Telegram Web Link
​​По якій траєкторії ви можете об'їхати перешкоду?

1️⃣ Тільки по траєкторії А.
2️⃣ Тільки по траєкторії Б.
3️⃣ По будь-якій.

На малюнку ми бачимо горизонтальну дорожню розмітку і два дорожніх знака — наказовий знак 4.8 і попереджувальний знак 1.37. Розберемо їхній опис докладніше. Згідно з ПДР:

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено; позначає межі місць стоянки транспортних засобів, майданчиків для паркування і край проїзної частини доріг, не віднесених за умовами руху до автомагістралей.

Лінію перетинати забороняється. Якщо цією лінією позначено місце стоянки або край проїзної частини, суміжний з узбіччям, то лінію перетинати дозволяється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати цю лінію для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дозволяють здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, які рухаються зі швидкістю менше 30 км/год.

Розмітка 1.1 має синій колір, якщо нею позначаються майданчики для паркування, відведені на проїзній частині».

❗️ «Знак 4.8 «Об’їзд перешкоди з лівого боку» застосовується, щоб позначити, що об’їзд острівців безпеки і різноманітних перешкод, які знаходяться на проїзній частині, дозволяється з лівого боку».

«Знак 1.37 «Дорожні роботи» встановлюється перед ділянкою дороги, на якій проводяться дорожні роботи.


У цій ситуації дозволено об’їхати перешкоду тільки по траєкторії Б, тобто об’їхати перешкоду з лівого боку, виконуючи вимогу наказового дорожнього знака 4.8 «Об’їзд перешкоди з лівого боку». Правильний варіант відповіді відповідно другий.

📸Наш Instagram
​​У якому місці водієві дозволено зупинку?

1️⃣ У місці А.
2️⃣ У місцях А і Б.
3️⃣ У місцях А, Б і В.
4️⃣ У місцях А і В.

На малюнку бачимо естакаду, в пункті 1.10 знайдемо пояснення цього терміна, а також терміна «зупинка», згідно з ПДР:
«Естакада — інженерна споруда для руху транспортних засобів та (або) пішоходів, підняття однієї дороги над іншою у місці їх перетину, а також для створення дороги на певній висоті, яка не має з’їздів на іншу дорогу».
«Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин чи більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо)».
Тепер наведемо пункт 15.9, в якому перераховані місця, де заборонено зупинку, згідно з ПДР:
«Зупинка забороняється:
a) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);
❗️в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду».

Тепер розберемо докладніше запропоновані для зупинки місця:
А — не на самій естакаді, а біля неї, значить зупинку не заборонено в цьому місці.
Б — під естакадою, тому зупинку заборонено, що випливає з підпункту «в» пункту 15.9.
В — не на самій естакаді, а біля неї, значить зупинку не заборонено в цьому місці.

Стає зрозумілим, що зупинку буде заборонено від місця, де безпосередньо починається проліт естакади чи шляхопроводу, і до тієї ж візуальної межі з протилежного боку.
Правильною відповіддю необхідно вибрати четверту — зупинку дозволено в місцях А і В.

📸Наш Instagram
​​Який із зображених дорожніх знаків встановлюється перед перетином дороги з трамвайною колією на перехресті з обмеженою оглядовістю?

1️⃣ Знак 1.
2️⃣ Знак 2.
3️⃣ Знак 3.
4️⃣ Знак 4.

Для відповіді на це запитання розберемо опис кожного з представлених дорожніх знаків. Згідно з ПДР:

«Знак 5.42.1 «Пункт зупинки трамвая» позначає початок посадкової площадки трамвая.

У нижній частині знака може бути нанесено зображення таблички 7.2.1 «Зона дії» із зазначенням протяжності посадкового майданчика». Знак належить до інформаційно-вказівних.

❗️ «Знак 1.20 «Перехрещення з трамвайною колією» встановлюється в місці перехрещення дороги з трамвайними коліями на перехресті з обмеженою оглядовістю чи поза ним.

«Знак 1.28 «Залізничний переїзд без шлагбаума» встановлюється поза населеними пунктами на відстані 150—300 м, у населених пунктах — на відстані 50—100 м до початку небезпечної ділянки. У разі потреби знак установлюється і на іншій відстані, яка зазначається на табличці 7.1.1 «Відстань до об’єкта».

«Знак 1.29 «Одноколійна залізниця» позначає не обладнаний шлагбаумом переїзд через залізницю з однією колією.

Пункт 1.10 нагадає нам значення терміна «обмежена оглядовість», згідно з ПДР:

«Обмежена оглядовість — видимість дороги в напрямку руху, обмежена геометричними параметрами дороги, придорожніми інженерними спорудами, насадженнями та іншими об’єктами, а також транспортними засобами».

Безсумнівно, що правильним варіантом відповіді буде другий, який відповідає попереджувальному знаку 1.20 «Перехрещення з трамвайною колією».

📸Наш Instagram
​​З якою максимальною швидкістю допускається рух на цій дорозі білого легкового автомобіля, якщо він рухається за межами населеного пункту?

1️⃣ 70 км/год.
2️⃣ 80 км/год.
3️⃣ 90 км/год.
4️⃣ 100 км/год.
5️⃣ 110 км/год.

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 12.6, згідно з ПДР:
«Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:
a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;
б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;
в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;
г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;
❗️ ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».

Як бачимо на малюнку, легковий автомобіль рухається по дорозі поза населеним пунктом, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку, які розділені горизонтальною дорожньою розміткою 1.5. На таких дорогах дозволяється рух зі швидкістю до 90 км/год — третій варіант відповіді буде правильним.

📸Наш Instagram
​​Що означають переривчасті лінії розмітки, які знаходяться з правого боку від водія?

1️⃣ Місця, де дозволено з'їзд на узбіччя тільки для зупинки.
2️⃣ Край проїзної частини.
3️⃣ Межу між основною смугою руху і смугою гальмування.

Розглянемо докладний опис представленої горизонтальної розмітки:

❗️ «Розмітка 1.8 (широка переривчаста лінія) позначає кордон між перехідно-швидкісною смугою і основною смугою проїзної частини (на перехрестях, перетинах доріг на різних рівнях, в зоні автобусних зупинок тощо). Лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку».

З вибором правильної відповіді тепер не виникне труднощів: правильний варіант — третій, який буквально цитує опис представленої на малюнку розмітки 1.8.

📸Наш Instagram
​​В'їжджаючи на дорогу по смузі розгону, водій повинен:

1️⃣ Вливатися в транспортний потік, даючи дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі.
2️⃣ Вливатися в транспортний потік, інші водії, побачивши його, повинні обов'язково дати йому дорогу.

Розберемо пункт 10.8, в якому йдеться про смугу розгону, згідно з ПДР:

«Якщо в місці з’їзду з дороги є смуга гальмування, водій, який має намір повернути на іншу дорогу, повинен своєчасно перестроїтися на цю смугу і знижувати швидкість тільки на ній.

❗️ Якщо в місці в’їзду на дорогу є смуга розгону, водій повинен рухатися по ній і вливатися в транспортний потік, даючи дорогу транспортним засобам, що рухаються по цій дорозі».

Очевидно, що правильною відповіддю буде перша, яка буквально цитує описане в пункті вище.

📸Наш Instagram
​​Що вмикається на транспортному засобі під час зупинки на дорозі в умовах недостатньої видимості?

1️⃣ Стоянкові вогні.
2️⃣ Протитуманні фари.
3️⃣ Габаритні або стоянкові ліхтарі, додатково дозволяється увімкнути ближнє світло або протитуманні фари й задні протитуманні ліхтарі.
4️⃣ Габаритні або стоянкові ліхтарі одночасно з аварійною сигналізацією.

Чітку дає відповідь на питання пункт 19.4 ПДР: «Під час зупинки на дорозі в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на транспортному засобі мають бути ввімкнені габаритні або стоянкові ліхтарі, а при вимушеній зупинці додатково - аварійна світлова сигналізація.

В умовах недостатньої видимості дозволяється додатково увімкнути ближнє світло або протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі.

Якщо габаритні ліхтарі несправні, транспортний засіб слід прибрати за межі дороги, а якщо це неможливо, його необхідно позначити відповідно до вимог пунктів 9.10 і 9.11 цих Правил».

Як і в жодному з варіантів відповіді, в пункті 19.4 ПДР вказані зовнішні світлові прилади, які обов'язково повинні бути включені і додатково дозволяється в умовах недостатньої видимості.

Розберемо терміни, згідно з пунктом 1.10 Правил дорожнього руху:

«Вимушена зупинка - припинення руху транспортного засобу через його технічну несправність або небезпеки, викликаної вантажем, що перевозиться, станом учасника дорожнього руху, появою перешкоди для руху;

"Недостатня видимість" - видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду і т. п. »

Як підсумок, в питанні не розглядається зупинка конкретно вимушена, тому варіант відповіді, в якому згадується аварійна світлова сигналізація буде невірний.

📸Наш Instagram
​​Понад яку мінімальну відстань від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря повинен виступати вантаж за шириною, щоб його потрібно було обов'язково позначити сигнальними щитками або прапорцями згідно з Правилами дорожнього руху?

1️⃣ На 0,2 м.
2️⃣ На 0,3 м.
3️⃣ На 0,4 м.
4️⃣ На 0,5 м.

Звернемося до пункту 22.4, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:
❗️ «Вантаж, що виступає за габарити транспортного засобу спереду або ззаду більш ніж на 1 м, а за шириною перевищує 0,4 м від зовнішнього краю переднього або заднього габаритного ліхтаря, має бути позначений відповідно до вимог підпункту «з» пункту 30.3 цих Правил».

Розберемо пункт 30.3, згідно з ПДР:
«На відповідних транспортних засобах установлюються такі розпізнавальні знаки:
«Негабаритний вантаж» — сигнальні щитки або прапорці розміром 400×400 мм з нанесеними по діагоналі червоними і білими смугами (ширина — 50 мм), які чергуються, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості — світлоповертачами чи ліхтарями: спереду білого кольору, ззаду — червоного, збоку — оранжевого. Знак розміщується на крайніх зовнішніх частинах вантажу, що виступає за габарити транспортного засобу на відстань більшу, ніж це передбачено пунктом 22.4 цих Правил».

Очевидно, що правильна величина відстані вказана в третьому варіанті відповіді, який і буде правильним.

📸Наш Instagram
Для чого здійснюють балансування шин?

1️⃣ Для запобігання биттю колеса під час руху.
2️⃣ Для зменшення витрати палива.
3️⃣ Для покращення аеродинамічних показників автомобіля.

Балансування коліс — це процес зменшення неврівноваженого обертання колеса до прийнятного рівня. Балансування дозволяє правильно розподілити вагу коліс для оптимального обертання, тобто просто кажучи — усунення биття колеса при обертанні, спричиненого відцентровою силою.
Основними причинами виконання цієї операції служать вимоги забезпечення безпеки руху, подовження термінів служби елементів підвіски, комфорту при русі тощо.
Кожен автовласник повинен розуміти, що невідбалансовані колеса призводять до появи відцентрових сил, яких не має бути. Ці сили передаються з коліс на елементи підвіски і далі безпосередньо на сам кузов. Вони діють у різних напрямках, у зв’язку з чим при русі транспортного засобу з’являється підвищена вібрація і надмірні навантаження на автомобіль в цілому. Причому практично ніхто з водіїв не замислюється над тим, що ударна сила на підвіску досить сильна: дисбаланс 14-дюймового колеса всього лише в 20 г при швидкості руху автомобіля 100 км/год за виникаючими навантаженнями дорівнює ударам кувалди вагою 3 кг, яка вдаряє по колесу з частотою 800 разів на хвилину!
Дійсно, якщо не балансувати колеса, то результати можуть бути невтішними і дорогими. Наведемо кілька прикладів того, яким може бути результат при використанні невідбалансованих коліс:
1. Підвищений знос шини і, як наслідок цього, зниження терміну її служби.
2. Знижується безпека руху.
3. Вузли підвіски схильні до підвищеного зносу.
4. Дискомфорт при керуванні автомобілем, підвищена втома водія, бо невідбалансовані передні колеса передають вібрацію на кермо.
Думаю, цих причин і так задосить для своєчасного виконання балансування коліс.
Балансувати необхідно як передні, так і задні колеса. Дійсно, якщо невідбалансовані тільки задні колеса, то вібраційних коливань буде менше, але це зовсім не означає, що не буде підвищеного зносу деталей автомобіля. Причому передчасно виходитимуть з ладу не тільки деталі задньої підвіски, але й передньої, а також усіх чотирьох коліс.
Балансування бажано проводити:
• При встановленні на диск шини, незалежно нової або тієї, що була у використанні.
• Приблизно через кожні 5000 км пробігу автомобіля.
• Після потрапляння автомобіля у велику яму або після пробою підвіски автомобіля.
• При появі вібрації кузова автомобіля і/чи биття в кермо при русі, найчастіше на швидкості понад 60 км/год.
• При кожному ремонті колеса.

Безсумнівно, що правильним варіантом відповіді буде перший — для запобігання биттю колеса під час руху.

📸Наш Instagram
​​Яким транспортним засобам заборонено рух у зону дії зображеного дорожнього знака?

1️⃣ Велосипедам.
2️⃣ Мопедам.
3️⃣ Гужовим возам.
4️⃣ Відповіді 1 і 2.
5️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.

Для відповіді на це запитання розберемо опис цього дорожнього знака. Він належить до наказових. Згідно з ПДР:

❗️ «Знак 4.11 «Рух легкових автомобілів» дозволяє рух тільки легкових автомобілів, автобусів, мотоциклів, маршрутних транспортних засобів і вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 т...».

Звернемося до пункту 1.10, наведемо значення термінів — транспортних засобів, про які йдеться в наведеному вище пункті, щоб знати відмінності між ними, згідно з ПДР:

«Автобус — автомобіль з кількістю місць для сидіння більше дев’яти з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.

Велосипед — транспортний засіб, крім крісел колісних, що приводиться в рух мускульною силою людини, яка знаходиться на ньому.

Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів.

Легковий автомобіль — автомобіль з кількістю місць для сидіння не більше дев’яти з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їхнього багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки.

Маршрутні транспортні засоби (транспортні засоби загального користування) — автобуси, мікроавтобуси, тролейбуси, трамваї і таксі, що рухаються за встановленими маршрутами та мають визначені місця на дорозі для посадки (висадки) пасажирів.

Мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт.

Мотоцикл — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом або без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг».

Розглянувши описи, відмінності між транспортними засобами, переглянувши варіанти відповіді, стає зрозумілим, що велосипедам, мопедам та гужовим возам заборонено рух в зоні дії знаку 4.11 «Рух легкових автомобілів».

📸Наш Instagram
​​При повороті праворуч Ви:

1️⃣ Повинні дати дорогу автомобілю з увімкненим проблисковим маячком та спеціальним звуковим сигналом, а також пішоходам.
2️⃣ Повинні дати дорогу тільки пішоходам.
3️⃣ Маєте право проїхати перехрестя першим.

Це запитання стосується пункту 3.2, згідно з ПДР:

❗️«У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших транспортних засобів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів).

На транспортних засобах, які рухаються в супроводжуваній колоні, повинно бути ввімкнено ближнє світло фар.

Якщо на такому транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). На дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку».

Зверніть увагу, на малюнку ми бачимо, що в автомобіля увімкнено проблискові маячки синього і червоного кольорів — згідно з Правилами водії інших транспортних засобів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі).

У будь-якому випадку водії інших транспортних засобів зобов’язані поступитися дорогою автомобілю з увімкненим проблисковим маячком та спеціальним звуковим сигналом.

Стає зрозумілим, що на це запитання правильним варіантом відповіді буде перший.

📸Наш Instagram
​​За якої з умов Вам буде дозволено виконати обгін вантажного автомобіля в зображеній ситуації?

1️⃣ Якщо вантажний автомобіль рухається зі швидкістю менш ніж 40 км/год.
2️⃣ Обгін у зображеній ситуації суворо заборонений.
3️⃣ Якщо вантажний автомобіль рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год.

На малюнку зображені дорожня горизонтальна розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) і заборонний знак 3.25 «Обгін заборонено». Розглянемо їх докладні описи згідно ПДР: «Знак 3.25 «Обгін заборонено» забороняє обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год (одиночними вважаються поодинокі транспортні засоби...). Зона дії знака - від місця установки до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, - до кінця населеного пункту...».

«Розмітка 1.1 (вузька суцільна лінія) розділяє транспортні потоки протилежних напрямків і позначає межі смуг руху на дорогах; позначає межі проїзної частини, на які в'їзд заборонено; ... Лінію перетинати забороняється. Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати дану лінію для об'їзду нерухомої перешкоди,..., а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км\год».

І в описі до дорожньої розмітки 1.1, і до заборонного знаку 3.25 вказана однакова гранична швидкість - менше 30 км\год. Як підсумок, на малюнку попереду одиночний транспортний засіб, обгін якого ми можемо зробити, не порушуючи ПДР, якщо він рухається зі швидкістю менше 30 км\год.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено водієві автомобіля рух у напрямку стрілки, ввімкненої в додатковій секції світлофора?

1️⃣ Заборонено.
2️⃣ Дозволено за умови, що він дасть дорогу пішоходам.
3️⃣ Дозволено за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків, а також пішоходів.

На малюнку ми бачимо автомобіль з увімкненими правими покажчиками повороту, який має намір рухатися праворуч, пішохода, який має намір перейти пішохідний перехід. Регулюється перехрестя світлофором. Спостерігаємо сигнал світлофора з увімкненим червоним сигналом і разом з ним включеним сигналом у вигляді зеленої стрілки (направо) в додатковій секції.

Чітко і правильно відповісти на питання допоможе пункт 8.7.3, згідно з ПДР:
«Сигнали світлофора мають такі значення:
...
е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.
❗️Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, що рухаються з інших напрямків ... ».

Як підсумок, водієві автомобіля дозволено продовжити рух в напрямку праворуч, так як це дозволяє сигнал світлофора у вигляді зеленої стрілки, в додатковій секції разом з червоним сигналом. Також водій автомобіля зобов'язаний пропустити пішохода в даній ситуації. Правильною відповіддю буде третій варіант.

📸Наш Instagram
​​Що означає горизонтальна дорожня розмітка у вигляді напису «STOP» на проїзній частині?

1️⃣ Попереджає про наближення до стоп-лінії перед регульованим перехрестям.
2️⃣ Попереджає про наближення до дорожньої розмітки «Стоп-лінія» і знака «Проїзд без зупинки заборонено».
3️⃣ Попереджає про наближення до знака «Дати дорогу».

Розглянемо опис зазначеної дорожньої розмітки, відповідно до Правил дорожнього руху:

❗️ «Розмітка 1.21 (напис «STOP») попереджає про наближення до розмітки 1.12 (стоп-лінія), якщо вона застосовується в поєднанні із знаком 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено».

Як бачимо, з опису до дорожньої розмітки 1.21 стає зрозуміло, що правильним варіантом відповіді буде другий.

📸Наш Instagram
​​Хто з водіїв не порушує вимог цих Правил, користуючись засобами зв'язку під час руху транспортного засобу?

1️⃣ Водії, що використовує засоби зв'язку в руці під час руху, зі стажем керування не менш ніж два роки.
2️⃣ Водії таксі.
3️⃣ Водії, які користуються засобами зв'язку, не тримаючи їх у руці.
4️⃣ Усе перелічене вище.

Пункт 2.9 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:
«Водієві забороняється:
a)...
❗️д) під час руху транспортного засобу користуватися засобами зв’язку, тримаючи їх у руці (за винятком водіїв оперативних транспортних засобів під час виконання ними невідкладного службового завдання);
е)...».

Стає зрозумілим, що якщо водій користується засобами зв’язку, не тримаючи їх у руці, то в такому випадку вимоги ПДР не порушуються. Правильна відповідь — третя.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено в цій ситуації рух перед переїздом у два ряди?

1️⃣ Заборонено.
2️⃣ Дозволено в будь-якому випадку.
3️⃣ Дозволено, якщо не створюється перешкода для зустрічних транспортних засобів.

Чітку відповідь на це запитання дасть пункт 20.4, згідно з ПДР:

❗️ «Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється тільки в один ряд».

Як бачимо, на малюнку немає додаткових позначень, які визначають кількість смуг руху, тому рух перед переїздом у два ряди заборонено. Правильна відповідь — перша.

📸Наш Instagram
​​Яка максимальна швидкість встановлена для автомобіля в цьому місці?

1️⃣ 50 км/год. до кінця всього населеного пункту.
2️⃣ 80 км/год. до кінця всього населеного пункту.
3️⃣ 90 км/год. під час руху прямо, у разі повороту праворуч, на забудовану територію – 50 км/год.
4️⃣ 90 км/год. до кінця всього населеного пункту.

На малюнку бачимо два дорожніх знаки, знайдемо їхні описи, згідно з ПДР:
«Знак 5.47 «Початок населеного пункту» застосовується для позначення початку населеного пункту, в якому на дорозі, де встановлений цей знак, не діють вимоги цих Правил, що визначають порядок руху в населених пунктах. Знак установлюється на фактичній межі забудови, яка прилягає до дороги».
«Знак 5.48 «Кінець населеного пункту» позначає кінець населеного пункту, позначеного знаком 5.47 «Початок населеного пункту».
Обидва знаки належать до інформаційно-вказівних.
На малюнку в напрямку прямо бачимо дорожні знаки, які вказують на початок і кінець населеного пункту, тобто при повороті праворуч — на Т-подібному перехресті — вже буде територія цього самого населеного пункту.
Наведемо кілька пунктів, які прояснять ситуацію, згідно з ПДР:
Пункт 12.6. «Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:
a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;
б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;
в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;
г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;
ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».
Також цього запитання стосується і пункт 12.4, згідно з ПДР:
«У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 50 км/год».
Таким чином, в разі руху цього автомобіля прямо слід керуватися підпунктом «ґ» пункту 12.6 — водій рухатиметься по дорозі, яка проходить через населений пункт, що позначений знаком 5.47. В цьому напрямку дозволяється рухатися зі швидкістю не більше 90 км/год.
А в разі повороту праворуч на перехресті, яке ми бачимо на малюнку, водій заїде в населений пункт і перебуватиме вже на його території (спостерігаємо забудовану територію на малюнку як ознаку населеного пункту), що означає, що слід спиратися на вказане в пункті 12.4. Рухаючись в цьому напрямку, дозволена швидкість транспортного засобу становитиме не більше 50 км/год.

Отже, єдиною правильною відповіддю буде третя.

📸Наш Instagram
Чи дозволено водієві жовтого автомобіля виїхати на смугу зустрічного руху?

1️⃣ Дозволено для виконання обгону, в разі якщо транспортний засіб рухається зі швидкістю менш ніж 30 км/год.
2️⃣ Заборонено.

Наведемо пункт 11.4, який допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:
❗️ «На дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги».

На малюнку чітко видно, що ця дорога має в одному з напрямків дві смуги для руху, а значить правильна відповідь — друга, заборонено.

📸Наш Instagram
​​Чи дозволено вам випередження по реверсивній смузі, якщо реверсивний світлофор вимкнений?

1️⃣ Дозволено.
2️⃣ Заборонено.

Згадаймо, що означає термін «випередження», згідно з пунктом 1.10 Правил:
«Випередження — рух транспортного засобу зі швидкістю, що перевищує швидкість попутного транспортного засобу, що рухається поряд по суміжній смузі».
На малюнку з лівого боку від нашого автомобіля, під вимкненим реверсивним світлофором, бачимо горизонтальну дорожню розмітку, розберемо її опис, згідно з ПДР:
«Розмітка 1.9 позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; розділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання.
На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія. При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. ❗️При відключенні реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися правіше цієї лінії. Лінію, що ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах перетинати забороняється».

Стає зрозумілим, що в цій ситуації перетинати лінію розмітки 1.9 з лівого боку забороняється, бо реверсивний світлофор вимкнений. Другий варіант буде правильним.

📸Наш Instagram
Зображена табличка визначає:

1️⃣ Кінець зони дії дорожнього знака, з яким вона встановлена.
2️⃣ Смугу руху, на яку поширюється дія знака або світлофора, з яким вона встановлена.
3️⃣ Початок зони дії дорожнього знака, з яким вона встановлена.

Розглянемо опис таблички, яку зображено у цьому запитання, згідно з ПДР:
❗️ «Табличка 7.9 «Смуга руху» визначає смугу руху, на яку поширюється дія знака або світлофора.
Табличка розміщується безпосередньо під знаками, з якими вона застосовується».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді буде другий, який буквально цитує вищеописане.

📸Наш Instagram
2025/07/08 09:21:48
Back to Top
HTML Embed Code: