Telegram Web Link
📚 Показовий топ. Українцям зараз цікава українська історія, українська література, природа війни і диктатури, пошук сенсу життя в умовах пекла. Для освіченої людини є природним бажання опертись на знання попередніх поколінь в умовах хаосу. Осмислити, раціоналізувати те, що відбувається.

Грицака я теж купив, чудова книга.

А що ви читали за останні три місяці? В чому знайшли опору? Діліться.
👍246🔥4💩2
Цікавий пост. З історії російської дипломатії.

https://www.facebook.com/1174248557/posts/10227240027964542/
😁34👏8😢2
Року 1911 у Києві побував чеський етнограф Карел Хотек. Він зробив серію світлин з архітектурою і містянами. Будівельне мистецтво, причал на Дніпрі, вулиці, парки, торгівля – роботи Хотека передають ритм і настрій тогочасного Києва.

Найцінніше, що на його фотокартках зображено ще цілі величні храми, які у 1930-х під фундамент винищили більшовики. Світлини Хотека зберігають у фондах чеського Національного музею. В Україні вони невідомі.

Публікуємо їх уперше до Дня Києва.

https://localhistory.org.ua/texts/reportazhi/u-tini-kashtana-u-svitli-sontsia-zagublena-fotokhronika-starogo-kiieva/
58👍4
Зарегав маму в твіттері, сидимо оремо з твітів разом.

Підкажіть, на кого її ще підписати, так щоб не скучно було. Мамі 64 роки.
🥰52🔥3🎉3🤔2
Підтримую, давно пора.

"Кабмін підтримав законопроєкт, що розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб" — МОЗ
👍75👏8🔥4🤔2
Гарний подкаст. Спойлер: так, радянсько-фінська, але не лише за динамікою сил, а і тим, що з одного боку воюють громадяни, а з іншого — піддані. Першою такою війною була війна греків і персів... і далі автор проводить цікавий екскурс по тому, як суспільний уклад і війни паралельно еволюціонували і впливали на еволюцію одне одного. Якщо зайде, зацініть і інші випуски. Деякі більш насичені, деякі легкі, мені найбільше сподобався цей.

Що ще цікавого слухали для кращого розуміння ситуації? Я слухав різні подкасти англійською — Макфола в гостях у Hoover Institution, Коткіна про сучасний авторитаризм, Снайдера про політики часу. Переказувати двогодинні випуски складно, просто увімкніть як буде час, там зразу ясно, ок вам таке чи ні. Снайдер мені норм зайшов.
👍346
Ось іще гарний випуск. Munk Debates — це такі високочолі дебати на глобальні теми. Їх двічі на рік проводить фонд канадського промисловця Манка. Спікери топові — дипломати, вчені, нобелівські лауреати, глобальні лідери думок, всі світлі уми. На дебати продають квитки, коротше це норм розкручена платформа. Перед дебатами фіксують думку аудиторії, потім повторно заміряють її після — виграє та пара дебатерів, яка змогла змінити думку більшої кількості людей.

Спойлер: за результатами цих дебатів був рекордний зсув думки. Я включив послухати їх перед сном і аж збісився, коли почув аргументи містера "реальна політика" Міршаймера. Він всерйоз посилався на ессе Путіна, мовляв це все зле НАТО розширюється і загрожує ІНТЕРЕСАМ Росії, нам треба їх поважати... І так далі. Але далі пан Макфол з колегою Сікорським нормально рознесли парочку "реальнополітичних" інтелектуалів. Хоча з такою аргументацією у мене склалось враження що їх би розніс будь-який грамотний англомовний твіттерянин.

Про західних інтелектуалів, які стають корисними ідіотами Кремля, уже багато сказано і написано. Я сподіваюсь ви це все читали, тож повторювати не буду — про Хомські, Кісінджера та інших. Просто скажу, що ці дебати є гарним зразком як їхньої аргументації, так і того, як з ними можна ефективно вести публічну дискусію.
👍33🔥7🤮1
Коротко про web3
👍19💩16😁2
​​Як Арнольд Шварценеггер повязаний з найбільшою корпоративною аферою США 90-х?

У 2000 році капіталізація енергетичної компанії Енрон складала $74 млрд. В кінці 2001 компанія стала банкрутом.

Топи Енрон підробляли фінансову звітність, завищували прибутки компанії, приховували борги та збитки за компаніями-прокладками.

Трейдери Енрон маніпулювали цінами на електрику в Каліфорнії - продавали енергію в інші штати і по дзвінку зупиняли заводи, заробляючи мільярди на завищених цінах.

Компанія була однією з найдорожчих в США, її шість років поспіль називали найінноваційнішою в країні. Врешті "підмальовування" звітності досягнуло таких масштабів, що топи почали тікати з компанії. За лічені місяці компанія стала банкрутом. На той час це стало найбільшим банкрутством в історії США.

Крах Енрон змінив корпоративну Америку. Були прийняті нові регуляції щодо фінансової звітності, комплаєнсу та аудиту. Окремий закон проваджував суворе покарання за підробку та знищення звітності - його писали буквально по справі Енрон.

До речі, "велика четвірка" аудиторських компаній раніше була "великою п'ятіркою". Компанія Arthur Andersen, яка обслуговувала Енрон і "не помічала" проблем зі звітністю, внаслідок цієї історії втратила ліцензію і збанкрутіла, залишивши без роботи 20 000 співробітників. Аудитори Енрон, як і юристи, отримували від компанії $1 млн на тиждень.

Журналісти Fortune одними з перших почали критикувати фантастичні показники Енрон. Пізніше вони описали історію компанії в книзі "Enron: The Smartest Guys in the Room". А режисер Алекс Гібні зняв за її мотивами одноіменний фільм. Це якісна робота - деталей саме стільки, скільки треба, вони не приховують, а підсвічують більшу картину. The Smartest Guys in the Room - це про топ-менеджерів компанії, чиї персони Гібні майстерно показав у тісному зв'язку з токсичною культурою мачизму і жадоби всередині компанії і звісно лицемірністю корпоративної Америки - в махінації Енрон вкладались найбільші банки Америки. Рекомендую! У Гібні є ще гарні документальні фільми про церкву сайєнтологів (Going Clear, теж рекомендую), Аль-Каїду і Theranos.

До чого тут Шварценеггер? Його прихід на посаду губернатора став прямим наслідком енергетичної кризи в Каліфорнії, викликаної махінаціями Енрон. Деталі знайдете у фільмі.
👍30🤯7🔥4😁2
Forwarded from Регіоналіті
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Мер Чорноморська заявив, що відзавтра він більше не буде особисто оголошувати повітряну тривогу — за час війни міський голова зробив це близько 250-ти разів
😢5017😁2
Прочитав транскрипт телефонної розмови Макрона з Путіним за лічені дні до вторгнення. Дуже цікавий і показовий документ. Зверніть увагу на меседжі і метамеседжі. Макрон наводить фокус на важливі речі, намагається добитись конкретики, пропонує конструктивні кроки до деескалації. Путін — бреше, намагається забалакати, відпетлює. Старий кабінетний совок, який існує в парадигмі "я начальник, ти дурак". Кінець цієї сюрреалістичної розмови відповідний, дочитайте (Google Translate гарно перекладає на англійську): https://www.letemps.ch/monde/emmanuel-macron-vladimir-poutine-quatre-jours-guerre-ne-sais-juriste-appris-droit

Як тільки Макрон витримував п'ятигодинні розмови з цим персонажем?
👍33🤮17🤩1
2025/07/14 17:45:30
Back to Top
HTML Embed Code: