Telegram Web Link
У межах форуму «Forbes Development: Фундамент Успіху» говорили про доступне / соціальне житло як інструмент збереження людей в Україні та відновлення економічного потенціалу держави.

Розповів про наш досвід створення такого житла для маріупольців та проєкти, які реалізовуємо зараз. У своїй роботі ми керуємося європейським підходом до створення соціального / доступного житла, тому орієнтуємося на моделі Польщі, Нідерландів і Франції. Усі їх об’єднує філософія людиноцентричності: якісна й доступна інфраструктура створюється навколо людини та її потреб. І найголовніше — житло має з’являтися там, де є робота.

Соціальне / доступне житло — це не про гетто. Це про економічно активних людей, які впливають на розвиток країни та створюють її економіку. Щоб правильно прорахувати економічну модель, потрібно розуміти, для кого ми будуємо та які фінансові можливості мають ці люди.

☝️За даними Держстату, середня зарплата в Україні складає близько 22–25 тис. грн. Орієнтуючись на європейський підхід, наприклад, у французькому місті Гавр, витрати на оренду житла не повинні перевищувати 30% доходу родини — саме тоді людина залишається економічно активною.

Ми розуміємо, що такі проєкти — це спільна відповідальність держави та місцевого рівня.

Тому для ефективного створення соціального житла в Україні необхідно: ухвалити нову житлову політику, прийняти закон про соціальне житло, розробити фінансову модель на рівні Національного банку.

Саме завдяки такому комплексному підходу ми зможемо повернути людей для відновлення економіки. Наразі, за даними Міністерства економіки, в Україні не вистачає щонайменше 4 млн людей працездатного віку.

Тому разом з Міністерством відновлення, Київською обласною державною адміністрацією та муніципалітетом Василькова ми вже створюємо пілотний проєкт. Там плануємо збудувати 10 нових будинків для понад 700 маріупольських родин.

🤝Дякую організаторам форуму та всім учасникам панелі за змістовну дискусію.

Підписатися
🔥18👍1411👎3
Дорогі маріупольці!

Вчора Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення десяти військових адміністрацій на Донеччині, зокрема й Маріупольської міської військової адміністрації. З цього
моменту ми з командою отримали десятки, якщо не сотні повідомлень та дзвінків від маріупольців. Багато питань: Що далі? Чи будуть працювати центри «ЯМаріуполь»? Що з соціальним житлом?

Мені зрозумілі ваші хвилювання, адже ми разом з вами протягом трьох років побудували найбільшу
в Україні екосистему підтримки громади у вигнанні, попри бюджетні обмеження. Для багатьох центри «ЯМаріуполь» стали точкою опори після страшних випробувань та жахіть, які на превеликий жаль, випали на долю маріупольців під час цілеспрямованого знищення міста російською армією.

Якими б не були подальші рішення, ми зробимо все можливе, щоб зберегти поточні ініціативи та
програми підтримки переселенців та військових. А до того, виконавчий комітет, центри підтримки «ЯМаріуполь», медичні хаби, об’єкти соціального житла, оздоровчо-реабілітаційні центри, онлайн-освіта для наших дітей та всі інші ініціативи працюють у звичайному режимі.

Ми акумулювали більше 5,5 млрд грн в місцевому бюджеті аби запустити будівництво та реновацію соціального житла для 13 тисяч маріупольців. Серед них є особлива та шанована категорія оборонців Маріуполя, наших ветеранів та звільнених з російського полону. І ми наполягаємо, щоб незалежно від управлінських рішень, гроші громади спрямували виключно на вирішення найактуальнішої проблеми – забезпечення всіх цих людей доступним та комфортним житлом.

Дякую Захисникам Маріуполя, які в найважчий момент допомогли Україні встояти – відволікли на себе значні сили ворога та дали час Силам Оборони підготуватися до відсічі агресору на інших
напрямках.

Вдячний маріупольцям, команді та всім партнерам і друзям Маріуполя. Хочу нагадати лише про декілька наших спільних досягнень:

🔹Наразі відкрито 38 центрів «ЯМаріуполь» в 21 місті України, які допомагають 65 тисячам родин. Наші фахівці надали 200 тисяч консультацій. Видали понад 750 тисяч гуманітарних наборів. Майже пʼять тисяч людей знайшли нову роботу, а 284 родини отримали соціальне житло у Дніпрі та Києві. До кінця цього року в планах провести реновацію ще 9 об’єктів для 500 маріупольських родин та запустити будівництво нових будинків.

🔹Залучено гуманітарну допомогу в еквіваленті 1,7 мільярда гривень. Це дозволило зберегти бюджет міста для вирішення ключової проблеми із житлом.

🔹Відновлено роботу 6 шкіл в онлайн та одну в офлайн форматі для майже 5 тисяч
маріупольських дітей, які за різних причин знаходяться на ТОТ або за кордоном.

🔹На запит громади розробили план відновлення Маріуполя після деокупації, який вже зараз в якості унікального досвіду став актуальним для десятків постраждалих громад.

🔹Ми запустили ініціативу «Mariupol Justice», покликану відновити справедливість для нашої громади – від міжнародного визнання трагедії Маріуполя, фіксації та однозначного
засудження злочинів росії, до виплати справедливих компенсацій за втрати. Вже створено реєстр зруйнованого та пошкодженого майна, інформаційну базу свідчень, що вже налічує понад 12 тисяч унікальних повідомлень про вбитих країною-терористом цивільних, а також зібрано понад 1,5 тисячі фактів колабораційної діяльності, які передані правоохоронним
органам. Цю надважливу роботу потрібно завершити.

🔹Одним з головних напрямків залишається підтримка наших захисників, на що з місцевого
бюджету було спрямовано 77 млн грн. Додатково спільно з партнерами передали на фронт 200 одиниць техніки, сотні військового обладнання та дронів. Також продовжується реалізація оборонного проєкту з облаштування фортифікаційних споруд на Донеччині.

Попри нові обставини, наша мета залишається незмінною – підтримати маріупольців та захистити їх права. І ще раз наголошую, що всі кошти Маріупольської громади мають піти виключно на підтримку її мешканців, особливо оборонців міста та їх родин.
58🙏41👎9👍6🔥1🤔1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Продовжуємо підтримувати військових Донеччини!

Передали чергову партію допомоги для 12 бригади спеціального призначення НГУ «Азов». Серед техніки та обладнання — дві вантажівки, причеп для легкового авто, цистерна, генератор потужністю 22 кіловати, три теплові гармати, п’ять твердопаливних пічок та 10300 скидів для дронів.

Уся техніка пройшла повне технічне обслуговування й повністю готова до роботи. Впевнений, що вона посилить спроможності наших захисників та допоможе ефективніше виконувати бойові завдання.

🤝Дякую фондам «BLAGULA BILEN» та «Я-Маріуполь», а також кожному, хто продовжує підтримувати наших військових.

Підписатися
👍279🔥6👎4
Великдень — це про надію, відродження та силу.

Навіть у найтемніші часи світло завжди перемагає. І саме це щодня доводить наша громада — незламна, єдина, сповнена любові до свого міста та одне до одного.

Сьогодні особливо хочеться побажати кожному маріупольцю тепла, внутрішнього спокою та віри. Віри в себе, в наших людей і в нашу спільну перемогу.

Зі святом!
👍3114🙏9🔥3👎1🤔1
🏢 Завершуємо роботи над соціальним житлом у Дніпрі!

☝️У будівлях уже замінено всі вікна та двері, оновлено електропроводку та внутрішні мережі. Наразі триває оздоблення фасадів, ремонт укриттів і встановлення обладнання в кухнях, санвузлах та житлових кімнатах.

На території комплексу облаштовано зони для відпочинку та розвитку: три дитячі ігрові кімнати, дві зони релаксу, два коворкінги, Game book room і спортивну залу.

Незабаром тут зможуть оселитися 192 родини переселенців з Маріуполя.

🤝Дякую нашим міжнародним і українським партнерам, завдяки яким ми створюємо соціальне житло для маріупольців: Уряду Франції, Міжнародній організації з міграції, ГМ «Проліска», УВКБ ООН, Фонду Ріната Ахметова та Grohe.

Підписатися
👍3111🙏54👎2
Вадим Бойченко
Наразі громада Маріуполя стикається з проблемою визначення офіційного періоду бойових дій у місті. Через це маріупольці, які отримали поранення під час облоги та потребують відповідного статусу інвалідності, не можуть його оформити. В офіційних документах…
⚡️20 травня буде офіційно визнано датою окупації Маріуполя — документ на фінальній стадії погодження

Чітко визначена дата окупації — це відновлення історичної та воєнної справедливості, а також юридична основа для соціального захисту населення міста. Для багатьох маріупольців, які отримали поранення під час облоги, це дає можливість оформити інвалідність та отримати необхідну допомогу для відновлення здоров’я.

Також це черговий крок до визнання всієї глибини трагедії, яку пережив Маріуполь, та захисту прав кожного, хто пережив ті страшні події.

🤝Дякую маріупольцям та ЗМІ, які піднімали це питання, а також Міністерству розвитку громад та територій, Кабінету Міністрів України та заступниці керівника Офісу Президента України Ірині Верещук за впровадження необхідних змін. Очікуємо на остаточне підписання документа.

Підписатися
38👍7🙏5👎3🤩1
🏢У Кропивницькому розпочали роботи зі створення соціального житла для маріупольців

У п’ятиповерховій будівлі тривають демонтажні роботи, заміна вікон та оновлення інженерних комунікацій.

Після завершення ремонту тут буде облаштовано 101 кімнату для маріупольських родин, майже половина з яких — двокімнатні. Крім житлових приміщень, у будівлі будуть створені зони відпочинку та простори спільного користування:

три дитячі кімнати
кімната для відпочинку
коворкінг
спортивна зала

Продовжуємо працювати, аби створити гідні та комфортні умови для життя нашої громади.

Підписатися
👍398👎4🔥2
✍️Понад 4 тисячі маріупольців подали заявки на оздоровлення цього року

Вже незабаром стартує новий сезон у центрах «ЯМаріуполь.Родина» — місцях, де наша громада може не лише відпочити, а й пройти ментальну та фізичну реабілітацію.

У центрах створені всі умови для відновлення — оздоровчі процедури, спортивні та культурні активності допомагають розвантажитися, провести час із користю та покращити фізичне і ментальне здоров’я.

☝️Згідно нашому опитуванню, відвідання центрів допомогло покращити стан маріупольців у 2,5 рази з 2022 року. Попит на ці послуги стабільно високий — щороку понад 7 000 людей подають заявки на оздоровлення. Тому цього року ми розширяємо мережу центрів: новий хаб відкриваємо у Трускавці!

Продовжуємо дбати про здоров’я нашої громади!

Підписатися
24👍7🤔3👎1
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства — аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році. Ця трагедія забрала життя, здоров’я та домівки мільйонів українців, а її наслідки відчуваються й досі.

Але Чорнобиль — це не лише про минуле. Це також про сучасні загрози:

🔹У 2022 році російські війська захопили Чорнобильську АЕС і утримували її впродовж 35 днів, грубо порушуючи всі принципи ядерної безпеки.

🔹З 4 березня 2022 року під російською окупацією перебуває найбільша в Європі — Запорізька АЕС. Системні обстріли, мінування, використання станції як військової бази — прямий акт ядерного терору.

🔹У 2025 році російський БПЛА влучив у саркофаг 4-го енергоблоку ЧАЕС. Росія вкотре довела, що не визнає жодних меж — навіть ядерних.

У ці дні ми згадуємо всіх, хто загинув унаслідок катастрофи, та вшановуємо ліквідаторів, які тоді врятували мільйони життів.

Дякуємо тим, хто захистив світ у 1986-му. Підтримуємо тих, хто щодня бореться за безпечне майбутнє України сьогодні.
💔16👍6🙏3👎2
2025/07/12 05:00:53
Back to Top
HTML Embed Code: