Telegram Web Link
Частина команди Довженко-Центру пройшла одноденний тренінг з тактичної медицини від Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву.

Від ветеранів та ветеранок ми дізналися про протокол MARCH та відточували практичні заняття з огляду тіла пораненого, тампонування ран та перевʼязки.

Центр підготовки нацспротиву має ряд інших курсів — виживання, вогнева підготовка, основи застосування БПЛА і багато іншого. Сподіваємося продовжувати нашу корисну співпрацю. І радимо записуватися на курси — навчання на них безкоштовне.
👍147🫡6
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Підсумки дня.

«Останній бій» (1989), реж. Олександр Вікен
😁38🔥104👍2
Уже цієї середи о 19:00 дивимося в Довженко-Центрі «Андрієш» (1954) Сергія Параджанова і Якова Базеляна.

Це перший в Україні показ нової якісної цифрової копії. Її було створено французьким архівом GP Archives для ретроспективи Сергія Параджанова в рамках фестивалю Il Cinema Ritrovato у 2024 році, та передано на зберігання й вивчення до фільмової колекції Довженко-Центру.

«Андрієш» — повнометражний дебют Параджанова, рімейк його студентської роботи за мотивами молдавської казки Єміліана Букова. Фільм представить кінознавець Станіслав Битюцький.

Злий чарівник Чорний Вихор викрадає в хлопчика-пастуха Андрієша його стадо разом із вірним псом Лупаром. Андрієш вирушає на порятунок. Отримавши в подарунок чарівну сопілку, він знаходить дорогу до замку чарівника й приходить на поміч чисельним жертвам Чорного Вихора, які давно страждають від злодіянь тирана.

Квитки
19❤‍🔥4🔥4
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
🌻 Кінопоказ: «Андрієш» (1954), реж. Сергій Параджанов і Яків Базелян
🌻 Сьогодні о 19:00
🌻 Васильківська, 1

🌻 Квитки

«Андрієш», яким дебютували обидва його режисери, належав до ряду радянських фільмів-казок. Національна ідентифікація в ньому була переважно знівельована, а фірмова режисерська майстерність Параджанова ще несміливо проривалася на екран у поодиноких моментах. Глядацького і критичного успіху фільм також не отримав.

Проте через 70 років його показали в українській ретроспективі Параджанова в Болоньї та Нью-Йорку. Крім того, відомий американський режисер Роберт Еггерс включив «Андрієш» до списку фільмів, які надихнули «Носферату»: відмітив, що Параджанов «дивовижний у відтворенні елементів різного фольклору — і це те, що в ньому надихає».

Так ранні роботи майстра зазнали своєї переоцінки в новому вимірі. Пропонуємо разом продовжити цю практику й спробувати поглянути на «Андрієш» під кутом ранніх витоків українського поетичного кіно. Фільм представить кінознавець Станіслав Битюцький.

Чекаємо на показі!
15🔥31
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Нова частина «Пункту призначення» прекрасна
😁31🔥73👾2
IMБАLANCE: 12 червня в Довженко-Центрі відкриється виставка, створена підлітками

Вона стане підсумком експериментального проєкту Музею воєнного дитинства — лабораторії сучасного мистецтва та документування IMБАLANCE. Виставка стане своєрідним портретом сучасних українських підлітків, які дорослішають в реаліях війни та глобальної нестабільності.

Сленгове слово «імба», що прийшло з ґеймінгу, описує щось надміру круте і сильне — таке, що порушує рівновагу. Стан, який водночас приваблює й тривожить. Підлітковий вік — час різких зсувів: між дитинством та дорослішанням, вразливістю і бунтом, утвердженням себе в суспільстві й водночас запереченням нав’язаних ним норм.

Для учасниць лабораторії сучасного мистецтва та документування IMБALANCE ця метафора стала ключем до розуміння себе і світу навколо. Упродовж трьох місяців вони досліджували зміни та шукали способи їх зафіксувати і переосмислити. Через лекції та воркшопи із запрошеними спікерами учасниці знайомилися з різними мистецькими практиками — перформансом, відеоартом, інсталяцією та іншими — і вчилися працювати з темами пам’яті, історії та довкілля. Також учасниці дізналися, як матеріал, колір, звук, рух та інші складові мистецтва можуть стати ретрансляторами особистого або колективного досвіду.

У спільній виставці учасниці представлять власні художні висловлювання, створені під менторством Дар’ї Молокоєдової — мультимедійної художниці з Краматорська, яка досліджує теми пам’яті та дитинства.

Виставка триватиме з 12 по 29 червня у Довженко-Центрі.

Графік роботи:
вт—нд, 13:00 - 18:00.

Проєкт створений за підтримки
Програмного офісу forumZFD в Україні та Українсько-данського молодіжного дому у партнерстві з Довженко-Центром.
13👍2🔥1
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Сьогодні друга річниця пiдpиву Каховського водосховища — eкoцидy, скоєного рoсiянами у 2023 році.

Зараз як ніколи важливо берегти пам'ять та осмислювати страшні історичні події сьогодення. Значимою для нас як культурної інституції була виставка «Ріка кричала, вила, як поранений звір», створена Довженко-Центром у контексті рефлексій подій 6 червня.

Історія перетворення ревучого Дніпра, його заковування в бетон, затоплення цілих міст, а також злісний відгомін історії уже в рамках повнoмасштабнoї вiйни, розповідалася крізь призму кінематографічного відображення багатостраждальної долі ріки та Придніпров'я останніх ста років.

Сьогодні частина з документів епохи доступні до перегляду онлайн. Пам'ятаймо.

Кадр із фільму «Вітер з порогів» (1929), реж. Арнольд Кордюм
💔281👍1
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
1 червня 77 років виповнилося Наталії Марченковій — режисерці та художниці анімації, авторці культових «Як їжачок і медвежа міняли небо» (1985), «Що тут коїться іще?!!» (1988), «Любов і смерть картоплі звичайної» (1990), «День народження Юлії» (1995) і не тільки.

2 червня своє 83-річчя відзначив Едуард Кирич — ключовий художник української анімації, сценарист; автор візуального втілення Тура, Ока і Грая та серії «Як козаки...», художник «Чому у півня короткі штанці» (1966), «Людини, яка вміла літати» (1966), «Сказання про Ігорів похід» (1972), «Послуги» (1983), «Енеїди» (1991) тощо.

Ідеальний час, щоби пригадати цей котячий бенгер із «Про кішку, яка упала з неба» (2005), у якому живі легенди нашої мультиплікації співпрацювали як режисерка і художник.

Многая літа!
🔥16🥰5
2025/07/10 23:41:50
Back to Top
HTML Embed Code: