Telegram Web Link
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA додому повернулися ще двоє українських підлітків, які тривалий час перебували під російською окупацією. Першому хлопцеві щойно виповнилося 18. Після того як окупанти майже повністю зруйнували його село, він був змушений виїхати до Росії. Там на нього всіляко тисли, щоб він отримав російські документи, але хлопець відмовлявся, бо мав єдину мету — повернутись в Україну. Його шлях додому був складним, але сьогодні він уже вдома та отримує всю необхідну підтримку. Іншому хлопцю — 22, і майже половину свого життя він провів в окупації. Його місто захопили ще у 2014 році, проте всі ці роки він прагнув виїхати на підконтрольну територію України. Його шлях тривав понад півтора місяця, і перші слова після перетину кордону були: «Нарешті — рідна Україна». Дякую Українській мережі за права дитини та іншим партнерам за сприяння у порятунку та поверненні підлітків. Ми не зупинимось, доки кожна дитина не повернеться додому. #BringKidsBack
51
Сьогодні у Манілі відбулася подія до Дня Конституції України, яку організувало Посольство України на Філіппінах. У програмі заходу — показ українського мультфільму «Мавка» та розмова про цінності, які ми захищаємо. Перед показом я звернулася до гостей і поговорила про те, що для України зараз болить чи не найбільше — про дітей, яких викрала Росія. У своєму зверненні я розповіла про те, як РФ депортує та примусово переміщує наших дітей, змінює їм імена, забороняє говорити українською, примусово відправляє до так званих таборів “перевиховання”. Усе це — частина цілеспрямованої політики знищення української ідентичності та майбутнього цілої нації. Також я закликала Філіппіни долучатися до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей, яка вже об’єднує 41 країну. На завершення я ще раз наголосила, що діти — це не предмет для торгів. І жоден мир не буде справедливим, якщо вони залишаться в руках агресора. #BringKidsBack
41👍4🔥1👏1
Ще трьох підлітків вдалося врятувати з тимчасово окупованих територій України у межах ініціативи Президента Bring Kids Back UA. Серед врятованих — два хлопці 17 та 18 років, які усі місяці окупації навчалися в українській школі онлайн, відмовляючись ходити до російської школи. Зараз вони нарешті в безпеці, мріють отримати українську освіту та почати самостійне життя. Ще одна історія — 18-річна дівчина, яку надихнув приклад знайомої, що вже раніше виїхала з ТОТ. Як і хлопці, вона не ходила в російську школу, а весь час вчилася в українській онлайн. Після повернення планує вступити до українського університету і будувати своє майбутнє в Україні. Дякую команді Helping to Leave за допомогу у порятунку підлітків. Продовжуємо боротися за кожного, щоб усі українські діти були вдома та в безпеці. #BringKidsBack
94🔥3👍1
У Палаті представників США подано двопартійну резолюцію, яка вимагає повернення викрадених українських дітей як передумови укладення будь-якої мирної угоди. Це важливий крок на підтримку справедливості та миру. Цей документ, запропонований конгресменами Майклом Макколом і Грегорі Міксом, засуджує кампанію Росії з насильницької депортації українських дітей, яка супроводжується а також русифікацією, усиновленням у російські сім’ї, зміною імен, громадянства та мови. У резолюції йдеться, що ці дії мають на меті знищити українську ідентичність, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права й можуть бути класифіковані як геноцид. Нещодавно аналогічну резолюцію також було подано до Сенату США сенаторами Чаком Ґрасслі та Емі Клобушар. Дякую авторам і всім, хто підтримує цей документ. Справедливий мир неможливий без повернення українських дітей. #BringKidsBack
47👍1👏1
Ще двоє підлітків вдалося врятувати з тимчасово окупованої території в межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Один із хлопців провів три роки в окупації разом із мамою. Він відмовлявся ходити до школи, де навчання було просочено російською пропагандою. Вони чекали на звільнення, але з кожним місяцем ситуація ставала дедалі небезпечнішою — люди зникали після обшуків, а говорити українською було ризиковано навіть удома. Інший хлопець, щойно закінчивши школу, вирішив не миритися з реальністю окупації й виїхав на підконтрольну територію України, щоб почати життя наново та будувати майбутнє у вільній країні. Дякую Українській мережі за права дитини, волонтерській ініціативі Humanity та організації Save Ukraine, які допомогли підліткам зробити цей крок до свободи та кращого майбутнього. #BringKidsBack
49👍1🔥1
Ще кількох підлітків вдалося врятувати з тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Після трьох років в окупації — під постійним тиском, страхом і заборонами, — вони нарешті у безпеці. Одна з дівчат відкрито висловлювалася проти війни, відмовлялася носити російську символіку і за це зазнала погроз з боку військових. Іншого хлопця бабуся ховала вдома, щоб його не змусили ходити до російської школи — окупанти навіть намагалися позбавити її опікунських прав. Ще одна дівчинка разом із мамою пережила Каховську трагедію, допити, залякування та насильство. Проте тепер всі вони в безпеці, на підконтрольній території України. Вдячна команді Save Ukraine та іншим партнерам за допомогу в порятунку дітей. Ми не зупинимося, доки всі українські діти не повернуться додому і не будуть у безпеці. #BringKidsBack
45👍1🔥1
Складна ніч. ППО роблять все, що можуть. Бережіть себе.
46😢11🔥4👍1
Світ, який дозволяє тривати цьому жаху, попри те, що Україна давно погодилась на припинення вогню та діалог, а терорист цього не хоче - мене дуже дивує.

Якось всі ті принципи справедливості, які транслюються в демократіях, через дипломатію та кіно, вони десь там, в іншій реальності.
38👍11😢7🔥1
Вдома. Продовжуємо працювати над поверненням полонених військових, цивільних, а також викрадених дітей.
52
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Дякую Jerry Heil за підтримку дітей, яких повертаємо додому. Україна вас любить. Ви потрібні тут. А росія, рано чи пізно, отримає покарання за викрадення.

Продовжуємо працювати.

#BringKidsBack
52👏2
Півтора мільйона дітей під загрозою депортації на тимчасово окупованих територіях.

Сюжет про злочини росіян і те, як намагаємося повернути дітей. Список, який ми раніше передали росіянам, досі без відповіді.

https://youtu.be/V8YVtryQKAQ?si=KdgRjTLYS7M-Mo98
26😢7
Татарстан - яскравий приклад того, як одна з найбагатших республік рф перетворена на джерело ресурсів і гарматного м’яса для імперії.

Цей регіон щороку віддає до 75% своїх доходів Москві, натомість отримує похоронки.

Щось схоже було в часи срср з Азербайджаном. В 1940-х роках в Азербайджані добували 70% радянської нафти, але місцеві еліти системно знищувалися, а людей гнали на війну, забираючи майже всі доходи республіки.

Татарстан, як і Чечня, - мусульманський регіон, який Кремль намагається втягнути в “русскій мір”, але водночас змушений домовлятися з місцевими кланами, щоб уникнути бунту. У Чечні - клан Кадирових, у Татарстані - клан Мінніханова, що виріс із системи Мінтімєра Шаймієва. Це авторитарна спадковість під кремлівським дахом.

Руслан Айсін - публіцист і політолог із Казані, якого російська влада заочно заарештувала за “реабілітацію нацизму” та відмову від клейма “іноземного агента”, багато цікавого розповів.

Національні меншини росії заслуговують на незалежні утворення.

https://www.pravda.com.ua/articles/2025/07/2/7519706/?fbclid=IwQ0xDSwLZslFleHRuA2FlbQIxMQABHi03NOV1psmYaC_yfmeAphuhH1IvprYl5AAHiWW9d6rrTf_SSshbcifP5YMb_aem_0lNCON5v4EqlIB7HYNXamg
👍205
Гарні новини від міністра закордонних справ Андрія Сибіги.

Один із важливих кроків модернізації української дипломатії - нова структура МЗС. Вона вже затверджена й набрала чинності.

І це не просто адміністративна реформа - це адаптація до реальності війни, нових геополітичних викликів і глобальної боротьби за справедливість для України.

🔹 Вперше за багато років відновлено повноцінну роботу Колегії МЗС. На першому засіданні погоджено нову, глибоко продуману архітектуру міністерства.

🔹 Створено Департамент міжнародної безпеки та оборони - замість застарілого «роззброєння».

🔹 Усі регіональні напрями переформатовано відповідно до реальної ваги партнерств: окремо США та Канада, окрема Центральна Азія, окрема Африка, окреме управління НАТО (вперше - відокремлено від ЄС).

🔹 З’явилося управління санкційної політики - аналітика, контроль та боротьба з обходом санкцій централізуються.

🔹 Українська діаспора та глобальні зв’язки з нею - під фокусом нового Департаменту світового українства.

🔹 У структурі з’являється управління недружніх країн — Росії, Білорусі, КНДР. Не для «налагодження зв’язків», а для протидії загрозам.

🔹 Нові напрями: відділ кібердипломатії, сектор інновацій та ШІ.

🔹 Скасовується радянська цифрова система кодів. Замість неї - прозорі й змістовні назви, як у європейській дипломатії.

🔹 Посилено роль Дипломатичної академії та Українського інституту.

Чудово. Вдалої роботи 🤝
👍236
Ще сімох українських дітей вдалося повернути з тимчасово окупованих територій у межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Дітям від 6 до 17 років, і всі ці роки вони росли в умовах постійного тиску: родин змушували проходити примусову паспортизацію, дітей позбавляли доступу до української освіти, погрожували батькам, проводили обшуки, а отримати медичну допомогу або пересуватись вільно було майже неможливо. Тепер ці діти вдома. Вони зможуть отримувати освіту українською мовою, не боячись переслідувань, зростати у безпеці та будувати власне майбутнє у вільній Україні. Вдячна команді Офісу Омбудсмана та міжнародним партнерам за допомогу в порятунку родин. #BringKidsBack
34
У межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA, вдалося врятувати з тимчасово окупованих територій маму з 13-річною донькою та двома синами 11 і 9 років.

У зв'язку з проукраїнською позицією діти терпіли постійні утиски на окупованій території. У школі вчителі проводили так звані “виховні” бесіди та занижували оцінки, а ще одного з хлопців відмовилися переводити до наступного класу через те, що він українець.

Родина звернулася по допомогу з організацією виїзду та, завдяки допомозі Helping to Leave, сьогодні вони вже у безпеці, на території України, вільної від окупації. Попереду адаптація, нова школа і перші кроки до спокійного майбутнього.

#BringKidsBack
36
Колись мені сказали: “Вступ до університету — це як перше доросле «так» самому собі”. 
Так от — навіть якщо ти зараз на тимчасово окупованій території, це «так» усе одно може бути твоїм.

Я знаю, як страшно вирушати в невідоме. Залишати дім, друзів, звичне життя — щоб опинитись у новому місті, серед незнайомих людей. Але я також знаю, що ця дорога може привести до чогось великого. До свободи. До нових можливостей. До свого майбутнього.
У рамках ініціативи Президента Bring Kids Back UA держава створює спеціальні умови для абітурієнтів з окупованих територій.

Ти можеш:

безпечно виїхати на підконтрольну територію;
отримати допомогу в оформленні документів (навіть якщо в тебе немає атестата чи паспорта);

вступити до університету без НМТ — достатньо пройти співбесіду;

навчатися на бюджеті, за окремою квотою саме для таких, як ти;

отримувати стипендію і безкоштовно жити в гуртожитку.

І найголовніше — ти отримаєш підтримку.

Гуманітарну, психологічну, емоційну. Бо це не просто про вступ. Це про повернення до свого життя. До своєї країни.
Якщо можеш — передай цю інформацію тим, хто ще не знає. Можливо, саме твої слова допоможуть комусь наважитися.
Твої мрії — це не фантазії. Це плани, які варто втілювати. І ми тут, щоб допомогти.

👉 Усі деталі — тут: https://linktr.ee/vstup_tot

#BringKidsBack
23🔥1👏1
На спільному засіданні Постійної ради та Форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки, я звернулася до міжнародної спільноти із закликом підтримати ініціативу Президента України Bring Kids Back UA.

Це наша національна програма, спрямована на повернення українських дітей, яких рф примусово вивезла та незаконно депортувала з окупованих територій.

За даними трьох щорічних звітів Генерального секретаря ООН, збройні сили РФ входять до списку найбільших порушників прав дітей — за вбивства, викрадення й насильницьке переміщення українських малюків.

Ми маємо справу не з окремими трагедіями. Це системна політика: русифікація, ідеологічна обробка, мілітаризація. Росія створює табори та молодіжні організації, де українських дітей вчать воювати, стріляти, ненавидіти власну державу. Їх готують до війни — ще з дитинства.

Захист дітей у збройному конфлікті — це не політика. Це обов’язок.

Ініціатива Bring Kids Back UA — наша відповідь на ці злочини.

Закликаю кожну державу ОБСЄ підтримати її. Лише разом ми зможемо повернути наших дітей додому.
28🔥4👍2
Європейський суд з прав людини визнав: Росія несе відповідальність за масові та системні порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини ще з 2014 року. Серед цих порушень особливе місце посідають злочини проти українських дітей. ЄСПЛ визнав, що Росія здійснювала систематичну адміністративну практику з викрадення, незаконного переміщення та усиновлення українських дітей. Ця жахлива практика триває з травня 2014 року і значно загострилася після повномасштабного вторгнення у лютому 2022 року. Дітей примусово вилучали з українських державних установ, розлучали з родинами у "фільтраційних таборах", а багатьох потім оголошували "сиротами" та віддавали на усиновлення російським родинам. Росія також перешкоджала поверненню дітей з "літніх таборів", куди вони часто потрапляли за згодою батьків, отриманою під примусом. Після цього їх безстроково утримували, переміщували між таборами та забороняли повертатися до сімей. Окрім злочинів проти дітей, ЄСПЛ також визнав Росію відповідальною за позасудові страти цивільних та військовополонених, катування, нелюдське поводження, примусову працю, незаконні затримання та депортації. Були підтверджені систематичні переслідування релігійних груп, втручання у свободу інформації, обмеження мирних зібрань, а також знищення, розграбування та експропріація майна. Росія також утискала українську мову в освітніх закладах на окупованих територіях. Це рішення ЄСПЛ є надзвичайно важливим, оскільки воно є безпрецедентним в історії Ради Європи і юридично підтверджує системний характер порушень з боку Росії. Це важливий крок до притягнення винних до відповідальності та доказ того, що Росія цілеспрямовано атакує саме майбутнє України. #BringKidsBack
31👍4🔥1
Ще одного підлітка вдалося врятувати з тимчасово окупованої території в межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA. Хлопець виріс у селі, яке опинилося під окупацією в перші дні повномасштабного вторгнення. Через службу його старших братів у ЗСУ родина стала мішенню для постійних перевірок, обшуків та погроз. А з наближенням повноліття з’явилася ще одна загроза — примусовий призов до армії РФ. Сьогодні хлопець уже на вільній території України і вперше за довгий час може говорити українською та будувати своє майбутнє без страху.
Дякую Українській мережі за права дитини за допомогу в порятунку та підтримку родини.
41👍2
Світ побачив чергове вбивство дитини росіянами.

Нашої дитини.
😢63🔥1
2025/07/13 12:48:14
Back to Top
HTML Embed Code: