Telegram Web Link
Львівський бізнесмен, який постачав автівки посадовцям «Газпрому», причетний до експорту підсанкційного білоруського калію.

Йдеться про підприємця зі Львова Віталія Бобиря. СБУ викрила його на тому, що він з серпня 2022-го по березень 2023-го в обхід санкцій постачав до Росії «Роллс-Ройси» та «Майбахи». Серед замовників, за версією слідства, були топ-менеджери «Газпрому» та співробітники Russia Today.

Журналісти «Схем» та БРЦ виявили, що кіпрська компанія Dimicandum Invest Holding LTD, документи та печатку якої знайшли українські правоохоронці під час обшуку у Віталія Бобиря, здійснила перевалку близько 3,5 мільйона тонн калійних добрив (їх використовують для живлення сільськогосподарських культур) на причалах Балтійського судномеханічного заводу у Санкт-Петербурзі (Росія). Такий обсяг – це третина річного експорту білоруського підприємства «Білоруськалій» до запровадження санкцій.

У документах, які отримали журналісти, йдеться, що за минулий рік Dimicandum Invest Holding LTD мала отримати за свої послуги від «Білоруськалію» понад 68,6 мільйона доларів США.

Державне підприємство «Білоруськалій» перебуває під санкціями США з 9 серпня 2021 року. Як йдеться на сайті Мінфіну США, воно вважається «головним джерелом податкових надходжень та іноземної валюти для режиму Олександра Лукашенка».

Журналістам також вдалося встановити того, хто міг заробляти на угоді. Це – Віктор Шейман, якого називають «гаманцем» і правою рукою Олександра Лукашенка. Саме Шеймана чи особу, пов'язану з ним, Віталій Бобир назвав у листуванні своїм «кумом» і «другою людиною в Білорусі» (скріншот переписки опублікував Офіс генпрокурора).

Сам бізнесмен свою причетність до поставок заперечує.

Повну версію розслідування журналіста «Схем» Максима Савчука та Білоруського розслідувальницького центру @Belarus_Filesчитайте тут
🤬220🤯14👍104
«Справи на контролі, затягування не бачу»: очільник САП про провадження, відкриті внаслідок розслідувань «Схем», щодо голови АМКУ Кириленка та ексзаступника генпрокурора Вербицького.

«Схеми» виявили в Кириленка та Вербицького статки сумнівного походження, що може бути ознакою незаконного збагачення.

«Незаконне збагачення - це новий злочин. Ми не маємо практики (подібних розслідувань - ред.) і зараз її напрацьовуємо. В обох цих справах триває досудове розслідування, жодній особі про підозру не повідомляли», - повідомив Олександр Клименко під час брифінгу, присвяченого результатам роботи НАБУ та САП за перше півріччя 2024 року.


«Ці справи перебувають на контролі у директора НАБУ і прокурора САП. Я не бачу в цих розслідуваннях жодного затягування чи інших проблем», - додав очільник САП.

▫️ НАБУ відкрили кримінальну справу відносно голови Антимонопольного комітету України Павла Кириленка за статтями «незаконне збагачення» і «недостовірне декларування» у березні після розслідування «Схем». Журналісти проєкту виявили статки родини Кириленка сумнівного походження на 70 млн грн, а саме: заміський будинок, земельні ділянки, квартири та паркомісця в преміум ЖК, якими офіційно володіють батьки дружини посадовця.

▫️ У травні, НАБУ розпочало розслідування щодо тоді ще чинного заступника генпрокурора Дмитра Вербицького після публікації «Схем». Журналісти виявили, що будинок в елітному котеджному містечку, де мешкає Вербицький, був придбаний вшестеро нижче ринкової вартості. Пізніше «Схеми» оприлюднили
розслідування про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка стала власницею майна на 50 мільйонів гривень, не маючи на це офіційних доходів.
🤬170👍24🤔64😁1
Супутникові знімки зафіксували наслідки нічного удару ЗСУ по російському аеродрому “Липецьк” – «Схеми»

На супутникових знімках Planet Labs за 9 серпня, які є у розпорядженні «Схем», видні наслідки ударів українських військ по аеродрому «Липецьк», що біля однойменного міста у Росії.

Згідно зі знімками, низка приміщень аеродрому, які могли використовуватись, як склади – повністю зруйновані, а на території, ймовірно, тривала масштабна пожежа. На землі також видні дві вирви, що може бути наслідком влучання ракет або безпілотників, використаних ЗСУ для завдання ударів.

За даними Генерального штабу України, у ході атаки у ніч з 8 на 9 серпня українські військові уразили російські склади з керованими авіаційними бомбами та низку інших об’єктів біля летовища «Липецьк». Знищили, зокрема, й один радар зенітно-ракетного комплексу С-350, заявили у Генштабі. У відомстві також зазначили, що у військовій операції брали участь підрозділи ракетних військ, Сил спеціальних операцій, Служби безпеки України та Сил безпілотних систем ЗСУ.

Вранці журналісти Радіо Свобода, з посиланням на поінформоване джерело, повідомляли, що на аеродромі «Липецьк» знаходились кілька десятків винищувачів, вертольоти та розміщувалися склади, де зберігалось понад 700 керованих авіабомб.

Раніше 9 серпня представники влади Липецької області РФ заявили про атаку дронів, а Міноборони Росії – про збиття 19 з них.
🔥220👍497😁2
САП: у Києві викрили заступника міністра енергетики на хабарі у пів мільйона доларів.

Посадовця разом з трьома спільниками викрили на отриманні хабаря за надання дозволу на вивезення гірничо-видобувного обладнання із прифронтового району, кажуть правоохоронці. «Фактично мова йшла про евакуювання унікального обладнання із зони бойових дій та його використання на шахтах західного регіону», - пояснили в САП.

Наразі вирішується питання про застосування запобіжних заходів.

UPD: Кабмін звільнив з посади заступника міністра енергетики Олександра Хейла. За даними Суспільного, саме його викрили на хабарі.
🤬211🔥26👍12😁10🤯52👏2😱1
Пів мільйона доларів хабаря: ще троє фігурантів справи отримали запобіжні заходи.

Одного підозрюваного спільника відправили під варту з можливістю застави у 65 млн грн. Ще одному підозрюваному, екскерівнику державного підприємства, призначили цілодобовий домашній арешт. Третього, керівника ТОВ, відправили під варту із можливістю застави у сім млн грн.

Про це повідомила пресслужба ВАКС. Ексзаступника міністра енергетики Олександра Хейла раніше вілправили під варту із правом внесення застави у 25 млн грн
👍113🤬44🤔104🔥3😁3
Хабар у пів мільйона доларів: СБУ опублікувала перехоплені розмови фігурантів справи

Підозрювані обговорюють, якими частинами отримають хабар, кажуть про механізм передачі і розподіл коштів між собою.
🤬9936🔥13👍5😁3
Єврокомісія готує пропозицію державам-членам ЄС щодо того, як у подальшому розпорядитися активами російського Центробанку на понад $280 мільярдів, які заморожені в країнах Групи Семи

Із проєктом документа, де викладені подальші можливі кроки, ознайомилося Радіо Свобода. Задля подальшої визначеності та передбачуваності щодо коштів, які може отримати Україна, пропонують розглянути кілька варіантів:

1) Безстрокове замороження активів: активи Центробанку РФ заморожують безстроково, але ЄС може переглядати рішення через «регулярні проміжки часу» (наприклад, через 12 місяців) на основі «чітких попередньо визначених критеріїв». До них належить завершення війни, відшкодування Росією збитків тощо.

2) Замороження на певні періоди: активи заморожують «на послідовні періоди» (18, 24 або 36 місяців) з подовженням кожного періоду через новий акт Ради ЄС, що надає більше передбачуваності для довгострокових позик Україні.

Розроблену закодавчу пропозицію Єврокомісія представить наприкінці серпня. Посли країн-членів будуть обговорювати її на початку вересня. Залишається відкритим питання, чи підтримає план Угорщина, що не блокувала подовження антиросійських санкцій, але виступала проти зміни шестимісячного підходу.
👍94🤔332🔥1
Після розслідування «Схем» керівнику АМКУ Кириленку повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 56,2 млн грн і декларуванні недостовірної інформації.

Приводом для розслідування САП і НАБУ «стало журналістське розслідування Радіо Свобода». Ім’я чиновника не називають, але за описом посади, згаданого розслідування і за даними джерел «Схем», йдеться саме про голову Антимонопольного комітету Павла Кириленка.

Журналісти «Схем» виявили, що родина посадовця у період 2020-2023 років придбала автівки і низку нерухомості у Києві й області, а також в Ужгороді, при тому що ніхто з родичів Кириленка не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження наступного дня після виходу матеріалу
👍228😁18🤬18🤯8🔥32🎉1🤩1
Три матеріали «Схем» вийшли у фінал Національного конкурсу журналістських розслідувань:

▫️
Таємниці російських найманців: відео з телефонів, бої та злочини, зізнання полонених | ПВК «Редут»

Це найбільш ґрунтовне дослідження діяльності так званої приватної військової компанії «Редут» – другого відомого, після групи «Вагнера», збройного формування.

Автори: Валерія Єгошина, Кіра Толстякова, співавтори: Єлизавета Сурначова, Данило Бєловодьєв

▫️
«Купувала і купуватиму»: Porsche та маєток за $1,2 млн для дівчини заступника генпрокурора.

Журналісти встановили, що дівчина заступника генерального прокурора України Дмитра Вербицького Христина Ільницька у 2024-му році обзавелась елітним майном на суму щонайменше 52 мільйони гривень, не маючи для цього достатніх власних офіційних доходів.

Автор: Георгій Шабаєв

▫️ Квоти на грабунок. Як і куди російські компанії екcпортують українське зерно з окупації і до чого тут палац Путіна.

Журналісти отримали від об’єднання українських гакерів KibOrg доступ до масиву документів із окупованої частини Херсонської області. Завдяки цьому витоку вдалося встановити російські компанії, які у 2023 році вивезли за кордон близько 34 тисяч тонн українського збіжжя

Автори: Максим Савчук, Максим Дудченко, KibOrg
👍15429👏16🔥7
Супутник зафіксував наслідки ударів українських безпілотників по діючому військовому аеродрому «Борисоглібськ» у Воронезькій області Росії – «Схеми»

На супутникових знімках Planet Labs за 14 серпня, які є у розпорядженні «Схем», видно, що українські дрони уразили північно-західну частину летовища - зокрема, зруйновані декілька ангарів. За словами авіаексперта Анатолія Храпчинського, там знаходиться технічно-експлуатаційна частина, яка займається ремонтом та обслуговуванням літаків.

Аеродром «Борисоглібськ» використовується ВПС Росії, там, зокрема, базуються літаки Су-25, Су-30, Су-34 та Су-35.

За даними джерела Радіо Свобода у Службі безпеки України, в ніч з 13 на 14 серпня далекобійні дрони СБУ та Сил оборони (ПС, ССО, Центру безпілотних систем ЗСУ, ГУР МО та інших родів військ) здійснили найбільшу атаку на російські військові аеродроми за всю війну. Йдеться про летовище у Воронежі, а також «Курськ», «Саваслейка» та згаданий «Борисоглібськ». Джерело підтверджує, що це була «спеціально спланована операція», щоб противник не міг використовувати ці аеродроми для ударів КАБами по лінії фронту та українських містах.
👍139🔥7817🤔2
«В подальшому можуть бути виявлені нові активи»: голова НАЗК прокоментував хід перевірки декларації колишнього заступника генпрокурора Вербицького

Раніше «Схеми» виявили у дівчини на той момент заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького нерухомість та автівку, на які вона не мала офіційних доходів. Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя Вербицького і вже виявило у нього необгрунтованих статків на 29 мільйонів гривень.

«Станом на сьогодні моніторинг триває. З приводу задокументованих необґрунтованих активів - транспортних засобів, будинків, квартир, грошових коштів і криптовалют. Ця інформація була направлена до органів досудового розслідування (НАБУ - ред.). для приєднання до кримінального провадження», - повідомив голова НАЗК Віктор Павлущик у коментарі «Схемам».

«Моніторинг триває, а отже, це означає, що можуть бути в подальшому виявлені нові активи», - резюмував Павлущик.

У травні НАБУ розпочало розслідування щодо тоді ще чинного заступника генпрокурора Дмитра Вербицького після публікації «Схем». Журналісти виявили, що будинок в елітному котеджному містечку, де мешкає Вербицький, був придбаний вшестеро нижче ринкової вартості. Пізніше «Схеми» оприлюднили розслідування про дівчину Вербицького Христину Ільницьку, яка стала власницею майна на 50 мільйонів гривень, не маючи на це офіційних доходів. Тоді у коментарі «Схемам» Вербицький заявив, що не допомагав Ільницькій фінансово, при цьому не спростував, що перебуває з нею у стосунках, але зазначив, що вони не носять сімейного характеру.

Згодом на розслідування відреагував генеральний прокурор Андрій Костін: повідомив про службове розслідування і
перерозподіл обов’язків Вербицького на інших своїх заступників, а потім звільнив за власним бажанням.
🤯106👍53🤬267😁7
ОГП: Київського блогера підозрюють в ухиленні від сплати податків на понад 200 млн гривень.

За даними слідства, з січня 2020 по серпень 2023 року він отримав понад мільярд гривень у криптовалюті від незареєстрованої діяльності. Щоб приховати доходи, він перевів кошти у криптовалюту і обготівковував їх через обмінні пункти. Податки не сплачувалися, що призвело до ухилення від сплати 213 млн грн. Частину коштів було легалізовано через придбання елітної нерухомості та автомобілів.

За даними «Української правди», йдеться про Олександра Слобоженка, який поки не коментував ситуацію.
👍147😁38🤔18🤬181
❗️ Рада ухвалила заборону релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.

Українські релігійні організації, які підозрюють у співпраці з РПЦ, матимуть 9 місяців, щоб розірвати ці зв’язки

❤️Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
👍25550🔥25😁11🤔8👏3👎2🤯2
2025/07/10 05:38:46
Back to Top
HTML Embed Code: