Звіт Асоціації видавців Великобританії за 2023.

Найцікавіший показник (реально) один: аудіокниги приросли на +24% у грошовому вираженні.

Не так давно ми раділи, що продажі перетнули відмітку £100 млн, а вже ж £206 млн.
Коли приїхала поснідати у Сенс на Арсенальній, щоб потім йти на Книжковий Арсенал. Але терміново треба дослати файл для події)))

Приходьте за півгодини до Вуличної сцени говорити про Young Adult, а о 13:00 на Видавничій сцені — про книжкову статистику й аналітику.
Про імпринти.

Вчора розказувала про феномен імпринтів на Заході в рамках презентації імпринту Readberry харківського видавництва Ранок.

Це прямо таки хрестоматійний приклад органічної появи імпринту.

Колись писала про імпринти для ЛітАкценту, той текст досі актуальний, хоча де-не-де інформація застаріла (наприклад, у видавничого гіганта №1 в світі Penguin Random House вже не 275 імпринтів, а близько 400).

Про вчорашню подію — на Читомо.

А мемчик — про бурхливий розвиток видавничого бізнесу на Заході у ХХ ст.
На Арсеналі просили ще раз запостити про аналітичний проєкт IndieBook Data.

За новинами і тестовими рейтингами бестселерів можна стежити тут.

Офіційний вебсайт теж є, у ньому додалася рубрика Аналітика, незабаром оновлю інформацію про проєкт, бо багато питань у форматі роботи вже прояснилося.

Наприклад, вже точно працюватимемо за наступною схемою: 50% доходів, отриманих IndieBook Data від використання даних книгарень, йтиме на розвиток проєкту, 50% — розподілятиметься порівну між книгарнями, які надають дані.

Цей слайд з суботньої розмови про формування статистики ринку на Арсеналі — своєрідний апдейт стадії проєкту. Так виглядає загальна ієрархія класифікатора і видно, скільки найменувань книг додано до бази даних (пріоритетно додаю книги з вищими показниками продажів). Тут не показано багато характеристик, які теж додаються, наприклад, українська книга чи перекладна, тверда у неї обкладинка чи м'яка. Ну, і класифікатор ще не фіналізований: якісь підкатегорії додаються, якісь виявляються непотрібними.
Ринок США констатує найбільший бум купівлі книжок за ХХІ ст.

Ось розкішний слайд із витратами власних коштів американців на книги, починаючи з 2000.

Причому це витрати на «recreational books», тобто на художні та нонфікшн книжки, які купують задля власного задоволення, щоб прочитати у вільний час.

Всі дані порівнювані, бо інфляція вже врахована і ціни приведені до рівня 2017.

Але зверніть увагу, що це річні витрати, скориговані на сезонні коливання і тому показані помісячно (показник SAAR, seasonally adjusted annualized rate).
Скільки відмов отримували переможці Букерівської премії?

Роман «Шаґґі Бейн» Дуґласа Стюарта (Букер-2020), перш ніж вийти друком у Picador (імпринт гіганта Macmillan), отримав 32 відмови у США і 12 — у Британії. А от одне з моїх улюблених видавництв Granta, завсідник шортлистів Букера і Міжнародного Букера, хотіло його надрукувати, але пропозиція була надто скромна. Це точні дані агенток автора у США та Британії, які вони надали оргкомітету Букерівської премії.

Схожа історія спіткала і роман «Сім місяців Маалі Алмейди» Шехана Карунатілаки (Букер-2022). Ця книга отримала відмову і від видавця Карунатілаки (Jonathan Cape, імпринт гіганта Penguin Random House), і ще від 25 видавництв. Єдине видавництво, яке зацікавилося романом, його зрештою і видало — незалежне видавництво Sort Of Books.

Ця історія не нова, наприклад, романові «Життя Пі» Янна Мартеля (Букер-2002) відмовили чи не всі лондонські видавництва, а видавець Мартеля Faber & Faber ніби й погодився, але без ентузіазму (тобто ні промокампанії, ні хорошого PR не було би). Зрештою агент Мартеля відніс рукопис до незалежного шотландського видавництва Canongate (страшенно люблю його команду), і ось — Букер і всесвітня слава.
Свіжі ексклюзивні публікації травня 2024.
___
🏆
Для рівня «Книголюб»:

Згори вниз чи знизу вгору?
Однозначна (англомовна) відповідь на запитання, як має писатися назва книги та ім'я автора на корінці книги.
___
🏆
Для рівня «Скаут» доступний текст вище, а також:

Хто насправді читає янґедалт?
Свіже дослідження стверджує, що понад четвертину читачів янґедалт літератури складають люди, яким 28 і більше років.

Лідери аудіосегменту
Дані Amazon Audible UK: ринок аудіокниг демонструє завидну стабільність у рейтингах бестселерів.
___
🏆
Для рівня «Ґуру» доступні усі вищенаведені тексти, а ще:

Захист від штучного інтелекту
Чи допоможе ініціатива одного письменника сформувати нові правила гри на книжковому ринку?

Японсько-корейський секрет
Автори з Японії та Південної Кореї підібрали нестандартний ключик до сердець англомовних читачів.
___
🇺🇦 Усі кошти, отримані на Patreon, традиційно відправляю на потреби медиків ЗСУ (через Leleka Foundation та БФ «Лелека-Україна»).

У 2023 через цей Patreon було зібрано трохи більше 50'000 грн. У січні-травні 2024 — 37'900 грн.

#ДайджестPatreon
Головна кулінарна книжкова нагорода Британії назвала своїх переможців.

Книгою року про їжу на Fortnum & Mason Food and Drink Awards 2024 стала «Invitation to a Banquet: The Story of Chinese Food», епічне дослідження китайської кулінарної традиції, а дебютною книгою року про їжу стала книга «Ультраперероблені люди» лікаря і телеведучого Кріса ван Туллекена (я про неї писала у 2023, бо це лонґлист нонфікшн премії The Baillie Gifford і британський бестселер).

А от кулінарною книгою року стала «Gohan», яка оспівує красу та смак простих японських рецептів і є фантастично гарною!
cynical_publisher pinned «Свіжі ексклюзивні публікації травня 2024. ___ 🏆 Для рівня «Книголюб»: Згори вниз чи знизу вгору? Однозначна (англомовна) відповідь на запитання, як має писатися назва книги та ім'я автора на корінці книги. ___ 🏆 Для рівня «Скаут» доступний текст вище, а також:…»
​​Видавництва подали позов до Google за рекламу піратських е-книг.

Мені видається, цей позов важливий для всіх книжкових ринків, та й не тільки книжкових.

Серед позивачів переважно найбільші в світі видавці підручників і навчальних посібників, як-от Elsevier, Cengage Learning та McGraw Hill, втім і гігант Macmillan є (його підрозділ Macmillan Learning).

Позивачі стверджують, що Google системно та повсюдно рекламує нелегальний контент (у вигляді електронних примірників) і тим самим завдає непоправної шкоди книжковій галузі.

Потуги Google у боротьбі з рекламою піратських книг називають «замкненим колом невдач» і кажуть, що порушення, на які видавці скаржаться до Google за офіційною процедурою, Google системно ігнорує.

У таких скаргах видавці надсилають дані сотень і тисяч реклам Google, включно з URL реклами, адресою вебсайтів, куди вона веде, та даними щодо права власності на рекламовані е-книги.

Google не просто реагує мляво та відписками, а навіть погрожував видавництвам зупинити розгляд таких скарг на 6 місяців, бо бачте, видавництва почали надсилати інформацію щодо проігнорованих випадків піратської реклами повторно.

Ще є нюанс, що для легальних видавців реклама окремих діджитал книжок на Google Shopping недоступна, а от пірати там розміщують свою рекламу без проблем.

Позивачі також наводять аргументи, що у Google достатньо технічних можливостей та влади, аби відслідковувати і видаляти незаконну рекламу.

Оскільки позов подано в США, то й рішення суду торкнеться в першу чергу США. Розмір ринку підручників та навчальних посібників у США експерти оцінюють у понад $8 млрд.

Позов подано учора, 5 червня 2024, до окружного суду Нью-Йорка. Ось лінк на повний текст позовної заяви. У ній багато скріншотів з прикладами, як той, який я долучила до цього допису.
Новий роман зі всесвіту «Голодних ігор» Сюзанни Коллінз вийде друком 18 березня 2025.

Події в ньому розгортатимуться за 24 роки до подій основної серії і через 40 років після подій «Балади про співочих пташок і змій».
cynical_publisher
Please open Telegram to view this post
VIEW IN TELEGRAM
2024/06/07 02:28:50
Back to Top
HTML Embed Code: