Telegram Web Link
Син Баканова з СБУ завершує зведення маєтку під Києвом на землі, купленій за втричі заниженою вартістю

Син ексочільника СБУ Івана Баканова Артур Лазаренко у 2021 році придбав земельну ділянку площею майже 10 соток з недобудованим маєтком в елітній частині села Ходосівка на Київщині. Це за 24 кілометри від центра Києва. Ціна землі, вказана у договорі – 455 тисяч гривень (на той час 17 тисяч доларів), при цьому попередня власниця купила цю землю втричі дорожче. Це з'ясували журналісти «Схем» Максим Савчук та Кирило Овсяний.

В документі вказано, що «на час посвідчення цього договору на відчужуваній земельній ділянці будь-які забудови, будівлі та споруди, відсутні». Але, як видно із супутникових знімків, станом на квітень 2021 року на цій території вже тривали будівельні роботи, а у жовтні, коли Лазаренко вже місяць, як був власником ділянки, можна побачити, що повністю зведена «коробка»: стіни і дах будинку.

Станом на осінь 2024 року будівництво двоповерхового будинку сина Баканова площею близько 300 квадратів виглядає майже завершеним.

Раніше «Українська правда» повідомляла, що ексочільник Служби безпеки України Іван Баканов на початку повномасштабного вторгнення влаштував свого сина Артура Лазаренка на службу в СБУ, де той продовжує працювати донині.
🤬389🔥21👏7👍6😁51😢1🎉1
Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після 2014 року

Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, який у той період займався адвокатською діяльністю, тричі був у РФ в 2017-му, чотири рази в 2018-му, та двічі – в 2019 році. Востаннє Татаров літав до Росії наступного дня після перемоги Зеленського на виборах президента 21 квітня 2019 року.

Оскільки після 2014 року авіасполучення між Україною та Росією було зупинене, у більшості поїздок Татаров діставався Москви з Києва через Мінськ. Журналісти «Схем» проаналізували та співставили дані про поїздки Олега Татарова за допомогою доступу до інформації з баз даних про перетин кордону трьох країн – України, Білорусі та Росії.

Що Олег Татаров, який у 2020 році отримав посаду заступника керівника Офісу президента України, щонайменше 9 разів робив у столиці Російської Федерації – Москві – після того, як Росія розпочала агресію проти України, захопила український Крим та окупувала частину територій на сході України?

Про це «Схеми» запитали в Татарова у офіційному запиті, який відправили на його ім’я в ОП, втім на момент публікації матеріалу відповіді не отримали.

Детальніше про поїздки Татарова в РФ, а також до Білорусі та окупованого Криму – у новому матеріалі
🤬447👍21😁14🤔118🔥8🤯4
Схеми
Олег Татаров щонайменше 9 разів літав до Москви після 2014 року Заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, який у той період займався адвокатською діяльністю, тричі був у РФ в 2017-му, чотири рази в 2018-му, та двічі – в 2019 році. Востаннє Татаров…
Лише після виходу розслідування про численні поїздки Татарова до РФ, заступник голови Офісу президента прокоментував факти з розслідування «Схем», про те що він 9 разів злітав в Москву через Мінськ після 2014 року із Києва.

Татаров заявив, що все це «фейк». «Абсолютно неприпустимо – поширювати недостовірні дані і навіть натяки щодо начебто наявності моєї комунікації з кимось з Росії чи поїздок на її територію», заявив він.

Зазначимо лише, що факти з розслідування «Схем» ретельно перевірені перехресним методом – співставлена інформація із баз даних про перетин кордону трьох країн – України, Білорусі та Росії. Таку інформацію неможливо знищити, як і внести її «заднім числом» – вона потрапила у витоки з різних баз даних за різні роки. Методологія аналізу описана у матеріалі.

Нагадаємо, що у розслідуванні «Схеми» відстежили поїздки Татарова до столиці РФ у період після 2014 року, яких було щонайменше дев’ять, востаннє він літав до Росії наступного дня після перемоги Зеленського на виборах президента 21 квітня 2019 року. У більшості поїздок його маршрут пролягав через Мінськ – через зупинене після 2014 року пряме авіасполучення між Києвом та Москвою.

Пояснити мету цих поїздок «Схеми» просили у офіційному запиті в ОП на ім’я Олега Татарова, але до виходу розслідування він залишив його без відповіді.
🤬476🤡41👍296🔥5😁3😱1🤩1
ДБР підозрює одного з посадовців Міноборони в тому, що він «списав» майже 94 млн грн пені львівському бізнесмену Гринкевичу за прострочені контракти, повідомляє пресслужба бюро.

Ігор Гринкевич перебуває під вартою з кінця грудня 2023 року. Його затримали під час спроби дати хабар у 500 тисяч доларів одному із керівників головного слідчого управління ДБР. 17 січня йому також повідомили підозру у справі щодо закупівель одягу для ЗСУ. За даними слідства, сума закупівель сягала майже 1 мільярда гривень.

❤️ Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
🤬202👍23🤯12😁31🎉1
Родичі «слуги народу» з оборонного комітету Геннадія Касая під час повномасштабної війни скупили майна у Дубаї на 1 мільйон доларів. Це – донька нардепа та племінник, фірма якого постачала Міноборони ті самі скандальні турецькі куртки для армії

Елітні апартаменти у Еміратах донька політика Поліна та племінник Олександр купували у 2022-2023 роках, коли й розгортався скандал із постачанням форми для армії за завищеними утричі цінами та невідновідної стандартам якості.

Усього в родини нардепа Касая «Схеми» нарахували чотири обʼєкти нерухомості у Дубаї, загальна вартість яких перевищує мільйон доларів.

Офіційного пояснення походженню мільйона доларів на елітну нерухомість у Дубаї в родичів народного обранця Геннадія Касая «Схеми» не знайшли.

Поліна – копірайтерка та контент менеджерка. Олександр – донедавна гравець гандбольної команди «Мотор» та власник невеликих часток у бізнесі. Один з них, щоправда, виявився дуже успішним.

Це – турецька компанія Vector Avia, яка у 2022-му отримала державне замовлення від Міноборони України на 1 мільярд гривень на постачання одягу для ЗСУ. Однак, як згодом встановили слідчі, ці куртки державі продали за завищеними втричі цінами та невідповідної якості. Одним із співвласників фірми тоді був племінник народного депутата «Слуги народу» – Олександр Касай.

І він, і його двоюрідна сестра Поліна, відмовились пояснювати звідки в них гроші на квартири в Еміратах. Сам депутат сказав «Схемам», що не має стосунку до їхніх коштовних покупок.

Інформацію про дубайську нерухомість родини народного депутата Геннадія Касая журналісти знайшли у витоку з державних реєстрів Обʼєднаних Арабських Еміратів, отриманому та верифікованому у межах співпраці з Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP).

Повну версію розслідування дивіться тут
🤬364👍11👏6😁65🔥3🤯1😢1
Нардепа Одарченка, який пропонував хабар Найєму, визнали винним та засудили до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна, йдеться в трансляції ВАКСу.

За версією обвинувачення, у серпні 2023-го він запропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Найєму хабар у криптовалюті Bitcoin – в еквіваленті 50 тис. дол. США.

Раніше Одарченко заперечував, що давав хабар. Утім, згодом визнав це, але стверджував, що Найєм нібито «створив всі умови, змусивши мене запропонувати йому цю вигоду». Згодом у вересні Одарченко виїхав із України і сказав, що цечерез «загрозу життю та здоровʼю». Він оголошений у міжнародний розшук.

❤️ Радіо Свобода. Підписуйтесь
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
😁138👍86🤬15🔥4🤡21
З «Юнармії» – на фронт: як Росія готує українських дітей в окупації до війни проти власної країни

«Юнармія» – це російська молодіжна військово-патріотична організація, що формує у підлітків лояльність до російської армії та готує їх до участі у військових діях. З початку російсько-української війни в 2014 році Росія активно створює осередки «Юнармії» на окупованих територіях України – і залучає до них українських дітей.

Журналісти «Схем» та медіапартнери отримали доступ до витоку ексклюзивних документів з російських окупаційних адміністрацій, надані групою українських гакерів KibOrg. Завдяки цим даним вдалося дослідити, як «Юнармія» впроваджує мілітаристську ідеологію в Україні, використовуючи школи, літні табори та «патріотичні» заходи, та як молоді українці, потрапивши під вплив цієї організації, стають частиною російської військової машини та опиняються у лавах російської армії.

Зокрема, журналістам вдалось ідентифікувати кількох колишніх «юнармійців», які після вишколу пішли воювати проти України.

Наприклад, це – нині 23-річний Ілля Зозульський з кримського села Полтавка. Як повідомляли російські ЗМІ, Ілля «пройшов організацію та став у ній наставником», коли Росія окупувала Крим. Тепер він – російський артилерист, нагороджений медаллю Жукова.

У Криму «Юнармія» діє з 2016 року, та з окупацією нових територій – Росія заводить туди і свою військово-патріотичну організацію. На захоплених теренах Херсонської та Запорізької областей перші відділення російських таборів патріотичного виховання з’явились у листопаді 2022 року.

А маріупольський штаб «Юнармії» лише протягом літа 2024-го провів у дитячому таборі «Щирість», що у курортному селищі Мелекіне на березі Азовського моря, сім «юнармійських» змін. Зокрема, дітей вчили стріляти з автоматів.

Детально про те, як українських дітей в окупації відправляють в російські військово-патріотичні табори, вчать поводитися зі зброєю, агітуючи йти воювати проти своєї країни, а також, хто за це відповідальний – у новому розслідуванні Максима Савчука та медіапартнерів, створеному у межах проєкту Kyiv Media School.
🤬228😢8👍63😱1
Схеми
Столичний поліцейський живе у двоповерховій квартирі тещі на 220 квадратів, яка офіційно за життя заробила всього 100 гривень Мова про заступника начальника Головного управління Національної поліції Києва Тараса Полієнка. У березні 2022 року він переїхав…
⚡️Після розслідування «Схем» прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського

Мова про заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка, на тещу якого, як з'ясували «Схеми», були записані двоповерховий пентхаус та два паркомісця в ЖК бізнес-класу в Києві.

Прокурори просять суд визнати «необгрунтованими активами» квартиру площею 220 квадратних метрів та паркомісця, а також дохід від продажу зазначених апартаментів – і в подальшому стягнути це все в дохід держави.

«Аналізом доходів та видатків посадовця, членів його сім’ї і родичів встановлено неможливість набути ці об’єкти нерухомості за рахунок законних доходів. Після придбання цих активів їх використовували посадовець і його сім’я, а не родичка, що разом з іншими даними вказує на те, що вона набула їх у власність саме за дорученням посадовця», – повідомляє пресслужба антикорупційної прокуратури.

У НАЗК, на підставі матеріалів яких прокурори подали позов, додали, що після виходу розслідування «Схем» теща Полієнка продала апартаменти. І тому за рахунок доходів від продажу це збільшило суму позову.

Нагадаємо, у розслідуванні «Схеми» також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, наразі отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік, тобто тесть Полієнка. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, за даними від джерел «Схем», склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно їхніх офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі. У коментарі журналістам Полієнко зазначив, що йому невідомі «обставини придбання» квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині «була «Волга», яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві».
🔥166👍6713🤯8🤬5
Мінфін США запровадив санкції проти російського «Газпромбанку». Про його співпрацю з армією РФ раніше розповідали «Схеми»

Управління контролю за іноземними активами визначило Акціонерне товариство «Газпромбанк» разом з його шістьма іноземними дочірніми компаніями каналом, через який Росія закуповує військову техніку для ведення війни проти України.

Російський уряд також використовує «Газпромбанк» для виплат своїм солдатам, у тому числі бойових премій, а також для виплати компенсацій сімʼям російських солдатів, які загинули під час війни проти України, йдеться у повідомленні.

Крім «Газпромбанку» під санкції потрапили понад 50 російських банків, повʼязаних з міжнародною фінансовою системою, понад 40 російських реєстраторів цінних паперів та 15 російських фінансових чиновників.

Раніше «Схеми» у розслідуванні розповіли, що через «Газпромбанк» Міністерство оборони Російської Федерації виплачує зарплатню та «бойові доплати» російським військовим, які ведуть агресивну війну проти України.

У другому матеріалі про «Газпромбанк» журналісти «Схем» оприлюднили докази про виплату грошей через цей банк солдатам 64-тої окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ РФ, більше відомої як «бучанські різники».
🔥149👍3711😁3🤬2
На початку тижня ми розповідали, що після розслідування «Схем» прокурори САП ініціювали конфіскацію майна родини столичного топполіцейського. А тепер ВАКС арештував активи його родичів

Мова про заступника начальника ГУ Нацполіції Києва Тараса Полієнка, на тещу якого, як з'ясували «Схеми», були записані двоповерхові апартаменти та два паркомісця в ЖК бізнес-класу в Києві. При цьому родина не мала достатніх офіційних доходів, щоб придбати це майно.

Суд наклав арешт на майно самого Полієнка, його тещі і тестя, повідомило видання «Слово і діло», а також підтвердили джерела «Схем» в правоохоронних органах:

▪️двоповерхову квартиру на 220 квадратів в Києві
▪️два паркомісця в цьому ж ЖК
▪️земельну ділянку в Броварському районі Київщини та будинок площею 134 квадрати

В межах провадження про конфіскацію САП також просить стягнути дохід від необґрунтованих активів, адже після виходу розслідування «Схем» теща Полієнка продала апартаменти.

Нагадаємо, у розслідуванні «Схеми» також розповіли, що теща Полієнка – Валентина Ткаченко – з 1998 року офіційно заробила 100 гривень. На пенсію вона вийшла у 2014 році, наразі отримує менш як три тисячі гривень на місяць. Таку ж пенсію отримує і її чоловік, тобто тесть Полієнка. Всі його офіційні доходи за три роки, без урахування пенсії, за даними від джерел «Схем», склали близько 350 тисяч гривень. Тобто сумарно їхніх офіційних коштів не вистачило б на придбання цього нерухомого майна в житловому комплексі. У коментарі журналістам Полієнко зазначив, що йому невідомі «обставини придбання» квартири, а його дружина пояснила, що її матір заробляла на вирощуванні квітів, і, крім того, в родині «була «Волга», яка прирівнювалась по вартості до житлової квартири в місті Києві».

Після виходу розслідування САП на підставі матеріалів НАЗК подала до Вищого антикорупційного суду позов про «визнання необґрунтованими» активів на майже 8,7 мільйона гривень родини столичного топполіцейського, а також їхнього подальшого «стягнення в дохід держави».
👍20916🔥13🤬3
Росія використовує стратегічні бомбардувальники, які Україна віддала їй 25 років тому

Передача Ту-160 та Ту-95МС Росії відбулася після підписання угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році, в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. «Схеми» розшукали в архіві цю угоду з номерами бомбардувальників, проаналізували їх за допомогою міжнародного авіареєстру і співставили з номерами бортів, які, за даними ГУР, використовує армія РФ.

Таким чином журналісти з'ясували: щонайменше шість літаків, які раніше належали Україні, нині – у бойовому складі авіації РФ.

Крім літаків, ще передали понад півтисячі ракет (якими РФ цілить по Україні нині, як ми розповідали раніше) і обладнання – все це за 275 мільйонів доларів для списання газових боргів. Майже через 20 років спецкомісія дійде висновку – Україна втратила від цієї угоди близько 2,5 мільярдів доларів.

Хто з українських високопосадовців був причетним до передачі бортів? І як спроби залишити частину літаків в Україні зрештою закінчились оголошенням про продаж на американському аукціоні Ebay?

Дивіться у новому розслідуванні «Схем»
Текстова версія
🤬297😢24👍10🤡6🔥53
Схеми
Росія використовує стратегічні бомбардувальники, які Україна віддала їй 25 років тому Передача Ту-160 та Ту-95МС Росії відбулася після підписання угоди між Кабміном і урядом РФ в 1999 році, в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ.…
Керівник української розвідки Кирило Буданов відреагував на наше розслідування: він назвав рішення про передачу озброєння РФ у 1999 році «антидержавницьким»

Напередодні «Схеми» опублікували новий матеріал, в якому зокрема розповіли, що армія РФ використовує українські стратегічні бомбардувальники, які офіційний Київ передав Москві в межах угоди між урядами двох країн у 1999 році в обмін на погашення заборгованості за спожитий російський газ. У цьому розслідуванні журналісти Serhii Andrushko та Kira Tolstyakova також називають тодішніх посадовців, які погодили передачу озброєння в обхід Верховної Ради.

«Корупція, некомпетентність та відсутність стратегічного бачення призводять до антидержавницьких рішень. Ми як країна та нація, яка платить надзвичайно високу ціну у боротьбі за власну свободу, не маємо права допускати повторення подібних помилок та злочинів», – прокоментував Буданов.

Він подякував команді «Схем» за розслідування та зазначив, що «інформація від ГУР МО України, зокрема про російських пілотів – воєнних злочинців, стала корисною під час створення матеріалу».

А якщо ви раптом ще не дивились розслідування, яке рекомендує до перегляду очільник ГУР, то можете це зробити за цим посиланням
🔥155👍65😁13🤬5🤔4
«До ранку не доживете». Журналісти визначили точну локацію фільтраційного табору в Білорусі, де військові РФ катували вивезених полонених українців – він розташовувався на території держпідприємства

Навесні 2022-го року, на початку повномасштабного вторгнення, російські військові влаштували на території білоруського міста Наровля фільтраційний табір, який став місцем незаконного утримання і тортур над українськими військовополоненими і цивільними – в тому числі дітьми. Деякі правозахисники називають цей табір одним із найжорстокіших у ставленні до полонених.

Затриманих допитували та били, а кадри з їхньою участю використовували у пропагандистських відео.

Журналісти «Схем» у співпраці з колегами з «Білоруського розслідувальницького центру», білоруської редакції Радіо Свобода та за підтримки проекту з документації воєнних злочинів The Reckoning Project і гакерської групи «Кіберпартизани» встановили його точну локацію.

Для цього журналісти проаналізували пропагандистські відео з полоненими, де видно місцевість, зокрема будівлю зі зруйнованим дахом, військові камАЗи та кілька великих армійських наметів. Ці ж кадри журналісти показали колишнім бранцям – вони підтвердили, що їх утримували саме там.

Порівнявши відео з супутниковими знімками, журналісти з'ясували, що «табір» був розміщений на базі однієї з будівель, що належала білоруському держпідприємству «Прип’ятський Альянс».

Чи стануть ці факти про роль влади Білорусі та Олександра Лукашенка у війні проти України предметом вивчення міжнародної системи кримінального правосуддя?

Дивіться розслідування тут
Текстова версія
🤬336👍2210🤔10🔥1
⚡️«Побудував «бізнес» на судових рішеннях»: ДБР за процесуального керівництва Офісу генпрокурора затримало колишнього заступника голови Вищого господарського суду України та повідомило про нову підозру. Ім’я правоохоронці не називають, але за даними джерел «Схем», мова йде про Артура Ємельянова.

Колишній суддя, а нині адвокат, повідомили в ДБР та ОГП, входив до складу «злочинної організації, яка складалась здебільшого з суддів, адвокатів, арбітражних керуючих, різних працівників суду тощо».

«Вони за хабарі виносили «потрібні» рішення, переважно у господарських спорах. Організатор «бізнесу» – теж колишній високопосадовець Вищого господарського суду України – незаконно втручався у розподіл справ та віддавав їх на розгляд виключно «своїм» суддям, які виконували «побажання замовників», – повідомляє ДБР.


За даними «Схем», мова про Віктора Татькова, колишнього голову Вищого госпсуду.

Протягом тривалого часу учасники групи фактично «унеможливили ухвалення рішень суду з більшості справ без хабарів», кажуть правоохоронці.

Ємельянова підозрюють за двома статтями – «участь у злочинній організації та участь у злочинах, вчинюваних такою організацією» та «одержання хабаря». Прокурори скерували до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше «організатора» було оголошено у розшук, йому та низці інших учасників злочинної схеми було повідомлено про підозру в тому числі за створення та участь у злочинній організації, повідомляє ДБР.

Обидва судді – і Ємельянов, і Татьков – раніше заперечували свою провину.

Артур Ємельянов – колишній суддя та ексзаступник голови Вищого господарського суду України. Фігурант численних журналістських розслідувань про рейдерство та корупцію.

Артура Ємельянова називають обличчям суддівської системи часів Віктора Януковича. Тоді він блискавично піднявся кар’єрними сходами від заступника голови Донецького обласного госпсуду до заступника голови Вищого господарського суду України. Ємельянов здійснював правосуддя до 2017 року, але продовжував отримувати зарплату до 2021-го – допоки його не звільнили з посади за «вплив на суддів». Після цього колишній суддя зайнявся в Україні адвокатською діяльністю.

У 2017 році «Схеми»
розповідали, що колишня дружина на той момент судді Вищого господарського суду України Артура Ємельянова Світлана володіє численною елітною нерухомістю у різних куточках світу – Туреччині, ОАЕ, Австрії, Німеччині. При цьому, розлучення Ємельянових могло бути фіктивним для приховування іншого елітного майна за кордоном. У 2024 році «Схеми» опублікували розслідування про дубайську нерухомість колишніх посадовців та їхнього оточення – в ньому, зокрема, йшлося і про три квартири Світлани Ємельянової загальною вартістю 1,8 мільйона доларів.
👍151🤬78🔥85😁3🤯3
⚡️У Вищій раді правосуддя рекомендують звільнити суддю Літвінову, в якої «Схеми» знайшли паспорт РФ

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя рекомендувала звільнити суддю Окружного адміністративного суду Києва Аріну Літвінову, в якої журналісти «Схем» виявили російське громадянство. Про це стало відомо 4 грудня після розгляду палатою скарги Служби безпеки України на Літвінову. У ній СБУ підтвердила знахідки «Схем» про набуття суддею російського громадянства у 2002 році.

Згідно з законом, Літвінова має право оскаржити цю рекомендацію до свого звільнення, подавши скаргу до Вищої ради правосуддя, яка й ухвалює остаточне рішення у справі.

Напередодні засідання Літвінова намагалася закрити дисциплінарну справу проти себе. Подала відповідну заяву, зазначивши, що з Окружного адмінсуду її вже відрахували 31 жовтня за тією ж підставою – підтвердженою СБУ наявністю російського паспорта – а отже немає, що розглядати. Утім, у ВРП їй одноголосно відмовили. Повноваження звільняти суддів має саме ВРП.

У липні стало відомо, що суддя ліквідованого Окружного адмінсуду Києва Аріна Літвінова сама подала до ВРП заяву про відставку. Якби її затвердили, суддя з російським громадянством змогла б пожиттєво отримувати суддівські виплати з бюджету України. Та 23 липня ВРП зупинила розгляд цієї заяви Літвінової та розпочала дисциплінарне провадження, результатом якого може стати її звільнення. В цьому разі виплат суддя отримувати не зможе.

Нагадаємо, у квітні «Схеми» опублікували розслідування, в якому викрили Літвінову в отриманні російського громадянства в липні 2002 року в місті Єкатеринбург. Підтвердження цьому журналісти знайшли в автоматизованій системі «Роспаспорт». На той час Літвінова вже три роки працювала у Вищому арбітражному суді України. У відповідь на запит «Схем» суддя заперечила наявність громадянства Російської Федерації, назвавши інформацію журналістів «провокацією».
👍22717🤡11🔥7😁3🤬3
2025/07/09 03:10:19
Back to Top
HTML Embed Code: