Telegram Web Link
❤️Стартував конкурс Справжнього готичного детективу!

🔥Будьте нещадні, діти ночі!

😈Обирайте найкращих з найкращих, флудіть і коментуйте, і випийте чашу паруючої крові суперників!

💀І нехай переможе найкращий!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
42❤‍🔥155👍3🔥1
👹Дискусія «Генетика горору» від майстрів горору!

👁Від Наполеона до Першої світової: що лякало читачів - і чи злякав би їх сучасний горор?

👩Як зародилася готика - і чому вона ніколи не помре?

💀Як і чим лякали праотці темних жанрів?

👹Ширлі Джексон, Мона Авад та неонуар - чому всі горористи пишуть готику (навіть якщо не говорять про це)?

📶Дата і місце: Київ, книгарня Сенс, Микільський провулок 1/25, 13 грудня 19:00
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
36🔥8❤‍🔥5👍3😈1
Між тим, активність конкурсу «Справжній готичний детектив» можна використати на користь Силам Оборони.
Тим більше - у День святого Волонтера (принагідно вітаємо причетних).

💪Олександр Титівець, якого багато хто знає як лютого книголюба і працівника видавництва КСД, збирає кошти на корча для свого підрозділу в 241 бригаду ТРО 🏹

🔗Посилання на банку:
https://send.monobank.ua/jar/9zR9JDWGmg

💳Номер картки банки:
4441 1111 2803 5668

☀️Хто отримав позитивний відгук на оповідання - кидайте 10 гривень, хто негативний - 20!

💥За донат 500 і більше гривень отримуєте детальний відгук на ваш твір поза чергою, за донат 1000 і більше гривень - колективний відгук суддів (чек/скрін на пошту [email protected])
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥2410👍4❤‍🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Цей канал з читання книжок перетворюється на канал читання рукописів😁

Але ви маєте знати, що Оксана Ковальчук, авторка фолк-горору «Медоїди» зі збірки оповідань «Бабай: Нічний сеанс» завершила рукопис.

І він шикарний. Це містичний детектив, але про жанр можна говорити.

І я дуже сподіваюсь, що незабаром усі ви теж матимете змогу його прочитати☺️

Відео тут просто тому, що в мене воно є, і воно достатньо святкове, щоби підкреслити цю новину:)
🔥4110❤‍🔥8
❤️Ігровий йогурт запросив Бабая на випуск!

Неможливо пропустити 👁
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
8🔥3
Гей-гей-гей, вгадайте що?)
Ролик по Я не маю рота вийде вже ЗАВТРА О 16:00! Відео вийшло майже на 2 години, тож запасіться смаколиками і чайочком. Це буде довга, але весела пригода👀


Авторка арту - Аканеко (мама чату), ось посилання на її інсту: https://www.instagram.com/aka0neko/profilecard/?igsh=YnY3eTBxZXJhY3F1
🔥31🥰4
🔔Одесо!

☄️Бабай і Книгарня "Є" запрошують на презентацію збірки "Нічний сеанс", яка відбудеться у самому серці міста - на вулиці Дерибасівській!

Підіб'ємо підсумки року і поговоримо про:
⭐️підйом українського горору
⭐️історію появи збірки
⭐️плани на наступний рік
⭐️інсайди

👿Учасники:

🐈‍⬛Ната Гриценко, письменниця, перекладачка, учасниця одеського дарк-фолк гурту "Casa Ukrania", авторка та редакторка збірки

🐈‍⬛Дімка Ужасний, письменник, співзасновник проєкту «Бабай», упорядник та автор збірки

🎁Сподіваємось на палку дискусію та купу питань. Активні учасники отримають новорічні подарунки від Бабая.
Одягайтеся тепло, можливі відключення електроенергії!

📌 Презентація відбудеться 14.12.2024 о 17.00 у Книгарні "Є"
(м. Одеса, вул. Дерибасівська, 12)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥3011❤‍🔥3👍3
😈 Один з найжорстокіших постапокаліптичних текстів.

💀Шалений розбір гри від Ігрового Йогурта!

💀Не пропустіть насолоду від жорстокості Бога-ШІ на землі.

https://youtu.be/P7gRbNb3i8Y?si=ou5dBGd8onT-ZApO
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥128❤‍🔥3👍1
Прийшов час для добірки найстрашніших книг за версією українських авторів і учасників Бабая, найбільшої горор-спільноти України😈

🩸 Майже одноголосно всі, до кого я звернулась, назвали «Воно» Кінга у першу чергу - як найкращий твір у своєму жанрі з жорстокою реалістичною складовою і суперяскравим втіленням зла.

🩸 Серафима Біла, редактор спільноти і автор ґрунтовного нонфікшну про горор, що незабаром вийде друком, відзначає також роман «Впусти правильного» Ліндквіста - як дуже важкий твір, після прочитання якого хочеться повіситись. Книга, до речі, є у найближчих планах видавництва Богдан.

🩸 Цю ж книгу на першому місці згадала і письменниця та перекладачка Ната Гриценко. Крім того, тим, хто хоче полоскотати нерви, Ната рекомендує «Вишуканий труп» Поппі Брайт, «Ритуал» Адама Невілла, «Дитину Розмарі» Айри Левін та «House of Leaves» Марка Данилевського.

🩸 А у письменника Володимира Кузнєцова у переліку найбільш моторошних книг «Хліб з хрящами» Михайла Бриних, «The Conspiracy Against the Human Race: A Contrivance of Horror» Томаса Ліготті, та «Lost Gods» Брома. І раз вже Брома по-троху починають видавати українською, я дуже сподіваюсь незабаром побачити і цю книгу у наших книгарнях🤞

🩸 Дімка Ужасний, письменник і головний Бабай, радить «Книги крові» Клайва Баркера - збірку оповідань, яка незабаром вийде у видавництві Жупанського, оповідання «Мертвий хлопчик» Дарелла Швейцера і «Мандрівний цирк вампірів» Річарда Лаймона. Кінга увагою теж не оминув і відзначив оповідання «Довгий джонт», яке є у збірці «Команда скелетів», що нещодавно зʼявилась українською.

🩸 А письменницю Євгенію Кужавську налякали оповідання «Бабуся» Кінга і «Ваня» Підмогильного, обидва - про зустріч дитини зі смертю.

🩸 Оксану Ковальчук, авторкау фолк-горору «Медоїди», у студентські роки налякав роман «They Thirst» Роберта Маккамона, який їй геть випадково дала почитати незнайома дівчина під час заселення у гуртожиток. Оксана прочитала її за ніч і була настільки вражена, що навіть боялась висунути ноги з-під ковдри, доки сусіди по кімнаті не прокинулись.

🩸 А ще, як і багатьох, Оксану налякав Кінг, а саме - його роман «Куджо», і її дивує, що цю книгу майже не згадують в переліках найкращих чи найстрашніших його романів, бо вона лякає тим, що описується максимально наближена до життя ситуація, яка видається цілком реальною. Моторошна історія про фатальні збіги, яких забагато, людську байдужість і начебто дурні помилки, але з жахливими наслідками.

🩸 Згоден з Оксаною і письменник Дмитро Деревянко, хоча додає, що також вважає надзвичайно моторошними романи Кінга «Під куполом» і «Кладовище домашніх тварин», а ще - «Дорогу» і «Кривавий меридіан» Кормака Маккарті, бо вони лякають до дрижаків і залишають дуже сильний посмак, який є не в кожного горору.

🩸 Не обійшлося без Кінга і у письменника Євгена Товстонога. Для нього наймоторошнішою стала повість «Схудлий», де прокляття фактично є смертельною хворобою, і можна злитися, благати, консультуватися у кращих лікарів, сипати грошима, але вона нікуди не дівається, бо не підвладна людському розуму. І навіть якщо пощастить уникнути найгіршої долі, завжди є вірогідність рецидиву, який може статися значно швидше, ніж здається.

🩸 Також Євгена свого часу сильно вразив «Сад Гетсиманський» Багряного. Дуже страшний текст і один з двох романів, які спонукали Євгена читати, а потім і писати темну літературу.

🩸 А ще у десятирічному віці Євген читав «Собаку Баскервілів» Дойла, і каже, що відчув надзвичайний переляк, прям до фізичного дискомфорту і бажання відкласти книжку.

🩸 А для письменника Микити Кілярова досі найстрашнішим є «Дракула» Брема Стокера, який став першим його прочитаним романом у жанрі горору, хоча він і не певен, що злякався б, якби перечитав книгу зараз. Звісно ж, згадав Микита і Кінга, а саме - романи «Кладовище домашніх тварин» та «Сяйво».
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥40👍103😈1
🚂choo-choo, motherfuckers
🔥28😁21😱21😈1
🔥Вітаю, жаске панство.

Мав можливість і бажання відвідати закриту подію одного видавництва і тепер можу похвалитись: в наступному році, якщо зійдуться зорі і темні ниті долі, вийде моя дебютна книга «Тінь мертвого бога».

🌕Видаватиме Віхола, а коріння цієї темнофентезійної історії росте безпосередньо з ґрунту Бабая. Не так давно, з легкої руки суддів і учасників конкурсу «Перехрестя темряви», мені пощастило видертись на перше місце зі «Змією моєї ненависті, списом помсти моєї». Історія сильної героїні з важким характером і такою ж рукою ніяк не хотіла полишати мою голову, праглося дати їй простору більше, ніж міг забезпечити об’єм оповідання.

🪶Так почала зароджуватись історія пригод Гельди і Архе: дівчини і бога, об’єднаних спільною метою – помстою. Завдячуючи Серафимі Білій і видавництву Віхола, ця оповідь отримала шанс на те, щоб бути втіленою на папері.

💀Вже в процесі написання, я зрозумів, що основна локація дії роману сильно нагадує ліс, в якому відбуваються події «Змії...». Чому б і ні? – вирішив я і вписав оповідання в міфологію нової книги. За півроку недоспаних ночей з рукописом було покінчено, видавництво дало добро і тепер залишилось лише чекати, коли мрія остаточно перетвориться в щось, що можна погортати пальцями))).

🌕Безмежно вдячний темному затишному кубельцю Бабая з усіма його мешканцями: без вас ця історія навряд би народилася і точно не була б такою, якою є. Дякую Серафимі і Віхолі, за те, що повірили в мій текст і спроможність довести його до фіналу. А авторам початківцям (до яких відношу і себе) хочу порадити лише одне: пишіть і Темні боги обов’язково звернуть на вас увагу, щоб додати страждання письменницького буття у ваше повсякдення))).

❤️Ну і трохи про своє дітище, бо що ж я за письменник буду, якщо не хвалитимусь ним за будь якої нагоди. Це похмура історія дівчини, котра волею жорстоких богів і людей втратила дім і змушена виживати в світі вуличних банд столиці. Але боги просто так не відпускають те, що належить їм. Буде багато крові, смертей і дрібка чорного гумору.

🩸Заплановано дилогію, другу частину планував розпочинати з нового року, але, кажу вам першим - не втримався і вже розпочав роботу над плануванням сюжету продовження, яке до того існувало лише у вигляді розмитої концепції і головної ідеї. Сподіваюсь, вам сподобається.

👹Ваш, досі страшно писати, автор – Ярослав Шевченко.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥5620👍8
💥Бабай не лише приходить, забирає та забезпечує вас першосортними жахами! Наразі почвара зі снів трохи посиділа у кріслі наукового керівника.


🔔Вашій увазі пропонуємо дослідження сучасного українського горору в подкасті «СТРАХІТЛИВЕ» - дипломному проєкті студентки Школи журналістики та комунікацій УКУ Олесі Василюк.

🧟‍♂️Про що говоритимемо?
У кожному епізоді разом із українськими авторами горору Олеся досліджуватиме їхні найжаскіші твори, особливості письма та особисті страхи. Експертні коментарі Серафими Білої додадуть контексту найтемніших куточків української літератури, аби краще зрозуміти, яке місце він посідає у сучасному літературному просторі.

🩸Щосереди – нова історія, новий автор, нові страхи. Протягом пʼяти тижнів ми проведемо вас крізь галерею представників українського горору, розкриємо секрети їхньої майстерності та поговоримо про те, що робить український горор унікальним.

🌖Приєднуйтесь до нас у цій моторошній подорожі та слухайте нові епізоди на офіційних сторінках спільноти.

🔥Зустрічайте перший випуск - «Перші кроки у темряву: витоки українського горору».
Гості подкасту – Олександр Завара і Наталка Шевченко.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
16🔥11❤‍🔥3👍1
Forwarded from Жорж
⭐️Вже завтра, у пʼятницю, запрошуємо усіх поціновувачів горору на особливий захід — дискусію «Генетика горору».

Дата і місце:

📍Київ, книгарня Сенс, провулок Микільський 1/25,
📆13 грудня 19:00

Спікери:

🦇Серафима Біла, літературознавиця, редакторка горор-спільноти «Бабай», авторка нонфіку «Анатомія жаху»

🦇Володимир Кузнєцов, письменник, редактор горор-спільноти «Бабай», автор космоопери «Заколот. Невимовні культи», фентезі «Вогневир», збірки горор-оповідань «Химороди», інженер і гейм-дизайнер

Поговоримо про:

🕷️Від Наполеона до Першої світової: що лякало читачів – і чи злякав би їх сучасний горор?

🕷️Як зародилася готика – і чому вона ніколи не помре?

🕷️Як і чим лякали праотці темних жанрів?

🕷️Ширлі Джексон, Мона Авад та неонуар – чому всі горористи пишуть готику (навіть якщо не говорять про це)?

Про «Зайчика» спікери розкажуть цікаве, тож не пропустіть🕸️
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥216👍6
Бабай
🔔Одесо! ☄️Бабай і Книгарня "Є" запрошують на презентацію збірки "Нічний сеанс", яка відбудеться у самому серці міста - на вулиці Дерибасівській! Підіб'ємо підсумки року і поговоримо про: ⭐️підйом українського горору ⭐️історію появи збірки ⭐️плани на наступний…
⚡️Дорогі одесити та гості нашого міста, чекаємо сьогодні у книгарні «Є» на Дерибасівській, 12!

💡Ната Гриценко і Дімка Ужасний презентуватимуть збірку оповідань «Бабай. Нічний сеанс» від Видавництва Жупанського.

🗓Початок о 17.00
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🔥229👍1
👻«Нічний сеанс» відпрезентувався в Одесі!
Дякуємо всім присутнім, та організаторам заходу.

💪Принагідно пропонуємо відвідати «Є» на Дерибасівській - не кожного дня відкриваються двоповерхові книгарні 🎉
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
32❤‍🔥16👍7
Офіційно: передноворічне засідання Запеклого книжкового клубу по книзі «Ритуал» Адама Невілла вже за два тижні🎄

Моторошний горор від одного з провідних сучасних майстрів жахів⚡️

Як бонусне завдання, можна також переглянути екранізацію🙂

📍 Де: книгарня book.ua, вул. Салютна 2 (Файна Таун, вхід з боку вулиці Салютна, навіть якщо навігатор наполягатиме на іншому😄)

🗓 Коли: 28 грудня о 14:00

🛍 З промокодом bookeater цю та інші книжки видавництва Богдан можна придбати зі знижкою 20% отут 🖇 https://bohdan-books.com/

Після обговорення, всі учасники отримають полароїдний знімок на памʼять 🫶

Участь безкоштовна, але кількість місць обмежена.

Реєстрація - через голосування у чаті книжкового клубу 🖇 https://www.tg-me.com/+gGritEZ7p81mOTIy

(голосування почнеться ближче до дати обговорення)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍11🔥112❤‍🔥2😍1
«ЖІНКА ЗІ СНУ. Антологія англійських готичних оповідань». Упорядник: Юрій Винничук

Англійська література відзначається традицією готичних історій, від яких застигає у жилах кров. Не одне століття у ній квітнули оповіді про привидів, моторошні історії про світ духів та інші надприродні жахи. Ці готичні похмурі оповіді бентежать уяву читачів, занурюють у світ містичних пригод, лоскочуть нерви й дарують насолоду від розкриття жахливих таємниць.

В антології представлено найцікавіші твори англійського готичного оповідання ХІХ–ХХ століть. Серед авторів — Едвард Булвер-Літтон, Вілкі Коллінз, Діна Крейк, Шарлотта Рідделл, Роберт Стівенсон, Лаф­кадіо Гірн, Джозеф Конрад, Герберт Джордж Велз, Едіт Олів’є та інші. У виданні подано переклади, опубліковані в 1930–1940-х рр. в Україні та діаспорі.

Підписуйтеся на сповіщення про наявність.
47🔥7😍3😁1
Оновлені обкладинки КСД до «Керрі» і «Повна темрява. Без зірок».

Голосуємо:

👍 – гарно
🥴 – ну таке
💩– знову гамно
👍68👎56😐34🔥2😨2
2025/07/09 01:06:32
Back to Top
HTML Embed Code: