Telegram Web Link
єВідновлення розширюється на ТОТ!

📜 Рада ухвалила законопроєкт №11161, який відкриває можливість отримати компенсації за програмою єВідновлення для житла на ТОТ.

Що змінюється?

🔹Компенсацію можна отримати без обов’язкової фото- чи відеофіксації пошкоджень.
🔹Скасовано фізичний огляд майна.
🔹Заяви подаються за спрощеною процедурою з мінімумом документів.

Таку можливість очікували мільйони ВПО, які вимушені були залишити свої домівки.

🔜 Наступний крок — дії Уряду щодо пошуку фінансування цих виплат. Але створення рівних умов для всіх громадян безперечно - це важливий крок до справедливості.
👍93👎3🔥2
Головні рішення парламенту за 19 грудня 2024 року:
Розширення програми єВідновлення на ТОТ, спрощення підтвердження власності на житло, виконання "маяків" МВФ.

Законопроєкт №12245 про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та вдосконалення окремих положень.

Цей законопроєкт, один із "маяків" МВФ, передбачає:
1️⃣ Вдосконалення правил публічних інвестицій, запровадження нових визначень і процедур.
2️⃣ Розширення джерел фінансування публічних інвестицій, зокрема через міжнародні кредити та спеціалізовані державні фонди.
3️⃣ Упорядкування передачі залишків коштів бюджетних установ під час зміни їх статусу.
4️⃣ Визначення строків розробки стратегії управління державним боргом.
5️⃣ Розширення повноважень Рахункової палати для контролю місцевих бюджетів.
6️⃣ Уніфікацію критеріїв пільг на ЖКП та реформування соціальної політики для покращення адресності підтримки.

Законопроєкт №11161 щодо компенсації знищеного чи пошкодженого майна, що знаходиться на територіях ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих рф.

Цей законопроєкт відкриває можливість для ВПО скористатися компенсаційним механізмом програми єВідновлення без "класичної" процедури верифікації пошкоджень житла. Більше написано тут: http://surl.li/tutsiu.

Законопроєкт №11440 про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" щодо забезпечення механізму державної реєстрації права власності на нерухоме майно за відсутності доступу до матеріалів підприємств бюро технічної інвентаризації.

Цей законопроєкт спрямований на створення механізму державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, зареєстроване до 2013 року (до запуску електронного реєстру ДРРП), з використанням паперових носіїв інформації БТІ, навіть за відсутності доступу до архівів через бойові дії чи окупацію.

Ключові положення:

🔹Власники зможуть зареєструвати право власності за правовстановлюючими документами, навіть без доступу до архівів;
🔹Це стосується осіб, які проживають у прифронтових регіонах, зонах бойових дій або на тимчасово окупованих територіях;
🔹Наразі вони не можуть зареєструвати своє право власності через відсутність доступу до архівів БТІ або їх знищення, що блокує можливість подачі заяви на компенсацію за зруйноване житло

Це значно спрощує доступ до компенсаційної програми єВідновлення.
9👍3👎3👏2
Кібератака на цифрову інфраструктуру: цього разу не лише ракетами, а й хакерськими ударами. Через це у застосунку Дія тимчасово недоступні деякі сервіси, серед яких і єВідновлення.

Це може викликати занепокоєння, проте варто розуміти, що єВідновлення базується на даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (працює з 2013 року), який наразі тимчасово не функціонує. Водночас внесення та верифікація інформації відбувається через РПЗМ, який працює стабільно. Усі дані захищені, і фіксація руйнувань триває без збоїв.

Фахівці вже працюють над усуненням наслідків атаки та відновленням роботи всіх сервісів Дії.
👍4🤔41👎1
Нещодавно парламент підтримав законопроєкт №11440 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження щодо забезпечення механізму державної реєстрації права власності на нерухоме майно за доступ до матеріалів підприємства бюро технічної інвентаризації».

🤝 Законодавча ініціативи готувалась разом із Ігорем Фрісом, групою народних депутатів та Ольгою Оніщук з ГО "Поверни своє". Це маленька законодавча революція для людей, які втратили і документи, і своє житло, а БТІ знаходяться в окупації.

В чому проблема?

📲 Щоб отримати компенсацію за програмою єВідновлення , достатньо подати інформаційне повідомлення через «Дію», яка автоматично верифікує право власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРРП), що працює з 2013 року.

🗂 Але якщо житло було оформлено до 2013 року , то інформація про право власності зберігається в БТІ на паперових носіях, які часто були знищені чи залишилися на ТОТ. Це створювало закрите коло, яке зачіпало переважно ВПО, яке втратило не тільки житло, але й документи. (чому важливо внести своє житло та як це зробити, я написала ось тут: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=900130355448896&id=100063558201728&mibextid=WC7FNe&rdid=lNbi7nOeI19Y7dS1).

⚖️ У таких випадках єдиним варіантом залишилося звернення до суду. Суди хоча часто оперативно ухвалювали рішення на користь ВПО, це забирало багато часу та створювало зайвий стрес.

🏛 Парламент 290 голосами підтримав законопроєкт за основу. Разом із розширенням програми Відновлення на окупованій території (законопроєкт №11161) це величезний крок вперед.

💙💛 Тепер українці, які втратили своє житло та документи , скоро будуть отримати компенсацію від держави та відновити свої права без судової тяганини й зайвих нервів.
👍103🥰2👎1
Воїни світла — у прямому і переносному значенні.

⚡️ Сьогодні — День енергетика. Ця професія, як ніколи, стала символом героїзму. Вони не тримають зброї, але їхній фронт не менш важливий. Це люди, які часто працюють у найскладніших умовах – під звуки сирени чи в морозний ранок після нічного обстрілу.

Коли ми вмикаємо світло або гріємося в домівках, за цим стоїть їхня праця — невидима, але така необхідна.

💡Кожна лампочка, що знову засяяла, — це їхній подвиг.
🔥 Кожен будинок, що зігрітий, — це їхня мужність.

Дякуємо вам за витримку, стійкість і за те, що повертаєте життя в наші домівки.
👍85🥰2
В Україні налічується близько 6 млн ВПО.

За кожним із них трагічні долі, які розділили життя на «до» і «після». Більшість тих, хто тікав від обстрілів, залишивши все: дім, документи, спогади.

Нещодавно Асоціація міст України провела дискусію щодо питання відновлення деокупованих громад та допомоги ВПО. Символічно, що саме нещодавно парламент прийняв два законопроєкти, на які давно очікували переселенці.

1️⃣Законопроєкт №11161: компенсація за знищене або пошкоджене майно на територіях активних бойових дій чи окупованих рф.
2️⃣Законопроєкт №11440: механізм реєстрації права власності на нерухоме майно без доступу до бюро технічної інвентаризації, яке не було внесено до ДРРП.

Чому це важливо?

Бо в першу чергу - це про рівність. Усі громадяни, незалежно від того, де ворог зруйнував їм житло — у Бахмуті чи Бучі — повинні мати рівні права.

Друге. Це максимально спрощує підтвердження права власності на втрачене житло. Адже БТІ часто знищені чи знаходяться на ТОТ, а паперові документи втрачено тощо.

❗️Парламент зробити все можливо, щоб виправити проблему і створити рівні умови. Але тут повторюється класична проблема: законодавство є, процедура є, суспільна важливість є. Грошей — немає. Закон без фінансування — це, як кажуть, замок на піску.

🏛Тому Уряду критично важливо знайти фінансування для виплати за програмою відновлення. Адже за законопроєктом №11161 держава визнає все житло на ТОТ втраченим, а це величезні суми. Без цих коштів наміри можуть залишитися лише теорією, а люди — без реальної допомоги. А це вкрай погана практика: обривати тонку нитку надії для ВПО.
👍73👎1🥰1👏1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
15 мільярдів гривень – саме таку суму перерозподілено на фінансування програми єВідновлення!

Цю важливу новину нещодавно повідомив Президент України Володимир Зеленський, що означає більше можливостей для тих, хто потребує підтримки у відновленні свого житла.

Але є питання, які хвилюють багатьох: як саме виплачуватимуться ці кошти? І чи вплине нещодавня кібератака на реєстри на реалізацію програми?

Більше – у відео!
🔥10👍32👎1🤔1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎶 «Щедрик» – це не просто пісня, це культурний феномен, який перетворився на символ України у світі. Створений Миколою Леонтовичем ще понад сто років тому, цей музичний шедевр пройшов шлях від народного твору до глобального хіта.

🌍Цікаво, що у світі «Щедрик» відомий більше як «Carol of the Bells». Це один із найяскравіших прикладів, як українська культура може інтегруватися у світовий контекст, залишаючи свій слід. Мелодія, створена понад сто років тому, лунає на найпрестижніших сценах, у фільмах і навіть рекламі.

🔥Сьогодні «Щедрик» звучить ще потужніше. Це більше, ніж святкова мелодія – це голос країни, яка бореться і не здається.
10👍4👏2
Рівне обирає народовладдя!

Рівненська громада приєдналася до тих, хто ставить на прозорість та підзвітність. Міська рада змінила статут громади, впровадивши ключові принципи законопроєкту №7283 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.

Що це означає для жителів громади? Тепер громада має реальні інструменти впливу і контролю своїх місцевих органів влади через:

🔷 місцеві ініціативи;
🔷 громадське слухання;
🔷 загальні збори;
🔷 петиції та консультації;
🔷 участь громади у формуванні й розподілі місцевого бюджету;
🔷реальне звітування місцевих депутатів і голів перед своїми виборцями.

Це революція в підходах до управління, де кожен мешканець є учасником змін, а не просто спостерігачем.

Рішення за закритими дверима, формування місцевих "царків" із замашками на самодержавність, бюджет громади як секретна бухгалтерія — усе це відходить у небуття, коли законопроєкт стане Законом і набуде чинності.

Проте громади, яким немає чого приховувати, які не бояться публічності та підзвітності, вже зараз можуть переходити на сторону народовладдя, приймаючи оновлений статут і фактично самостійно впроваджуючи норми законопроєкту. Це вже відбулося в Полтаві, Сумах, Бердичеві, Славутичі та ще в десятках громад. Тепер і Рівне.

Фактично це є продовженням реформи децентралізації, яка вже давно дала можливості та фінанси на місці, а тепер впроваджує інструменти контролю не з Печерських пагорбів, а від власних громадян.

Наступний крок — діяти, користуватися цими інструментами й бути активною частиною змін!

Велика вдячність усім, хто в своїх громадах рухає ці зміни, та особлива подяка Максиму Лацибі— драйверу змін на всеукраїнському рівні та ментору багатьох громад по впровадженню народовладних принципів.
👍104👎1🔥1
Forwarded from Zelenskiy / Official
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Ми вдруге відзначаємо Різдво в одну дату як одна велика сім’я, єдина країна. Вдруге у новій історії Різдво об’єднує всіх українців. Ми сьогодні пліч-о-пліч. Ми не загубимося. Наживо чи подумки ми привітаємо одне одного, подзвонимо батькам, поцілуємо дітей, обіймемо рідних, згадаємо своїх. Наживо, на відстані чи в душі – українці сьогодні разом. І допоки ми це робимо, у зла немає шансів.

І ця наша єдність і тепло одне до одного і є справжнім духом Різдва. Його унікальною атмосферою, яку ми попри все збережемо всередині себе. І поділимося з тими, хто поруч. З усіма, кого любимо. З усіма, хто для нас рідний.

А це сьогодні кожен українець і кожна українка.

Я вітаю всіх вас із Різдвом Христовим!

Христос народився!
Славімо його!
16👍3👎1🥰1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
З Різдвом Христовим! Христос народився!
19👍15🔥7🙏3👎1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Зла Мавка – це ненасильницький жіночий рух, що народився в окупованому Мелітополі і став символом спротиву, незламності та надії.

Для тих, хто втрачав віру, вони стали зіркою, яка вказує шлях. Як колись волхви знайшли новонародженого Месію – Христа, слідуючи за сяючою зіркою, так і ці жінки перетворилися на світло для тих, хто опинився у темряві страху й відчаю.

🔥 Ми можемо не знати всіх їх імен, але вони є. Герої та героїні – на передовій, у тилу, на тимчасово окупованих територіях – стали цими зірками, що дарують віру і натхнення. Їхні вчинки нагадують: навіть у найскладніших умовах людська гідність, сміливість і прагнення до свободи залишаються нездоланними.

🌟Рух «Зла Мавка» надихає, пробуджує і доводить, що навіть у пітьмі завжди є світло, яке веде нас до волі й перемоги.
👍96👎1🥰1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Президент України Володимир Зеленський нещодавно оголосив про виділення додаткових 15 млрд грн на програму єВідновлення, фактично давши старт довгоочікуваним виплатам для житла на ТОТ.

Які категорії постраждалих отримають фінансування в першу чергу?
Чи вплинуть тимчасово непрацюючі реєстри на швидкість компенсацій та заброньовані сертифікати?

Більше я розповіла у відео.
👍133👎1🔥1
Одного дня мільйони українських жінок були змушені залишити все знайоме і дороге серцю, щоб вирушити в невідомість і знайти нове місце для життя. Цей крок в невідоме змушує їх щоденно долати непрості виклики. Більше двох мільйонів ВПО жінок в Україні стикаються не лише з руйнуванням особистого світу, але й з гострою проблемою безробіття, особливо з огляду на обмежені можливості на нових місцях.

📊 Згідно з дослідженням ГО «Аналітичний центр «Соціоконсалтинг», ситуація є особливо критичною: 60% всіх внутрішньо переміщених осіб — жінки, з яких 70% не мають постійної роботи. Жахливі цифри, чи не так? І це ще не все, адже багато хто з тих, хто знайшов роботу, виявляються незадоволеними зарплатою та відсутністю кар’єрного росту. Мова йде про відсутність можливостей, які є критичними для забезпечення стабільності та самодостатності.

💼 Незадоволені (18%) або задоволені частково (44%) рівнем оплати праці. Найгірше серед усіх складових трудової діяльності оцінили респондентки перспективи кар’єрного та професійного зростання: лише 40% – задоволені, 26% – частково задоволені, 34% – не задоволені ними.

🌍 Сьогодні в світі працює 50% жінок і 80% чоловіків. В Україні до війни - 47,8% жінок і 62,9% чоловіків. На працевлаштування жінок суттєво впливає саме народження дитини. При тому, що на працевлаштування чоловіків - майже не впливає. І чим більше дітей, тим менший рівень повернень жінок до професійного життя, а відтак і економічного розвитку країни, оскільки вони взаємоповʼязані.

⚖️ Питання трудової та економічної соціалізації жінок проходить через призму гендерної рівності та соціальної справедливості. В Україні, це особливо актуально для ВПО жінок, чия здатність інтегруватися в нові трудові колективи і громади часто ускладнюється соціальними стереотипами та обмеженими економічними можливостями. Забезпечення рівних можливостей для участі в робочій силі, доступ до ресурсів для підприємницької діяльності та професійного зростання є критично важливими аспектами, що вимагають уваги як з боку держави, так і від місцевих спільнот.

Ефективний підхід до вирішення цієї проблеми, на мою думку, передбачає комплекс заходів:

🎓 Професійна перепідготовка та навчання. Курси, які орієнтовані на здобуття навичок, найбільш затребуваних на ринку, можуть значно підвищити шанси жінок-ВПО на працевлаштування.

🧑‍💻 Підтримка у пошуку роботи. Сервіси кар'єрного консультування та допомоги в складанні резюме і підготовці до співбесіди мають бути доступними, щоб допомогти жінці ефективніше конкурувати на ринку праці.

🕰 Створення гнучких робочих місць. Збільшення кількості віддалених та гнучких вакансій дозволяє жінкам-ВПО краще поєднувати роботу з особистими обов’язками, особливо в умовах, коли вони можуть бути основними доглядачами для дітей чи літніх батьків.

🤝 Соціально-економічна інтеграція. Розробка та впровадження програм, спрямованих на інтеграцію жінок у місцеві спільноти через залучення до громадського життя та волонтерської діяльності, може сприяти покращенню їх соціального становища.

📣 Підвищення обізнаності та боротьба зі стереотипами. Інформаційні кампанії, які підвищують відомість роботодавців про переваги найму ВПО, за участю жінок, можуть сприяти розширенню їх можливостей на ринку праці.
👍114👎1🔥1
Сьогодні о 19:07 в ефірі Українського радіо або онлайн будемо обговорювати:

🏠 єВідновлення: підсумки 2024-го, виклики та перспективи державної компенсаційної програми;

🏛 мобілізацію та чи є законодавчі напрацювання про зниження мобілізаційного віку.

Лінк на ефір
👍53👎1🤔1
🏗 Відновлення України — це багатогранний процес, який охоплює не тільки відбудову інфраструктури та житла, але й культурне відродження, яке є надзвичайно важливим. Справжнє відновлення торкається глибинних шарів нашої ідентичності, оживляючи традиції, що зміцнюють наш національний дух.

🎭 Саме таку місію взяв на себе проєкт «Сад вертепів», покликаний відновити і популяризувати українську традицію вертепування — різдвяне театралізоване дійство, яке є ключовою частиною нашої культури, символом спільності та святкування Різдва, що об'єднує громади з різних куточків України навколо спільних історичних коренів.

🌟 Ця ініціатива ставить перед собою кілька важливих цілей: відродження колядування та вертепних традицій, зміцнення національної ідентичності, а також підтримку і інтеграцію громад на деокупованих територіях. За три роки проєкт залучив понад 160 молодих людей з усієї України, привозячи свято та відчуття належності до української культури у такі регіони як Харківщина та Херсонщина. Цього року ініціатива планує розширити свою географію, включаючи Сумщину, Миколаївщину, Чернігівщину та Запоріжжя.

🎥 Саме про «Сад вертепів» проєкт Ukraїner створив атмосферний документальний фільм «Різдво разом», який набрав сотні тисяч переглядів і спонукав багатьох українців до відродження вертепних традицій.

🔥 Культура - це вогнище навколо якого гріється вся нація, а традиції які ми прагнемо зберегти та відновити, формують фундамент, на якому тримається суспільство. «Сад вертепів» не просто відновлює забуті різдвяні обряди, але й відроджує духовність і згуртованість громад, зміцнюючи зв'язки між поколіннями та культурними регіонами.

🌱 «Сад вертепів» є прикладом того, як культурні ініціативи можуть стати ключовим елементом національного відновлення. Це доводить, що культура є не просто додатком до фізичного відновлення, а невід'ємною частиною у зціленні нації, її духу та ідентичності.
👍75👎1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Магічний дует

🎶 Shape of My Heart легендарного Стінга під акомпанемент бандури у виконанні українського військового Тараса Столяра.
15👍2🔥1🥰1
Президент США Джозеф Байден оголосив про новий, потужний пакет допомоги Україні на суму $2,5 мільярда.

🤝 Вдячні нашим друзям і союзникам за потужну підтримку! Ця допомога — вагомий крок до зміцнення нашої оборони та наближення Перемоги.

🇺🇦 Слава Україні!
🇺🇸 Дякуємо, США!
👍168🔥1😍1
2025/07/10 05:41:16
Back to Top
HTML Embed Code: