Telegram Web Link
Як змінилася наша армія і як ці зміни вплинуть на політику, суспільство та місцеве самоврядування після війни?

У «Круговій обороні» з Сергієм Жаданом на Радіо_Хартія міркували про складне, але важливе:

👉 мобілізація засуджених — як це працює і навіщо окремі підрозділи;
👉 новий законопроєкт про гендерну рівність у війську — як він змінить службу жінок;
👉 рекрутингові центри і чому кожен п’ятий, хто туди звертається, — жінка;
👉 роль ветеранів у політиці майбутнього — чи буде в Україні «партія військових»;
👉 чому місцеве самоврядування — ключ до відновлення і яку роль у цьому можуть відіграти ветерани.

Розмова чесна. Реальність складна. Що ми винесемо з цієї війни — залежить від рішень, які приймаємо зараз.

Повний випуск — за посиланням у коментарях.
👍102🔥2
Forwarded from Zelenskiy / Official
У лікарнях зараз семеро поранених після удару російського дрону по звичайній маршрутці. У людей опіки, переломи, контузії. Всі отримують потрібну допомогу. На жаль, є загиблі – дев’ятеро людей. Усі деталі перевіряються. За попередньою інформацією, росіяни вбили сімʼю: батько, мати та донька загинули від удару. Мої співчуття рідним та близьким. Усі загиблі – цивільні. І росіяни не могли не розуміти, по якому транспортному засобу завдають цього удару. Це було свідоме вбивство цивільних.

Учора, як і в будь-який день цієї війни, була можливість припинити вогонь. Україна давно це пропонує – повне й безумовне припинення вогню для того, щоб зберегти життя. Росія зберігає хіба що можливість для себе вбивати далі.

Треба тиснути на Росію, щоб убивства припинились. Без сильніших санкцій, без сильнішого тиску на Росію там не шукатимуть реальної дипломатії. Вчора в Стамбулі всі побачили слабку й непідготовлену російську делегацію без суттєвих повноважень. Це має змінитись. Потрібні реальні кроки для завершення війни. Ми чекаємо від США, Європи та всіх наших партнерів сильних санкцій проти Росії. Дипломатія повинна запрацювати. Я дякую всім у світі, хто дійсно допомагає – не словами, а силою. Мир потрібен.
😢123😱1
Сила України — в її громадах. І ця сила має працювати як злагоджена система, де кожна громада — не пасивна ланка, а активний центр дії.

🤝 Саме тому важливо, що майже тисяча сильних і самодостатніх громад об’єднані у Всеукраїнську асоціацію громад. Це не об’єднання заради статусу — це інституційна спроможність діяти спільно, координовано, результативно.

📅 Сьогодні відбулися Загальні збори ВАГ — простір для предметної розмови між тими, хто ухвалює рішення на місцях, і тими, хто формує політику на рівні держави.

Окрім традиційних питань, які хвилюють ОМС, були підняті теми, що формують довгострокову стійкість:

🔸 просторове планування — як інструмент розвитку, безпеки й залучення інвестицій;
🔸 чіткий і справедливий розподіл повноважень між центральним і місцевим рівнями;
🔸 фінансова самодостатність громад — податки мають працювати на місцях, де вони акумулюються;
🔸 підтримка бізнесу, ветеранів, молоді, ВПО, людей з інвалідністю — як невід’ємна частина локальної політики.

У своєму виступі наголосила: громада — це не позначка на мапі. Це середовище, де формується якість життя. Там, де люди мають доступ до послуг, захищеність, роботу, вплив на рішення. Громади одними з перших прийняли удар війни, організовували оборону, допомагали одне одному, тримали систему. І сьогодні вони продовжують нести велике навантаження на тил, економіку, гуманітарний фронт.

Тому підтримка громад — це не комплімент у промові. Це конкретні рішення, без яких децентралізація почне втрачати зміст.

🇺🇦 Децентралізація в Україні - це сформована управлінська модель, що пройшла випробування війною. Але досить її хвалити на кожному форумі. Пора робити кроки, щоб вона справді працювала далі:

🔹 ухвалити законодавство про нагляд;
🔹 чітко розмежувати повноваження між рівнями влади;
🔹 забезпечити громадам реальні інструменти адміністрування місцевих податків;
🔹 підтримати кадри, аналітику, цифрові сервіси.

Бо реформа — це не медаль, яку повісили на стіну. Це процес, який або рухається вперед — або зупиняється.
16🥰2👎1
🕯 Цього року 18 травня — день, коли пам’ять болить подвійно.

Саме цього дня ми традиційно вшановуємо жертв Сюргюну — депортації кримськотатарського народу, одного з наймасштабніших злочинів СРСР. Вигнання з рідного дому, холод у товарняках, смерть у засланні — за одну лише приналежність до народу.

І водночас — третя неділя травня. День пам’яті жертв політичних репресій. Тих, кого радянська машина перемелювала без суду, доказів і шансів.

⛓️ Тиранія не змінює обличчя — вона лише змінює прапори. Сьогодні у Криму — нові репресії. Нові арешти. Старі методи.

🇺🇦 Але ми пам’ятаємо. І ми повернемо. Крим — це Україна.
8😢5
Що бачить інвестор, коли дивиться на Україну?

⚠️ Ризики, війна, бюрократія, корупція...

🏗 Але все частіше — бачить і потенціал. Бачить країну, яка змінюється системно, а не декларативно. Через закони, стандарти, цифрові сервіси. Це не схоже на веселу прогулянку з інвестиційним буклетом у руках — швидше на складну реконструкцію будівлі, в якій люди живуть просто зараз. Але саме це ми й робимо.

🌐 На інвестиційному форумі Foreign Investment Congress’25 говорили саме про це — як відновлення перетворити на модернізацію, а модернізацію — на точку входу для інвестора.

Сказала про головне:
👉 відновлення = євроінтеграція;
👉 інвестиції можливі лише там, де є прозорі, цифрові, уніфіковані правила;
👉 бізнес — як український, так і міжнародний — має працювати в системі, де ризики мінімізовані, а планування передбачуване;
👉 архітектура стратегічних документів, дозвільних процедур, технічного регулювання має бути єдиною — і європейською;
👉 місцевій владі потрібні кадри, які орієнтуються в міжнародних процедурах.

Ми не просимо інвесторів повірити в нас.
Ми створюємо країну, в яку логічно інвестувати.
І той, хто заходить сюди сьогодні, — стає співархітектором нового європейського простору.

🔁Можна хоч як мантру 100500 разів повторювати «інвестор, прийди».
Але краще — не гасла, а довіра, яка виникає там, де є чіткі правила.
І ці правила вже ухвалюються в парламенті. Але щоб вони справді працювали, потрібна синергія: уряд, громади, бізнес, міжнародні партнери.
👍113
Колись ЖБК були дієвим інструментом. Не ідеальним, але зрозумілим. Люди об’єднувались, щоб разом збудувати житло для себе.

Але з часом цей інструмент ніби законсервували. Держава не адаптувала його до нових умов, а умови змінились докорінно: війна, мільйони ВПО, тисячі заморожених недобудов, хронічний дефіцит доступного житла.

📉 Люди змушені роками орендувати, жити в тісноті або чекати на обіцяне. Все більше з них готові не чекати, а будувати самі. Втім, не знають з чого почати і кому довіряти.

🛠 Саме тому під час круглого столу у форматі ZOOM «Своє житло — своїми руками», організованого Громадянською мережею ОПОРА, ми говорили про ЖБК як інструмент, який можна повернути в дію. Як реальне рішення для ВПО, молодих родин, людей із незавершеним житлом. Та для цього потрібні чіткі правила, прозора система і державна участь.

Зокрема потрібно:
➡️ чіткі та зрозумілі правила;
➡️ прозора цифрова система, в якій фіксується кожен крок;
➡️ і державна участь — як гарантія стабільності й довіри.

Це не повернення в минуле. Це можливість нарешті створити модель, яка працює на людей. І дає їм головне — шанс на власне житло.
🙏92👍2
Коли країна у стані відновлення — кожен документ, кожна цифра і кожен підпис важать як балка в несучій конструкції. Один прорахунок — і тріщина. А далі — або катастрофа, або все зводити з нуля.

📍 На FLOMBU EVENT — міжнародній конференції, що об’єднала ключових гравців ринку нерухомості задля розвитку економіки України, ми говорили не лише про цифри (хоча за оцінкою Світового банку: $176 млрд прямих збитків, $524 млрд — загальна потреба у відновленні на 10 років).

🤝 Але головне — людський вимір. Бо формула майбутнього виглядає просто, як рівняння: люди + закони + цифра = результат.

Тому розповіла під час свого виступу, як цифровізація та реформи в межах Ukraine Facility вже змінюють доступ українців до житла:

🔹 €50 млрд допомоги від ЄС структуровано так, щоб працювати на всі етапи відновлення — від прямої бюджетної підтримки до інвестицій і технічної допомоги.

🔹 Компенсація за пошкоджене й зруйноване житло: понад 90 тис. погоджених заяв, 8,9 млрд грн виплачено, 17,4 тис. сертифікатів видано.

🔹 Закон «Про засади житлової політики» — це нова філософія державної житлової політики.

🔹 Житлові кооперативи, оренда, пільгова іпотека, револьверний фонд — елементи моделі, яка має забезпечити доступне, якісне й справедливе житло для всіх категорій громадян.

🔹 ЄДЕССБ, DREAM, РПЗМ — цифрові інструменти, які знищують корупцію

Відновлення — це про системну роботу, де кожен крок має наслідки для життя конкретної людини. Тому головне — не масштаби, а якість рішень. І здатність виконувати їх до кінця.
👍125🙏2
🤝 Дякуємо за підтримку, ЄС 🇪🇺 та Велика Британія 🇬🇧

🇺🇦 Разом — сильніші.

Європейський Союз схвалив 17-й пакет санкцій проти росії. Санкції стосуються тіньового флоту, гібридних загроз та порушень прав людини.

Уряд Великої Британії — також оголосив про розширення своїх санкцій проти агресора.
👍122👏1
2025/07/09 14:39:58
Back to Top
HTML Embed Code: