Telegram Web Link
🇪🇺Вчора виступив на Європейському комітеті регіонів, де представив понад 400 українських громад, що постраждали від російської агресії. Розповів партнерам про виклики з якими стикаються люди: питання адаптації у нових містах, втрата дому та відновлення справедливості.

Саме на справедливості зробив особливий акцент, адже справедливість – це не привілей. Це – необхідність. Це те, без чого ми не зможемо рухатись далі. Говорячи про справедливість, ми не говоримо про гроші, хоча і компенсація всіх втрат дійсно важлива. Ми говоримо про визнання на міжнародному рівні трагедій, що відбуваються на окупованих росією територіях та про те, що відкривається після деокупації — злочини окупантів у Бучі, Херсоні, Ізюмі та інших громадах. Особливо про те, що відбулось в нашому Маріуполі.

У цьому контексті важлива міжнародна співпраця. Лише разом ми можемо створити механізми документування злочинів, домогтися їх визнання та відшкодування. Впевнений, що саме єдність Європи має стати тією непохитною силою, яка зупинить ворога та сформує надійний фундамент для відновлення та миру в майбутньому.

☝️Саме демократія та її принципи об’єднують нас, робить сильнішими та будує мости співпраці між країнами та містами. Говорячи про розвиток демократії, особливу роль відзначив Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA). Для Маріуполя партнерство з ALDA має свій вагомий результат як в мирні часи, так і після повномасштабного вторгнення. Саме ALDA навчила нас залучати громаду до розвитку міста. І навіть зараз, коли наша громада розкидана майже по всій території України, ми продовжуємо дотримуватись принципів демократії через інструмент партисипації.

З самого початку ми запитували людей, що їм потрібно та відповідаючи на їх запити, ми створили всі наші проєкти — від побутових та реабілітаційних центрів до соціального житла. Деякі з них реалізовано завдяки співпраці з міжнародними партнерами. Як приклад такої успішної взаємодії — підтримка Маріуполя з боку Франції, завдяки якій ми вже побудували справжнє соціальне житло для переселенців. Таке партнерство — це ключ до збереження громад і майбутнього відновлення України.

🤝Щиро дякую Європейському комітету регіонів та Європейському альянсу міст та регіонів з відновлення України за увагу та небайдужість до долі нашої країни!

Підписатися
28👍10🙏6👎3
🏥Важливим проєктом підтримки здоровʼя маріупольців є амбулаторії сімейної медицини. Вони надають медичні послуги у невеличких громадах, у тому числі сфокусовані на роботі з дітками.

Зараз мережа закладів налічує 4 амбулаторії сімейної медицини в Ужгороді, Хмельницькому, Вінниці та Черкасах. Роботу в закладів підтримують 36 лікарів та 26 працівників середнього та молодшого медичного персоналу. За 3 місяці роботи вони прийняли понад 15,5 тисяч пацієнтів та уклали 3000 декларацій.

Окрім надання медичних послуг, наші фахівці моніторять психологічний стан людей. Так за цей час провели 8567 скринінгів на ментальні розлади та 430 скерувань до Центру ментального здоров’я.

☝️Розвиток проєкту сімейних амбулаторій допомагає надавати якісні та доступні послуги для нашої громади, а також зберігати медичний потенціал Маріуполя.

Підписатися
19👍5🙏3👎1
Сьогодні — третя річниця виходу захисників Маріуполя з «Азовсталі».

86 днів героїчної оборони. 86 днів нелюдських умов, постійних атак, нестачі води, медикаментів та озброєння. Багато наших воїнів досі перебувають у полоні — засуджені росією за те, що боронили свою землю.

Ми не маємо права забути. Боремось за кожного. Чекаємо кожного.

Слава захисникам Маріуполя!

#FreeMariupolDefenders
#FreeAzovstalDefenders

Підписатися
33🙏17👎4👍3
🧑‍🏫Вже другий рік у центрах підтримки «ЯМаріуполь» працює «Академія майбутніх першокласників» — проєкт, який допомагає дітям підготуватися до школи.

Цього року у програмі взяли участь 152 маленьких маріупольців. Впродовж 8 місяців — з жовтня по травень — вони вивчали грамоту, математику, тренувалися писати, знайомилися з українською культурою, брали участь у майстер-класах і руханках.

За цей час відбулося понад 4 тисячі занять, а поруч із дітьми були 23 вихователі, 16 психологів і логопедів.

Працюємо заради наших дітей, хочемо щоб вони відчували себе впевнено, розвивалися та росли з любов’ю.

Підписатися
👍2010🔥4🤔1
🏡В центрі сімейної реабілітації «ЯМаріуполь.Родина» у Вінниці готуються до прийому першої зміни маріупольців.

Наразі тривають підготовчі роботи: працівники фарбують, прибирають територію, готують будівлі до заселення, перевіряють комунікації після зими та приводять усе до ладу.

☝️Цього року заплановано 9 змін. Перша розпочнеться вже 2 червня. Кожна триватиме 12 днів, і в кожній зможуть відпочити до 120 людей.

На території центру — 7 житлових корпусів зі зручними ліжками, сучасними меблями та холодильниками в кожному з них. Для дозвілля облаштовані два дитячі майданчики, воркаут-зона, волейбольний майданчик, столи для настільного тенісу та творча кімната.

Підписатися
22👍9🔥5🤔1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
390 українців повернулися додому в межах обміну «1000 на 1000»!

Серед них — 120 цивільних та 270 військових з ВМС, ДШВ, Сил ТрО, а також Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

Звільнені оборонці воювали на Донецькому, Луганському, Запорізькому, Харківському та Херсонському напрямках, а також брали участь в боях в Чернігівській, Сумській та Київській областях.

На цих вихідних очікуємо на повернення решти наших громадян.

Дякую команді, яка щоденно працює над поверненням наших людей!

Пам’ятаємо про тих, хто все ще знаходиться у полоні окупантів!

#FreeMariupolDefenders
#FreeAzovstalDefenders

Підписатися
37🔥3🤔1
Ще 307 українців повернулися додому в межах обміну «1000 на 1000»!

Серед звільнених — військовослужбовці Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.

Це ще один крок до того, щоб усі наші герої були вдома.

Дякую Президенту та всій команді, яка щодня працює над поверненням наших людей.

Пам’ятаємо про кожного, хто досі перебуває в полоні.

#FreeMariupolDefenders
#FreeAzovstalDefenders

Фото: Володимир Зеленський

Підписатися
31🙏8👍3🤔1
2025/07/10 22:31:16
Back to Top
HTML Embed Code: