Telegram Web Link
➡️Як ви, можливо, помітили, останнім часом більше горорних новинок, все потужніше гарують видавництва, блогери та автори, щоб забезпечити нас безперервним ескапізмом у книжкові позасвіти.

😈Випещуються критерії, загартовується літературний процес, все більшої ваги набуває культура як спосіб збереження, реалізації, фундаменталізації національної свідомості.

🔥І головне: саме література дозволяє зберегти ті світи, ті місця та історії, які - як нам здається в темні часи - ми втрачаємо у реальності.

❣️Вона повертає їх. Вона перемагає втрату. Підписуйтеся на людей, які читають та цінують це. Долучайтеся до однодумців. Творіть самі.

І нам треба більше горору, шановні письменники.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
36🔥4🥰4👍1
😍Бабай на фестивалі Аль Мор

🦅Шикарний захід для фентезистів, косплеєрів, усіх жасних, хвостатих та пірʼїстих (яким і є Бабай). Діла Бабая наступні:

😈Змусили армію фантастичних істот вигадувати страшні історії


👼🐰👼Поговорили про класичне і трендове фентезі, Фонду Лі, Марту Веллс і сіру мораль (геть її!)

💔Загубилися в четвертому вимірі, знайшли потайний коридор, отримали цукерок від казкових монстрів📞

❤️Прочитали шикарну-щойно-з-друку збірку Ірини Пасько «Бугурти та маневри».

🩸Гаряче подискутували про горор, дарк фентезі та всрате порно. Дякуємо жахопанській авдиторії за підтримку!

Очікуйте нових фестів і приходьте на наступний Аль Мор!
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
31🔥13👍1
Forwarded from FANCON UA
🔥 FANCON 2025 ОФІЦІЙНО НА СТАРТІ! 🔥

Прийом заявок на ВСІ напрями розпочато!

🚀 Готові стати частиною наймасштабнішого фестивалю попкультури України?

7-8 червня 2025 року Київ знову порине у світ кіно, серіалів, манґи, коміксів, косплею, k-pop, настільних та відеоігор!

Обирайте власні ролі: конкурсанти, учасники маркету, творці контенту чи партнери заходу?

🌟 Цього разу на FANCON на вас чекатиме:
⚡️ 20000 м² фентезі, фантастики та гік-культури
⚡️ Cosplay & K-Pop Cover Dance Show із призовим фондом 160 000 грн
⚡️ Зустрічі з авторами фентезі, наукової фантастики та горору
⚡️ Комікси, манґа, Алея художників та тематичний маркет
⚡️ Турніри, презентації та фан-активності у світі відеоігор
⚡️ 2000 м² для настільних ігор, рольових пригод та майстер-класів

🔥 Читайте оновлені правила та подавайте заявку на участь!

Дедлайн подання заявок на Cosplay & K-pop Cover Dance Show — 11 травня 2025 року включно!

Дедлайн подання заявок на всі інші напрями — 12 травня 2025 року включно!

#FANCONUA #FANCONUA2025 #FANCONUA2025_info
❤‍🔥16🔥6👍42
📢Вгадайте, жахопанство, що сьогодні дивитиметься Бабай у партнерстві з КСД?
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❤‍🔥205
🙈
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
8
Forwarded from Жорж
🕷️Сьогодні #горорнасереда і ми знайомимо вас із книжками, які у нас в роботі.

🪶Розповімо про роман української авторки Оксани Ковальчук «Залишена».

Містика, детектив, горор, фольклор, Полісся, Чорнобильська зона відчуження.
 
Спокусившись пропозицією легкого заробітку, Оля вирушає з попутницею в невідоме село. В безкраїх лісах зони добровільного відчуження вона знаходить тіло і вимушено стає ключовою фігурою розслідування.

Оля прагне якнайшвидше залишити ці місця забутих доріг, таємничих могил і дивних людей з похмурими історіями. Але нерозкрита справа перетворюється на пастку. Головній героїні доведеться самостійно дошукатися правди, дізнатися, що стало причиною трагічних подій — людська жорстокість, змова місцевих чи якась хтонічна сила. Адже місцеві переконані, нібито ліси ховають щось небезпечніше за вбивцю.
 
І ось короткий уривок:

Першими її знайшли мухи. Колисали монотонним дзюрчанням своїх жужалець, облягали тенетам лоскітливих лапок, прикрашали дрібними перлами жовтавих яєць. Мухи робили те, на що призначила їх природа — помазували її на нове життя. Другими її мали б знайти жуки, а за ними — мурахи, що прийшли б полювати за їхніми личинками, однак, сторожкі кроки, приглушені глицею, порушили передбачений природою ритуал. 

Волосся було розкішним, воно лежало хвилями на землі, наче коштовний відріз шовку, подекуди прохромлений шпичаками зеленого моху. Ліс довкола хитався від вітру, пускаючи косами золотаві блискітки. Охристий відтінок землі, зелені мазки рослин, світло і півтінь створювали досконалий сюжет, гідний пензля художника.

Оля дивилася незмигно, наповнюючись щемким сумом моменту, так, ніби побачила «Офелію» Мілле в мить її злощасного падіння.
17🔥6❤‍🔥3👍1
🩸20 березня у рамках проєкту «Своя полиця» відбудеться обговорення нашої збірки «НІЧНИЙ СЕАНС»

💀Охочим взяти участь рекомендуємо звертатися до організаторів.
☝️Але кількість місць дуже обмежена, майте на увазі
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
21🔥7
Добраніч, мийте ноги і лягайте спати 🦍
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
❤‍🔥522412👍4
Forwarded from Жорж
🔪Сьогодні #горорнасереда, тож розповімо про ще одну книжку, яка у нас в планах.

Це не зовсім горор, але елементи горору в тексті присутні. Бо ніщо не може лякати більше, аніж реальні злочини.

🔪Збірка оповідань «Я бачу зло»

Трукрайм, детектив, розслідування, серійні вбивці, на основі реальних подій, Україна, Франція, Польща, Японія, США.
 
Дванадцять історій, в яких сучасні українські письменники (Євген Товстоног, Ната Гриценко, Володимир Кузнєцов, Євгенія Кужавська, Аліса Гаврильченко, Ірина Пасько, Дімка Ужасний та ін.) художньо переосмислюють реальні злочини.

Злочини відбувалися в різних країнах і з різних причин; одні автори використовували кримінальні хроніки, інші – власні спогади; деякі злочинці покарані, але більшість справ залишаються нерозкритими.

Ця збірка – нагода безпечно поглянути в очі справжньому, безумовному злу, яке знівечило чимало невинних життів. Злу, що ховається за посмішкою сусіда, у стінах вашої квартири, зростає з байдужості суспільства і вбирається у тисячі личин, сподіваючись, що його ніколи не впізнають.

Ось короткий уривок з оповідання Нати Гриценко (авторка — на фото) «Херувим»:
 
Була вже майже друга ночі, а Стасек так і лежав без сну, крутячи в руках світлину з Херувимом. Дивився на хвилі білявого волосся, проводив пальцем по виразному обрису профілю.

Думав про гірку іронію, через яку навіть із докладними описами свідків загадковий підозрюваний лишився невловимим, а людина, що могла пролити світло на його особу, стала його ж першою жертвою. А тепер що? Може, його вже й на світі немає, а може, той Херувим тоді ж гайнув якнайдалі від цього міста, й шукати його марно. 
А як і ні, то Рудий таки мав рацію. Скільки в Лодзі тих білявих Романів?

Та саме ці невеселі припущення наштовхнули Стасека на, хоч і невиразну, та все ж таки думку. Якщо вбивця Стефана лишився в місті, то, можливо, є спосіб його вирахувати. Точніше, спіймати на живця.
 

 
Збірка в роботі. Укладачка — Євгенія Кужавська
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
31👍6🔥6❤‍🔥5😱2
Forwarded from Жорж
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
📖На які анонси від «Жорж» найбільше чекає Запекла книгожерка?

🧛Звісно ж на горори — від містичних детективів з горорними елементами до майже класичних слешерів і новинок квір-горору.

Стівен Грехем Джонс, Оксана Ковальчук, Чак Тінґл, Євген Товстоног та Серафима Біла — а на книги яких авторів ви чекаєте?

Всі книжки в роботі, будемо намагатись порадувати вас якомога швидше.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
22🔥14🥰3👍2❤‍🔥1
💀Видавництво Жупанського загадково натякнуло на нову книгу у серії «Майстри готичної прози»

Звісно, що це Елджернон Блеквуд
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
51🔥14👍6
Forwarded from Holistic Translator
"Нічний сеанс" уже декілька місяців як вийшов, усі, хто хотів, прочитали і склали свою думку про всіх нас як потенційних горористів, дякуємо за те, що розкупили наклад і понаписували стільки відгуків, усій нашій спільноті дуже приємно. Оскільки цей канал у першу чергу про переклади, я не буду перетворювати його на письменницьку хроніку за межами базових анонсів, у нас повна країна не тільки геополітичних експертів, але й письменників, не думаю, що моя перспектива вас чимось принципово збагатить, знання - це біль, як писав мій головний літературний кумир, повірте йому. Тобто загалом наскільки ви будете читати те, що я пишу, чи не читати, бо перекладачка з мене, мабуть, краща - це виключно ваша справа, як і те, подобатиметься вам воно чи ні; можете хвалити мої майбутні твори чи сварити, захоплюватися чи розчаровуватися, знаходити там глибокі сенси чи вважати, що це все висмоктано з пальця - you do you, письменництво не має бути моралізаторством чи дидактичною вправою, це розвага, а не інструкція.
Єдине питання, яке я адресую зараз і, сподіваюся, востаннє - це те, що я працюю й надалі працюватиму зі специфічним жанром, і якщо він вам не заходить, це не обов'язково свідчить про якість тексту, можливо, ви просто з ним не резонуєте. Якщо ви беретеся читати горор або споріднений текст, але висловлюєте свою реакцію на нього в дусі "навіщо ото описувати, що в голові у хворих людей", то для автора-жанровика це звучить десь як "я читаю трилер, але не розумію, навіщо там вбивають людей", або "я купила роментезі, але там виявилося забагато інтимних сцен". Це типу як сенс жанрової літератури - виправдовувати певні закладені в неї очікування. Багато хто досі не розуміє, що горор - це не про налякати зубами мертвої бабці у серванті; горор, крім страху, працює з огидою, аномалією, перверсією, його мета - показати світ, недружній до людини (дякую Серафимі за це формулювання). Показуючи тортури, зґвалтування, насильство і психічні відхилення, горор не зобов'язаний тримати читача за ручку і розжовувати йому, що так робити погано, це має бути само собою зрозуміло; горор показує, як буває і може бути, якими бувають зло і несправедливість - так, часто перебільшено, але ви й еротику читаєте та дивитеся перебільшену, а не про дві хвилини і спатки. Більшість горористів у реальному житті при цьому - золоті люди, згадайте хоча б, коли когось із фільмів жахів востаннє звинувачували у сексуальному насильстві (була історія у рік мого народження, наприклад).
Мені, втім, видається, що триґер-ворнінґи на початку книжок - не така вже й погана ідея, але рекламні тропи треба замінити на "сферу дослідницьких інтересів автор_ки", як у науковців. Наприклад, мої сфери дослідницьких інтересів як епізодичної письменниці - дисфункціональні сім'ї, психічні розлади, наркозалежність і домашнє насильство; практично все, що я коли-небудь напишу, буде виразно персонажеорієнтоване і з сильним акцентом на соціальне дно, і якщо вам це нецікаво або неприємно - все ок, до ваших послуг весь асортимент великих видавництв і високої полиці. І вас як читач_ок ніхто не повинен засуджувати чи критикувати за ваші смаки, якщо ви навзаєм не критикуватимете наші, називаючи нас, авторів дещо темнішої літератури, нездоровими людьми чи звинувачуючи в нагнітанні негативу (повірте, реальне життя завжди перевершує будь-які наші фантазії).
With that being said, якщо ви досі стежитимете за моїми спорадичними літературними висловлюваннями, то в мене цього року наче як має вийти нова повноформатна книжка, і якщо хочете, я подарую один з майбутніх авторських екземплярів тому, хто відгадає невеличку загадку про джерела її натхнення, кліпніть двічі, якщо вам цікаво.
194🥰4👍3🔥3
💥Горор, трилер, містика – далеко не в першому ряду того, що очікуєш зустріти на Берлінале, відомому своєю соціальною орієнтованістю. А втім... досить згадати, що горор є ще й потужним художнім інструментом, який граючи і залюбки метафорично віддзеркалює глибинні людські страхи, соціальні процеси, політичну реальність, історичну й колективну пам'ять та інші серйозні речі.

👁Анастасія Канівець оповідає, які саме елементи горору обіграні у стрічках-учасницях одного з ключових кінофестивалів року.
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
22🔥6👍4
🫶З Днем народження, Тарасе Григоровичу

😎(Це фото автоматично і на завтра)

🕯(Просив же поховати)

(Ідею чесно вкрадено у соцмережі X)
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
44😁10🔥6👍4
Твоє лице, коли побачив перші кадри нового українського горору
😁58🤣75👍1🥰1
Forwarded from Жорж
🕷️Ми не забули, що сьогодні #горорнасереда

І підготували для вас тизер ще одного видання. Особлива книжка — нонфікшн про горор.

🕸️«Анатомія жаху» Серафима Біла

Нонфікшн, літературознавство, посібник для письменників, горор, вірд.
 
Як народився жанр «горору»? Чому ми читаємо страшні історії? Як написати нетривіальний, яскравий та сильний горорний твір? Докладний довідник проведе вас біологічними та мітологічними передумовами формування жаху; хронологією розвитку темних літературних жанрів; дозволить зазирнути за лаштунки створення жахливих текстів.

Підкріплений текстами українських та зарубіжних авторів, а також порадами, як використовувати розмаїті жанрові тропи, нонфікшн «Анатомія жаху» буде корисним як для широкого загалу, так і авторам, і досвідченим прихильникам страшного у літературі.

От вам короткий уривок:
 
Готичний жах був сповнений моралі. Не роби зла, і сам не помреш. Позбудься прадідусевої хати, там кимось смердить. Будь гарним хлопчиком, і твої онуки не народяться з хвостом.

Декадентський жах був сповнений хворобливості та розчарування. Експериментуєш? Знищиш пів села. Старожитності шукаєш? Збожеволієш. Любиш природу? А вона тебе — ні. Естет, художник і просто красень? Смерть вже в тобі, все тільки справа часу. Всі ми безкінечно хворі, а Всесвіт, безбожний і байдужий, вмирає.

Горор був красивий, тривожний, соціальний. Він лякав вищиром перевертня, окультним закляттям, ракоподібним Древнім, сімейними скелетами та суспільними негараздами.

Монстр мав адресу, інструкцію зі знешкодження та часто відповідав на запитання «чому?». І хоч би якою пафосною була відповідь (ти надто страждав), або мізерною (батьки не любили), або безглуздою (мігранти з Угорщини заберуть наших жінок),вона все ж була.
36❤‍🔥10🔥8👍1😍1
2025/07/10 22:18:24
Back to Top
HTML Embed Code: