Telegram Web Link
Головні рішення парламенту від 11 березня 2025 року:
Законопроєкт №8222 "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад. Маркер Ukraine Facility. Документ:
🔹запроваджує єдині підходи до оплати праці держслужбовців через класифікацію посад;
🔹запроваджує систему грейдів (оплата за рівнем складності й відповідальності);
🔹зменшення надбавок і премій , щоб оклад складав більшу частину зарплати (модель 70/30);
🔹оптимізація чисельності держслужбовців (скорочення вакантних посад).

Законопроєкт №11007 "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" щодо формування комплексного підходу до внутрішньої політики у ветеранській сфері.

Законопроєкт закріплює основи державної політики щодо ветеранів, їхніх сімей і родин загиблих, створюючи єдину правову рамку для їх підтримки та соціальної адаптації. Це дозволить узгоджено реалізувати ветеранську політику на рівнях держави та місцевого самоврядування.

Законопроєкт №12413 "Про поховання та похоронну справу".

Документ спрямований на врегулювання перепоховання загиблих військовослужбовців, які захищали незалежність України. Наразі чинне законодавство передбачає лише безоплатне поховання, але не перепоховання. Законопроєкт врегульовує це питання.

Проекти Постанов:
➡️про зміну і встановлення меж міста Пустомити Львівського району Львівської області;
➡️про встановлення меж міста Бурштина Івано-Франківського району Івано-Франківської області;
➡️про зміну і встановлення меж міста Ромни Роменського району Сумської області.
⚡️Зрада скасовується: законопроект 8222 про реформу держслужби не передбачає підвищення зарплат чиновникам

Це рамковий закон, який лише унормовує питання оплати праці, і це одна з вимог Ukraine Facility. І головне: змін до держбюджету не було, а отже, й додаткових витрат на зарплати чиновникам теж. Натомість цей законопроект покликаний встановити нові принципи щодо оплати праці: справедливі і без захмарних премій і надбавок. До слова, з повністю усіма деталями законопроекту можете ознайомитися на сайті Верховної Ради і переконатися самостійно, що розповсюджена в мережі інформація про нібито підвищення зарплат чиновникам на 70% - не правда.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🇺🇦 Як буде відновлюватися Україна?

Світовий банк та уряд України підрахували: щонайменше 524 мільярди доларів потрібно для відбудови країни. Житло, дороги, енергетика – усе зазнало колосальних руйнувань. Головне питання: як відновлювати швидко, прозоро та без корупції?

Процес відновлення має базуватися на нових стандартах безпеки, енергоефективності та євроінтеграції. Для цього вже ухвалено необхідні законодавчі зміни, залучено міжнародних партнерів та запущено цифрові інструменти контролю, зокрема систему DREAM – платформу, яка забезпечує відкритість і підзвітність кожного етапу відбудови.

Як саме реалізовується державна стратегія відновлення?
За якими критеріями визначаються пріоритетність проєктів?
Як гарантувати, що кошти не осідатимуть у кишенях чиновників?

🎬 Відповіді у відео!
Головні рішення парламенту від 12 березня 2025 року:

Законопроєкт №11290 щодо захисту інформації та кіберзахисту державних інформаційних ресурсів, об'єктів критичної інформаційної інфраструктури "Маяк Ukraine Facility" отримав лише 208 голосів та відправлений на друге повторне читання.

Законопроєкт №12442 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо запровадження кримінальної відповідальності за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, вчинені керівниками ТЦК, головами та членами ВЛК.

До Кримінального кодексу України внесено дві нові статті:

📌Ст. 337¹ – покарання для членів ВЛК за порушення під час медоглядів, що призводять до незаконного призову або "відмазування";
📌Ст. 426² – покарання для посадовців ТЦК за умисні порушення під час мобілізації.

Законопроєкт №12089 про внесення змін до Цивільного кодексу України щодо посилення захисту прав добросовісного набувача.

Проєкти постанов:
➡️ про зміну і встановлення меж міста Мостиськ Яворівського району Львівської області.
➡️ про зміну і встановлення меж міста Берегове Берегівського району Закарпатської області.

Законопроєкт №6506-1 про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських.

Законопроєкт встановлює мінімальний розмір посадового окладу поліцейських на рівні 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що дозволить підвищити рівень оплати праці правоохоронців.

Законопроєкт №9398 про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо
вдосконалення кримінальної відповідальності за зараження інфекційними хворобами або інфікування їх збудниками.

Документ осучаснює кримінальну відповідальність за зараження інфекційними хворобами, усуває застарілі та дискримінаційні норми щодо ВІЛ/СНІДу, а також покращує правовий механізм боротьби з інфекційними захворюваннями.
🎉 4 роки ЗеМолодіжці! 🎉

Дехто каже: «Молодь – це майбутнє». Але що таке майбутнє? Щось відкладене на потім. Наша ж молодь – це вже і зараз. Це ті, хто творять політику, ведуть за собою громади, змінюють світ навколо.

Для когось молодь у політиці – це про ідеї, дискусії, розмови. Та для ЗеМолодіжки – це про конкретні дії тут і зараз. Про ті самі руки, які ремонтують машини для фронту, збирають дрони, організовують заходи, що гуртують людей, і доносять голос української молоді на міжнародних майданчиках.

🚀 За ці 4 роки ми пройшли шлях від старту до найсильнішого молодіжного руху в Україні.Ми об’єднали тисячі людей, які взяли на себе відповідальність за свої громади, свою країну, своє майбутнє. Ми не чекали, коли політика відкриє двері – ми їх відчинили самі.

Сьогодні ЗеМоложіка:
🔹 Понад 10 000 активістів по всій країні;
🔹 Понад 2,5 тисячі подій, що залучили десятки тисяч українців;
🔹 Проєкти, які об’єднують – від регіональних форумів до масштабних молодіжних ініціатив.

🔥 Але найважливіше – це молоді люди.
Ті, хто сьогодні на фронті захищає Україну.
Ті, хто в тилу допомагає військовим.
Ті, хто працює в політиці, громадському секторі чи бізнесі, щоб Україна ставала сильнішою.

І саме на молодь ляже найбільша відповідальність – відбудова країни. Це виклик, але й можливість створити ту Україну, про яку ми всі мріємо.

💛💙 4 роки – тільки початок.
Попереду – ще більше перемог. Ще більше молодих лідерів. Ще більше можливостей творити історію.

З Днем народження, ЗеМолодіжко! 💚
Головні рішення парламенту від 13 березня 2025 року:

Проєкт Постанови №13056 про Звернення ВРУ до глав держав, парламентів та урядів демократичних держав світу, Міжнародного олімпійського комітету, Міжнародного паралімпійського комітету, Міжнародної асоціації Всесвітніх ігор та міжнародних спортивних федерацій щодо недопущення російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань та посилення санкцій проти спортивних організацій російської федерації та республіки білорусь.

Законопроєкт № 11495 щодо гарантування права військовослужбовців на виплату грошової компенсація за всі невикористані дні щорічних основної та додаткової відпусток у разі звільнення зі служби під час дії воєнного стану.

Законопроєкт №12093 про адміністративні правопорушення щодо удосконалення механізмів притягнення осіб до адміністративної відповідальності за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, мобілізаційну
підготовку та мобілізацію.

Документ передбачає:
🔹спрощення процедури накладення штрафів за порушення військового обліку,
🔹можливість добровільної сплати 50% штрафу через електронний кабінет,
🔹стимулювання уточнення персональних даних у військовому реєстрі.

Проєкти Постанов:
➡️про віднесення селища Слобожанське Чугуївського району Харківської
області до категорії міст
➡️про зміну і встановлення меж міста Сновська Корюківського району
Чернігівської області
Вони не чекали наказів. Не вагалися. Не шукали виправдань.

У 2014-му вони взяли зброю, бо не могли інакше. У 2022-му – знову стали до бою, бо серце наказало. У 2025-му вони продовжують захищати країну, бо боротьба триває.

Це люди, які не чекали повісток, не рахували шанси, не сумнівалися. Вони просто пішли і стали стіною між Україною та ворогом.

Їхній вибір – це наша свобода. Слава українським добровольцям! Слава Україні💙💛
Будинок – це не просто стіни та дах. Це відчуття безпеки, місце, де тебе люблять і чекають. Для багатьох із нас це природна даність. Але для тисяч дітей, які залишилися без родини, це шанс отримати новий початок, шанс на дитинство, де є турбота, а не самотність.

👨‍👩‍👧‍👦 Дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ) – це не інтернат, не холодна установа з ліжками в ряд, а справжня сім’я. Родина, яка бере на виховання від 5 до 10 дітей, даючи їм любов, підтримку та можливість жити поруч із братами та сестрами, яких не можна розлучати.

🇺🇦 Держава підтримує такі родини, виділяючи субвенції на житло, бо сім’я, яка готова прийняти кількох дітей, має мати дім, де є місце для всіх. В 2025 році вже передбачено житло для понад 120 ДБСТ, і це не просто цифри – це сотні дітей, які більше ніколи не будуть самотніми.

Пріоритетні напрями підтримки:
Родини, яким не встигли придбати житло через війну та атаки на держреєстри.
Нові ДБСТ, які планується створити у 2025-му.
Будинки для ДБСТ, що стали вимушеними переселенцями.
Родини, які повертаються з евакуації та хочуть знову будувати життя в Україні.

📊 Факти:

💙 З 2019 року за кошти державної субвенції було придбано (відремонтовано, розпочато будівництво) 138 будинків для ДБСТ
💙2025 (план) – понад 120 будинків для ДБСТ
💙 На початку 2025 року в Україні діяло 1287 ДБСТ, де виховувалось понад 8668 дітей.

⚡️ Чому це важливо?
Тому що дитинство не має бути про страх і невідомість. Дитинство має бути про тепло, любов і спільні сімейні обіди. Кожен будинок, придбаний для ДБСТ – це ще одна історія з хорошим фіналом.
⚖️ Рівність, яка не прописана законом стає лише ілюзією

Історія України — це історія боротьби. За незалежність, за мову, за право самим визначати своє майбутнє. Ми виборювали свою свободу у різних імперій, у тоталітарних режимів, у тих, хто хотів зробити нас “меншовартісними”, “другорядними”, “незначущими”. Але щоразу Україна доводила: ми є, ми рівні, і ми нікому не дозволимо це заперечувати.

Проте боротьба триває не лише на полі бою чи в міжнародних переговорах. Вона йде всередині країни — за рівні права для всіх громадян. Бо сильна держава — це та, в якій ніхто не відчуває себе зайвим або безправним. Це ще цінності діаметрально протилежні "скрепам" наших ворогів, і ми не можемо вигнати окупанта з нашої землі, залишаючи в собі його токсичні переконання.

Саме тому ці надважливі питання піднімали під час заходу “Забезпечення рівності: дотримання верховенства права та недискримінації в Україні”, організованому Gender Stream спільно з Council of Europe Зокрема, говорили про законопроєкт 5488, який дає чітке визначення нетерпимості та встановлює механізми її запобігання. Закон, що вже три роки лежить без руху в парламенті, хоча може реально захистити людей.

🛑Вдумайтеся: тільки останнім часом маємо прикрі випадки дискримінації.
У Львові проти ветерана з інвалідністю виступили сусіди через бажання встановити пандус у будинку. А дитину в Києві цькували в школі через інвалідність. Така реальність з якою стикаються українці, поки парламент уже три роки не може ухвалити законопроєкт, який дав би цим людям реальний захист.

❗️Тому завдання на сьогодні для нас, парламентарів: зробили все можливе, щоб 5488 потрапив до сесійної зали.

💡 “Свобода означає відповідальність. Ось чому більшість людей боїться її.”
Це слова Бернарда Шоу, і вони дуже точно описують нашу ситуацію. Свобода, рівність – це не просто право, а відповідальність суспільства захищати тих, хто цього потребує.

👉 Наша боротьба — це не лише боротьба за перемогу, а й за країну, в якій рівність закріплена не лише у словах, а й у законах.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Одна сумка – усе, що встигли забрати з собою, тікаючи з-під обстрілів…

У кожного переселенця – своя історія, але більшість із них до болю схожі. Бахмут, Маріуполь, Торецьк, Мар’їнка, Сєвєродонецьк та ще сотні населених пунктів – там, де раніше вирувало життя, тепер лише руїни. Тисячі сімей втратили все.

А що далі?
Лише одиниці змогли купити нове житло. Багато хто винаймає квартиру, віддаючи на оренду весь заробіток. Інші – третій рік живуть у гуртожитках, шелтерах і модульних містечках, які мали бути тимчасовими.

💰 Держава виділяє кошти: єВідновлення, єОселя, субсидії на оренду. Але житлове питання залишається гострим. Головний пріоритет – оборона, і це зрозуміло.

То який вихід?
👉 Будівництво та викуп соціального житла для ВПО.
👉 Програми довгострокового кредитування на житло.
👉 Розширення програми єВідновлення та її стабільне фінансування
👉 Легалізація оренди, щоб переселенці могли отримувати субсидії.

Люди не можуть чекати 5 чи 10 років. Їм потрібен дах над головою зараз.

🎥 У відео – історії тих, хто втратив дім, і хто бореться за своє майбутнє. Дивіться. Це важливо.
Рада ЄС ухвалила рішення про виділення Україні 3,5 млрд євро в межах Ukraine Facility. Це не тільки фінансова допомога – це чіткий сигнал, що Європа визнає наш поступ у реформах і довіряє Україні.

💡 Ukraine Facility = 50 мільярдів євро для України на 2024-2027 роки, які спрямовуються на макрофінансову підтримку, відбудову та модернізацію країни. Але головний принцип програми простий: спочатку реформи – потім гроші. Саме тому черговий транш – це не просто цифри, а підтвердження того, що ми рухаємося у правильному напрямку.

📌 Верховна Рада та уряд вже ухвалила низку важливих рішень, які є частиною цього процесу:

✔️ Закон України № 3841-IX "Про публічні консультації". Він запроваджує обов’язкове громадське обговорення важливих державних рішень, що підвищує прозорість влади.
✔️ Законопроєкт №8222. Встановлює єдині підходи до оплати праці держслужбовців через систему класифікації посад. Це дозволить зробити оплату більш справедливою та прозорою.
✔️ Постанова про запуск містобудівного кадастру на державному рівні. Поки що в експериментальному форматі, але це важливий крок до впорядкування містобудівної документації. Впевнена, що незабаром будуть і необхідні законодавчі рішення.

🔜 Попереду ще більше змін:

▶️ Реформа місцевих адміністрацій (законопроєкт №4298). Оновить систему місцевої виконавчої влади, зробивши її більш ефективною та відповідальною перед громадами.
▶️ Житлова реформа (законопроєкт №12377). Впорядкує сферу житлової політики, зробивши її більш прозорою та зрозумілою для громадян.

Ukraine Facility – це не просто фінансування, а чіткий план реформ, що наближає нас не лише до ЄС, а й до створення сучасної, ефективної держави. Кожне ухвалене рішення – ще один крок до економічної стабільності та європейського майбутнього України🇺🇦💙🇪🇺
2025/07/06 11:27:17
Back to Top
HTML Embed Code: