Telegram Web Link
Бабай
👁️Тривожне, страшне, містичне в українському оповіданні — ефір від Фантастичних talk(s) ✔️ Чому нам хочеться читати (і писати) СТРАШНЕ? ✔️ Як через призму містичного підсвітити реальні проблеми суспільства? ✔️ Чому формат оповідання набирає популярності серед…
💥Друзі, нагадуємо, що сьогодні о 20:00 на каналі Фантастичних talk(s) відбудеться презентація новинок українського горору!

Гості ефіру:

✔️Володимир Кузнєцов: письменник, редактор літературно-видавничої платформи “Бабай”.

✔️Ігор Антонюк: автор химерних оповідань, зокрема збірки "Монету підкине кожен".

✔️Модерують письменниці Світлана Тараторіна та Наталія Довгопол.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍147🔥3👀1
🐵Українською мовою "Мавпу" можна буде прочитати у свіжій збірці від видавництва "КСД" вже з 01.11.2024
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍106🔥3
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
18🔥8🎃5
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🎃 Trick or treat, бешкетники?
😁42👍2🔥2😢21
Свіжий відгук на нашу збірку (з ФБ та Телеграму)

Назва: "Бабай. Нічний сеанс".
Автор: Міжавторська збірка.
Видавництво: "Видавництво Жупанського".
Рік написання: 1871-2024.
Рік видання: 2024.
Кількість сторінок: 523.

Міжавторська збірка оповідань, у якій взяли участь 15 творів. 14 українських авторів та ірландський классик Ле Фаню з його оповіданням "Кармілла" 1871 року.
Вирішив розглядати твори п’ятірками. Буквально по парі речень, бо розповісти є про що.
🔥155
Перша п’ятірка:

1. Павло Дерев'янко "Допоки морок не поглинув його".

Побутовий слешер) Не фанат такого. Але перо пана Павла можна впізнати. Розв’язка є передбаченою. Здається, він хотів колись щось подібне написати і просто віддав шану давньому бажанню. Можливо, це один з ранніх творів, нещодавно доведений до друкованого стану.

2. Оксана Ковальчук "Медоїди".

Фолк-горрор. Це вже більш цікаве. Весь сюжет тримає в напрузі, а кінець вражає. Залюбки почитав би такий роман, оповіданню не вистачає місткості. Треба погуглити книги автора.

3. Макс Кідрук "Ближче всіх до полюса".

Фантастичний жах. Це якби "Террор" Сіммонса відбувався на Марсі. Напружене оповідання. Трохи бентежить, що автор все розжовує, після стиля Воттса таке враження, що тлумачення всього трохи заважає, хоча для повного розуміння трагічності становища героїв, - необхідне.

4. Світлана Тараторіна "Дім у степу".

Пост-апокаліптичний Крим. Сіль, пісок, привиди, смерть. І боротьба за вцілілу хату, але плата не звичайна - довічне спостереження.

5. Микита Кіляров "Між кошмарами блукач".

Переоповідана історія кінговської Керрі з більшою додачею містики. Непогано, як на мене. Сценарій найбільш цікавий з першої п’ятірки творів. Але мені чогось не вистачало, можливо, талан автора продовжить розвиток і це відчуття зникне з подальшими роботами.

Друга п’ятірка:

1. Андрій Лозінський "Auger".

Найгірше оповідання з другої п’ятірки, проте найкінемотографічніше. Найгірше, тому що, героям не співчуваєш, всі вони справжні, але заїжджені. Заїжджена і сама історія, і основний конфлікт. Все це майже ніяк не обігрується, цей слешер глядач бачив десятки разів. Проте, саме глядач, тому що автору вдалось настільки передати події, що уява малює кожне речення твору. Заслужене місце в "Нічному сеансі", проте доволі прохідний твір, якій одразу забувається.

2. Ната Гриценко "Зоя".

Твір нагадує атмосферу Едгара Алана По в сучасній обгортці. Він невеликий, але емоційний та зворушливий і при всьому цьому реалістичний та лишає післясмак для обміркувань. Той випадок, коли антагоніста шкода.

3. Дімка Ужасний "Юність прекрасна".

Оповідання з набираючого ходу жанру побутових жахів. Але як же круто написано! Місцями моторошно, місцями трохи огидно, місцями до сліз, місцями неможливо відірватись. Раніше не читав роботи Дмитра, чув тільки його підкасти на каналі "Бабая", тепер буду слідкувати і сподіватись, що колись вийде книга автора.

4. Володимир Мінін "Заборонена зона".

Продовжує дитячу тему не нова, проте непогано написана історія про потойбічну істоту, що полює на малих. Не новий погляд на горрор, проте досі діючий. Глянув би сінему на основі оповідання.

5. Дмитро Деревянко "Колискова за стіною".

Оповідання в стилі японського горрору (пряме влучання в мій смак), котре відбувається на Борщагівці, в таких знайомих декораціях. Ідеально вивірена історія. Її і не замало, і не забагато. Тримає в напрузі, але не перевантажує. Ідеальне завершення другої п’ятірки.

Третя п’ятірка:

1. Олексій Жупанський "Пацюк".

Мені здається, твори пана Олексія я зможу впізнати, не дивлячись на авторство. Такі знайомі побутовий сюрреалізм та холодний сарказм торкаються кожної сторінки та тішать читача своїми порівняннями та описами. Дуже сподобалась цитата: "...заплутаними доріжками й алеями поміж майже однакових панельних висоток, при плануванні яких, здавалося, послуговувалися виключно концепцією вічного і все переможного хаосу..." Дитинство, вітер, холод, матір-інспектор, що документально супроводжувала будівництво таких панелєк в невеличкому шахтарському містечку)))

2. Володимир Кузнєцов "Місто".

Кузнєцов - це про масштаб, про легендарність історії, про точний, ретельний опис подій, про сурові, тяжкі часи та вчинки. Один з кращих, якщо не кращий, сучасний український письменник розповідає легенду, покриту темрявою та туманом часів. Та башта на варті міста пам’ятає події, що повторюються знову і знову.

3. Євгенія Кужавська "Інтер’єрні ляльки Естер".

Інтрига цього оповідання зберігалася б, якщо не знати, яку саме збірку тримаєш в руках. А інтрига - головний його козир.
15🔥6👍3
Цікавий та, завдяки майстерності автора, тривожний детектив. Але деякі вчинки персонажів для мене залишились загадками.

4. Євген Товстоног "Табір".

Неймовірно атмосферне містичне оповідання. Питання по сюжету є, але їх також не розуміють і персонажі, і, здається, сам автор. Бо тут вирує щось незбагненне. Дуже схоже на фільми Карпентера. Трохи різав око стиль автора писати короткими реченнями, але то дуже суб’єктивно і нівелюється описом декількох локацій та подіями. Читав, затамувавши подих. Браво!

5. Джозеф Шерідан Ле Фаню "Кармілла". Переклад - Анастасія Квіткова.

Історія про замок, графіню та дивну хворобу, що лишає два сліди на шиї. Десь таке вже було, вірно? Але, на подив, це оповідання було написано за 25 років до легендарної роботи Брема Стокера (яку, до речі, я ще не читав, тому порівнювати немає з чим). Неймовірна атмосфера покинутих земель та холоду, що проник у життя молодої дівчини. Оповідання заслуговує на більшу оцінку, проте я не міг відірватись від того, що всі аспекти історії вже відомі і ефект дивини взагалі відсутній.

Дивно, що збірка присвячена Карпентеру. Очікував щось традиційне для режисера, а вийшло більш різноманітно та на будь-який смак. Сподобалась, що автори та впорядківці не мусолили одну тему. У збірці знайшли місце елементи слешеру, наукової фантастики, фолк-горрору, пост-апокаліпсису, побутової містики, японського горрору, класичного жаху 19-го сторіччя з його замками та лісами. І це круто, бо свідчить про розвиток темного жанру і його складових.
Наостанок хочу зауважити, що в збірці відсутні зовсім слабкі твори і всі оцінки лише відлуння мого смаку, навіть, попри намагання бути об'єктивним. Кожен читач знайде своїх фаворитів.

8,5/10

Чит.10.2024
20🔥12👍3
🐀В наступній серії «Нічного сеансу» - епізод, котрий міг би екранізувати Девід Кроненберґ, але ми його не запросили
👍3
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
📼 З вами Нічний сеанс.

А що як ви помічаєте те, що інші вперто ігнорують? Забувають, не звертають уваги, врешті просто не хочуть вмішуватись, бо не вважають себе достатньою силою аби щось змінити, бо бояться, що система їх перекусить і виплюне?

🐀 Ну так Олексій Жупанський для того і написав оповідання «Пацюк» аби пронести нас всіма колами бюрократичного пекла, зачепити набагато глибший рівень соціальних імпотентів, які вперто відвертаються і мовчки терплять, хоч би що з ними не робили. А тоді ще й бонусом закував у жах школярку, повісивши на неї пута страшного вибору. Вибирала щоправда не вона. Вибрали її.

🔣🔡🔡🔡🔣

Один з основоположних принципів горору — зробити героя самотнім у його жаху, звʼязати в неможливості хоча б поділитись з кимось. Тут же Жупанський робить набагато страшніше. Він робить дівчинку самотньою не через те, що вона не може знайти якийсь вихід. Тут всі все й так прекрасно знають і бачать. Але ніхто. Нічого. Не робить.

Не перемикайтеся, далі буде.
🐱
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥15👍65🤬1
🕸Сьогодні відбудуться цілих дві бабайські події (у співпраці з Книгарнею «Є»).
🩸 Чернівці, 16:00
🩸 Київ, 19:00.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥19❤‍🔥64
Forwarded from Khatacomb
Тишком-нишком збірка "dekada I" нарешті вийшла повністю на бендкемпі (завантажити можна за будь-яку ціну починаючи з 0), а до нас уже їдуть диски! Ще не знаємо, скільки їх буде, але можете потихеньку відмічатися в коментарях, кому відкласти.
NB: безпосередньо лейбл не відправлятиме фізрелізи за межі Португалії, але закордонні слухачі можуть замовити диск за тим самим лінком через бендкемп.
11🔥8👍4
😡Горорне оповідання Володимира Кузнєцова "1945.V.2" у перекладі Paweł Laudański, завдяки Володимиру Арєнєву,
вийшло в листопадовому номері польського часопису Nowa Fantastyka


💀Це розповідь про останній день битви за Берлін у часи Другої Світової, у якій химерно сплітаються історія і міфологія.

💀Українською "1945.V.2". ви могли читати в збірці Химороди, що у квітні цього року вийшла друком у Видавництві 333
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
36🔥13👍9
🕷 Дай волю свіжості!
😨27😈14😁84🤯1
2025/07/10 18:52:37
Back to Top
HTML Embed Code: