Telegram Web Link
Что с рынком АВТО из США и почему “американки” популярные?😉

Конечно-же первый пункт, это цена💰
Взять авто дешевле "Евробляхи" на рынке США это давно не новость!
В связи с пандемией и "закрытыми" от посетителей рынки авто, цены дополнительно упали +- на 20%!

В пригоне Авто Вам поможет сильный лидер рынка с многолетней историей и полной прозрачностью всех платежей👉 @СARSFROMWEST

Лучшие лоты уже собраны в канале
​​Що означає вимога дати дорогу?

1️⃣ Вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може примусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість.
2️⃣ Вимога обов'язкової зупинки, щоб дати дорогу всім учасникам дорожнього руху.
3️⃣ Вимога обов'язкової зупинки перед дорожнім знаком «Дати дорогу».

Звернемося до пункту 1.10 і знайдемо там значення цього терміна, згідно з ПДР:
«Дати дорогу — вимога до учасника дорожнього руху не продовжувати або не відновлювати рух, не здійснювати будь-яких маневрів (за винятком вимоги звільнити займану смугу руху), якщо це може змусити інших учасників дорожнього руху, які мають перевагу, змінити напрямок руху або швидкість».

Очевидно, що перший варіант відповіді буквально збігається з вищеописаним, він і буде правильним.

👈 Повернутися до питання
Під час керування яким автомобілем в умовах міста стомлюваність водія вища?

1️⃣ Під час керування автомобілем з механічною коробкою передач.
2️⃣ Під час керування автомобілем з автоматичною коробкою передач.

Стомлюваність водія безпосередньо пов’язана з видом коробки перемикання передач автомобіля, яким він керує. Цей фактор має дуже важливе значення особливо при тривалій їзді містом.
Рух містом — це нескінченні затори, перехрестя, пішоходи, що пов’язано з частими зупинками і нерівномірним рухом.
На «механіці» доводиться постійно перемикатися з однієї передачі на іншу для зміни швидкісного режиму руху і, як наслідок, витискати педаль зчеплення, від чого починає втомлюватися ліва нога, а також права рука — від постійного переміщення важеля коробки передач. Тобто відбувається інтенсивна робота ногами і руками (особливо в заторах). Такий ритм їзди призводить до підвищеної стомлюваності, що істотно збільшує ризики водія.
Стомлюваність водія під час керування автомобілем з автоматичною коробкою передач, звісно ж, буде меншою через відсутність педалі зчеплення і більш частого перемикання передач на коробці рукою.

Правильна відповідь — перша.

👈 Повернутися до питання
​​Хто з показаних мотоциклістів порушує правила буксирування?

1️⃣ Усі мотоциклісти.
2️⃣ Мотоциклісти на мал. 1 і 2.
3️⃣ Мотоциклісти на мал. 2.
4️⃣ Мотоциклісти на мал. 2 і 3.
5️⃣ Мотоциклісти на мал. 1 і 3.

Нагадаємо значення терміна «буксирування», згідно з пунктом 1.10 ПДР:
«Буксирування — переміщення одним транспортним засобом іншого транспортного засобу, яке не належить до експлуатації автопоїздів (транспортних составів) на жорсткому чи гнучкому зчепленні або способом часткового навантаження на платформу чи на спеціальне опорне пристосування».

Розберемо пункт 23.10, де перераховані випадки, в яких буксирування заборонено, згідно з ПДР:
«Буксирування забороняється:
a) якщо фактична маса транспортного засобу, що буксирується з несправною гальмівною системою (або за її відсутності), перевищує половину фактичної маси транспортного засобу, який буксирує;
б) на гнучкому зчепленні під час ожеледиці;
в) якщо загальна довжина зчеплених транспортних засобів перевищує 22 м (маршрутних транспортних засобів — 30 м);
г) мотоциклами без бокового причепа, а також таких мотоциклів, мопедів чи велосипедів;
ґ) більше одного транспортного засобу (за винятком випадків, коли порядок буксирування двох і більше транспортних засобів погоджено з уповноваженим підрозділом Національної поліції) або транспортним засобом з причепом;
д) автобусами».

Мотоцикли з боковим причепом представлені тільки на малюнку 1, на малюнку 2 — обидва мотоцикли без бокового причепа, на малюнку 3 — буксирується мотоцикл без бокового причепа, а це означає, що в ситуаціях, які зображені на малюнках 2 і 3, порушуються вимоги підпункту «г» пункту 23.10.Правильною відповіддю, відповідно, необхідно вибрати четверту.

👈 Повернутися до питання
​​З якого віку дозволено навчатися водінню мотоцикла?

1️⃣ З 14 років.
2️⃣ З 16 років.
3️⃣ З 17 років.
4️⃣ З 18 років.

Нагадаємо значення терміна «мотоцикл» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Мотоцикл — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом чи без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг».

Звернемося до пункту 24.2, згідно з ПДР:
«Особам, які навчаються водінню автомобіля, має бути не менше 16 років, а мотоцикла чи мопеда — 14 років. Такі особи зобов’язані мати при собі документ, що засвідчує їх вік».

Як бачимо, правильною відповіддю слід вибрати першу.

👈 Повернутися до питання
З якою максимальною швидкістю дозволено рух мопедів на всіх дорогах за межами населених пунктів?

1️⃣ 50 км/год.
2️⃣ 60 км/год.
3️⃣ 70 км/год.
4️⃣ 80 км/год.
5️⃣ 90 км/год.

Із пункту 1.10 наведемо значення терміна «мопед», згідно з ПДР:
«Мопед — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об’ємом до 50 куб. см або електродвигун потужністю до 4 кВт».

Пункт 12.6 дасть чітку відповідь на це запитання, згідно з ПДР:
«Поза населеними пунктами на всіх дорогах та на дорогах, що проходять через населені пункти, позначені знаком 5.47 «Початок населеного пункту», дозволяється рух зі швидкістю:
a) автобусам (мікроавтобусам), які здійснюють перевезення організованих груп дітей, легковим автомобілям з причепом і мотоциклам — не більше 80 км/год;
б) транспортним засобам, якими керують водії зі стажем до 2 років, — не більше 70 км/год;
в) вантажним автомобілям, що перевозять людей у кузові, і мопедам — не більше 60 км/год;
г) автобусам (за винятком мікроавтобусів) — не більше 90 км/год;
ґ) іншим транспортним засобам: на автомобільній дорозі, що позначена дорожнім знаком 5.1 «Автомагістраль», — не більше 130 км/год, на автомобільній дорозі з окремими проїзними частинами, які відокремлені одна від одної розділювальною смугою, — не більше 110 км/год, на інших автомобільних дорогах — не більше 90 км/год».

У другому варіанті відповіді зазначено правильну величину максимальної швидкості, він і буде правильним.

👈 Повернутися до питання
​​Чи дозволено Вам транзитний рух у прямому напрямку через позначену зону?

1️⃣ Дозволено.
2️⃣ Заборонено.

На малюнку бачимо два дорожніх знаки, наведемо їх описи докладніше, згідно з ПДР:
«Знак 3.1 «Рух заборонено» забороняє рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:
• початок пішохідної зони позначено знаком 5.33 «Пішохідна зона»;

• дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; в такому випадку обов’язково додатково встановлюється знак 3.43 «Небезпека».
Не поширюється дія знака:
• на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;
• на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою чи автомобілем з установленим розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);
• на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби мають в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому до місця призначення перехресті.
Зона дії знака — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знака не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перетину (примикання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету». Знак належить до заборонних.
«Знак 5.33 «Пішохідна зона» інформує про особливості й умови дорожнього руху, передбачені цими Правилами. Дія знака поширюється на всю позначену ним територію». Знак належить до інформаційно-вказівних.
Звернемося також до пункту 26.3, згідно з ПДР:
«У пішохідну зону в’їзд дозволяється лише транспортним засобам, що обслуговують громадян і підприємства, які розташовані у зазначеній зоні, а також транспортним засобам, що належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, чи автомобілям (мотоколяскам), позначеним розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», якими керують водії з інвалідністю або водії, які перевозять пасажирів з інвалідністю. Якщо до об’єктів, розташованих на цій території, є інші під’їзди, водії повинні користуватися тільки ними».
Також роз’яснимо поняття «транзитний рух» («транзит»), згідно з Конвенцією про транзитну торгівлю внутрішньоконтинентальних держав, 1965 р.:
«Транзит, транзитний рух — провезення, рух товарів або пасажирів з однієї держави в іншу через третю державу, що лежить на шляху».
Згідно з «Вікіпедією»:
«Транзит — перевезення пасажирів і вантажів з одного пункту в інший через проміжні пункти».
Застосувавши пояснення цих понять до дорожнього руху, з вищеописаного випливає, що наш автомобіль має намір проїхати крізь цю ділянку дороги. Стає зрозумілим, що ми не належимо до водіїв транспортних засобів, на які дія цих знаків не поширюється. Транзитний рух у цій ситуації буде заборонено.Правильна відповідь — друга.

👈 Повернутися до питання
Ви як водій вантажного автомобіля маєте право перевозити?

1️⃣ Пасажирів та їх багаж.
2️⃣ Пасажирів та їх багаж з вантажем.
3️⃣ Вантаж.

Знайдемо термін «вантажний автомобіль» в пункті 1.10 і наведемо його значення, згідно з ПДР:
«Вантажний автомобіль — автомобіль, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення вантажів».

Очевидно, що правильною відповіддю буде третя, основне призначення такого автомобіля — перевезення вантажів, про перевезення пасажирів у терміні не йдеться.

👈 Повернутися до питання
​​Чи дозволено водієві вантажного автомобіля зупинитися перед дорожнім знаком «Зупинка заборонена», як показано на малюнку?

1️⃣ Заборонено.
2️⃣ Дозволено.

Нагадаємо значення терміна «зупинка» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Зупинка — припинення руху транспортного засобу на час до 5 хвилин чи більше, якщо це необхідно для посадки (висадки) пасажирів або навантаження (розвантаження) вантажу, виконання вимог цих Правил (надання переваги в русі, виконання вимог регулювальника, сигналів світлофора тощо)».
Також звернемося до пункту 15.9, де зазначені випадки, в яких зупинку заборонено, згідно з ПДР:
«Зупинка забороняється:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил);
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі;
ґ) на перехрестях та ближче 10 м від краю проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки навпроти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;
д) в місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 м;
е) ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а якщо їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;
є) ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють;
ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд чи об’їзд транспортного засобу, що зупинився;
з) у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки;
и) ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду».

Як бачимо, згідно з підпунктом «з» пункту 15.9 зупинку в цій ситуації буде заборонено, бо вантажний автомобіль своїми габаритами сильно обмежуватиме (закриватиме) видимість іншим транспортним засобам, які їхатимуть за ним і наближатимуться до нього ззаду при русі на дорозі.Правильною відповіддю виберемо першу, відповідно.

👈 Повернутися до питання
З якою максимальною швидкістю дозволено рух водіям мотоциклів у населених пунктах?

1️⃣ 50 км/год.
2️⃣ 70 км/год.
3️⃣ 80 км/год.
4️⃣ 90 км/год.

Нагадаємо значення терміна «мотоцикл» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Мотоцикл — двоколісний механічний транспортний засіб з боковим причепом чи без нього, що має двигун з робочим об’ємом 50 куб. см і більше. До мотоциклів прирівнюються моторолери, мотоколяски, триколісні та інші механічні транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кг».

Пункт 12.4 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:
«У населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 50 км/год».
Вимога пункту 12.4 належить до всіх транспортних засобів, які рухаються в населених пунктах.Правильна відповідь — перша.

👈 Повернутися до питання
​​Оранжевий проблисковий маячок може бути увімкнено:

1️⃣ На транспортних засобах із розпізнавальним знаком «Діти» під час посадки, висадки.
2️⃣ На механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі.
3️⃣ На великогабаритних і великовагових транспортних засобах.
4️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.
5️⃣ Відповіді 2 і 3.

Звернемося до пункту 3.6, згідно з ПДР:
«Увімкнення проблискового маячка оранжевого кольору на транспортних засобах з розпізнавальним знаком «Діти», на механічних транспортних засобах дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі, на великогабаритних і великовагових транспортних засобах, на сільськогосподарській техніці, ширина якої перевищує 2,6 м, не надає їм переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку. При цьому водіям транспортних засобів дорожньо-експлуатаційної служби під час виконання роботи на дорозі дозволяється відступати від вимог дорожніх знаків (крім знаків пріоритету та знаків 3.21, 3.22, 3.23), дорожньої розмітки, а також пунктів 11.2, 11.5, 11.6, 11.7, 11.8, 11.9, 11.10, 11.12, 11.13, підпунктів «б», «в», «г» пункту 26.2 цих Правил за умови забезпечення безпеки дорожнього руху. Водії інших транспортних засобів не повинні перешкоджати їхній роботі».
Як бачимо, на перерахованих у варіантах 1, 2, 3 транспортних засобах може вмикатися оранжевий проблисковий маячок.Однак правильною відповіддю буде четверта, яка об’єднує ці варіанти.

👈 Повернутися до питання
​​У яких випадках вантажним автомобілям із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу на дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку?

1️⃣ Для випередження.
2️⃣ Для повороту ліворуч і розвороту.
3️⃣ Для зупинки зліва, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження, у населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом.
4️⃣ Відповіді 2 і 3.
5️⃣ Відповіді 1, 2 і 3.

Пункт 11.6 допоможе розібратися в цьому питанні, згідно з ПДР:
«На дорогах, що мають три і більше смуги для руху в одному напрямку, вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т, тракторам, самохідним машинам і механізмам дозволяється виїжджати на крайню ліву смугу лише для повороту ліворуч та розвороту, а в населених пунктах на дорогах з одностороннім рухом, окрім цього, — для зупинки ліворуч, в дозволених випадках, з метою завантаження чи розвантаження».

Як бачимо, вказане у відповідях 2 і 3 буквально збігається з описаним в пункті 11.6, однак правильною відповіддю виберемо четверту, яка об’єднує зазначене в обох відповідях.

👈 Повернутися до питання
​​Чи зобов'язані водії та пасажири мотоциклів і мопедів бути в застебнутих мотошоломах?

1️⃣ Зобов'язані.
2️⃣ Не зобов'язані.
3️⃣ Не зобов'язані під час руху в населених пунктах.

Нагадаємо значення таких термінів, згідно з пунктом 1.10 ПДР:
«Водій — особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі».
«Пасажир — особа, яка користується транспортним засобом і перебуває в ньому, але не причетна до керування ним».
Пункт 2.3 допоможе відповісти на це запитання, згідно з ПДР:
«Для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний:
a) перед виїздом перевірити і забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу, правильність розміщення та кріплення вантажу;
б) бути уважним, стежити за дорожньою обстановкою, відповідно реагувати на її зміну, стежити за правильністю розміщення та кріплення вантажу, технічним станом транспортного засобу і не відволікатися від керування цим засобом у дорозі;
в) на автомобілях, обладнаних засобами пасивної безпеки (підголівники, ремені безпеки), користуватися ними і не перевозити пасажирів, не пристебнутих ременями безпеки. Дозволяється не пристібатися особі, яка навчає водінню, якщо за кермом учень, а в населених пунктах, крім того, водіям і пасажирам з інвалідністю, фізіологічні особливості яких заважають користуватися ременями безпеки, водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів і таксі (підпункт змінений 11.07.2018);
❗️г) під час руху на мотоциклі та мопеді бути в застебнутому мотошоломі і не перевозити пасажирів без застебнутих мотошоломів;‼️
ґ) не засмічувати проїзну частину та смугу відведення автомобільних доріг;
д) не створювати своїми діями загрози безпеці дорожнього руху;
е) повідомляти дорожньо-експлуатаційні організації або уповноважені підрозділи Національної поліції про виявлення фактів створення перешкод дорожньому руху;
є) не вчиняти дій, внаслідок яких можуть бути пошкоджені автомобільні дороги та їхні складові, а також завдано шкоди користувачам».

Стає зрозумілим, що правильною відповіддю буде перша — зобов’язаний в будь-якому випадку.

👈 Повернутися до питання
Який мінімальний стаж керування повинен мати водій транспортного засобу з водійським посвідченням категорії «С», щоб перевозити пасажирів у кількості до 8 осіб у пристосованому вантажному автомобілі?

1️⃣ Два роки.
2️⃣ Три роки.
3️⃣ Чотири роки.

Звернемося до пункту 21.5, який стосується цього запитання, згідно з ПДР:
«Послуги з перевезення пасажирів (до 8 осіб, крім водія) у пристосованому для цього вантажному автомобілі дозволяється водіям, які мають стаж керування транспортним засобом понад три роки і посвідчення водія категорії «С», а в разі перевезення понад зазначену кількість (в тому числі пасажири в кабіні) — категорій «С» і «D».

Правильна відповідь — друга.

👈 Повернутися до питання
​​Що з переліченого нижче відповідає терміну «видимість у напрямку руху»?

1️⃣ Мінімальна відстань, на якій з місця водія можна побачити «стоп-лінію».
2️⃣ Максимальна відстань вправо від напрямку руху, на якому можна розпізнати транспортні засоби, що наближаються до перехрестя по головній дорозі.
3️⃣ Максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дає змогу водієві орієнтуватися під час керування транс­портним засобом.

У пункті 1.10 знайдемо цей термін і наведемо його значення, згідно з ПДР:
❗️«Видимість у напрямку руху — максимальна відстань, на якій з місця водія можна чітко розпізнати межі елементів дороги та розміщення учасників руху, що дозволяє водієві орієнтуватися під час керування транспортним засобом,‼️ зокрема для вибору безпечної швидкості та здійснення безпечного маневру».

Очевидно, що третій варіант відповіді буде правильним.

👈 Повернутися до питання
​​Як повинен вчинити водій у даній ситуації в разі руху прямо?

1️⃣ Перестроїтися ліворуч або праворуч.
2️⃣ Перестроїтися на праву смугу.
3️⃣ Залишатися там само, якщо не створено перешкоди для інших водіїв.
4️⃣ Перестроїтися на ліву смугу.

На малюнку бачимо проїзну частину, яка має по дві смуги для руху в кожному напрямку. При цьому транспортний засіб рухається по проїзній частині, займаючи одночасно дві смуги.
Нагадаємо значення терміна «смуга руху» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Смуга руху — поздовжня смуга на проїзній частині завширшки не менше 2,75 м, що позначена або не позначена дорожньою розміткою і призначена для руху нерейкових транспортних засобів».
Щодо цього запитання звернемося до пункту 11.10, згідно з ПДР:
❗️«На дорогах, проїзна частина яких поділена на смуги руху лініями дорожньої розмітки, забороняється рухатися, займаючи одночасно дві смуги. Наїжджати на переривчасті лінії розмітки дозволяється лише під час перестроювання».‼️
Тобто водій транспортного засобу повинен перестроїтися таким чином, щоб займати одну смугу руху. Вказівки щодо вибору смуги руху — правої або лівої в цьому випадку — знайдемо в пунктах 11.2 і 11.5, згідно з ПДР:
❗️Пункт 11.2. «На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, нерейкові транспортні засоби повинні рухатися якнайближче до правого краю проїзної частини, крім випадків, коли виконується випередження, об’їзд або перестроювання перед поворотом ліворуч чи розворотом».
Пункт 11.5. «На дорогах, що мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту або для зупинки чи стоянки на лівому боці дороги з одностороннім рухом у населених пунктах, якщо це не суперечить правилам зупинки (стоянки)».
‼️

Стає зрозумілим, що в цій ситуації водій повинен перестроїтися на праву смугу, бо він продовжуватиме рух прямо.Правильна відповідь — друга.

👈 Повернутися до питання
Чи завжди водій під час вибору безпечної швидкості руху повинен враховувати особливості вантажу, що перевозиться?

1️⃣ Не повинен, якщо вантаж добре закріплений.
2️⃣ Повинен завжди.

Нагадаємо значення терміна «безпечна швидкість» з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Безпечна швидкість — швидкість, за якої водій має змогу безпечно керувати транспортним засобом та контролювати його рух у конкретних дорожніх умовах».

Відповідь на це запитання знайдемо в пункті 12.1, згідно з ПДР:
«При виборі в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним».

Безсумнівно, правильною відповіддю слід обрати другу — повинен завжди.

👈 Повернутися до питання
Зображений дорожній знак забороняє рух:

1️⃣ Мотоциклів.
2️⃣ Мопедів.
3️⃣ Мотоциклів і мопедів.

Представлений дорожній знак належить до заборонних, наведемо його опис, згідно з ПДР:
«Знак 3.6 «Рух мотоциклів заборонено» забороняє рух мотоциклів.
Дія знака не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби мають в’їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому до місця призначення перехресті...».

Безсумнівно, перший варіант відповіді буде правильним.

👈 Повернутися до питання
​​Що вважається безпечним інтервалом?

1️⃣ Відстань між бічними частинами транспортних засобів, що рухаються назустріч крайніми лівими смугами.
2️⃣ Відстань між бічними частинами транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.
3️⃣ Відстань між бічними частинами транспортних засобів, що рухаються, або між ними та іншими об'єктами, за якої забезпечена безпека дорожнього руху.

У пункті 1.10 знайдемо значення терміна «безпечний інтервал», згідно з ПДР:
«Безпечний інтервал — відстань між боковими частинами рухомих транспортних засобів або між ними та іншими об’єктами, при якій забезпечена безпека дорожнього руху».

Уважно вивчивши запропоновані варіанти відповіді, очевидно, що правильним буде третій — вказане в ньому буквально цитує значення терміна вище.

👈 Повернутися до питання
​​За яких умов водіям механічних транспортних засобів дозволено використовувати дальнє світло фар у темний час доби або в умовах недостатньої видимості?

1️⃣ За умови, що дорога, по якій вони рухаються, має роздільну смугу.
2️⃣ За умови, що водій не може засліпити інших водіїв, зокрема тих, які рухаються в попутному напрямку.
3️⃣ Відповіді 1 і 2.

Нагадаємо значення термінів з пункту 1.10, згідно з ПДР:
«Механічний транспортний засіб — транспортний засіб, що приводиться в рух за допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт».
«Темна пора доби — частина доби від заходу до сходу сонця».
«Недостатня видимість — видимість дороги в напрямку руху менше 300 м у сутінках, в умовах туману, дощу, снігопаду тощо».

Чітку відповідь на це запитання знайдемо в пункті 19.2, згідно з ПДР:
«Дальнє світло слід перемикати на ближнє не менш як за 250 м до зустрічного транспортного засобу, а також тоді, коли воно може засліпити інших водіїв, зокрема тих, які рухаються в попутному напрямку.
Світло необхідно перемикати і на більшій відстані, якщо водій зустрічного транспортного засобу періодичним перемиканням світла фар покаже потребу в цьому».
З пункту 1.10 наведемо значення терміна «засліплення», згідно з ПДР:
«Засліплення — фізіологічний стан водія внаслідок дії світла на його зір, коли водій об’єктивно не має змоги виявити перешкоди чи розпізнати межі елементів дороги на мінімальній відстані».

Очевидно, що правильним варіантом відповіді слід обрати другий, вказане в ньому збігається із зазначеним у пункті 19.2.

👈 Повернутися до питання
2025/07/09 22:00:19
Back to Top
HTML Embed Code: