Telegram Web Link
Що вийде, якщо поєднати любов до Спілберга і його тягу до літаючих тарілок; сцену з велоцираптором з Jurassic Park, що переслідує дітей на кухні (і при цьому розширити суть та географію цієї сцени до хронометражу повного метра); космік-хоррор із Signs Ш'ямалана та захист власного дому як у Home Alone Коламбуса?

При цьому взагалі прибрати з фільму діалоги та залишити тільки емоційний та візуальний наратив. Так, ви отримаєте No One Will Save You — новий хоррор, до якого я не рекомендую дивитися жодного трейлера та не гуглити зображення, а просто увімкнути фільм і повністю віддатися йому.

Але якщо вам комфортніше починати перегляд хоч із чого-небудь, то ось вам затравка — головна героїня на ім'я Брінн живе на краю міста. З місцевих ніхто не розмовляє з нею через події минулого. І так би все й тривало, поки одного разу вночі вона не прокидається від того, що до неї в дім забрався прибулець...

Героїня майже завжди налякана і порушує мовчання лише для того, щоб закричати (Кейтлін Дівер тут прекрасно відігрує мовою тіла та голосом). Їй постійно доводиться ховатися за дверима та меблями, озиратися через плече (у фільмі дуже круто працює плановість), боротися і тікати, використовуючи навколишнє середовище.

Я був приємно здивований, як акуратно фільм проводить по божевіллю, яке постійно та абсолютно без гальм ескалює прямо у тебе на очах, гарно оформлює події тактильним саунд-дизайном та дуже акуратною роботою оператора.

Місцями дійсно страшно. Багато в чому завдяки географії кадру і звуку. І це незважаючи на рейтинг PG-13. Це дуже чізі фільм, але він добре розуміє свою прямолінійну природу і насолоджується цим.

До речі, режисер No One Will Save You є в Letterboxd і в четвірці улюблених у нього Jurassic Park. Це точно про щось говорить. А ще фільм дуже нахвалює Ґільєрмо дель Торо у себе в Твіттері.
Я знаю, що про цю деталь з Home Alone згадують майже кожне Різдво. Але навіть після багатьох років я все ще не можу перестати думати про неї.

Окрім того, що це чудовий сторітелінговий елемент, це ще й прекрасний символ зцілення.

- Перша важлива поява, здавалось би, страшного старого, знята з драматичного кута і з застосуванням сплітфокусної лінзи, візуально відокремлюючи Кевіна і поранену долоню дідуся. Тобто це щось незвідане і ніби то не з нашого світу (прямо як піч у підвалі, яка так лякала Кевіна).

І це має багато сенсу — Кевін тільки нещодавно усвідомив, що він сам, батьки занадто далеко і йому потрібно стати самостійнішим, для чого він іде у крамницю і робить покупки. Саме там і відбувається перша зустріч героя і дідуся — на незвіданій території.

- Десь у середині фільму, коли персонажам нарешті вдається поговорити, і дідусь виявляється не таким вже й страшним, замість закривавленої пов'язки ми бачимо акуратний пластир. А вся взаємодія героїв знята зі звичайнісінької вісімки, показуючи нормальність і невимушеність контакту.

У цій сцені глядач так само дізнається, що дідусь переживає через стосунки з сином і дуже хоче возз'єднатися зі своєю родиною. Плюс цей діалог дає додаткову мотивацію для Кевіна дати відсіч грабіжникам, адже в цій сцені він розуміє, що насправді любить своїх рідних і цінує свій дім.

Взагалі тут багато чого відбувається, але давайте не будемо зупинятися.

- У кульмінації, коли всі злочинці переможені, а родина Кевіна повернулася додому, ми бачимо ще одне возз'єднання — дідусь зміг побачитися зі своєю родиною і помиритися з сином. І так само ми бачимо руку, яка нарешті без рани.

Чи буде надто очевидним вказати на те, що рана на руці символізувала рану від розлуки з родиною? Так. Чи вважаю я цей прийом банальним і непотрібним? Абсолютно ні. Адже ця другорядна лінія зі старим насправді гріє мою душу чи не сильніше за основну історію з Кевіном. А такий невеличкий сторітелінговий елемент тільки прикрашає весь мотив зі зціленням.
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Трохи про ностальгічний досвід перегляду: якщо ви давно на мене підписані то знаєте, що я не люблю озвучки у фільмах. Я дуже поважаю роботу акторів/режисерів дубляжу і закадрового перекладу, але адаптація не мій улюблений спосіб контакту з твором — у 99% випадків я віддаю перевагу оригіналу.

Але є кілька винятків і один із них озвучка Home Alone від каналу 1+1 (знаю, що ще є фанати варіанту від «Нового Каналу», який був зроблений на початку нульових, і цей переклад теж важлива частина мого минулого).

Прямо з перших секунд опенінгу я розумію, що переді мною не титри, а прям потужна обіцянка!

Крім абсолютно очевидного шару ностальгії і емоцій від святкової пори з дитинства, я не можу точно пояснити, що саме мене тут так приваблює: можливо справа у недоліках, які зараз сприймаються як шарм — зрізані верхні частоти у аудіо роблять звук теплим і характерним, а можливо справа в тембрі голосу і в акуратності промови... але скоріш це все відразу. Та й про якість і точність перекладу подальшого фільму я нічого не можу сказати (та й кому яка різниця, коли майже будь-який діалог грабіжників тут просто неймовірне золото).

Дійшло все до того, що оригінал для мене зараз працює як повільніший і менш насичений твір. А для комедії з таким пейсінгом це важливий поінт.

Я розумію, що це ірраціонально, адже тільки один Джо Пеші тут сяє на 12 розпечених дверних ручок із 10 — оригінальний каст і їхні голоси абсолютно iconic і Коламбус чудово попрацював із кожним з акторів. Але нічого не можу з собою вдіяти. Якщо переглядати, то тільки в перекладі. Вважайте, що це моя сліпа зона, яку я вам відкриваю 🫠

P.S. той факт, що Джон Вільямс заново винайшов різдвяний гімн, написавши скор для цього фільму, досі неймовірно тішить мене. Тому, так, на екрані просто текст. Але я вже захоплений тим, що на мене чекає
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Можливо один із найважливіших монтажних переходів покоління.

У дитинстві я не знав про Грінча і думав, що це окремий мультфільм, який спеціально зробили для другої частини Home Alone. Лише через роки я дізнався про Доктора Сьюза.

Але як же мене захоплювала ця гримаса. Коли був дитиною не розумів, як можна актору мати в реальному житті таку абсолютно анімаційну міміку. Воістину Тім Каррі великий. Кожна сцена з ним так іскрить, ніби ми дивимося не Home Alone 2, а раптово потрапили у інший фільм про чоловіка на ресепшені дорогого готелю, і стежимо за його буднями. А ці декілька секунд — пікові.
Якщо встигну, то на днях і до кінця року я все-таки випущу невеличке відео, над яким я працював останні кілька днів.

Це не те, про що я говорив на Патреоні, там роботи ще достатньо, але мені вже пора "дозволити" собі випускати прості матеріали на канал, щоб ми бачилися не раз на сто років.
Confirmed 👀
2024/05/16 00:46:08
Back to Top
HTML Embed Code: