Telegram Web Link
Повідомлень про найм на Djinni у лютому — 780. На 60 більше, ніж у січні, але все ще менше, ніж у попередні два роки.

40% — це найми розробників, ще майже стільки ж — інші технічні спеціалісти і лише 20% - нетехнічні фахівці (маркетологи, ейчари тощо). Цей розподіл приблизно співпадає з розподілом кандидатів онлайн, але вакансій для нетехнічних фахівців більше — 35% у лютому.
DOU запрошують на велику конференцію DOU Day у Києві 18 травня.

800+ учасників, 25 спікерів, 20 виступів, нетворкінг, концерт і взагалі класна хардтек тусовка українського айті.

Квитки тут
Частка нетехнічних вакансія на Djinni виросла з 11% до 35% за два роки.

При чому здебільшого за рахунок вакансій розробників, тому що позиції для інших технічних спеціалістів (девопсів, qa, дата саєнтистів і інженерів тощо) залишаються приблизно на одному рівні 32-34%.

Частка вакансій розробників у березні 2022 була 57%. У лютому 2024 — менше 30%.
Джин тепер показує як ваш відгук порівнюється з іншими на цю вакансію
У лютому половину розобників з 7+ років досвіду найняли на $4500 або дешевше.

Зарплати розробників без досвіду вперше знизились до $400.

Але програмістів з досвідом від 2 до 4 років почали наймати дорожчих, ніж останні пів року.
Середня кількість відгуків на вакансію у лютому зменшилась з 27 до 24,4.

У лютому менше днів, тож і відгуків на вакансії менше. Всього лише 275 з половиною тисяч проти 292 тисяч минулого місяця. А тому і середня кількість відгуків на одну вакансію теж зменшилась.

Що цікаво, зменшились відгуки лише для вакансії з середніми вимогами досвіду - рік, два або три. На вакансії без досвіду як і раніше відгукуються найбільше - в середньому одна вакансія отримує 43 відгуки. На сеньйорні — найменше - 16, але обидві ці цифри знизились мінімально порівняно з минулим місяцем.
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Трохи покращили блок з вимогами на сторінці вакансії 💅

Відтепер показуємо всі критерії та вимоги, за якими компанія готова розглядати кандидатів:

• плюс-мінус по вказаній зарплатній вилці
• обов'язковий та мінімально цікавий рівень досвіду та англійської
Дякуємо ❤️
$50 баксів до першої зарплати – такий «хабар» запропонувала ейчар кандидату, щоб той не повідомляв найм на Djinni 🤯🤷‍♂️

Якщо ви були в схожій ситуації – напишіть будь ласка в DM мені або @max_smith_90. Я обіцяю заплатити вам $50 щоб знайти і забанити ці компанії на Джині.

Дякую!
Sunday update ✉️

Кандидати:
89,617 (-192)

Вакансії:
7,520 (+8)

Менше відгуків цього тижня – тестуємо нову логіку strict matching, більше про це згодом.
Найнижча конкуренція серед всіх груп категорій і досвідів — на вакансії дата спеціалістів з 5+ роками досвіду.

На ці вакансії надходило в середньому менше 5 відгуків. Навіть на вакансії девопсів відгукуються активніше, хоча це традиційно спеціалісти, яких найактивніше хантять. Правда зараз найбільше хантять маркетологів і сейлзів.

Найвища конкуренція незалежно від досвіду - у QA, особливо manual QA. Але зайти в ІТ найважче все ж розробникам, особливо фронтендерам.
Приємно бачити, коли screening questions використовують за призначенням
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Новий дашборд про щомісячну кількість відгуків на вакансії, де можна обрати і досвід, і категорію, і групу категорій.

Нещодавно на Djinni додалась вкладеність категорій і багато підгруп, тому найповніший історичний тренд у фільтрі parent category. Наприклад, якщо обрати в групі категорій development, у двох інших фільтрах будуть доступні лише категорії розробників. Javascript у parent category включатиме також Vue, Angular i React.

Кількість вакансій, на які відправлені відгуки — досить близька до кількості вакансій, які цього місяця побували онлайн. Останні два місяці вона відновлюється після новорічного падіння, але до рівня осені ще не повернулась 😔
Майже 8 тисяч вакансій на Djinni 🥳

При цьому найбільше вакансій для маркетологів і сейлзів, проджект менеджери потіснили JavaScript аж на четверте місце, а фулстек піднявся до топ-5.
Маркетологи і фронтендери отримують найбільше пропозицій від рекрутерів. Але маркетологи — майже вдвічі більше за фронтендерів.

При цьому кандидатів-маркетологів — в онлайні в 4 рази менше, ніж фронтендерів.

Також в топі за кількістю пропозицій DevOps, PHP, Sales i Python. Піки в надсиланні пропозицій пов’язані з автопоуками (Djinni надсилав пропозицію вакансії релевантним кандидатам).
Sunday update ✉️

Кандидати:
90,100 (+419)

Вакансії:
6,744 (-779)

Погані новини - знайшли баг з підрахунком вакансій онлайн, коли частина неактивних вакансій рахувалася як активні. Баг виправили, але як результат є різке падіння по статистиці.
Частка нових кандидатів серед тих хто вмикає профіль знизилась за рік з 47 до 30%.

Кандидатів в онлайні плюс мінус 90 тисяч вже три місяці. Це означає, що приблизно однакова кількість кандидатів щотижня вмикає або вимикає профіль.

Але серед тих хто вмикає профіль з осені відчутно збільшилась частка реактивованих кандидатів і зменшилась — нових.

Наприклад, у березні 2023 у пошук додалось 10 тисяч нових кандидатів і 8 тисяч активували профіль після того, як зупинили пошук. У січні 2024 вже було 10 тисяч реактивованих профілів і лише 6 тисяч нових.

Реактивовані після неактивності — кандидати, які зникали з пошуку автоматично, коли довго не відповідали на повідомлення, а потім повернулись.
Швидкість відгуку на вакансію не впливає на шанси кандидата.

Якщо ви перевіряєте вакансії раз на день — шанси на відповідь від рекрутера майже ті ж самі, що і для тих, хто перевіряє сайт кожну годину.

Найбільше відповідей, 36% — на відгуки, надіслані менше ніж за 10 хвилин після публікації вакансії або через 20-30 хвилин. Але відгуки надіслані за годину після публікації мають не сильно менше —  34% відповідей, а через день — 33%. Лише на відгуки, надіслані через тиждень, відповідають суттєво менше — лише 25%.

У тих, хто відгукується менше ніж за хвилину (особливо за допомогою скрипта) шанси менші, ніж в інших. Лише 30% таких відгуків мають відповідь. Але і самих відгуків менше 1%.

11% всіх відгуків на вакансії надійшли протягом години, 50% — протягом доби і 81% - протягом тижня. Ще 19% - через 7 днів і більше. Середній відсоток відповідей — 32%.

Вибірка: 386 тисяч відгуків за 2024 рік до сьогодні мінус 7 днів, лише на ті вакансії, де після відгуку не оновлювалася дата публікації.
Шукати першу роботу дата аналітиком (трохи) простіше, ніж фронтендером.

Принаймні, у аналітиків в три рази більший індекс Djinni, тобто співвідношення відгуків до пропозицій від рекрутерів. На кожні 100 відгуків, які у березні відправляли аналітики до року досвіду, вони отримували по 21 пропозиції. У фронтендерів ця пропорція лише 7 на 100. Хоча у фронтендерів бачимо невеликий тренд на зростання, а в аналітиків індекс падає.

Порівняти категорії, які цікавлять вас можна тут.
Не дивіться на сейлзів, щоб не засмучуватись.
2024/05/20 21:57:26
Back to Top
HTML Embed Code: