Радикальный оптимизм

Как любые меньшинства проявляют радикальную позицию, чтобы быть услышанными и сбалансировать этот несправедливый мир, я сегодня проявляю позицию радикального оптимизма в будущем.

Я стою такой в розовых очках и белом комбинезоне, смотрю на перспективы и фейерверки в глазах. Чего я точно не хочу, это стоять без очков и комбинезона в стороне от инноваций – хочу в самый эпицентр.

В обозримом будущем нас ждет:
1. AI, который выполняет бОльшую часть рутинной работы – дорисовывает, дописывает, считает и подводит итоги. Больше времени на творчество, меньше на скуку. Путь от идеи до реализации будет занимать минуты, а не дни.

2. Трансгуманизм и интеграция компьютера в мозг – дольше и здоровее жизнь, выращивание органов, кратный рост производительности человека и, как следствие, прогресса.

3. Децентрализованные сообщества (DeSoc) – мир, в котором всё взаимодействие строится на токенах – токены об окончании вуза, токены за выполненную работу и ты сам выбираешь степень анонимности в системе.

4. Новые государства. Блокчейн города, а потом и страны – эффективные и быстрые места проживания для DeSoc. На блокчейне уже легко создаются валюты и гибкие системы голосования, а государство воспринимается, как сервис по подписке, а не как данность.

Об этом всем хочу написать детальнее в следующих постах.

Прогресс всегда тормозится всратыми дедами в пиджаках с мордами кирпичами, которым это все не выгодно. Но сейчас УЖЕ есть достаточное количество умных и богатых людей, которые эти идеи также фасилитируют, которые мыслят улучшением мира, а не яхтами.

Присоединяйтесь в ряды радикальных оптимистов будущего, а скептики побурчат и тоже скачают крипто-кошелек, им просто нужно чуть больше времени.

Кстати, о времени, у кого есть 7 часов, послушайте новый выпуск подкаста Lex Fridman c Balaji Srinivasan. Баладжи – ех-CTO Coinbase и автор книги The Network State о том как создать новое государство. С блекджеком и блокчейном. В подкасте говорят обо всем, что я написал выше, 7 часов все таки.
То что творит сейчас AI – взрыв! Пример миксования картинок на модельке Midjourney.
Forwarded from Ai molodca 🤖 (Dobrokotov)
Ух, ну и накидали вы вчера картинок в комментарии! А вот, что получилось. Пусть это будет рубрикой: #мешалка.
Партнерство

Сегодня о ключиках к успешному партнерству по версии Бандуры. У меня было много бизнес и романтических партнеров, но суть одна – постоянная ебля. Шутка.

Хорошее партнерство это когда ты даешь больше, чем получаешь взамен.
И даешь не то, что не жалко, а то что партнеру нужно, то чего он хочет. Ты готов отдать всех своих баранов, но какой в этом смысл, если партнер веган.

Процесс обмена сам по себе мотивирует давать еще больше. Если вы подобрали себе подходящего партнера, то вы будете дополнять друг друга своими сильными сторонами и вам обоим будет хотеться это делать.

Слышал классную историю, что по мосту запрещено ходить строем. Потому что синхронный шаг может давать такой мощный импульс, что мост просто рухнет. Эта метафора для меня стала яркой картинкой того, как должно работать партнерство, как должна работать команда и отношения. Если вы синхронно гребете в одну сторону – стена на пути превратится в пепел.

Любое партнерство, в моей картине мира, должно быть win-win, или как еще иногда говорят positive sum game. Если обе стороны теряют – это negative sum game и такое добро не нужно никому. Нужно стремиться к тому, чтобы любая коллаборация или партнерство давала профит обеим сторонам.

Не понятно, что вы можете дать? Понаблюдайте и подумайте какие у этого человека дефициты, интересы, желания, цели. Их точно больше одного и можно найти то самое, чем вы будете давать свою частичку WIN. А если дать нечего, то о каком партнерстве речь? Try again later.

Спасибо всем моим партнерам, прошлым, настоящим и будущим. Вы – сила, а вместе мы 🚀
AI вже нагло їсть з твоєї тарілки

Моя знайома не так давно відмовилась від копірайтерів у своїй команді. «Я перевіряла багато разів, намагалась докопатись, але в мене не вийшло, воно працює охуєнно і пише найкращі версії рекламних слоганів які могли народитись в моїй голові. Навіщо мені копірайтер, якщо це краще і швидше?»

Художники вже бастують на Artstation, а це значить, що деякі дизайнери та ілюстратори також залишаться без роботи. Наступна версія GPT скоро вийде в світ і, кажуть, що це буде знов розрив. Google вже б’ють у дзвони, тому що OpenAI працює над тим, щоб алгоритм сьорфив інтернетом і видавав єдиний результат на будь яке питання. Google може стати непотрібним. Ви могли таке уявити ще вчора?

Світ цинічний – люди роблять те що вигідніше, швидше, зручніше. Якщо вже дешевше і швидше використати AI замість людини, то питання часу, поки цей факт дойде до всіх роботодавців.

Що найтупіше можна зараз зробити?
Заперечувати прогрес і казати що машина ніколи не замінить творця. Замінить. Вже це робить.

Що найліпше можна зробити?
Опанувати цей інструмент, навчитися користуватись промтами, взяти його в щодений робочий процес у своєму бізнесі. Брати від AI ідеї, натхнення або і сам контент. Наприклад для копірайтера або дизайнера у 2023 році буде додатковим selling point, якщо він AI fueled. А якщо за рахунок цього спеціаліст обіцяє вищу якість, вищу швидкість або меньшу ціну, то цінність такого спеціаліста на ринку буде 🚀

Стаємо на нові рельси. Але які ж вони чудові.
Стиснути зуби

Достатньо довгий час знадобився на обдумування та перевірку гіпотези про те, як працює типова батьківська установка «треба тяжко працювати і тоді все буде добре».
Я майже її спростував у своїй голові але не так все просто.

1. Дійсно, можна працювати граючи, робити тільки те, що подобається і заробляти достатньо щоб жити. «Достатньо» тут ключове слово.

2. Щоб заробляти більше середнього, потрібно брати більше персональної відповідальності і більше ризиків.

3. Чим більше відповідальності ти береш, тим складніші рішення треба приймати і тим вище ментальне навантаження.

4. Чим складніші рішення ти приймаєш зараз, тим краще життя в тебе буде у перспективі.

5. При виборі з двох варіантів краще обрати той, який не дуже хочеться. Мозок захищає себе від додаткової напруги і буде змагатися за невеликий але швидкий профіт. Згадуємо експеримент з зефірками.

6. Фактично, розвиток відбувається через біль. Згадуємо «улюблений» усіма вихід із зони комфорту.

Підвищення планки складності рішень працює як м’язи – з кожним піднятим кілограмом стає легше, а тіло стає сильнішим. Звичка брати вищу планку це також звичка і її треба розвивати.

Так вип’єм же за стоїцизм.
Амінь.

To sum up: Установка «гроші дістаються тільки через важку працю» докорінно не правильна, створює асоціацію роботи з каторгою і робить з людини мученика. Але надприбутки потребують екстра зусиль.
Consistency

Знадобилось 5 років, щоб побачити на власному прикладі важливість для бізнесу такого поняття як «consistency» або «сталість».

Навіть невеликий бізнес, який робить одне й те ж саме та майже не інвестує у розвиток, з кожним роком стає сильнішим. За умови, що якість та сервіс залишаються сталими або стають кращими. Це знайома стратегія для бізнесів у США та Європі, де навіть кіоск з газетами може працювати 60 років на одному місці. У нас цикл коротший, тому складніше побачити, як працює ця стабільність.

У мене є декілька бізнесів, які працюють на пасиві, один з них це виробництво шоперів. Звичайний, нетехнологічний, неіноваційний проект. Бізнесу вже п'ятий рік і за рахунок того, що якість дуже висока і сумку зроблену п’ять років тому не можливо відрізнити від сумки зробленої у грудні 2022, він органічно росте за відсутності будь-яких додаткових зусиль. За час війни ми зробили більше 1000 хендмейд сумок для мерчу корпоративним клієнтам, що навіть більше минулого року. Стабільність та надійність з часом конвертується у довіру.

Я думав цей проект продати, потім думав закрити, щоб звузити свій фокус. Зараз прийшло розуміння, що кожен проект зі сталою якістю насправді стає сильнішим з кожним роком своєї роботи, а тому стає ціннішим для його засновників.

Весь минулий рік Karman працював здебільшого на корпоративні замовлення для найкращих IT компаній України і буде працювати так надалі. Звертайтесь за мерчом та рекомендуйте своїм роботодавцям, доставляємо по всій кулі🌍

У світі дуже багато невизначеності. Всі хто робить стабільну якість, завжди будуть мати свого клієнта.
Будь НЕтерплячим до дій, та терплячим до результату, сказав я собі і кажу вам♥️
Обмін everywhere

Подивився чудовий фільм «Фабельмани» Спілберга і не можу перестати думати про те, що все на світі – обмін.

Підприємець відкриває ресторан і надихається ефективністю роботи цифрового айті бізнесу і стартапера, стартапер проектуючи додаток надихається креативним підходом рекламника, рекламник ходить кожного тижня у кіно та заряджається глибиною акторської гри, актора запалює бачення режисера, режисер віднаходить свій стиль спостерігаючи за прийомами художника, художник намалював цю картину під симфонічну музику, яка заділа його до сліз, композитор надихається коханою, яка співає у хорі, а кохана сьогодні співає з думкою про свою прогулянку Нью Йорком та його архітектурою. Це можна продовжувати вічно, адже кожен з нас є прикладом для іншого. Кожен піднімає планку тому, хто поряд. Тому так важливо якомога раніше прийняти 3 рішення: де жити, з ким бути і що робити. А ще знайти, що саме тебе надихає.

Для мене цей фільм також став розумінням, як сильно культура впливає на суспільство. В моєму оточенні немає живих прикладів сімейних цінностей, які мені відгукуються. Такі роботи допомагають сформулювати своє бачення відносин у майбутній сім’ї. Для мене це свідомо, для когось буде несвідомо, але це точно повпливає.

Що з цього? З цього виходить, що культура це неймовірний інструмент рефлексії та розвитку емпатії. Тому так хочеться за всією метушнею встигати читати художку, дивитись кіно, серіали, театр, картини, слухати музику. Ви встигаєте?

P.S. Midjourney згенерував a piece of art – кадр з Фабельманів у стилі Хаяо Міядзакі
Доречі, fun story you should know.

Стівен Спілберг зняв «Фабельманів», фактично, про себе. Щоб не спойлерити, скажу завуальовано: деякі речі у фільмі викликають питання «А звідки його сім‘я?».
І Вікіпедія відповідає, що Стівен Спілберг це найкасовіший режисер світу з загальними зборами 11 мільярдів доларів. Ага, окей. А ще, його сім‘я по батьківській лінії це українці з Кам‘янець-Подільського, які переїхали у США у 1907 році😮

Якщо не встачало ще одного знаку, щоб назавжди втратити комплекс меншовартості, то ось він. Українці охуєнні.
Покращуєм життя з Andrew Huberman

Зібрав для вас інсайти з декількох АМА сесій Ендрю Губермана та перекладаю на звичайну мову.
Губерман це професор нейробіології Стенфорду, зазвичай бере інформацію з найновіших досліджень та спілкування з кращими науковцями сьогодення.
Лінки на відео будуть внизу.

Меньше глибокого сну = меньше енергії, меньше відновлення, більше відчуття побитості зранку.

1. Головні вороги глибокого сну – алкоголь, кофеїн, канабіс та навіть CBD. Якщо щось приймати, то 8-12 годин до сну. Так, після бокальчику червоного спати хочеться скоріше але сам сон не комільфо.

2. Прийом їжі ближче ніж 2 години до сну знижує продукування гормону росту та погіршує глибокий сон.

3. Дуже активний спорт ближче ніж 6 годин до сну погіршує глибокий сон.

4. Уникаємо яскравого світла з 10 вечора по 4 ранку – маска та блекаут штори наше все.



Адаптогени це засоби зниження рівню кортизолу, який у нас продукується під час стресу. За рахунок зниження рівню кортизолу, адатогени вирівнють стан та покращують загальний імунітет.

1. Зранку дивимось 5-30 хвилин на сонечко без окулярів (кліпати очима не забуваємо). Це природний адаптоген.

2. Салати з темним листям, хрестоцвітні овочі такі як броколі, цвітна капуста, зелена капуста, бок-чой – природні адаптогени.

3. Ashwagandha, Chaga, Lion’s Mane – три трав’яні добавки до їжі, які можна купити та використовувати як адаптогени. Коштують недорого, працюють непогано. 300 мг ашваганди зранку та ввечері сильно знижують кортизол. Можна приймати у тижні пікового стресу, можна пити як вітаміни впродовж місяца але не довше. Потім місяць перерви. Не п’ємо до тренування. Це те що я взяв для себе, замовив і п’ю зараз. Ендрю ще пропонує варіанти поєднання цих адаптогенів, але до цього ще не дійшов.

Просто знаючи ці речі можна кратно покращувати свій стан. Стан складається як пазл – зі спорту, харчування, сну, сексу, адаптогенів і ще десятку факторів, тому просто пити ашваганду і чекати на магію точно не варто. Тут і тут АМА сесії, звідки взяв ці поради.
Тут колись вже писав про сон, тоді це були більше мої персональні досліди, зараз це підкріплюється науковцями.

Які у вас лайфхаки по self care?
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
OpenAI запускають плагіни для ChatGPT. Відкриття системи для розробників і можливість інтеграції зазвичай дає жирний буст. AppStore, Roblox, плагіни для Chrome, Figma та ще десятки продуктів отримали великий зріст за рахунок цього. Дивіться відео, як це працює з бета користувачами – Wolfram, OpenTable та Instacart. Ой шо буде💫

Тут вейтліст
https://openai.com/blog/chatgpt-plugins
2024/05/15 04:11:55
Back to Top
HTML Embed Code: