнародному рівні.

🔹 РПЗМ – внутрішній реєстр, який працює на рівні України для фіксації збитків та виплат у межах програм, зокрема єВідновлення.

Ці два реєстри доповнюють один одного. РПЗМ лягає в онову RD4U. Один – для покарання рф у світі. Інший – для допомоги українцям тут і зараз. Так що, якщо ви постраждали від агресії – не мовчіть. Подайте заявку, щоб ваш голос був почутий!
Будинок можна зруйнувати, але не можна зруйнувати відчуття дому.

Багато людей чекали на цей крок – і ось він став реальністю. Компонент єВідновлення, який дозволяє відбудувати будинок на власній земельній ділянці, нарешті відкритий.

Формуючи законодавчу основу єВідновлення в Законі 3410-IX, ми передбачили таку можливість, бо розуміли: багато українців захочуть відродити власний дім саме там, де він був. Для українців почуття рідної землі і дому – це не просто слова. Це історія поколінь, пам’ять, місце сили, яке визначає нас.

Саме тому багато людей чекали саме цього рішення – можливості не просто отримати сертифікат на купівлю житла, а повернутися туди, де пройшло їхнє життя.

Як отримати компенсацію?
Подати заявку через Дію або у ЦНАПі.
Зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт.
Скасувати право власності на знищене житло.
Отримати кошти у два етапи: спочатку 50%, а після звіту – ще 50%.

Гроші можна витратити на будматеріали, будівельні роботи та розробку документації.

Відбудова на своїй землі – це не просто про квадратні метри. Це про пам’ять, коріння і можливість повернутися додому. Але справедливість має бути однаковою для всіх. Тому наступний крок – компенсація для людей, чиє житло знищене на тимчасово окупованих територіях. Це не привілей, а право кожного українця. І ми працюємо над тим, щоб це право було реалізоване.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
У «Дії» з’явився новий, довгоочікуваний компонент єВідновлення – грошова компенсація для тих, хто планує відбудувати житло на власній земельній ділянці. За інформацією віцепрем'єр-міністра з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій Михайла Федорова, цього тижня перші 600 родин отримають свої кошти.

⚠️ Цей компонент був давно передбачений законодавчою базою, але його реалізація затягнулася через технічні нюанси та брак фінансування. Нарешті держава змогла це вирішити.

❗️ В ефірі нацмарафону детально розповіла:

🔹 хто саме може претендувати на компенсацію;
🔹 які умови та кроки потрібно виконати, щоб гарантовано отримати гроші;
🔹 чому важливо офіційно зареєструвати початок будівельних робіт.

🏠 Також говоримо про зміни в програмі єОселя: зрівняння відсотків для ветеранів та військових, зменшення першого внеску для переселенців і доступніші умови для молоді.
Системне відновлення потребує системного фінансування.
І саме над цим держава працює щодня.

💶 Ще чотири важливі проєкти, спрямовані на підтримку людей і громад профінансують наші міжнародні партнери. Уряд визнав доцільним залучення майже 350 млн євро позик від Банку розвитку Ради Європи та Європейського інвестиційного банку.

100 млн євро — на проєкт "HOME: Компенсація за знищене житло".
Ці кошти будуть спрямовані на реалізацію програми єВідновлення — ще більше нових осель для українців, які втратили житло внаслідок російської агресії.

50 млн євро — на житло для внутрішньо переміщених осіб.
Позика від Банку розвитку Ради Європи дозволить надати пільгове кредитування для близько 1100 родин ВПО, які сьогодні потребують власного дому.

100 млн євро — на відновлення систем водопостачання і водовідведення.
Це критична інфраструктура, яка має стабільно працювати навіть в умовах війни.

100 млн євро — на Програму відновлення України ІІІ (Транш В).
Йдеться про модернізацію шкіл, лікарень, житла для ВПО, соціальних послуг та об’єктів критичної інфраструктури в постраждалих регіонах і громадах, які дали прихисток тисячам переселенців.

Зруйноване має стати відновленим. А тимчасове — перетворитися на надійне та довгострокове. І в цьому нам незмінно допомагають наші міжнародні партнери 💙💛
2025/07/06 20:39:21
Back to Top
HTML Embed Code: