Telegram Web Link
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🦟 "Лазерне ППО" проти комарів створили в Китаї

Установка Photon Matrix сканує простір за допомогою LiDAR. Виявивши комара, за 3 мс система комп'ютерного зору оцінює його розмір, швидкість і траєкторію польоту, щоб завдати точного удару лазером ⤴️

При цьому гармата розпізнає людей, тварин або птахів і не завдасть їм шкоди. Підійде і для квартири, і для вулиці.

На запуск виробництва автор ідеї Джим Вон зібрав понад $500 тис. на краудфандинговому порталі Indiegogo - у 25 разів більше початкової мети.

Він планує випустити дві версії установки:

🎯 Базова за $698 стрілятиме на відстань до трьох метрів;
🎯 Pro за $898 із радіусом ураження до шести метрів.


Це не перша спроба боротися з комарами лазером: ще 2007 року астрофізик Лоуелл Вуд пропонував фонду Білла і Мелінди Гейтс підтримати таку технологію для боротьби з малярією. У 2010 році навіть провели демонстрацію, але на ринок рішення не потрапило: пристрій виявився небезпечним для зору.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
🤖Робот-татуювальник із ШІ почав працювати в Нью-Йорку

У тату-студії Bang Bang у Нью-Йорку разом із людьми почав працювати робот аAERO (Artist Enabled Robotic Operator) від техаського стартапу Blackdot.

Робот наносить малюнок крапками розміром всього 250 мікрон - не більше піщинки. AERO знімає процес за допомогою мікроскопа, а ШІ контролює результат. У підсумку досягається точність, неможлива для майстра-людини.

Під час створення малюнка вбудований лазер вимірює товщину шкіри, щоб голка проколювала тільки поверхневий шар, уникаючи нервових закінчень - так клієнт практично не відчуває болю.

У спільноті татуювальників до інновації поставилися з недовірою. Деякі майстри вважають це заміною творчості бездушним фабричним виробництвом. Крім того, робот не проконсультує клієнта, не зможе врахувати особливості шкіри та працює тільки на плоских поверхнях рук і ніг.

"Ми не прагнемо витіснити татуювальників"

, - відповідає засновник Blackdot Джоел Пеннінгтон. Він порівнює робота з друкарським верстатом: колись люди думали, що і книжки мають бути написані тільки від руки.

За словами Пеннінгтона, мета компанії - дати можливість тату-майстрам додавати тонкі тексти та візерунки у свої роботи, а також зробити процес комфортнішим для тих, кого відштовхує болісна процедура.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎧 Нейромережева група підкорила чарти Spotify

Загадковий гурт The Velvet Sundown за п'ять тижнів випустив три альбоми, а заголовний трек із дебютного диска Dust on the Wind набрав понад мільйон прослуховувань у Spotify ⤴️

"Учасники" групи - Гейб Ферроу, Ленні Вест, Майло Рейнс і "Ріо" Дель Мар - з'явилися з нізвідки. Немає жодних слідів їхньої присутності в Мережі раніше, а всі фото групи недбало згенеровані нейромережами.

Після резонансу в соцмережах представник The Velvet Sundown під псевдонімом Ендрю Фрелон в інтерв'ю Rolling Stones зізнався, що це все "тролінг і маркетинг", а гурт він згенерував за допомогою функції Personas у Suno.

"Ми живемо у світі, де фейк часто має більший ефект, ніж реальність. Можна ігнорувати це або визнати, що ми живемо в гібридному світі реального і фальшивого і що це нова інтернет-мова",

- заявив Фрелон.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
❤️ Lovable - ШІ для створення додатків без кодингу

Онлайн ШІ-сервіс Lovable для генерації повноцінних додатків без написання коду оновився. У платформи покращився інтерфейс, з'явився редактор коду для точкових змін і можливість працювати командою над одним проєктом.

🖤 Для створення сайтів, простих ігор або корисних додатків не потрібно писати код - просто опишіть ідею боту. Можна докласти картинки-референси або навіть начерк інтерфейсу від руки.

🖤 Готовий застосунок можна одразу ж опублікувати в інтернеті. Також на платформі можна подивитися проєкти інших користувачів і доопрацювати їх під себе, натиснувши Remix.

🖤 Платформа стане в пригоді й досвідченим програмістам для швидкого створення прототипів і тестування ідей - вдалі рішення можна одразу завантажити на GitHub і потім доопрацювати вручну.

🖤 В основі сервісу - комбінація моделей OpenAI, Google і Anthropic.

Користуватися можна безкоштовно - доступно п'ять промптів на день. Платні тарифи починаються від $25 на місяць за 100 запитів. Спробувати можна тут.


💰 $30 млн за чотири місяці

Команда Lovable базується у Швеції. Стартап називають одним із найбільш швидкозростаючих у Європі. Сервіс запустився наприкінці 2024 року і за два місяці залучив стільки передплатників, щоб забезпечити річний дохід у $10 млн. А ще за два місяці сума зросла до $30 млн потенційного виторгу - за витрат лише $2 млн.
2025/07/14 15:18:03
Back to Top
HTML Embed Code: