Telegram Web Link
Бро
Сьогодні ще про такий проект прочитав, тут масштаби ще безглуздіші (коротко російською)
Є таке поняття як "нафтове прокляття". Якщо поглянути на рівень розвитку багатих на нафту країн, то як правило там повна біда з демократією, правами людини і майновою нерівністю. Це або авторитарні близькосхідні монархії з повним кіберпанком, або Венесуела чи Росія. Ось детальний текст про нафтове прокляття.

В більш широкому сенсі ресурсне прокляття називають "голландською хворобою" економіки. Якщо коротко, суть цієї хвороби в тому що видобувна галузь стає пріоритетною для економіки, а інші не розвиваються. Завдяки потужному експорту (=попиту на внутрішню валюту) курс валюти ресурсної країни зростає і інші товари (крім ресурсів) стають неконкурентними на іноземних ринках. Країна виробляє все менше товарів (натомість імпортує іноземні), безробіття зростає. Все це в той час коли ключова галузь (експорт ресурсів) процвітає. Ось такий парадокс.

Чи не єдина країна, яка не просто подолала ресурсне прокляття, а і стала однією з кращих у всіх рейтингах розвитку — багата на нафту Норвегія. Як саме їй це вдалося, дивіться в ролику на каналі, який я раніше рекомендував. Інші канали теж зацініть!
👍53🔥74💩1
Близькі знайомства заводяться навколо спільного контексту. Ви здружуєтесь з тим, з ким навчаєтесь, працюєте або проводите дозвілля.

З часом люди змінюються. У вас з'являються нові інтереси, заняття, місця. Разом з ними — нові люди. Старі знайомства лишаються в минулому — для них не знаходиться місця в нових контекстах. Це природній процес — без спільного контексту стосунки послаблюються та сходять на нуль.

Якась частина старих знайомств тим не менше лишається активною. Ви можете працювати з людиною в різних сферах, жити в різних куточках міста, але тим не менше знаходити час на спілкування та зустрічі, навіть кілька разів на рік.

Соціальні мережі сильно допомагають — вони дають зручний інструмент для підтримання стосунків на ненульовому рівні. Ви стежите за інстаграмом старого товариша, читаєте його пости в фб і мікроблог в твіттері чи телеграмі. Ви в курсі, що відбувається у нього в житті, і навзаєм.

Але життя у великому місті, тим більше в нинішній буремний час — настільки динамічний процес, що навіть для давніх та міцних контактів непросто підтримувати неспадаючу динаміку. Активна людина одночасно знаходиться в стількох контекстах — професійному, політичному, соціальному, цифровому, відпочинковому — що пошук спільного знаменника зі старими знайомими перетворюється на математичну задачу порівняння багатовимірних матриць. Всі одночасно біжать в купі різних напрямів, і ментальна відстань між людьми у цій багатовимірній системі координат постійно зростає.

Соцмережі теж можуть поміщувати людей у різні виміри. Ти можеш бути активним у телеграмі, але твій давній друг не читає телеграм. Натомість він активно сидить в інстаграмі. Але ти не заходиш в інстаграм. Натомість ти ділишся своїми новинами та переживаннями в твіттері. Але в твіттері тебе читає лише частина твоїх друзів... І так далі. Елементарна задача "бути в курсі, як справи у моїх знайомих та друзів" розбивається об реалії фрагментованого інтернету.

Врешті доросла дружба зводиться до усвідомлення простої речі. Ти підтримуєш стосунки з тим, з ким хочеш їх підтримувати. Це не автономний процес. Він не може відбуватись сам по собі, він можливий лише за проактивної участі обох сторін.

Люди залишаються поряд з вами у вашому житті лише тоді, коли ви усвідомлено витрачаєте зусилля на те, щоб підтримувати спільний контекст. Переписуватись, обговорювати щось, святкувати, проводити час разом. Без цих зусиль соціальна ентропія буде лише зростати: ви змінюєтесь, ваші друзі змінюються, відстань між вами збільшується.
105👍42😢9🔥4💯1
​​Підприємець, меценат, герой України, засновник компанії Нібулон - лідера річкової аграрної логістики країни. На фото профілю в ФБ - кадр, де він з голим торсом прорубає киркою газопровід на Урал, і текст про те, що він все життя прорубує скелі.

Загинув від обстрілу Миколаєва росіянами сьогодні.

https://forbes.ua/ru/richest/veliki-riki-vadaturskogo-15092020-109
😢1084👍3🤮1
😁40
Бро
Західні медіа та лідери порівнюють події в Бучі зі Сребреніцою. У зв'язку з цим порекомендую один з кращих документальних фільмів з історії, які бачив. Yugoslavia: Death of a Nation від BBC. 6 серій про те, як розпадалась Югославія та як воювали між собою…
Якщо ви читаєте новини про рухи Сербії в Косово і не розумієте контекст, нагадаю про кращий документальний фільм по темі від BBC. Писав про нього раніше. З часу його виходу пройшло багато років, тому варто почитати ще щось більш свіже, та і історію Балканів можна вивчати безкінечно. Але для початку рекомендую. Потужна робота.
👍29🔥61🤮1
Цікаво про те, як піарники путінських олігархів пушать свої меседжі в західних медіа: https://www.tg-me.com/agentstvonews/1046

Ми дивуємось недружнім до України матеріалам в західній пресі. Але медіа — цинічна та рухома грішми індустрія. На кожну поважну редакцію знайдеться хитрий лобіст з солідним гонораром від Кремля, який використає свої напрацьовані роками зв'язки, щоб розмістити на респектабельному сайті набір тез про те, що не все так однозначно з цією Україною...
👍18😱5👎1🤮1
А ви знали, що в кінці 20-х Генрі Форд побудував в амазонських лісах індустріальне місто з 10 тисячами населення? Техніку та матеріали для будівництва привозили кораблями з США. Наймали місцевих мешканців, платили їм зарплатню, збудували житло з проточною водою і електрикою. Фактично спробували відтворити на березі бразильської річки американські індустріальні містечка. Звісно, Форд робив це не заради соціального експерименту. Містоутворюючим підприємством Фордляндії була каучукова плантація, яка мала забезпечувати гумою автомобільні заводи Форда в Америці. Проект обійшовся йому в $400 млн в перерахунку на сучасні гроші. Зараз Фордляндія перетворюється в красиві руїни, серед яких живуть нащадки її перших мешканців.

https://www.youtube.com/watch?v=b7nnmZWC8_E

https://en.wikipedia.org/wiki/Fordl%C3%A2ndia
👍31😱14🔥4
🔥35😁14👏3🤯3😢2
🙏🏻
👍43😁16🔥5💯2
бггг

мем для 45 підписників з КПІ

https://www.tg-me.com/shablonkpi/193
😁91👍14🔥6😢6💩4
Сильно стартували на Євробаскеті! Далі буде ще цікавіше - в групі потужні Греція, Італія і Хорватія. І взагалі класний турнір, багато сильних команд, багато зірок з NBA приїхали, в тому числі українці Лень і Михайлюк. Рекомендую! Це вам не нудний футбол 😉

https://youtu.be/QnjM2aEzzX8
🔥26😁5💩21
Думай-те
🤔47😱9👍6😁6🤯1😢1
Forwarded from Кравець
Реконструкція 22-23-24 лютого.
Що насправді відбувалося у кабінетах влади?
👍26😢3
Ви можете не цікавитись баскетболом, але маєте знати, що щойно на чемпіонаті Європи в Мілані Україна просто зламала збірну Італії і тепер має три перемоги в трьох матчах 🏀😎🔥

Подивіться другу половину або хоча б останню чверть: https://youtu.be/BJ2VWDOPgzQ
🔥577👍5👏2
2025/07/12 16:06:35
Back to Top
HTML Embed Code: