Telegram Web Link
Памʼятаєте історію про нестора, яку я розказувала не так давно про шрифт Рутенія? )

Так от, днями трапився апдейт в українському шрифтовому світі.

Передмова: Існує багато варіацій шрифтів Рутенія, одні з яких були оцифровані Олександром Корнієнко, і не відрізняються професійністю, бо у шрифтів криві форми і їхня робота в умовах повноцінної верстки нестабільна, і є ті, які робили професіонали (Генадій Заречнюк та Віктор Харик) в співпраці з Чебаником, тобто від Чебаника було прохання загорнути доробок у формат нормального шрифта.

Так от: нестор воля подав скарги на інтелектуальну власність на Рентафонт, де продавались ці шрифти та на Віктора Харика, який у фейсбуці демонстрував СВІЙ доробок, коли постив превʼю цього шрифта.

В звʼязку з цим Рентафонт і Женя Садко прийняв рішення про зняття з продажу шрифтів, які хоч якось використовують спадок Чебаника, в звʼязку з численними погрозами судом, словесним абʼюзом і іншими речами. Це правильне рішення, адже це лише шрифт і страждати інші шрифтороби, які теж продають на цьому ресурсі свій продукт – не мають.

Але є нюанси. )

1. Чебаник та його оточення (родичі, внуки), яке є розпорядником прав на доробок Чебаника робило заяви про те, що вони втручатимуться в ситуацію, але на ділі – НЕ робили цього.

Через одну людину, якій вдалось отримати права на використання доробку рутенії, погрози отримало більше двох десятків людей і ресурси людей, які підтримали Рентафонт і українських шрифторобів у цій ситуації, зазнали хакерських і бот-атак. Дуже дивний "збіг" обставин, але його родичі самоусунулись, вважаючи все це рядом особистих конфліктів. З цього роблю висновок, що чебанику вигідний такий розголос. Отже – це нечесна гра, і просувати своє бачення голосними епітетами – це не означає, що ідея від цього сподобається більшій кількості людей. )

2. Лише через одну скаргу будь-якого ідіота шрифтороб, який витрачає мінімум 300 годин на один шрифт, тепер ризикує бути без права його продавати. Is it fair?

Знаємо, що інтернет несправедливий, але ситуація вкрай плачевно впливає на українське шрифторобство. Гугл почав блокувати видачу сторінок з рутенією на Рентафонті і заблокував пост Харика. Чи захоче хтось бути у подібній ситуації і ризикувати своїми акаунтами, робити шрифти, знаючи, що зусилля не будуть окуплені? Чи простіше працювати з закордонними шрифтолитнями і продавати свої шрифти там, то чи буде розвиватись українська кирилиця?

Наявність таких персонажів дуже підриває обстановку. Бо, вибачте, але перехід на латинку чи рутенію – це лише ідеї з приводу української форми літери, але втілити їх уже неможливо на тому етапі розвитку держави, на якому ми є. Все це буде насадженням штучного конструкту, яким є ці форми писемності, і до натурального розвитку чи продовження ідей кирилиці "до пьотра" вони не мають жодного відношення. Вони все одно штучні. Нагадаю, що нестор обізвав усі шрифти, що робляться українськими шрифторобами з використанням "не рутенії" – москальськими. 🤡🗿

3. Куди ідемо?

Якщо прихильники латинки, правописів скрипника і інших меншинних ідей в українській писемності принаймні тримали себе в рамках діалогу і срачів, то з рутеністами, які проявили себе як радикально налаштована секта, розмови з якою немає. Є лише погрози і атаки. Чи це правильний шлях?

Тоталітарні режими провокують катастрофи. Насаджені ідеї силоміць – це нездорово і вони відживають своє ше швидше і вмирають болісніше.

Це сталось з рутенією: не можна НЕ відбирати послідовників своєї ідеї.
Новий ролик на ютьюбі вже у режимі премʼєри))

Цього разу спробуємо з вами розслабитись і оглянути дизайн-меми на відомому порталі Reddit. Пишіть, який мем сподобався вам найбільше і діліться власними мемними історіями про дизайн.

Не забувайте донатити ЗСУ, будь ласка.
Самі знаєте, чого.

Обіймаю крепко.)

https://youtu.be/LzVIqaB1eSc
З днем дизайнера вас усіх!
І мене також. 😂

Щорічно, 27-го квітня відзначають день дизайну і International Council of Design обирає головну тему.

Цього року тема – доброта, і ви можете використовуючи хештеги #isitkind #designukraine #IDD2024UA запостити пост про себе і написати, що для вас значить доброта у дизайні.

А я залюбки почитаю.))

Для мене ж доброта у дизайні – це про те, щоб відчувати бажання будувати спільність і ділитися знаннями для того, аби проблем у дизайнерів було менше. Аби майстерності ставало більше через взаємодопомогу і взаємоосвіту в дусі любові. Аби не страшно було старіти і зубожіти, якщо ти обрав займатись дизайном усе своє життя.

І це про те, що якщо людина зробила класно роботу в дизайні – то треба мати доброту написати про це і підтримати її, поставити лайк, тоді як дуже багато хто їх заощаджує, наче це долар під подушкою і скупиться на тепле слово.

Множмо доброту поміж нами, вона тоді творить неймовірні речі.

Зі святом нас, хто обрав робити логотипи більшими і гратись з кольорами.)

Розкажіть, як стали дизайнерами?
Микола Леонович, з яким про книжковий дизайн спілкується Оксана Хмельовська з Читомо, зник рік тому – це дизайнер, поет, і дуже глибока людина.

Ця розмова була записана влітку 2022 року, а її фрагменти використані для іншої статті – бо розвиток книжкового дизайну, коли його описує людина з міцним досвідом це завжди глибше, ніж запитують.

Чекаємо звісток і сподіваємося – усі ми, на новини від усіх безвісти зниклих.

Лайк, шейр – вітається.

https://chytomo.com/mykola-leonovych-ukrainskyj-knyzhkovyj-dyzajn-mozhlyvyj-lyshe-v-nezalezhnij-ukraini/
Forwarded from cynical_publisher
10 квітня 2024 у віці 85 років померла авторка коміксів Тріна Роббінс, активна учасниця становлення андеґраунд-коміксів у США і одна з перших жінок-учасниць цього руху.

На першому фото Роббінс із примірниками випусків It Ain’t Me Babe, першого коміксу, створеного виключно жінками-мисткинями (1970).

У 1985 вона була першою жінкою, яка створила цілий випуск Wonder Woman після 40 років гегемонії чоловіків-авторів (фото 2).

У 1994 Роббінс заснувала групу Friends of Lulu, яка опікувалася правами авторок коміксів та читачок і їхньою репрезентацією у спільноті та популяризацією коміксів серед жінок.

Роббінс також була історикинею і дослідницею історії жінок у коміксах, анімації та мультиплікації. На її рахунку і окремі нонфікшн книги, і співавторство в багатьох антологіях, присвячених мистецтву та фемінізму.
Forwarded from stein
https://youtu.be/63nXgFarFvc?si=dnOudu58QaAzp1_J

❤️❤️❤️❤️❤️❤️
Плейлист на Spotify з назвами відомих шрифтів – у тому числі українських, зокрема Kyiv Type, Attack, Misto і навіть Fixel.

Ви не просили – я зробила.))

Як звучить ця мішанина?))
Переходьте по посиланню – і дізнаєтеся.

https://open.spotify.com/playlist/64uT1Zr3mjhxyGGAF3Mbc4?si=88756a474acc4647
Христос воскрес!
Стукаюсь з вами яєчком — ви виграли.))
Пасхальний підгон від Дмитра Растворцева і шрифтолитні LevType, загадкової, бо ніхто не знає, шо це за автор, який за цією шрифтолитнею стоїть (загадковий майже як Клавдія Петрівна 😁). Єдине, з чого фіксувала присутність цього автора раніше – це кирилицізація для Sporting Grotesque, дуже популярного з бразильськими мотивами гротеску десь у 2015-ому.

Так от, їхній реліз – шрифт Репʼях (Repyakh) – безкоштовний для некомерційного використання.

Завантажити можна тут:

https://www.behance.net/gallery/197843973/Repyakh

Не забудьте поставити лайк на Біхенсі авторам.
Трохи в нас вже є в дизайні новин.)
То не розслабляємось цей тиждень.
Короткий дайджест, що сталось в світі українського дизайну останнім часом, аби ви знали що очікувати, а потім буду надсилати лінки? Так, давайте все на купу.))

- Вийшов запис лекції про Гніздовського у галереї Шум Олексія Чекаля, лекція мала великий ажіотаж, тому подивитись вам треба, аби розуміти, про шо мова, коли її будуть цитувати.

- Також наказом начальника Генштабу затвердили айдентику ЗСУ, реформу якої ініціював Тарас Іщик. Отож, відмінити її буде вже не так легко. З чим вітаю всіх нас, тепер військові документи, подяки, символіка і нагороди будуть красиві і в порядку.

- В руках українських дизайнерів опинився Slanted, про який нещодавно постила вам новину, але тепер він дійшов в доставці і фізично опинився в Україні, його можна придбати на сайті Слантед або в магазині Ріделіон (Readelion). Він дуже вогненний всередині, чимало ілюстраторів я НЕ знала до цього.

- Улюблені наші хроніки про нестора виходять на новий рівень, бо рутеністи подались на другу частину фільму "Рутенія. Код нації" в УКФ, затребувавши майже мільйон гривень на проєкт і пройшли технічний етап відбору.) Побачимо, що з цього вийде.

– Художник, ілюстратор, графік Waone (Володимир Манжос) після 14 місяців (ого!) співпраці анонсував фінал розробки вітрини Hermes в аеропорту Kansai в Осаці у Японії. Є чим пишатися.))
Рібята, ви мені потрібні. А точніше – треба десь 15 хвилин вашого часу.

Є опитування для графічних та комунікаційних дизайнерів

Та опитування для ілюстраторів в книговиданні
Опитування для ілюстраторів загалом

Це знадобиться для того, аби розробити для українського дизайнера шаблони договорів і розʼяснення щодо них.

Цей проєкт реалізується у межах програми Британської Ради «Підтримка креативної економіки», який виконуються Design4Ukraine спільно з Українським національним офісом інтелектуальної власності та інновацій (ІР офіс), Дмитром Дорошенком, його колегами і Аллою Смородиною, а ініціативу до заповнення опитувань розмістила добре нам знана Ольга Протасова.

Ви заповнюєте опитування і спеціалісти, які розроблятимуть банк шаблонів, врахують популярні запити і вам не доведеться ламати над цим голову в майбутньому.

Робимо як для себе – кидайте свої скрінчики, що заповнили опитування, а я вас буду хвалити.)
Позичила в Юрія Гудименка.
Їбашити можна, але не сушити.
"Ну і як це прати тепер" сказав адмін номер 2.)
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
І іще – досі триває набір на курс Історія українського дизайну, який почнемо за тиждень. Його не було усі ці півроку, і зараз є набір, перший за 2024 рік. Буду рада вас бачити і розповідати для вас про український дизайн.)

Ви закохаєтесь у нього, як я закохана в український дизайн.
Бо у нас є в що закохатися.


Реєструйтеся за посиланням нижче.

https://prjctr.com/course/istoriya-ukrayinskogo-dizajnu-uk
2024/05/15 18:15:25
Back to Top
HTML Embed Code: