Telegram Web Link
Хочете перевірити, наскільки ви готові до технічної співбесіди в IT — навіть без досвіду розробки?

Пропонуємо дізнатися це за 5 хвилин і 8 запитань. Пройдіть наш безкоштовний тест і дізнайтеся свої сильні та слабкі сторони у спілкуванні з технічними командами.

🎁 В кінці даруємо гайд для нетехнічних спеціалістів, який допоможе не втрачати впевненість і говорити з розробниками їхньою мовою.

Переходьте за посиланням, аби перевірити свої сили.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎉 Студенти створили вібро-жилет, який повернув зір сліпому собаці

Коли у пса на прізвисько Кунде через глаукому почав пропадати зір, його власники звернулися по допомогу в інженерну лабораторію техаського Університету Райса. Його студенти розробили для пса спеціальний вібро-жилет і "шолом" із камерами, які допомагають Кунде безпечно ходити без допомоги людини, не натикаючись на предмети.

Камери сканують простір і розпізнають перешкоди, а керуюча плата передає сигнали на 8 вібромоторів у жилеті. Що ближча перешкода - то сильніша вібрація. Важливо було зробити пристрій досить легким і зручним для собаки, який любить гратися, але при цьому стійким до дощу і бруду.

Фінальний варіант працює до 2 годин без підзарядки, "бачить" на 8 метрів і коштує близько $150. Перший прототип використовував датчики LiDAR, але коштував кілька тисяч доларів.
9👍3
Нова нейромережа створює відео, якими можна "гуляти"

Лондонський стартап Odyssey запустив демо-версію ШІ-моделі, яка генерує реалістичні інтерактивні відео з частотою 25 кадрів на секунду.

Компанія використовує власну "модель світу" - натреновану на реалістичних даних нейромережу, яка розуміє фізику і логіку справжнього світу. Для збору навчальних даних в Odyssey розробили спеціальну камеру з оглядом 360° і датчиками LiDAR, яку носить на собі оператор.

➡️ Спробувати модель можна безкоштовно тут. Зараз один сеанс триває 2,5 хвилини, але його можна запускати знову і знову. Поки що прогулянки нагадують скоріше "сни при температурі 39" (особливої атмосфери надає музика), але технологію обіцяють удосконалювати.

💲 Стартап уже залучив $27 млн інвестицій, а до його ради директорів входить Ед Катмулл, колишній президент Pixar і Disney Animation.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🎬 ШІ змінює кіноіндустрію, як колись це зробили "Зоряні війни"

На TED2025 виступив Роб Бредоу - голова спецефектів у Lucasfilm та Industrial Light & Magic. Він відповідав за спецефекти в "Зоряних війнах", "Індіані Джонсі" та "Мандалорці". Його виступ - це екскурсія в майбутнє кіно, де ШІ не ворог, а співавтор.

Чому він так вважає?

1️⃣ ШІ розширює уяву. Бредоу показав демо короткометражки про фауну нової планети у всесвіті "Зоряних воєн", яку зробив один художник за два тижні ⤴️ Але кіновиробництво все одно вимагає командної роботи, зауважує Роб.

2️⃣ ШІ здатний омолоджувати актора (Гаррісон Форд в "Індіані Джонсі"), створювати локації в реальному часі ("Мандалорець") і прискорювати зйомки. Але без контролю і творчості людини результат - посередній.

3️⃣ Гібридний підхід - ключ до майбутнього. Найкращі рішення народжуються на стику старих технік і нових інструментів. ШІ також доповнює сьогоднішні технології, як колись CGI став продовженням покадрової анімації.
👍2👎1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Чому важливо говорити про відновлення?

Бо це – історії людей, які не чекають, а діють.
Це – громади, які відбудовуються.
Це – життя, яке повертається. Попри все.

🪟 Вікно Відновлення – канал про це.

130 медіа, громадських організацій та експертних центрів об’єдналися, щоб стежити за відновленням усіх постраждалих регіонів і не пропустити головного.

Стежте теж 👉 https://www.tg-me.com/recovery_window
👍2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
CapWords - створюйте мовні картки з ШІ

CapWords - це додаток для iOS, який перетворює камеру смартфона на інструмент для вивчення мов.

Наведіть камеру на будь-який предмет, а АІ розпізнає його і зробить флеш-картку з перекладом слова, наведе приклад з контекстом і озвучить правильну вимову. Вивіски, продукти, іграшки - все стає частиною навчального процесу.

Днями застосунок отримав нагороду Apple Design Award 2025 у категорії "Задоволення та веселощі".

Користуватися можна безкоштовно. Підписка на місяць дає безлімітне число сканів, тематичні словники і вправи.

📌 Підтримує 10 мов, включно з японською, французькою, корейською та китайською.
👍31🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🦾 Японські вчені створили біогібридну роборуку

Інженери з Токійського університету розробили роботизовану руку, що використовує справжню м'язову тканину.

У надруковану на 3D-принтері пластикову кисть завдовжки 18 см впровадили "сухожилля" з тонких вирощених у пробірці м'язових волокон, які згорнули в подобу суші-ролів для міцності.

М'язи скорочуються при подачі на них струму, що імітує нервові імпульси. Така рука здатна жестикулювати, хапати і переміщати дрібні предмети на кшталт піпетки.

Головна перевага конструкції - здатність руки згинати пальці окремо і в декількох місцях. Наприклад, кисть може показати "ножиці" ⤴️

Цей найпростіший для звичайної людської руки жест, як не дивно, доволі складний навіть для найпередовіших біонічних протезів через те, що вони, насправді, зазвичай не керують кожним пальцем незалежно.
🔥6👍32
🎮 Як створюються глобальні ігрові проєкти?

Зазирни залаштунки Plarium у Telegram-каналі — все про життя міжнародної геймдев-компанії:

✔️ Бекстейджі та внутрішня кухня
✔️ Арти й синематики
✔️ Статті та підбірки
✔️ Вакансії

📲 Підписуйся: https://www.tg-me.com/plarium
👍21🔥1
♻️ Ще не сортуєш? А читати точно варто!

🧩 ЕкоРубрика — це більше, ніж про довкілля. Це про те, як екологія, війна і рішення пов’язані між собою.

🌱 Тут говорять про важливе: екологічні наслідки війни, зелене відновлення, практичні зміни.

Підписуйся тут 👉 @ecorubric
3👍1👎1🔥1
Онлайн-подія від Wiseboard “Стратегії позиціонування компанії в епоху AI”

18 червня, 18:30 за Києвом

Для кого: засновникам IT компаній, керівникам продажів, маркетингу і BizDev

Компаніям нині все складніше вибитися в натовпі компаній, які продають commodity сервіси.
На додачу, виклики як приборкати AI, щоб продавати АІ-сервіси для своїх клієнтів.

Аби це не встало черговим commodity “ми продаємо AI інженерів” або “ми працюємо з RAG”, ми розберемо як навколо оновлених сервісів спозиціонувати компанію і змінити commodity на value-added solutions.

Що проговоримо:
- 5 стратегій позиціонування навколо AI
- Де найнижчий поріг входу в ринок
- Як не боятися вузької спеціалізації
- Практичний фреймворк для знаходження своєї ніші

Спікер: Катерина Абросимова - засновниця Zmist & Copy, експерт з позиціонування IT компаній

Реєстрація Безкоштовна - https://bit.ly/3Fvq7Ni

Організатор: Wiseboard
Що насправді думають у Вашингтоні про Україну?

На Вашингтонщині — єдиний телеграм-канал, де українсько-американські відносини розбирають професійно й без емоцій.

🇺🇸🇺🇦 Аналітика, огляди, пояснення.

Рекомендуємо, підписуйтеся тут: https://www.tg-me.com/NaWashingtonshyni
👐 OpenAI випустили o3-pro - свою найпотужнішу ШІ-модель

У OpenAI заявляють, що, за відгуками експертів, o3-pro перевершує o3 у всіх сферах, включно з написанням текстів, аналізом даних, кодингом, науковими та освітніми завданнями.

➡️ У бенчмарках модель недалеко зробила крок щодо o3, але наблизилася до preview-версії, яку Сем Альтман показував у грудні 2024-го.

➡️ При цьому ранні тестувальники пишуть, що o3-pro справді дуже розумніша за o3 і o1-pro, але, щоб розкритися, моделі потрібно дуже багато вступного контексту. Інакше o3-pro схильна "перестаратися".

➡️ Модель уже доступна в підписках Pro ($200/міс.) і Team, вона замінила o1-pro. Також OpenAI в кілька разів знизили вартість базової o3.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
4👎3🤯2
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🦾 Паралізована людина навчилася керувати роборукою силою думки 

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско створили адаптивний нейрокомп'ютерний інтерфейс на базі штучного інтелекту, що дав змогу вже багато років паралізованій людині керувати роботизованою рукою. 

Більшість подібних пристроїв справно працюють лише кілька днів - у процесі звикання до роборуки патерни мозкової активності людини змінюються, через що алгоритми потрібно знову калібрувати. Новий нейроінтерфейс автоматично враховує ці поправки, завдяки чому модель працювала сім місяців. Навіть після кількох місяців без тренувань пацієнту знадобилося всього 15 хвилин, щоб упевнено керувати роборукою.

Експеримент складався з кількох етапів. Спочатку протягом двох тижнів випробовуваний багато разів уявляв себе таким, що рухає пальцями рук і ніг, руками і головою. Дані про його мозкову активність під час тренувань зчитували невеликим мозковим імплантом і використовували для навчання і тонкого налаштування ШІ. 

Далі пацієнт навчався керувати віртуальною рукою, отримуючи зворотний зв'язок про точність своїх рухів. Після цього до інтерфейсу підключили вже справжню роборуку, за допомогою якої випробовуваний зміг хапати і переміщати предмети. Наприклад, дістати чашку і набрати в неї воду з кулера ⤴️
👍1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
⚫️ Anthropic з'ясували, як мислять нейромережі

Що розумнішими та здібнішими стають великі мовні моделі, то більше їхній шлях до відповіді на будь-який запит стає неочевидним. Усередині "чорної скриньки" LLM відбуваються мільярди обчислень - і навіть розробники не розуміють стратегію, за якою нейромережа приходить до відповіді, зазначають дослідники стартапу Anthropic.

У нових наукових роботах вони змогли наблизитися до опису того, як значення в матрицях всередині нейромережі перетворюються на осмислені для людей фрази. В одній зі статей дослідники порівнюють свій підхід із тим, як нейробіологи створюють "схему електропроводки" мозку живої істоти.

"У міру того як моделі стають дедалі складнішими, стає дедалі менш очевидним, що насправді відбувається в них усередині. Дуже важливо мати можливість простежити внутрішні кроки, які модель може здійснювати у своїй голові",

- зазначає дослідник Anthropic Джек Ліндсі.

Що дізналися Anthropic:

➡️ Claude спілкується десятком мов, але його мислення відбувається універсальною мовою смислів, і лише наприкінці процесу модель перекладає смисли зрозумілою користувачеві мовою.

➡️ Claude планує відповіді на багато ходів уперед. Це проявляється, зокрема, й у написанні віршів: модель не імпровізує, а заздалегідь обирає варіанти рим, що визначають, як буде будуватися весь рядок цілком. При цьому ШІ проявляє гнучкість, якщо промпт змінюється.

➡️ Модель іноді здатна на правдоподібні, але фальшиві міркування, щоб обґрунтувати правильну, на її думку, відповідь. Коли боту ставлять завдання поза компетенцією - наприклад, виконати математичні обчислення, яких його не навчали, він може просто вигадати відповідь. При цьому серед досліджених моделей Claude найменш схильний до галюцинацій.

➡️ Заплутавши модель, можна "зламати" її і змусити видати заборонену інформацію. Наприклад, Claude за звичайних обставин ніколи не напише інструкцію зі створення бомби. Але, коли дослідники попросили його розшифрувати фразу, яка в скороченні утворює слово bomb, він "відволікся" і все-таки видав небезпечні дані. 
🤔2
BabyAlpha A2 - інтелектуальний робот-вихованець, який являє собою не тільки іграшку, а й вірного супутника для всієї родини. Він здатний проявляти щирі емоції, що робить взаємодію з ним живою і захопливою.

Основні функції BabyAlpha A2 включають просунуту комунікацію з сім'єю, патрулювання для забезпечення безпеки будинку і створення атмосфери дружнього спілкування. За допомогою віддаленого управління ви можете залишатися на зв'язку з близькими, контролювати те, що відбувається в будинку, і спілкуватися з дітьми, де б ви не знаходилися. Робот також оснащений автономним патрулюванням, що дає йому змогу стежити за безпекою вашого житла, використовуючи навігацію, виявлення руху та уникнення перешкод.

Керування BabyAlpha A2 здійснюється через безліч методів, включно з понад 40 голосовими командами, додатком з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом і Bluetooth-керуванням у стилі геймпада.
2025/07/13 01:34:03
Back to Top
HTML Embed Code: