Telegram Web Link
Channel created
Новий телеграм-канал про Україну!

Ні, не про брудну політику (хоча без неї неможливо обійтися повністю). Ні, тут адміни не будуть намагатись вдало жартувати і завалювати старовинними мемами!) Ми вирішили робити якісно новий контент, якого так не вистачає у Телеграмі!

Що тут буде? Історичні дослідження, неймовірні факти, перлини української народної творчості, літературні огляди, біографії видатних співвітчизників і багато іншого. Без зайвої шароварщини і ура-патріотизму ми спробуємо вам показати Україну такою, якою ви її ще не бачили!

Приєднуйся вже!
DAO УКРАЇНА pinned «Новий телеграм-канал про Україну! Ні, не про брудну політику (хоча без неї неможливо обійтися повністю). Ні, тут адміни не будуть намагатись вдало жартувати і завалювати старовинними мемами!) Ми вирішили робити якісно новий контент, якого так не вистачає…»
З Днем пам'яті і примирення!

День пам'яті встановлено на честь подій 8 травня 1945 року. Тоді Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені багатолюдні святкування.

День пам'яті був проголошений резолюцією Генеральною Асамблеєю ООН 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни.
Дивовижні місця України, які обов'язково варто побачити.
Одне з таких - Асканія-Нова.

Унікальний біосферний заповідник Асканія-Нова (Херсонська область) площею більш ніж 30 тисяч гектар!

Історія створення.

1828 року німецький герцог Ангальт-Кетенський придбав на узбережжі Азовського моря 42,3 тис. десятин землі. Через 13 років у степу поблизу селища Чаплі виник хутір, названий герцогом на честь свого маєтку Асканія у Німеччині Асканією-Новою. На своїх землях герцог почав розводити мериносових овець, але господарство з часом занепало і 1856 року він продав маєток іншому колоністові — Фейну. Згодом Фейн поріднився зі ще одним німецьким поміщиком — Фальцем. Скуповуючи навколишні землі, Фальц-Фейни швидко стали «королями вівчарства» на півдні України. В маєтку налічувалося близько 200 постійних робітників, всього тут мешкало 312 осіб, 1831 року була відкрита школа. Посезонно на літніх польових роботах працювали сотні найманих робітників.

Заповідник був заснований у 1874 році юним спадкоємцем маєтку Фаль-Фейнів - Фрідріхом, який спочатку захопився збереженням рідкісних видів тварин, а у 1887 році створив і ботанічний сад.

В радянські і новітні українські часи заповідник зберіг унікальний тваринний і рослинний світ степової України.

Наш час

Наразі площа заповідника становить 33 307,6 га, з них 11 054 га — «абсолютно заповідна» степова зона. Асканійський степ вважається типчаково—ковиловим. У заповіднику є не менше 1155 видів членистоногих, 7 видів земноводних та плазунів, 18 видів ссавців, у різні пори року пролітає понад 270 видів птахів, з яких 107 видів залишаються на гніздування. Крім того, тут ростуть 478 вищих рослин.
#Дивовижні_місця_України
Цікаві факти про Україну, яких ви досі не знали!

Географічний центр Європи знаходиться в Українських Карпатах на Рахівщині, поблизу села Ділового, на знак чого тут в 1887 році споруджено стелу.

Вже одне це могло б вирізняти наш край з-поміж інших на європейському континенті. З глибини віків, знаходячись на перехресті чи не всіх європейських доріг, наша слов'янська земля перегукувалася історією, культурою, духовністю і долею із цілим світом і, водночас, ніколи не губилася в нім.

Ми й справді у центрі Європи: якихось години-півтори льоту з Києва (500 кілометрів) чи Праги (900 кілометрів); за 380 кілометрів від Будапешта і за 600 від Відня, 1640 — до Бонна, 1500 — до Москви, 1730 — до Женеви, 1850 — до Рима.

У 1887 року (тоді Закарпаття належало Австро-Угорщині) з метою побудови залізної дороги інженери дізналися, що десь у цій місцині має бути центр Європи. Запрошені віденські вчені підтвердили здогадки та встановили геодезичний знак у вигляді бетонної плити, що засвідчував їхню знахідку.

Варто зазначити, однак, що наш центр Європи зовсім не єдиний. Гіпотетичний центр залежить від способу вимірювання. Так, за сучасними вимірами, Угорщина, Естонія та Білорусь повноправно можуть стверджувати, що серце Європи знаходиться й в їхніх країнах. За більш давніми вимірами, але не менш повноправно, про це можуть заявляти Польща та Словаччина.
#факти
Мальовничий Острів кохання в селі Старий Солотвин, посеред річки Коднянка, виглядає по-справжньому казково.

А невеличкий будиночок, який називають Хатиною рибалки, надає цьому місцю особливої загадковості. Багато туристів неодмінно додають до своїх маршрутів відвідування цього чудового острівця. Особливо полюбляють Острів кохання молодята та закохані. Це ідеальне місце для фотосесій та пейзажних фотографій.

Острів має штучне походження, був створений у 1970 році та отримав назву «Острів кохання». Пізніше, в період з 1984 по 1985 роки, на ньому збудували дерев'яний будиночок, який стали називати «хатиною рибалки та мисливця». Він слугував рибалкам для відпочинку та схову від дощів, також використовувався як місце, де виставлялись мисливські трофеї. Трохи згодом з'явився дерев'яний місток, що з'єднав острів з «цивілізацією». Особливої мальовничості крихітному острівцю надають дерева, що там ростуть – саме вони створюють казкову атмосферу. Зараз будинок всередині знаходиться в дещо занедбаному стані, вхідні двері зачинені, та й місток має не кращий вигляд. Але ця обставина ні скільки не заважає туристам, з кожним роком їх кількість збільшується. Острів кохання привабливий за будь-якої погоди. Це місце дарує мандрівникам мальовничі фотознімки та чудові пейзажі.
#Дивовижні_місця_України
А ви знали, що?
Карпатські гори оберігають регіон від арктичних повітряних мас, що приходять з півночі і саме тому на Закарпатті здавна вирощували виноград.

Місцеві родини роками займалися цією справою: на одній вулиці може бути до 40 винних підвалів.

Незважаючи на радянську заборону підприємництва та сухий закон, традиції вдалося зберегти і тепер вони поступово відновлюються.

Сьогодні на материковій частині України приблизно 48 тисяч гектарів виноградників, 4 тис. з яких — на Закарпатті.

До анексії основним центром виноробства в Україні був Крим. У 2013 році плодоносні виноградники займали 20,5 тисяч гектарів півострова, даючи 56 центнерів врожаю з гектара щороку. Саме Закарпаття після анексії Криму могло б стати центром виноградарства в країні, проте наразі цьому перешкоджають питання оренди та окультурення землі в купі з проблемою міграції тамтешнього населення на заробітки.
Понад 60 монет, елементи одягу, медальйон та хрестик знайшли під час розкопок студенти-археологи разом з викладачем УжНУ Володимиром Мойжесом у 2019 році. Розкопки проводили на території руїн церкви Ужгородського замку.
Видатні українці, які прославили Україну

Сьогодні історія про вченого з Бердянська, що врятував світ від холери і чуми.

Володимир Хавкін — видатний мікробіолог, який першим винайшов вакцину від холери та чуми.

Навчався в Одеському університеті (сьогодні — Одеський національний університет імені І. І. Мечникова), звідки був відрахований за участь у політичній організації «Народна воля».

Працював у лабораторії Іллі Мечникова спочатку в Одесі, а пізніше в Парижі. У Франції винайшов протихолерну вакцину. Уряд царської Росії відмовився застосовувати винахід політичного противника російської імперії.

Після відмови застосовувати протихолерну вакцинацію в ряді країн Європи, Хавкін з 1896 року працював в Індії, де створив першу в історії вакцину проти чуми. Зусилля вченого знайшли підтримку в уряду Великої Британії. Експерименти з винайденими вакцинами Хавкін найчастіше проводив на своєму організмі. В Індії було вакциновано понад 4 мільйонів людей.

Хавкін обраний почесним членом багатьох наукових товариств та академій країн Європи й Азії. За рік до смерті він заповів власні кошти (500 тисяч доларів) на створення фонду заохочення молодих наукових талантів, який існує й досі.

В Ізраїлі комітет пам'яті Хавкіна організував урочисту посадку 1000 дерев у знаменитому Лісі миру імені Кеннеді, де відтепер розташований меморіальний гай Володимира Хавкіна.
#видатні_українці
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
На Верховині, що на Прикарпатті, будують казкове містечко Гобітхіл.

Зараз встановлюють основи будинків, опісля їх засиплять землею та засіють травою. Згодом поселення буде схоже на село Гобітон, що у Новій Зеландії.
Національний природний парк «Тузловські лимани»

Національний природний парк «Тузловські лимани» — природоохоронна територія на території Татарбунарського району Одеської області. Розташований в басейні лиманів Тузловської групи.

З
1996 року система лиманів Шагани-Алібей-Бурнас є частиною Рамсарських угідь України, а отже має особливий охоронний статус.

Національний природний парк створено 1 січня 2010 року згідно з указом президента України Віктора Ющенка з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів Північного Причорномор'я.

В структурі парку є науково-дослідний центр, де вивчають флору та фауну краю. Понад 700 видів рослин вивчають ботаніки, а понад 260 видів птахів — орнітологи. Також тут є спеціалісти, які вивчають амфібій, рептилій, ссавців, комах тощо.

В парку понад 40 видів рідкісних видів птахів, які входять і до української, і до міжнародної Червоної книги. У парку можна побачити майже 300 видів птахів, у місцевих водоймах живе близько 60 видів риб, 37 видами представлені ссавці. Для деяких птахів лимани є своєрідною «перевалочною станцією» на шляху до Азії та Африки, деякі — гніздяться та зимують прямо тут, на лиманах.
#Дивовижні_місця_України
https://www.youtube.com/watch?v=dBD_ToyPYwo
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Кілія - найдавніше місто України.

Як і чим воно живе дивіться на відео.
#твоємісто
СЬОГОДНІ ВШАНОВУЮТЬ 76-ТУ РІЧНИЦЮ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР

Депортація кримських татар з Криму відбулась 18-21 травня 1944 року за наказом Йосифа Сталіна.

Депортація
кримських татар з Криму відбулась 18-21 травня 1944 року за наказом Йосифа Сталіна. Корінних мешканців півострова примусово переселяли на віддалені території Радянського союзу – від північного Передуралля до Центральної Азії. За офіційними даними, з Криму депортували близько 200 тисяч кримських татар. Різні дані – від даних НКВС до даних депортованих – свідчать, що від 27% до 46% кримських татар загинули під час депортації або в перші роки після неї.

Повернення кримських татар на рідну землю стало можливим лише з 1989 року. Проте це було важко, адже під час виселення у них конфіскували домівки, землю і все майно, а при поверненні – влада не допомагала та не компенсовувала збитки, завдані під час депортації.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом кримськотатарського народу, а 18 травня оголосила Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Кривий Ріг - тут знаходиться «залізне» серце України.

Однією з цікавинок Кривого Рогу є залізорудні кар'єри гірничо-збагачувальних комбінатів, одні з найбільших в світі. В кар’єрах Кривого Рогу щорічно видобувають понад 80 000 000 тонн залізної руди. Тут розташований найглибший відкритий кар’єр на території колишнього СРСР. Подивитися на це рукотворне диво приїжджають туристи з усіх куточків світу.

Довжина кар’єру Південного ГЗК становить понад 3 км, ширина - 2,5 км, а глибина досягає 400 м. На це варто поглянути! В кар’єрах метушаться 100 тонні вантажівки, котрі здаються на фоні цієї величі просто мурахами, а поїзд на залізниці, котра прокладена тут же, виглядає не більше черв’ячка.

https://www.youtube.com/watch?v=jiJjkE3_21s&vl=uk
Видатні українці, які прославили Україну

Ю́рій Васи́льович Кондратю́к
(справжнє ім'я Шаргей Олександр Гнатович; нар. 9 (21) червня 1897, Полтава, Україна — місце та дата смерті невідомі, не раніше 1942) — український вчений-винахідник, один із піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів. Автор так званої «траси Кондратюка», якою подорожували на Місяць космічні кораблі «Аполлон».

Ім’я нашого земляка вписане золотими літерами в історію світової космонавтики, нашому землякові на космодромі Канаверал (США) встановлено пам’ятник, його ім’ям названо не тільки вулиці та навчальні заклади, а й малу планету та кратер на зворотному боці Місяця. Проте навіть спеціалісти в цій ділянці науки недавно відкрили для себе справжнє ім’я вченого, який не мав ніякого наукового ступеня.

Юрій Кондратюк увійшов до історії науки і техніки як автор багатьох оригінальних ідей (і не лише для космосу), реалізованих його послідовниками в практиці розвитку ракетно-космічної галузі. Зокрема, він вперше обґрунтував економічну доцільність вертикального злету ракет, створення проміжних баз під час польотів, гальмування у верхніх шарах атмосфери, використання сонячної енергії космічними апаратами тощо. Очевидно, найбільшим його досягненням є проект розрахунків польоту людини на Місяць, який використали американці, реалізовуючи запуск астронавтів на природний супутник Землі. Наприкінці 1960-х років журнал «Лайф» познайомив читачів з деякими деталями підготовки американської програми «Аполлон». У Головному управлінні пілотованих польотів при Національному управлінні з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) під час обговорення варіантів польоту на Місяць виникла суперечка між групою Вернера фон Брауна і групою Джона Хуболта, яка пропонувала вивести корабель на навколомісячну орбіту, потім відокремити й спустити на Місяць спеціальну кабіну. Цю ідею, з котрою пізніше погодилися всі керівники американської програми, взяли з книги Юрія Кондратюка «Завоювання міжпланетних просторів».

«Коли березневого світанку 1968 року я схвильовано спостерігав на мисі Кеннеді за стартом ракети, що мала понести корабель „Аполлон-9“ у напрямку до Місяця, — згадував Д.Хуболт, — я думав про українця Юрія Кондратюка, що розрахував трасу, по якій повинні були летіти троє наших астронавтів».
#видатні_українці
Дивовижної краси замок ховається близько звичайної дороги біля Києва.

Це приміщення найвідомішою і великої кіностудії міста - Victoria Film Studios.

Дістатися можна своїм ходом або маршруткою, яка йде в бік Житомирської області - наприклад, до Коростишева. Замок знаходиться біля села Гурівщина, в 20 км від Окружної дороги.
https://www.youtube.com/watch?v=hNP_9Cd99TI
2025/07/02 06:06:08
Back to Top
HTML Embed Code: