Telegram Web Link
📍Поширення злочинного впливу та контроль за «общаком» – на Волині поліцейські повідомили про підозру «смотрящому» за виправною колонією

👤Під керівництвом 27-річного підозрюваного інші «авторитети» налагодили канал постачання наркотиків до виправної колонії, а також різними незаконними способами поповнювали так званий «злочинний общак».

Оперативники управління стратегічних розслідувань у Волинській області спільно з колегами-правоохоронцями встановили кілька фактів протиправних дій «смотрящого» за спецустановою. Останній з-поміж засуджених призначив кількох «смотрящих» за певним «сферами діяльності», зокрема постачання наркотиків, шахрайські схеми продажу товару та вимагання щомісячної «данини» з утриманців виправної колонії за нібито спокійне відбування покарання. Отримані таким чином кошти скеровували у злочинний «общак», контроль за яким здійснював 27-річний «авторитет».

✳️На підставі отриманих доказів слідчі слідчого управління поліції у Волинській області повідомили так званому «смотрящому» за виправною установою про підозру. Йому інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу у виправній колонії (ч. 2 ст. 255-1 Кримінального кодексу України) та незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання та збут наркотичних засобів, психотропних речовин (ч. 2 ст. 307 КК України).

➡️Досудове розслідування триває, встановлюється повне коло спільників підозрюваних для припинення їхньої протиправної діяльності та притягнення до відповідальності. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Волинська обласна прокуратура.
❗️Зливали від 15 до 30 тонн пального з тепловозів щомісяця – на Рівненщині затримали п’ятьох працівників локомотивного депо

Викрили діяльність угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань у Рівненській області та слідчі Рівненського районного управління поліції.

📍Встановлено, що працівники локомотивного депо регіональної філії Укрзалізниці організували розкрадання пального. Злите з тепловозів пальне фігуранти реалізовували мешканцям області, а також через нелегальні АЗС.

➡️Щомісяця в такий спосіб працівники депо отримували від 15 до 30 тонн пального і відповідно від 500 тисяч до мільйона гривень «прибутку». Кошти розподілялися між всіма учасниками угруповання.

23 липня трьох працівників локомотивного депо затримали «на гарячому», вони встигли злити 200 л пального. Крім того, за результатами проведення 32-х санкціонованих обшуків поліцейські вилучили 2880 л, понад 750 тис. грн, тару для зберігання викраденого пального та «чорнові» записи.

➡️Всього у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України правоохоронці затримали п‘ятьох осіб. ✳️Усім повідомлено про підозри ст. 27, ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

➡️Наразі усім підозрюваним обрані запобіжні заходи: чотирьом особам - у вигляді тримання під вартою, ще одному учаснику – домашній арешт.
📍Систематично вимагали кошти з підприємців регіону: на Харківщині поліцейські затримали злочинну групу

👤Організував злочинну діяльність неодноразово засуджений «кримінальний авторитет», який залучив двох спільників. Погрожуючи застосуванням фізичної сили до потерпілих та його родичів, вони вимагали у підприємця 5 000$ неіснуючого боргу.

Викрили протиправну діяльність оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області спільно з працівниками слідчого відділу та відділу кримінальної поліції Лозівського відділу поліції.

➡️Встановлено, що в поле зору зловмисників потрапляли мешканці Лозівського району Харківщини, зокрема і підприємці. До тих, хто не погоджувався виконувати вимоги, зловмисники застосовували психологічний та фізичний тиск.

У п’ятницю, 23 липня, «кримінального авторитета» та одного з його спільників затримали одразу після отримання останніми 2000$.

✳️Обом фігурантам вже повідомлено про підозри за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

➡️За результатом проведених обшуків, правоохоронці вилучили гроші, зброю, якою погрожували потерпілому, «чорнові» записи. Після проведення необхідних процесуальних заходів вирішуватиметься питання щодо правової кваліфікації дій третього учасника злочинної групи.

➡️Наразі судом підозрюваним вже обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Лозівська окружна прокуратура.
📍Виготовлення фальшивих грошей, вимагання та збут наркотиків – на Хмельниччині перед судом постане група осіб

➡️Організатори злочинної групи — 38-річний раніше засуджений за умисне вбивство так званий «смотрящий» за одним із районів області, а також 32-річний одесит, який теж раніше притягувався до кримінальної відповідальності за незаконне поводження зі зброєю.

Викрили діяльність злочинного угруповання співробітники управління стратегічних розслідувань в Хмельницькій області, слідчого управління та кримінальної поліції ГУНП в Хмельницькій області.

➡️Як встановили правоохоронці, у Хмельницькому, Одесі та Одеській області організатори підібрали собі виконавців — теж здебільшого раніше судимих, між якими чітко розподілили ролі: одні займалися виготовленням фальшивих купюр, інші — їхньою передачею та збутом. Переважно це була національна валюта номіналом у 500 гривень.

➡️Також була встановлена причетність так званого «смотрящого» до організації злочину на замовлення – вимагання 35 000 грн неіснуючого боргу. Для цього він, маючи злочинний вплив, підшукав у кримінальних колах виконавців, які також допомагали йому з виготовленням та збутом фальшивих грошей.

➡️Отримані від злочинної діяльності кошти йшли на поповнення так званого «общаку».

✳️На підставі отриманих доказів чотирьом особам було повідомлено про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України. Усім інкримінують вимагання (ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України), виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, збут підроблених грошей (ч. 2 ст. 199 КК України), а «смотрящому» за районом - ще й встановлення та поширення злочинного впливу (ч. 1 ст. 255-1 КК України).

➡️Окрім вище зазначених статей, дії двох учасників угруповання додатково кваліфіковані за ч. 2 ст. 307 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч. 1 ст. 240-1 (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) КК України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт за погодженням із Хмельницькою обласною прокуратурою скеровано на розгляд до Хмельницького міськрайонного суду.
📍На Харківщині затримано «вора в законі» на прізвисько «Леван Гальський» та «кримінального авторитета» при спробі незаконного перетину кордону

➡️Обидва намагалися потрапити на територію України з Російської Федерації поза пунктом пропуску.

Учора, 26 липня, оперативники управління стратегічних розслідувань у Харківській області спільно з працівниками відділу прикордонної служби «Тополі» Харківського прикордонного загону затримали двох осіб без будь-яких документів. За оперативними даними порушниками є «вор в законі» на прізвисько «Леван Гальський» та «кримінальний авторитет».

👤42-річний «вор в законі» - громадянин Російської Федерації - у травні цього року був включений до санкційного списку Ради національної безпеки та оборони України. Його спільник - 31-річний громадян Грузії та «кримінальний авторитет».

➡️Обидва чоловіка затримані на підставі ст. 263 кодексу України про адміністративні правопорушення. Наразі з ними працюють правоохоронці.
📍Поширення злочинного впливу та збут наркотиків у Київському слідчому ізоляторі: Нацполіція викрила «смотрящого» та його спільників

➡️До складу організованої злочинної групи входили особи, які утримуються у СІЗО та мешканці кількох областей. 28 липня організатору та п‘ятьом спільникам поліцейські повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України.

Викрили протиправну діяльність угруповання оперативники Департаменту стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України за сприяння та участі адміністрації та оперативного відділу ДУ «Київській слідчий ізолятор».

➡️Поліцейські встановили, що 30-річний засуджений за вбивство дитини завдяки зв’язкам у кримінальних колах отримав статус так званого «смотрящого» за СІЗО. Користуючись авторитетом серед утриманців, організував діяльність угруповання.

➡️До його складу увійшли арештовані та мешканці кількох областей. «Спеціалізувалися» вони на постачанні та збуті наркотичних та психотропних речовин до спецустанови шляхом «перекидів». Кожен із учасників мав чітко визначені ролі у злочинній діяльності. Частину отриманих коштів фігуранти витрачали на розвиток «бізнесу», решту – на поповнення «общаку».

🔎У середу, 28 липня, поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів, автотранспортних засобах, а також адміністративних приміщеннях ДУ «Київський слідчий ізолятор». Заходи проводилася на території Києва, Київської, Черкаської, Миколаївської та Полтавської областей. За їх результатами вилучили блокноти із записами щодо руху коштів до «злодійського общаку», наркотики та інші заборонені речі.

✳️Крім того, «смотрящому» та його спільникам повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України:
- незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів (ч. 3 ст. 307);
- незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів (ч. 4 ст. 321).
«Смотрящому» за СІЗО також інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу (ч. 2 ст. 255-1 Кримінального колексу України).

➡️Процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні здійснює Офіс Генерального прокурора. Слідство триває.
⚡️Прискорене оформлення закордонних паспортів за гроші – поліція затримала начальницю відділу «Центру оформлення документів Львівського міського управління»

➡️У мешканця Львівщини посадовиця вимагала 8 000 грн неправомірної вигоди. За таку суму обіцяла прискорити виготовлення та отримання закордонного паспорту на його ім’я.

Викрили неправомірні дії начальниці відділу «Центру оформлення документів Львівського міського управління» оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області. Спільно зі слідчими обласної поліції учора, 28 липня, зловмисницю затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Усю суму отриманою затриманою неправомірної вигоди – 8 000 грн – вилучили на місці.

✳️Наразі вирішується питання щодо повідомлення посадовиці ГУ ДМС у Львівській області про підозру. Її дії кваліфікують за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Львівська обласна прокуратура.

➡️За вимагання та отримання службовою особою неправомірної вигоди чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Колектив Департаменту стратегічних розслідувань висловлює глибокі співчуття родині загиблого поліцейського Сергія Савчука

Життя 40-річного старшого оперуповноваженого управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області передчасно обірвалося сьогодні вранці внаслідок ДТП. У жахливій аварії загинули його дружина та 12-річна дитина.

Сергій присвятив службі в поліції понад 20 років. Боровся з організованими злочинними групами, викрив не одну «схему» та затримав не одного злочинця. Колеги назавжди запам’ятають його щирим, доброзичливим, відповідальним та надійним офіцером - професіоналом своєї справи.

Керівництво та особовий склад Департаменту сумує через непоправну втрату та висловлює щирі співчуття рідним загиблого.
📍В Одесі поліція затримала організатора та 5-х спільників: організували «Call-centre» із мільйонними оборотами

➡️Представляючись працівниками банку, зловмисники випитували у постраждалих їхні реквізити та надалі привласнювали кошти. Сфера їх уваги розповсюджувалася як на територію України, так і на сусідні країни.

Викрили шахрайську «схему» із заволодіння коштами громадян та припинили діяльність «Call-centre» оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції. Учора, 28 липня, правоохоронці затримали 6-ро осіб. Вилучили автомобілі «Audi Q7», «Audi S5», «Audi А4», 18 500 тис дол. США, 35 мобільних телефонів, комп’ютерну техніку, банківські картки, «чорнові записи».

👤За даними слідства, організував діяльність центру 28-річний мешканець Одеси. Його працівники, представляючись співробітниками служби безпеки банківських установ, отримували персональні дані фізичних осіб про банківські карти та рахунки – реквізити та CVV-код. Для цього вони використовували психологічні методи впливу та діяли по заздалегідь прописаній інструкції. Також користувалися програмою підміни телефонного номера, аби замаскувати свою діяльність. Клієнтські бази даних зловмисники скуповували у DarkNet.

➡️Допомагали організатору вести «бізнес» дев’ять місцевих мешканців. Вони відповідали за підбір, інструктаж та контроль персоналу, звіт організатору про суму грошових коштів, отриманих внаслідок оборудок. Отримані гроші зловмисники переводили на електронні гаманці, на картки власні або підконтрольних осіб.

💵Шахрайській «бізнес» приносив угрупованню мільйонні прибутки, які лідер відповідно до функціонала розподіляли між всіма його учасниками.

Наразі організатор та його 5-ть спільників затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Усім затриманим та ще одному учаснику вже повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 1 та 2 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній) Кримінального кодексу України. Також встановлюється місце знаходження інших учасників задля повідомлення їм про підозру та притягненням до відповідальності.

➡️Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Одеська обласна прокуратура.
📍Вирубали дерев на 5 млн грн - на Житомирщині поліція викрила угруповання «чорних лісорубів»

➡️До складу угруповання входили мешканці Коростенського району - власники приватних пилорам та підприємства. Займалися незаконними порубками у захисних лісових насадженнях вздовж залізничної колії поблизу сіл Великий Ліс та Червона Волока.

🔎У середу, 28 липня, оперативники Управління стратегічних розслідувань в Житомирській області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення провели обшуки за місцями розташування пилорам, зберігання деревини та проживання фігурантів справи. Вилучили деревину породи дуб без документів про походження, готову ділову деревину та лісопродукцію різної категорії, знаряддя злочину, автомобілі, зброю та наркотичні засоби.

✳️Крім того, на підставі отриманих в ході слідства доказів трьом особам було повідомлено про підозру за ст. 246 (незаконна порубка або незаконне перевезення, зберігання, збут лісу) Кримінального кодексу України. З грудня 2020 року підозрювані разом з іншими учасниками угруповання незаконно вирубали дерев вздовж залізничної колії поблизу сіл Великий Ліс та Червона Волока, чим завдали збитків майже на 💵5 млн грн.

➡️Вирішується питання про накладення арешту на вилучене майно та повідомлення про підозри іншим учасникам групи. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура.
📍Напали на офіс у Харкові та заволоділи 1,2 млн доларів США – трьох учасників злочинного угруповання судитимуть за розбій та бандитизм

➡️Подія сталася 2 вересня минулого року. Нападники проникли в офісне приміщення одного з харківських підприємств, забрали гроші та інші матеріальні цінності і зникли з місця вчинення злочину. При цьому їхні дії супроводжувалися насильством щодо директора компанії.

➡️Тоді ж, оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області одразу встановили трьох осіб, причетних до вчинення розбою. Серед них – двоє раніше засуджених харків’ян. За їх плечима - вчинення вбивства, викрадення людини, розбій та інші майнові злочини. Організатора злочину затримали та повідомили йому про підозру у вчиненні розбою.

➡️Після скоєння злочину фігуранти знищили автомобіль, який використовували у своїй діяльності. Його правоохоронці знайшли спаленим неподалік Харкова. Також було встановлено, що частину викрадених грошей фігуранти витратили на придбання нерухомості, побутової техніки та інших речей.

У січні цього року під час проведення додаткових обшуків за місцями проживання двох спільників організатора правоохоронці вилучили: реєстраційні документи на шість квартир, коштовні побутові предмети на 400 тис. грн, зброю різних видів та готівку. Одному із учасників угруповання повідомили про підозру та помістили під варту без права внесення застави. Третього спільника затримали у травні цього року в Чернігові, де він переховувався від слідства. Наразі він також перебуває під вартою.

Досудове розслідування завершене – його здійснювали слідчі слідчого управління ГУНП в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури. Обвинувальні акти щодо організатора та двох учасників злочинного угруповання скеровано до суду. Зловмисників судитимуть за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257 (бандитизм) та ч. 4 ст. 187 (розбій, поєднаний із насильством, небезпечним для життя та здоров’я особи, вчинений організованою групою) Кримінального кодексу України. За скоєне їм може загрожувати до 15-ти років в’язниці.
📍Заволоділи квартирами незахищених верств населення на 4 млн грн - на Буковині викрили групу шахраїв

➡️Оперативники управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області спільно з колегами-правоохоронцями встановили, що організувала «схему» 54-річна місцева жителька. У спільники залучила свого співмешканця та знайому.

➡️У жертви обирали людей похилого віку та самотніх, а також громадян з інвалідністю, алкогольною чи наркотичною залежністю. Вступали в довіру під різними приводами, вводили їх в оману та заволодівали квартирами.

💵Загальна сума збитків склала понад 4 млн грн.

🔎Учора, 29 липня, поліцейські провели низку санкціонованих обшуків, під час яких вилучили:
- транспортний засіб;
- комп’ютерну техніку;
- документи на житло;
- фіктивні довіреності та догори купівлі-продажу нерухомості,
- боргові розписки;
- чорнові записи.

✳️Також слідчі Слідчого управління ГУНП в Чернівецькій області повідомили організорці та її спільникам про підозри за ч. 3 і 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Суд вже обрав підозрюваним жінкам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави: організаторці шахрайської схеми – в розмірі 1,5 млн грн, її спільниці – 600 тис грн.

➡️Наразі вирішують питання обрання запобіжного заходу третьому учаснику злочинної групи.

➡️Процесуальне керівництво здійснює Чернівецька обласна прокуратура.
❗️Нацполіція викрила злочинну схему привласнення коштів на ліквідації та реструктуризації неробочих державних шахт

➡️До оборудки причетні посадові особи одного із профільних державних підприємств і комерційних структур, частина з яких - «фіктивні».

Викрили «схему» привласнення коштів та залучених до неї осіб оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Національної поліції України.

📍Як встановили поліцейські, організували оборудку посадові особи державного профільного підприємства та комерційних структур. Кошти з державного бюджету виділялися на ліквідацію, реструктуризацію державних шахт, експлуатація яких припинена. Роботи виконували «свої» товариства. При цьому ціни на товари та надані послуги були завищені, а підрядні організації отримали оплату за роботи, які фактично не виконувалися, або ж були виконані не в тому обсязі, як передбачено договорами.

➡️Упродовж 2019-2021 років на проведення робіт з ліквідації та реструктуризації шахт лише двом товариствам-підрядникам було перераховано понад 160 млн грн. Аби легалізувати отримані надлишкові кошти, зловмисники перераховували їх на рахунки підконтрольних фіктивних фірм.

🔎Учора, 29 липня, слідчі та оперативники провели санкціоновані обшуки на території міста Києва, Волинської, Львівської та Донецької областей: в офісах державного підприємства та його відокремлених підрозділів, а також у контрагентів та в помешканнях організаторів злочинної «схеми». Вилучили документацію та «чорнові записи», електронні носії інформації.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритому за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України, здійснює Офіс Генерального прокурора.
Коротко про наш минулий тиждень у традиційному недільному звіті⬆️
📍Заробляли на «закладках» наркотиків до 100 тисяч гривень щомісяця – на Луганщині організаторка та її спільники постануть перед судом

➡️Замовлення зловмисники приймали через месенджери. Покупцям - мешканцям Лисичанська - пропонували канабіс, амфетамін і PVP-солі. «Товар» для продажу ховали у дитячих іграшках. Іноді жінка навіть залучала свою малолітню дитину, яка виступала у ролі так званого «перевізника».

Викрили протиправну діяльність злочинного угруповання оперативники управління стратегічних розслідувань в Луганській області спільно зі слідчими обласної поліції. Встановлено, що організувала розповсюдження наркотиків на території міста 29-річна жінка. У спільники взяла трьох раніше засуджених чоловіків. Саме вони під контролем своєї лідерки займалися розміщенням «закладок».
Здебільшого попитом їх «товар» користувався у наркозалежних осіб, які через особисті контакти чи месенджери мали змогу придбати канабіс, амфетамін та PVP-солі. Після сплати коштів їм відправляли координати місця знаходження «закладок», зроблених заздалегідь.

➡️«Товар» при перевезенні до місць закладок зловмисники ховали у дитячих іграшках, аби у разі викриття правоохоронці не натрапили на схованку. Іноді жінка залучала свою малолітню дитину, яка виступала у ролі так званого «перевізника».

💵Щомісяця «бізнес» приносив угрупованню до 100 тис. грн. «прибутку», який розподілявся між всіма учасниками.

У березні 2021 року поліцейські затримали лідерку злочинної групи та її спільників, судом їм були обрані запобіжні заходи - тримання під вартою із правом внесення застави. Жінкою та одним з учасників були внесені визначені судом суми застави.

✳️На підставі отриманих у ході досудового розслідування додаткових доказів фігурантам було повідомлено про підозру за збут наркотичних та психотропних речовин у складі організованої групи та із залученням малолітнього (ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України).

Досудове розслідувань завершено, обвинувальний акт за погодженням з Луганською обласною прокуратурою скеровано до суду.

➡️За скоєне підозрюваним може загрожувати позбавлення волі на строк від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
❗️У Кривому Розі поліція виявила плантації конопель на 130 млн грн

➡️Оперативники управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області спільно з колегами-правоохоронцями  вилучили понад 10 тис кущів конопель.

➡️Як встановили поліцейські, вирощування наркорослин відбувалося у промислових масштабах. Для цього на території одного з домоволодінь збудували теплицю на 6 секцій загальною площею 2700 квадратних метрів. Крім того, встановили спеціальну систему поливу.

➡️За «агробізнесом» ретельно доглядали.  За наявною в оперативників інформацією, зрощений та підготовлений до збуту товар розповсюджувався гуртовими та роздрібними партіями як на території Дніпропетровської області, так і всієї України.

🔍2 серпня оперативники, слідчі Криворізького відділу поліції, слідчого управління обласної поліції та патрульної поліції провели невідкладний обшук за місцем знаходження теплиць. Вилучили понад 10 тис. кущів конопель та готову до збуту продукцію. 💵Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» сягає 130 млн грн.

Крім того, у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України затримали одну особу, яка наглядала за процесом.

➡️Наразі проводяться заходи по встановлення організаторів «агробізнесу» та його спільників. Вирішується питання про повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжних заходів.

➡️Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, відкритого за ч. 2 ст. 310 Кримінального кодексу України, здійснює Дніпропетровська обласна прокуратура.

 
❗️Викрадення та відмивання 14 млн грн коштів із банківських рахунків громадян – учасники злочинного угруповання постануть перед судом

➡️Оперативники управління стратегічних розслідувань у Житомирській області та слідчі слідчого управління обласної поліції викрили протиправну діяльність п’ятьох причетних осіб до масштабного привласнення коштів – головний бухгалтер філії банку, підприємець і приватні особи.

➡️Фігуранти реалізували злочинну схему, використовуючи несанкціонований доступ до автоматизованої банківської системи. Це дозволяло таємно списувати гроші з рахунків банку. Суми незаконних переведень за раз коливалися від 40 до 500 тис. грн. Таких «траншів» було декілька. Одержували їх зловмисники за підробленими документами у банківських касах. Використовували привласнені гроші у власних цілях, у тому числі для ведення підприємницької діяльності.

💵Встановлено, що загальна сума, яку вдалося викрасти учасникам угруповання, перевищує 14 млн грн.

✳️На підставі отриманих доказів всім учасникам оборудки було повідомлено про підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 4 та 5 ст. 185 (крадіжка, вчинена у великих (в особливо великих) розмірах або організованою групою);
ч. 2 ст. 200 (незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення);
ч. 2 та 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
ч. 1 та 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку).

Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженні завершено. Обвинувальний акт за погодженням із Житомирською обласною прокуратурою скерований до суду.

➡️У разі доведення вини учасникам групи може загрожувати покарання у вигляді ув’язнення на термін від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
❗️Замовила колишнього чоловіка, аби не повертати оформлений на нього кредит – на Волині затримали організаторку замовного вбивства

➡️За «проведену роботу» замовниця обіцяла кілеру заплатити 💵10 000 грн. Аби врятувати життя чоловікові, оперативники управління стратегічних розслідувань в Волинській області та слідчі слідчого управління обласної поліції провели спецоперацію.

➡️Як встановили правоохоронці, 36-річна місцева мешканка замовила свого колишнього чоловіка. Вона, використовуючи особисті документи чоловіка, неодноразово оформляла та отримувала на його ім'я кредити - 200 тис. грн. Щоб їх не повертати, вирішила його позбутися та підшукала для цього виконавця.

➡️Аби врятування життя чоловікові та запобігти його вбивству, оперативники та слідчі провели поліцейську спецоперацію учора, 6 серпня. Відтак, поліцейські інсценували вчинення злочину та організували зустріч замовника з «потенційним кілером».

➡️Під час обумовленої̈ зустрічі, поблизу одного з сіл Володимир-Волинського району, зловмисниця отримала підтверджуючи докази ліквідації колишнього чоловіка. Після чого її затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

✳️Затриманій вже повідомили про підозру в організації закінченого замаху на вбивство, вчинене на замовлення (ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 27, п. 11 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

➡️Процесуальне керівництво здійснює обласна прокуратура.
Чим запам’ятався минулий тиждень у нашому традиційному звіті⬆️
Не забувайте про реакції😉⬇️
⚡️Готували вбивство мешканця Прикарпаття – поліцейські затримали двох осіб

➡️Встановлено, що 26-річний уродженець Білорусі та 29-річний киянин планували вбити мешканця Івано-Франківська.

➡️Увечері 5 серпня в Івано-Франківську патрульні поліцейські зупинили автомобіль та під час його поверхневої перевірки на задньому сидінні виявили зброю, пакети із пластиковими пляшками, наповненими легкозаймистою рідиною, GPS-трекер та два комплекти номерних знаків.

Водія та пасажира затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.

❗️Згодом, оперативники управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області з’ясували, що метою приїзду чоловіків на Прикарпаття була підготовка до вбивства. Жертвою мав стати місцевий мешканець.

✳️Слідчі слідчого управління ГУНП в Івано-Франківській області вже повідомили про підозру обом чоловікам за готування до умисного вбивства на замовлення за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 14, п. 11 п. 12 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України) та незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 263 КК України).

➡️Судом підозрюваним обрані запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

➡️Тривають слідчі дії та оперативно-пошукові заходи, спрямовані на встановлення замовників убивства та інших осіб, які можуть бути причетні до його підготовки.
2024/06/16 23:55:35
Back to Top
HTML Embed Code: