Telegram Web Link
Forwarded from Zelenskiy / Official
Наше небо захищають тисячі воїнів. Серед них воїни-зенітники. Щодня й щоночі вони захищають від усього, що летить проти життя в Україні: від російських ракет, дронів, авіації.

У День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ дякуємо кожному з вас – тих, хто на фронті захищає наших воїнів, і тих, хто дозволяє повернутися нормальності в тилових містах. Усюди ви зберігаєте багато життів наших людей.

Дякую за точність і відданість справі.
____

Фото: Повітряні сили.
Країна веде боротьбу за своє майбутнє, але житлові правила все ще походять із минулого століття. Житловий кодекс, ухвалений 1983 року і свого часу починався словами «іменем Жовтневої революції…», давно не відповідає реаліям ані воєнного сьогодення, ані майбутньої відбудови. Формально преамбулу вже прибрали, але суть документа залишилася тією ж.

Сьогодні Україні потрібна нова архітектура житлової політики — в якій житло сприймається не як дефіцитна «пільга», а як базове право громадянина і відповідальність держави.

Саме про це говорили під час онлайн-зустрічі з Асоціацією малих міст України. Вдячна Павлу Козирєву та колегам за ініціативу й змістовну розмову.

📌 Законопроєкт №12377 "Про основні засади житлової політики" — який має відправити в утиль історії радянський ... це не косметичне оновлення, а принципово нова філософія житлової політики.
Його розробка тривала понад півтора року в тісній співпраці з міжнародними партнерами, експертами, профільними органами влади. Він відкриває шлях до:
🔹прозорої цифрової системи обліку житлових потреб;
🔹 створення державної, муніципальної та соціальної складових житлового фонду;
🔹запуску фінансових інструментів, які зроблять житло доступним для ветеранів, ВПО, молоді, освітян, медиків;
🔹посилення ролі органів місцевого самоврядування у формуванні житлової політики.

📊 Законопроєкт — один з ключових індикаторів виконання зобов’язань у межах Ukraine Facility. Його ухвалення у першому читанні наближає нас до залучення 300 млн євро до державного бюджету вже цього року.

Закликаю громади, асоціації, експертів долучитися до опрацювання законопроєкту. Наша мета — не просто ухвалити новий закон, а сформувати житлову політику європейського зразка.
Сіверськодонецька МВА запустила власну програму допомоги переселенцям — компенсує частину першого внеску за іпотекою єОселя (до 250 тисяч гривень). Громада, яка сама перебуває під окупацією, без доступу до майна, інфраструктури чи повноцінного бюджету, показує, що відповідальність за своїх людей не закінчується навіть у найскладніших умовах.

Саме такі інструменти ми закладаємо у законопроєкт №12377 «Про основні засади житлової політики»:

громади отримують право компенсувати своїм мешканцям перший внесок або відсотки за іпотечним кредитом;
cамі громади встановлюють механізм і порядок такої підтримки;
джерелом фінансування можуть бути як власні бюджети, так і кошти партнерів та міжнародних організацій.

Особливо підкреслюю — саме партнерські кошти! Коли державне фінансування зрозуміло обмежено через оборонні видатки. Адже щоб залучати фінансування, мало просто стати в чергу з аргументом «дайте нам щось». Важливо показати партнерам чітке розуміння, що саме ви будуєте, для кого і чому це важливо. Не лише говорити про підтримку ВПО, а мати конкретну стратегію, вміти пояснити її ефективність, прозорість і перспективу для людей і самої громади.

Громади, які сьогодні думають про переселенців не просто як про тимчасових гостей, а як про майбутніх мешканців, які інтегруються й розвивають громаду, отримують потужнішу підтримку з боку міжнародних партнерів і держави. Тому в законопроєкті №12377 ми прописуємо обов’язковість стратегій житлової політики на місцевому рівні. Без стратегії не буде і субвенцій, не буде ресурсів, а значить не буде і розвитку.

Ми будуємо державну політику, яка не просто розв'язує сьогоднішні проблеми, а закладає фундамент для відновлення людського потенціалу України. Для цього необхідні рішучі громади, які беруть відповідальність, мають власне бачення, готують реальні проєкти та можуть впевнено вести переговори з міжнародними партнерами.

Сіверськодонецьк сьогодні демонструє всій країні, що навіть в умовах війни, окупації та невизначеності можна бути лідером у вирішенні складних соціальних викликів. Це — справжня державницька позиція, яка заслуговує поваги та наслідування.

Підтримаємо такі громади законодавчо — і таких прикладів буде набагато більше!
Важка ніч для столиці. Одна з найважчих за весь час.

Шахеди й ракети. Гриміло по всіх районах — вибухи, пожежі, уламки. Небо було наче полем бою.

ППО, рятувальники, медики — герої цієї ночі. Саме завдяки їхній мужності та злагодженій роботі, попередньо жодної загиблої людини. І це — справжнє диво.

Вдячність усім, хто тримає цей фронт. Вистоїмо.
Наші вдома 💛💙

Хороша новина в такі важкі часи: звільнено українських військових і цивільних.

Кожен обмін — це маленька перемога й велика надія.
Маємо повернути всіх. І обов’язково повернемо.
2025/07/06 14:06:35
Back to Top
HTML Embed Code: