Telegram Web Link
☝️Пропонуємо до вашої уваги третю частину циклу "Основні напрямки радикальної екологічної думки".
Ми вже розповідали про антропоцентризм та біоцентризм — тепер настав час для екоцентризму!

🌱 Екоцентризм передбачає пріоритетність цінності природи щодо цілей і потреб людини і радикально протистоїть антропоцентризму. Прибічники ідеології екоцентризму сприймають природу як суб'єкт дії, що має власні цілі та моральні права.
Отже, згідно з екоцентричним трактуванням захищати дику природу потрібно не задля досягнення певних людських цілей, а задля неї самої.

Читати більше тут 👇
Екоцентризм
Зустрілись вперше з березня 2022 року

Різні підрозділи, один напрямок і спільні ідеї 💚🏴
#веганізація

Авторка @vegantron

У день за права жінок, 8 березня, ми говоримо про всіх жінок, у тому числі і про нелюдських.

Чому невеганство є проявом патріархату та як Тварини страждають від експлуатації та репродуктивного насильства через діяльність людини.
Forwarded from ПЛЕМ’Я 🔥🐒
⚖️ Саботаж Tesla та підпал Осокорків 🦔

🤭 Зранку 5 березня зупинився європейський завод автомобілів Tesla Gigafactory у Німеччині. Причиною стало згорання високовольтної вишки, від якої живився завод — і поліція називає пожежу підпалом, до якого причетні екоактивісти! Виробництво зупинили, робітників евакуювали. На заводі працювало близько 12,500 людей. Тесла втратила кількасот мільйонів доларів через зупинку виробництва принаймні до кінця наступного тижня.
😈 Відповідальність за атаку взяла на себе ультраліва група Vulkangruppe (Volcano Group, Вулканічна група) — вони виклали листа, де окреслили свій спротив технофашизму, виснаженню довкілля та "зеленому" капіталізму й звинуватили Tesla у експлуатації людей, місцевих ресурсів та технологічній атаці на Природу загалом. Мирні протести розпочалися ще раніше: при будівництві заводу у 2020-му екоактивісти мітингували через вирубку лісу та вбивство кажанів. А у лютому 2024-го на референдумі 65% жителів громади проголосували проти розширення виробництва: до існуючих 280 гектарів заводу мали знищити ще 120 Га лісів. Зелені активісти і зараз займають ліси, щоб завадити вирубці.
🛢 Звинувачення Volcano Group, наведені в листі, дійсно мають сенс. Виробництво електромобілів як мінімум не менш шкідливе для довкілля, а конкретно цей завод Тесла вже мав 26 екологічних аварій: пожежі та витоки хімікатів (масло, фарба, лак, дизель) у довкілля. Також є правдою і проблеми з водою — як технічною, так і питною. Гігафабрика мала квоту у споживання в 20% (!) усієї води регіону, а за останні два роки завод у ~6 разів перевищив допустимі норми вмісту фосфору та азоту у воді — їм навіть пригрозили відключенням каналізації.
💁 Тож, зупинка функціонування заводу силою стала логічним продовженням протесту радикалів-активістів та невдоволення громади загалом. Все як і має бути!

😡 Тим часом, вже ввечері 5 березня, сталася пожежа на території заказника водно-болотних угідь Осокорківські луки у Києві. Вигоріло 3 гектари заповідної ділянки. Окрім рятувальників, пожежу гасили й екоактивісти та довколишні мешканці.
📢 ГО Екопарк Осокорки повідомили про підпал, оскільки неодноразово отримували такі погрози. Ця ГО давно просуває ідею створення заказників на цій території, та все йде складно через сусідню забудову та байдужість влади.
👷 Які ж є версії, окрім умисного підпалу? Ну, займання сухої трави... Ті, кому складно повірити у самозаймання трави на болотах при березневих паводках, кажуть про спробу знищення заповідної території задля її забудови. Так, це ділянка поруч із горезвісною забудовою від Stolitsa Group — проєкт відомий тим, що проти нього протестували буквально всі: від екоактивістів (анархістів та не дуже) до місцевих мешканців та київських праваків.
👹 Для будь-кого із киян це означає новий етап боротьби. Боротьби проти забетонювання та сміття, проти винищення залишків дикості та домівок тварин і рослин, проти свавілля забудовників. Що вже казати, якщо люди тут і там підтримують ідею знищення техніки забудовників!

⚔️ Десь локально перемагають екоактивісти, радикали та мешканці, десь — забудовники та технократи. Війна за чисте та вільне майбутнє набирає обертів. Настрої ескалюються по обидві сторони, і обидві сторони наносять болючих ударів одне одному. Боротьба триває, і після перемоги у війні вся Україна стрімко увірветься в цей вир із новими силами 🌪

ПЛЕМ’Я 🔥🐒
https://send.monobank.ua/jar/8FbB5mdQ9N?fbclid=PAAaZi_BcEU3QWqOsSVyqrhvt5pYmGgp44sIsERy-P4q7HTD8VzC9bw8lPzq0

Відділенню, де служать наші друзі-вегани, потрібен тепловізор для нічного спостереження, а саме модель Archer TMAM.

Хлопці збирають по декілька тисяч, але остаточна ціль — 120 000.

Їх відділення знаходиться на Донецькому напрямку, тому їм дуже необхідно мати цей прилад заради безпеки.

Будемо вдячні за поширення!

[email protected]
Media is too big
VIEW IN TELEGRAM
21 березня - Міжнародний День Лісів🌲

До сьогоднішньої дати ecoltava.ua опублікували як змінювались ліси України останні 40 років:

"🌳Ці ліси під Києвом, на Поліссі, у Карпатах, у прирічкових зонах знаходяться в межах природоохоронної «Смарагдової мережі», створеної у всій Європі задля збереження флори та фауни, яким загрожує зникнення.

...

Щороку світ втрачає понад 13 млн га лісів. Це площа розміром з Англію. Наша держава на жаль не пасе задніх у цьому антитренді. Таке знеліснення спостерігаємо по всій карті України у 40-річному інтервалі, те що ви бачите – найсумніші його приклади.
"

Хочемо додати, що величезна частка вирубок лісів в світі підпадає під потреби тваринництва, зокрема створення і розширення пасовищ. Яскравий і загальновідомий тому приклад - ліса Амазонії, найбільший тропічний лісовий масив в світі.

Тому ми вкотре нагадуємо про важливість веганства, як етичної позиції і морального мінімуму людства по відношенню як до тварин, так і природи🌱

#екологічна_платформа
#екоплатформа_новини
2024/06/08 05:19:52
Back to Top
HTML Embed Code: