Telegram Web Link
Товариші з Вільного Рівного пропонують екскурс в історію анархістського руху в Україні. Не проґав наступні публікації 👉🏻 підписуйся на канал рівненських анархістів 🏴
16
Forwarded from Чорнозем
ІСТОРІЯ

Віктор Савченко
Ідея козацької волі в пропагандистській і організаційній діяльності анархістів в українському селі (1905-1920 рр.)
🏴

У цій статті розкривається тема формування українськими анархістами селянського анархістського руху, про які, як каже автор, замовчувала радянська і сучасна українська істріографія. Дослідник пише, що пропагуючи анархістські ідеали, анархісти використовували для їх затвердження традиції боротьби запорозького козацтва за свободу, ідеали та досвід самоорганізації козаків. Також автор зауважує, що українська ментальність початку ХХ ст. на півдні України формувалася як «анархічна», що часто-густо ігнорувала «державність». Враховуючі ці фактори анархічні ідеї були досить близькими селянству, оскільки у них вони вбачали продовження козацьких традицій.

Детальніше читайте тут.
🔥242
🌎 Трохи з нашої роботи

Також дякуємо Колективам Солідарності за збільшені магазини 5,56 та балістичні пакети💚

#екологічна_платформа #екоплатформа_прямадія
39🫡6🔥5
Нині у людства відбувається зсув у сприйнятті технологій: від беззаперечно позитивного до принаймні критичного. Дехто починає вбачати небезпеку, що її приносять соцмережі, масове спостереження, ШІ, промисловість – як для людської психіки та здоров'я, так і для екосистем загалом.

В есе «The Road to Revolution» розглядається питання переходу до нових цінностей, що суперечать нинішній системі: пошана до Природи, любов до усього вільного та дикого. Ми пропонуємо вам ознайомитися з думками автора щодо можливостей і тактик для майбутньої революції.

Читати есе тут 👇
Теодор Качинський, «Дорога до революції»

За попереднім перекладом з творчого доробку автора сюди 👈
🔥255👀3🍌2
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
Засідка на розрахунок, що кошмарив піхоту. Підпустивши ворога ближче, відкрили щільний вогонь і миттєво подавили ворожу групу.
Зменшили кількість невеганів на нашій планеті 😇

(UPD: збір закрито💋) Відкриваємо збір на прилад нічного бачення для нашого бійця, автора цього відео. Модель pvs оберемо за результатами збору.

Банка:
https://send.monobank.ua/jar/34Fmrv2PmR

PayPal:
[email protected]
73🔥22🫡9👀2🤡1💘1
Сегодня нашему товарищу Дмитрию Петрову, более известному в Украине как Илья Леший, исполнилось бы 34 года.

Он погиб 19 апреля в боях за дорогу к Бахмуту. Вместе с Димой в том бою погибли ещё двое товарищей.

Несмотря на прошедшее с момента его смерти время, нам все ещё больно и сложно говорить о Диме. Для многих из нас Леший был не просто товарищем по борьбе, но и другом.

Мы навсегда запомним Диму как идейного анархиста, последовательного интернационалиста и пламенного революционера.

В этот день несколько товарищей и товарищек поделились с нами воспоминаниями о Диме.

Публикуем их слова ниже:
Алексей Макаров.
Сергей Мовчан.
Тень.
Ксенія.
Лесик.
Боец анархист.
ДК.

Спи спокойно друг.
😢426
🧑‍🎓👩‍🎓Декілька місяців тому гучним став випадок насилля над твариною у Хмельницькому районі. Тоді поліція вирішила, що в ньому немає "кримінального порушення", що викликало бурхливу реакцію активістів з усієї України. У колі небайдужих — студентка НаУКМА, Аміна Резепова. Член "Прямої дії", Арсеній Войтенко, зв'язався з активісткою, і разом вони провели цікаву розмову на тему веганства, екоактивізму, сумок-авосьок і запобігання насиллю над тваринами.

🥦На думку "Прямої дії", екологічні та соціальні проблеми тісно пов'язані, тож повинні розв'язуватись разом. Приємного читання!

https://telegra.ph/%D0%86ntervyu-z-09-02
27🦄1
Рік тому в боях за визволення Харківської області загинув командир антиавторитарного взводу, а згодом kayfariki group, Юра "Янів" Самойленко.

Юра був одним із небагатьох товаришів, які передбачали початок повномасштабної війни. Саме тому він пов'язав своє життя з військовою службою, що відкрило можливість створення свого загону, який би об'єднав анархістів і антифашистів.

Внесок Юри у розвиток визвольного руху в регіоні, як командира першого великого антиавторитарного підрозділу, величезний. Він обов'язково займе своє заслужене місце в історії.

Сьогодні ми сумуємо через втрату нашого командира та висловлюємо співчуття його родині.

Юра "Янів" Самойленко, назавжди в строю!
27💔20🫡9
🇺🇦 Ваша допомога врятувала ще одне життя!

У наших постах ми часто говоримо про те, що ваша підтримка життєво необхідна. Часом це працює на довгій дистанції, адже наші друзі та подруги на фронті потребують дуже різних речей. А часом — найбільш безпосереднім чином.

Кілька днів тому ми отримали новину від бійця з ініціативи «Екологічна платформа», учасники якої беруть участь у боях під Бахмутом. Під час захисту українських позицій підрозділ, у якому служать наші товариші, був обстріляний артилерією. Уламки снаряду влучили у бійця, але від поранення хлопця захистив балістичний пакет, нещодавно переданий «Колективами солідарності».

Ми неймовірно раді, що основна ціль нашої групи — забезпечення захисту й ефективності антиавторитарних бійців — дає видимі результати.

Наразі ми вже закупили і передали партію балістичних пакетів для бійців з «Екоплатформи» та їх побратимів. Тож сподіваємося, що з хлопцями й надалі все буде добре.

Ми ще раз дуже вдячні всім, хто донатить і допомагає нашій групі. Разом з вами ми маємо можливість творити дива!
🔥2217🫡4
«У нас практикується взаємопоміч і солідарність»: інтерв’ю з еко-анархістом на фронті

«Колективи солідарності» спільно з «Фрі-філмерз» підготувало нове інтерв’ю з бійцем, якого підтримує наша група.

Цього разу у фокусі об’єктива еко-анархіст, учасник групи «Екоплатформа».

З ним ми зустрілися під час поїздки на південь України у Херсонську та Миколаївську області. До війни він був активним учасником ініціативи «Екологічна платформа»: готував веганську їжу й роздавав її потребуючим, брав участь в антиавторитарних демонстраціях, екологічних мітингах та акціях за права тварин. На початку війни, як і більшість учасників «Екоплатформи», приєднався до збройного спротиву і нині працює бойовим медиком групи.


Це історія про практики солідарності та взаємодопомоги у мілітарних структурах, про звільнення Херсона й теплу зустріч місцевих жителів, про інтернаціональну підтримку, а також про те, що залишатися веганом можна навіть у армійських умовах.

Cьогодні герой нашого інтерв’ю воює на Донеччині, і декілька днів тому їхній підрозділ був обстріляний російською артилерією. Уламок снаряду потрапив у бокову панель захисту, яка врятувала життя бійцю.

Дякуємо за допомогу у створенні цього інтерв'ю колективам freefilmers.ua та narodviisko.


Переглянути інтерв'ю можна на нашому YouTube каналі.

«Go vegan, бережіть себе, бережіть природу, бережіть тварин»
30🔥4
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
📱 iPhone X доводить: Унабомбер мав рацію
(переклад короткої статті, яка нам сподобалася)

Презентація нового IPhone X — з бездротовою зарядкою, розпізнаванням обличчя та цінником в $999 — здається незначною подією у сфері розвитку технологій. Але вона є чудовою ілюстрацією дечого колись невизнаного: у чомусь Унабомбер був правий.

Не у тому, що він підривав людей в спробах досягти своїх соціальних цілей. Тед Качинський вбивав та калічив людей вибухівкою — і це безперечно жахливо та поза усіляким прощенням. Але його маніфест на 35000 слів, опублікований у 1995-му, дає уявлення про наше майбутнє, і ці передбачення дещо тривожать.

«Індустріальна революція та її наслідки стали катастрофою для людського роду» — так починається маніфест. Серед бід, які Качинський приписує розвитку технологій, є те, що, обіцяючи покращити наші життя, вони зрештою нав'язують тягарі, які ми не обирали б із власної волі.

Качинський згадує автомобілі, що пропонували кожній людині свободу подорожувати далі та швидше, аніж будь-коли раніше. Але, зі зростанням кількості машин, вони стали необхідністю, що вимагає великих витрат, більших доріг та нових регуляцій. Міста будувалися для зручності водіїв, а не пішоходів. Для більшості людей, використання автомобіля перестало бути добровільним.

Смартфони пішли тим самим шляхом. Коли мобільні телефони тільки з'явилися, вони дали людям ще один засіб комунікації, який можна було прийняти або відкинути. Але незабаром більшість із нас почали панікувати та відчувати себе голими щоразу, коли ми виходимо з дому без телефону.

Жити без телефону — а скоро, якщо не вже, і без смартфону — означає віддалятися від усього нормального суспільства. Ми перейшли від «ти можеш мати мобільний комунікаційний пристрій» до «ти повинен мати мобільний комунікаційний пристрій» практично за одну мить.

Не так давно, щоб уникнути телефону достатньо було вийти з дому. Сьогодні бути на зв'язку увесь час — очікується від більшості людей. Наші пристрої перетворилися зі слуг на господарів.

Качинського це не здивувало б. «Після впровадження технічної інновації, — пише він, — люди зазвичай стають залежними від неї настільки, що більше не можуть без неї існувати, окрім як її замінить якась більш розвинута інновація. Не лише люди особисто стають залежними від цієї нової технології, але, ба більше, система загалом стає залежною від неї. (Уявіть що було б із системою сьогодні, якби, наприклад, комп'ютери були знищені).»

Ця проблема взагалі не нова. В своїй книзі «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», Ювал Ной Харарі стверджує, що агрокультурна революція, котра відбулася 10000 років тому, була «найбільшою оманою в історії».

У попередні 2.5 мільйона років, коли наші предки жили як мисливці-збирачі, вони працювали менше, «проводили свій час більш стимулюючими та різноманітними способами, а голод та хвороби загрожували їм менше», ніж потім.

Землеробство збільшило популяцію, але прив'язало людей до місцевості та змусило тяжко працювати над посадкою, доглядом, збиранням та обробкою їжі — водночас зробивши нас більш вразливими перед голодом, хворобами та війнами. Люди, які впродовж мільйонів років еволюціонували для одного стилю життя, були виштовхнуті в зовсім інший, який суперечить багатьом їхнім природнім інстинктам.

Але це вже не мало значення. Врешті-решт ті, хто обирали життя збирачів — як американські індіанці — більше не мали такого вибору. У XXI сторіччі так жити майже неможливо. Качинський від'їхав у віддалену хижу без комунікацій, але 325 мільйонів американців не змогли б так зробити, навіть якби захотіли.

Комп'ютери та смартфони також є угодою з дияволом, на думку Харарі. Замість економії часу, винаходи по типу електронних листів «розкрутили колесо життя у десятки разів швидше, ніж колись, та зробили наші дні значно більш тривожними та напруженими».

Продовження постом нижче 👇
16🔥3🗿3
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
Початок постом вище 👆

Легко романтизувати життя древніх людей, якщо ігнорувати небезпеки та негаразди, з якими вони зустрічалися. І ані Качинський, ані хтось інший не можуть повернути історію назад. Мало хто з нас готовий відмовитися від сучасних будинків, їжі, одягу, медицини, розваг чи транспорту. Більшість скажуть, що цей компроміс між комфортом та свободою того більш ніж вартий.

Але компроміси відбуваються незалежно від того, чи вони того варті, і особистий спротив мало що може змінити. Технологічні інновації — це шлях в один кінець. Якщо ти став на нього, то маєш іти далі, навіть якщо цей шлях веде тебе не туди, куди ти обрав би.

Коли новий IPhone з'явиться в магазинах, деякі споживачі вирішать, що просто не можуть без нього жити. Інші з нас, певно, зрештою зрозуміють, що, незалежно від наших уподобань, ми не можемо теж.

13.09.2017р.

P.S. від Плем'я.
Глибоко засуджуємо пораженство автора, який не включив цитати Теда про можливість революції, план дій щодо неї та заклики не здаватись 🌚

ПЛЕМ’Я  🔥🐒
🔥214👀2😢1🗿1
Звільнена Кліщіївка. Наш активіст передає палке анархістське вітання після боїв з імперськими окупантами🏴

Destroy imperial scum, not animals.

#екоплатформа_прямадія
#екологічна_платформа
72🔥5🤡2🗿2
Forwarded from Чорнозем
ТЕОРІЯ

Васильєва І. А.
«Зелений» анархізм як синтез принципів анархізму та екологічної спрямованості розвитку суспільства.
🏴

У цій статті авторка розглядає такий напрямок анархізму як «зелений», або ж екоанархізм. Дослідниця характеризує погляди еконархістів та звертає увагу на відмінність «зеленого» анархізму від класичного.

Також вона аналізує методи боротьби «зелених» анархістів та розбирає погляди на суспільство та екологію декількох ідеологів цього руху, зокрема Мюррея Букчина.

Детальніше читайте тут.

Вільне Рівне
29🔥3🍌2
24 вересня — день народження анархіста і справжнього білоруського героя — Ігоря Оліневича.

На сьогодні була запланована презентація українського перекладу його книги "Їду в Магадан". Але плани часто руйнуються, зіткнувшись із реальністю. Особливо коли плануєш щось у країні, охопленій війною.

Навіщо перекладати цю книгу українською, запитаєте ви? Все просто, ця книга, вперше видана у вже далекому 2013 році, через 10 років так само актуальна і чудово показує сувору білоруську реальність. Реальність несвободи, тотального контролю та постійного насильства над людиною, як психологічного, так і фізичного.

Події, описані в "Їду в Магадан", відбувались у в'язниці, а сьогодні жертвою нелюдської диктаторської машини став кожен житель Білорусі.

Ця книга допоможе українським читачам зрозуміти, що відбувається на території північного сусіда і провести паралелі з життям українців на окупованих територіях.

До видання 2013 року також додали тексти Ігоря, які він випустив восени 2020 року в розпал білоруського повстання, перед тим як, узявши до рук зброю, він вирушив завдавати ударів по ненависній системі.

На жаль, Ігоря і трьох його товаришів затримали після кількох зухвалих ударів по об'єктах карателів. Сьогодні Ігор Оліневич відбуває черговий термін у білоруській в'язниці, цього разу — 20-річний.

Цей переклад — данина поваги героїчній людині, її боротьбі та стражданням на шляху до вашої та нашої свободи.

Беларускамоўная версія.
33🔥2
This media is not supported in your browser
VIEW IN TELEGRAM
Ще 80 кілометрів до Азовського моря, 250 - і Кримський міст. А поки штурм ноунейм посадки, просування окопами і чудовий краєвид з висоти на село🌳

Веганство, анархія, термобаричні гранатомети!💥
🔥11921🫡5🤮2👀1
«Весь наш хвалений технічний прогрес, і цивілізацію загалом, можна порівняти із сокирою в руках патологічного злочинця».
— Альберт Ейнштейн

Цією цитатою починається ще одне есе зі збірки Теда Качинського «Technological Slavery», що його переклали для вас наші товариш_ки.
У ньому автор розмірковує про обставини, що призводять до революцій, фактори, які можуть ставати на заваді, та цінності —  основу нового руху проти системи домінування усього живого. Серед цих цінностей Качинський виділив наступні:

❗️ Відмова від усіх сучасних технологій. Це логічно необхідно, бо сучасні технології — це єдине ціле, в якому всі частини взаємопов’язані: ви не можете позбутися поганих частин, не відмовившись також від тих частин, які здаються хорошими.
❗️ Відмова від самої цивілізації. Це теж логічно, оскільки нинішня технологічна цивілізація є лише останньою стадією тривалого процесу становлення цивілізації, а попередні ж цивілізації вже містили корені того зла, яке сьогодні стає таким великим і небезпечним.
❗️ Відмова від матеріалізму та його заміна такою концепцією життя, де б цінувались помірність і самодостатність та водночас знецінювалося надбання власності чи статусу.
❗️  Любов і пошана до природи або навіть поклоніння природі. Технологічна цивілізація, як протилежність природи, загрожує тій смертю. Тому логічно поставити природу як позитивну цінність на противагу негативній цінності технологій.
❗️ Піднесення свободи. З усього, чого позбавляє нас сучасна цивілізація, свобода і близькість з природою є найдорожчими. З тих пір, як людський рід підкорився рабству цивілізації, свобода найбільш частою і наполегливою вимогою бунтарів і революціонерів протягом століть.
❗️ Покарання винних у нинішній ситуації. Вчені, інженери, керівники корпорацій, політики тощо, які свідомо й навмисно сприяють технологічному прогресу й економічному зростанню — є злочинцями найгіршого типу.

Отож..☝️
читайте есе повністю, поширюйте його серед знайомих, розповсюджуйте революційні ідеї — поки ще не пізно 🏴🌱

📖 Теодор Качинський, «Грядуща Революція»

Дивись попередні переклади тут 👇
«Найхитріший трюк системи», «Дорога до революції»
🔥205🤡3🗿3
2025/07/11 23:46:27
Back to Top
HTML Embed Code: